Różnica między cudem a sposobem

Okładka książki Różnica między cudem a sposobem Aly Martinez
Okładka książki Różnica między cudem a sposobem
Aly Martinez Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Różnica (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Różnica (tom 2)
The Difference Between Somehow and Someway
Wydawnictwo Papierówka
2023-09-06
2023-09-06

Ciekawa historia, nue zazdroszczę głównej bohaterce tego co działo się w jej życiu i z jej życiem

Trzeba przyznać, że Aly Martinez miała dobry pomysł na historię, a i ubrała to odpowiednio w słowa i przedstawiła całkiem przyzwoicie. Choć pierwsza część podobała mi się bardziej. Teraz już dużo kart zostało odkrytych i całość zrobila się bardziej przyziemna, ale wciąż wciąga.
Na koniec za to autorka znowu zrzuca na nas bombę, która rozbudza ciekawość.
Na pewno przeczytam tez ostatnia część, jak tylko się pojawi.

Na koniec za to autorka znowu zrzuca na nas bombę, która rozbudza ciekawość.
Na pewno przeczytam...

"...kiedy tajemnice z przeszłości wyszły na jaw, zrozumiałam, że los skazał nasz związek na porażkę.

Świat dał mi wszystko.

A potem wszystko odebrał".

▪️Tytuł: Różnica między cudem a sposobem. Tom 2
▪️Seria: Różnica
▪️Autor: Aly Martinez @authoralymartinez
▪️Wydawnictwo: Papierówka @wydawnictwo_papierowka
▪️Premiera: 06.09.2023 r.
(Współpraca reklamowa @wydawnictwo_papierowka)
▪️▪️▪️

Znacie twórczość Aly Martinez? Podoba Wam się? My jak do tej pory każdorazowo po lekturze książek autorki jesteśmy równie urzeczone stworzoną przez nią historią co i wstrząśnięte. Niewątpliwie Aly tworzy jedne z najlepszych romansów współczesnych jakie miałyśmy przyjemność czytać. Mają w sobie zarówno świetną, niesztampową fabułę jak i kapitalnie wykreowanych bohaterów.

"Różnica między cudem a sposobem" należeć będzie do lektur, które urzekną a następnie rozbiją Wam serce w drobny mak. Autorka nie bała się pokiereszować bohaterów sprawiając, że doświadczycie wraz z nimi chwil ich szczęścia ale i także takich, które wywołają w nich silny ból, frustrację oraz wiele wątpliwości.

Jest to książka przez, którą zaczęłyśmy wierzyć w powiedzenie, że "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" bo choć zdarzyła się prawdziwa tragedia to sumasumarum niektórym wyszła ona zdecydowanie na dobre.

Podczas lektury z każdą stroną rozwiewać się będzie mnóstwo pytań i wątpliwości jakie pozostawił pierwszy tom. Zdarzenia poznacie z perspektywy obu bohaterów oraz będziecie świadkami tego co miało miejsce przed katastrofą jak i tuż po niej.

Storpeduje Was jednak koniec, który sprawi, że będziecie łapać się za głowę niewdowierzajac co tam siw do cholery wydarzylo!? I rozwiewajac wasze wątpliwości tak jest to cliffhanger ale najgorszy z najgorszych po którym miałyśmy wrażenie, że doznamy zatrzymania akcji serca... 🤯😱 krótko mówiąc szczęki wam opadną i pozostanie w osłupieniu przez dłuższy czas, my nawet dobę po zakończeniu lektury cały czas o niej myslimy bo się niespodziewałyśmy tego co tam na nas czekało...

Jeżeli lubicie więc bardzo dobrze napisane romanse, które będą potrafiły utrzymać was w napięciu i niepewności, miały niebanalną fabułę oraz pewną dawkę erotyki to zdecydowanie polecamy wam ten tytuł! 😊

@wydawnictwo_papierowka bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

Świat dał mi wszystko.

A potem wszystko odebrał".

