Strefa komfortu. Żyj w zgodzie ze sobą i uwolnij swój pełny potencjał

Okładka książki Strefa komfortu. Żyj w zgodzie ze sobą i uwolnij swój pełny potencjał Kristen Butler
Kristen Butler Wydawnictwo: Bellona poradniki
poradniki
Bellona
2023-09-06
2023-09-06

Ta książka jest tak durna, że naprawdę ciężko mi ją zrecenzować. A więc tak cały świat wie, że wychodzenie ze strefy komfortu jest dobre i nas rozwija. Oczywiście tylko wtedy gdy wychodzimy z tej strefy z głową,

Autorka jednak uważa inaczej. Nie opiera się na badaniach, nie opiera się na wieloletniej praktyce itp. Opiera się jedynie na swoim doświadczeniu. Doświadczeniu, które pozwoliło wydać taki gniot.

Uwaga! Musisz wyjść ze strefy komfortu, żeby zakończyć toksyczny związek, żeby zapisać się na terapię, żeby przyznać się, że ma się problem z piciem. Dla mnie takie książki piszą ludzie odklejeni od rzeczywistości.

,,Wyznaczanie granic nie oznacza wcale budowania wyższych, mocniejszych i trudniejszych do pokonania ścian. Oznacza po prostu spojrzenie w głąb siebie i zbudowanie relacji z tym, co jest dla nas dobre, naturalny i komfortowe, byśmy mogli przekazać te preferencje innym"

W moje ręce wpadła jakiś czas temu książka, której nie odkłada się od razu po przeczytaniu na półkę. Jest to książka, nad którą trzeba posiedzieć, porozmyślać na tym, co człowiek przeczytał, wyciągnąć z niej wnioski i wdrożyć w życie.
O strefie komfortu mówi się dużo. Rozumiana jest jako strefa naszego bezpieczeństwa, gdzie czujemy się dobrze, nie denerwujemy się i nie stresujemy. Każda sytuacja, która wykracza poza tę strefę działa na nas jak płachta na byka. Z jednej strony czujemy mocny dyskomfort, z drugiej możemy się denerwować i bać tego, co nastąpi.
Autorka książki ,,Strefa komfortu" Kristen Butler ukazuje w swojej książce, że dążenie do sukcesu w szerokim tego słowa znaczeniu nie musi być dla nas dyskomfortem. Przekraczanie granic może odbywać się w naszej strefie komfortu. Jak to możliwe? Autorka ukazuje nowe spojrzenie na ten temat.
Ta książka obrazuje nam, dlaczego nasze przekonania powodują u nas dyskomfort, jak poczucie własnej wartości i zaufania do siebie wpływa na naszą strefę komfortu. Poza tym, aby do niej dotrzeć ,musimy najpierw zastanowić się, co chcemy robić, kim być i dokąd dążyć. Jak już uświadomimy sobie to wszystko, jesteśmy w stanie podjąć pracę nad przygotowywaniami do rozszerzania tej strefy. Na końcu jesteśmy w stanie budować życie takie, jakie naprawdę kochamy.
Książka dała mi bardzo dużo do myślenia. Naszą strefę komfortu tworzymy my, więc tu zależy głównie od naszego podejścia do wielu spraw, jak ona będzie wyglądała. Jeśli zmienimy myślenie to, co może być dla nas dyskomfortem, stanie się komfortem, a wtedy nasza strefa będzie się poszerzać. Proste i logiczne, jednak wymaga to pracy nad sobą.
Bardzo wartościowa książka i myślę, że potrzebna, gdyż na co dzień zamykany się, zamiast otwierać się na świat.
Polecam gorąco.

@jestem_pozytywny

Żyj w zgodzie ze sobą i uwolnij swój potencjał

Niektórzy mówią, ze aby coś osiągnąć trzeba wyjść ze strefy komfortu. Tylko to co nieznane może nas zmienić, być szansą, motywacja.

W tej książce po raz pierwszy spotkałam się z odmiennym poglądem i bardzo mnie to zaskoczyło.

Tutaj strefa komfortu przedstawiona jest jako coś dobrego – miejsce, gdzie czujemy się bezpieczni, spokojni i możemy odpocząć. Co oczywiście jest bardzo ważne. Nadmierne przepracowanie i stres nie są raczej dobrą drogą do szczęścia.

Tutaj jednak dowiadujemy się, że możemy być w strefie komfortu, czuć się bezpiecznie i szczęśliwie, a do tego rozwijać się i spełniać swoje marzenia
Nietypowe podejście, bardzo ciekawe treści, dużo przystępnie przedstawionej wiedzy, inspirująca książka

Żyj w zgodzie ze sobą i uwolnij swój potencjał

DNF kolejne pierdololo

DNF kolejne pierdololo

• Popularnonaukowe
  • Rozwojowe
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Poradnik
  • Papier
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Strefa komfortu. Żyj w zgodzie ze sobą i uwolnij swój pełny potencjał