Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych.

Okładka książki Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych. Grzegorz Fels
Grzegorz Fels Wydawnictwo: Fronda religia
religia
Fronda
2023-07-15
2023-07-15
religia czyściec zbawienie

„Znam dwa powody, żeby nie mówić prawdy. Pierwszy jest taki, że kłamstwem można zdobyć to, czego się pragnie, a drugi że kłamiąc- można oszczędzić komuś cierpienia”.

Jodi Picould

Czasami czytam książki, po które bym nigdy nie sięgnęła… Tak właśnie było z pozycją Ratujcie nas! Znaki z zaświatów święci i mistycy o duszach czyśćcowych. Tę książkę potraktowałam, jako ciekawostkę, ponieważ ja w ogóle nie wierzę w czyściec. Nic o nim nie ma w Biblii, a jest to bardzo obszerny punkt wiary kilku religii w tym Kościoła Rzymskokatolickiego. Dodam, że czytam wiele pozycji katolickich, ale z tą mam problem.

Zastanawiałam się, jak tę publikację skomentować. Zapewne dla wielu Braci Katolików będzie ona ważna i będą nią zaciekawieni, natomiast dla Protestantów w tym dla mnie, to książka, która nadaje się na śmietnik. Nikt nikomu tutaj nie będzie udowadniał, że czyśćca nie ma, czy że on jest to kwestia poglądów religijnych, więc skupię się bardziej na postaciach przedstawionych w tej publikacji, które same w sobie są dla mnie fascynujące.

Pozycja ta porusza tematy objawień, jakie miały osoby takie jak np. Ojciec Pio, Faustyna Kowalska, czy Teresa z Avila. Wszyscy oni według tej publikacji mieli kontakt jeśli nie z samym Jezusem Chrystusem (Faustyna),to z duszami czyśćcowymi. Według tej książki dusze po śmierci trafiają do tak zwanego czyśćca, w którym pokutują za swoje grzechy, a ludzie na ziemi mogą modlić się za ich dusze, aby z tego miejsca przeniosły się do nieba. Ta teoria dla mnie, jest nie do ogarnięcia, ponieważ Biblia jasno mówi, Jezus umarł za nasze grzechy ( 1 Koryntian 15:3). Jezus jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy ( 1 Jana 2:2). Ograniczanie ofiary Jezusa tylko do ofiary za grzech pierworodny lub grzechy popełnione przed naszym zbawieniem (nawróceniem) jest atakiem na Osobę i Dzieło Jezusa Chrystusa. Jeśli w jakikolwiek sposób musimy płacić lub cierpieć za nasze grzechy, bądź też składać ofiarę za nasz grzech – to wskazujemy, że śmierć Jezusa nie była doskonała, kompletna i wystarczająca. Oczywiście to protestancki tok myślenia.

Ratujcie nas, to książka, która mówi o błaganiu dusz czyśćcowych, aby je uratować, a także o tym jak one mogą pomóc ludziom żyjącym na Ziemi. Mówi o spotkaniach z tymi duszami, rozmowach z nimi, objawieniach, podczas których te dusze się ukazywały. O tym wszystkim opowiadają nam najznamienitsi przedstawiciele KrK. Mówią, także o spotkaniu ze zmarłymi, jakich objawień doznają i co w związku z tym żywi powinni robić. Jest to zbiór przeżyć głównie już osób nieżyjących, jak wcześniej wspomniany Ojciec Pio, czy Faustyna. W ogóle podejście do Ojca Pio mnie zaskakuje. Jest, to postać, która mnie intryguje, zastanawiam się skoro KrK tak go potępiał, dlaczego dziś dzieła katolickie się na niego powołują. Czyżby wrócił do łask jak Galileusz?

Publikację Pana Grzegorza Felsa potraktowałam jako ciekawostkę. Jestem pewna, że osoby, które utożsamiają się z KrK będą tą pozycją, zachwycone. Muszę tutaj dodać, że wypowiedzi egzorcystów w tej książce były bardzo ciekawe, jednak szatan to ojciec kłamstwa… Sama nie wiem, przeczytajcie sami i sami oceńcie dla mnie jako ciekawostka religijna ok, jako coś do wierzenia już nie bardzo.

zaczytanizkawa.blogspot.com

Jodi Picould

Książka porusza temat dusz czyśćcowych oraz świętych obcowania. Wśród chrześcijan temat czyśćca i dusz przebywających w czyśćcu nadal jest nie do końca oczywisty. Wiele osób spiera się o to kto ma słuszność w tym temacie. Powyższa książka zdaje się rozwiewać wszelkie wątpliwości osób, które mają jakieś wahania w tej tematyce. Stąd, jeśli macie podobne dylematy to już na wstępie polecam Wam tę książkę.
Autor nie podaje nam tylko własnych opinii i przekonań, ale prezentuje cały szereg sytuacji i faktów, odwołuje się do Biblii, a nawet sztuki. Wszystko zostało bardzo dobrze dobrane. Nie otrzymujemy spisu setki przypadków świadczących o istnieniu rzeczywistości czyśćca, dostajemy konkretne przypadki, dokładnie omówione i przeanalizowane, nawet eksperymenty na potwierdzenie autentyczności danych zdarzeń. Znajdziemy też chwytające za serca świadectwa osób, które doświadczyły wstawiennictwa osób świętych. W książce znajdziemy wskazówki i zalecenia, w jaki sposób pomóc duszom czyśćcowych. Uświadomiłam sobie jak bardzo one potrzebują naszej pomocy i modlitwy, jak wiele taki akt miłosierdzia jest cenny.
Dodatkowo książka jest wzbogacona o wiele zdjęć odnoszących się do poruszanej w danym rozdziale tematyki. Niektóre fotografie powstały specjalnie na potrzeby książki.
Tematyka dusz czyśćcowych jest niezwykle bliska mojemu sercu, a ta książka była dla mnie niezwykle ubogacająca, z chęcią czytałam kolejne rozdziały.

Książka o tym, że zmarli nie potrzebują pięknych zniczy czy kwiatów na grobach. Oni potrzebują modlitwy i mszy odprawianych w ich intencjach. Książka poparta namacalnymi przykładami odwiedzin i próśb duszy czyścowych i nie tylko. Autor staranie wyselekcjonował najbardziej przemawiające treści i świadectwa, tak by przyciągnąć uwagę czytelnika. Lektura obowiązkowa dla osób wierzących i niewierzących.

• Rozczarowanie
  • Mam ale nie dokończę, nie przejdzie