▪️Tytuł: Różnica między cudem a sposobem. Tom 2
▪️Seria: Różnica
▪️Autor: Aly Martinez @authoralymartinez
▪️Wydawnictwo: Papierówka @wydawnictwo_papierowka
▪️Premiera: 06.09.2023 r.
(Współpraca reklamowa...

Jakoś dalej nie mogę się przekonać do tej ksiazki, niby sporo się wyjasnia, potem znowu plot twist i znowu njby niec nie wiadomo kto i co...nie czuję zbytnio chemi pomiedzy bohaterami...niby wielka miłość a jednak jakosntego nie czuję.. ale jak już zaczęłam to mam nadzieję , że skoncze tą serię i bedzie ogolny happy end... fakt nie chcalalabym byc na miejscu Remi i nie pamietac totalnie nic...smutna mimo wszystko historia taka depresyjna

"ʙʏʟᴇᴍ ᴄᴢʟᴏᴡɪᴇᴋɪᴇᴍ ᴢ ᴋᴏᴛᴡɪᴄᴀ̨ ᴘʀᴢʏᴛʀᴏᴄᴢᴏɴᴀ̨ ᴅᴏ ᴋᴏsᴛᴋɪ, ᴡɪᴅᴢᴀ̨ᴄʏᴍ ᴘᴏᴡɪᴇʀᴢᴄʜɴɪᴇ̨ ᴏᴄᴇᴀɴᴜ ᴊᴇᴅʏɴɪᴇ sᴘᴏᴅ ғᴀʟ. ᴍᴏᴊᴇ ᴘʟᴜᴄᴀ ᴘʟᴏɴᴇ̨ʟʏ, ᴀ ᴢ̇ʏᴄɪᴇ, ᴋᴛᴏ́ʀᴇɢᴏ ᴛᴀᴋ ᴄʜᴄɪᴀʟᴇᴍ sɪᴇ̨ ᴛʀᴢʏᴍᴀᴄ́, ᴘʀᴢᴇᴄɪᴇᴋᴀʟᴏ ᴍɪ ᴘʀᴢᴇᴢ ᴘᴀʟᴄᴇ"

"ᴄʜᴄɪᴀʟᴀᴍ ᴛᴏ ᴘᴏᴡɪᴇᴅᴢɪᴇᴄ́, ᴜᴡᴏʟɴɪᴄ́ ᴡʀᴇsᴢᴄɪᴇ ᴇᴍᴏᴄᴊᴇ ᴢᴢᴀ ᴡɪᴇ̨ᴢɪᴇɴɴʏᴄʜ ᴍᴜʀᴏ́ᴡ ᴡʟᴀsɴᴇɢᴏ sᴇʀᴄᴀ.
ᴀʟᴇ ᴍɪʟᴏśᴄ́ ɴɪɢᴅʏ ɴɪᴇ ᴘʀᴢʏᴄʜᴏᴅᴢɪʟᴀ ᴍɪ ʟᴀᴛᴡᴏ. ɴᴀᴡᴇᴛ ᴡᴛᴇᴅʏ, ɢᴅʏ ᴘᴏᴊᴀᴡɪʟᴀ sɪᴇ̨ ᴡ ᴘᴏsᴛᴀᴄɪ ɴᴀᴊᴅᴏsᴋᴏɴᴀʟsᴢᴇɢᴏ ᴍᴇ̨ᴢ̇ᴄᴢʏᴢɴʏ – ᴡᴇᴡɴᴇ̨ᴛʀᴢɴɪᴇ ɪ ᴢᴇᴡɴᴇ̨ᴛʀᴢɴɪᴇ – ᴊᴀᴋɪᴇɢᴏ ᴋɪᴇᴅʏᴋᴏʟᴡɪᴇᴋ ᴢɴᴀʟᴀᴍ"

Pierwszy tom serii "Różnice" Aly Martinez przeczołgał mnie emocjonalnie. Historia głównych bohaterów próbujących sobie poradzić po przeżyciu katastrofy lotniczej, w której wiele osób zginęło i którzy w nowej rzeczywistości odnaleźli prawdziwą miłość była historią piękną i poruszającą. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość bólu, którego oboje doświadczyli już w przeszłości. Jednak tak naprawdę najważniejsze okazało się zaskakujące zakończenie pierwszego tomu, które jednocześnie stało się wstępem do "Różnicy między cudem, a sposobem", które to całkowicie zmieniło moje spojrzenie na przeżycia Bowena i Remi. Przeżycia, które w drugim tomie w jeszcze większej skali wychodzą na światło dzienne. Autorka pokazuje tu bowiem zarówno ich obecną rzeczywistość, ale pozwala też spojrzeć w ich przeszłości, w wydarzenia rozgrywające się bezpośrednio po katastrofie, kiedy jeszcze oboje leżeli w szpitalu, kiedy to podjęte zostały decyzje, które na zawsze wpłynęły na ich życie. Decyzje, których słuszność bardzo trudno ocenić, które nie zawsze łatwo zrozumieć. Decyzje, które z jednej strony czytelnik akceptuje, popiera całym sobą, z drugiej zaś, które budzą jego wątpliwości, rodzą wewnętrzny sprzeciw. Zwłaszcza, iż owe decyzje odgrywają tak ważną rolę w kreowaniu rzeczywistości bohaterów, wpływają na ich teraźniejszość i przyszłość, nie dając możliwości odwrotu. Nie można pominąć tego, że autorka cudownie operuje słowem, pokazując punkty widzenia obojga bohaterów i cudownie operuje ich emocjami, oddziałując na odbiorców jej twórczości. Wzrusza, bawi, wywołuje napięcie, uśmiech, szybsze bicie serca. Sprawia, że od czytania jej książki nie sposób się oderwać. Kolejny też raz zaskakuje zakończeniem, przez co już nie mogę się doczekać kolejnej części tej niesamowitej serii. Oczywiście zarówno ten tom jak i poprzedni bardzo, bardzo polecam

"Byliśmy zmaltretowanymi żołnierzami toczącymi niekończącą się wojnę, którą niestrudzenie prowadziłem dzień po dniu, noc po nocy. Dla niej"

Remi Grey i Bowen Michaels byli jednymi z osób, które przeżyły katastrofę samolotu. Odnaleźli się i teraz próbują stworzyć związek. Ich relacja rozwija się stopniowo, a uczucie ich łączące jest silne. Oboje są szczęśliwi, korzystają z każdej wspólnej chwili. I choć mogłoby się wydawać, że będzie tylko lepiej to jednak Bowen targany jest również innym uczuciem – strachem. Strachem, że straci ukochaną przez skrywane tajemnice, które mogą wkrótce wyjść na światło dzienne i wszystko zniszczyć.

O jakie tajemnice chodzi? Czy ta dwójka będzie razem?

Po szokującym zakończeniu pierwszego tomu niecierpliwie czekałam na kontynuację. Po raz kolejny książka autorki wciągnęła mnie od pierwszych stron i trudno było mi się oderwać. Świetna fabuła z dobrze wykreowanymi bohaterami. Oboje mierzą się ze swoimi demonami, ale są ze sobą. Bardzo kibicowałam tej parze. Książka ro rollercoaster emocji, który czytałam z zapartym tchem chcąc wiedzieć co będzie dalej. I wszystko było dobrze, aż do końcówki. Po raz kolejny autorka zakończeniem szokuje czytelnika. Niedowierzałam temu co czytałam. Potrzebuję kolejnego tomu na wczoraj.

„Odkąd moje oczy na tobie spoczęły, kochałem cię w każdej minucie życia. Szczęśliwą. Smutną. Zdesperowaną. Zagubioną w miłości. Byłaś moim wszystkim. Po katastrofie okazało się, że ja dla ciebie nie istnieję. Zawsze przysięgałem sobie, że cię odzyskam. I odzyskiwałem. Jakimś cudem. Jakimś sposobem. Cóż, po wypadku tak właśnie wyglądał ten sposób. Zburzyłbym bramy piekieł, gdyby zaszła taka potrzeba. Jesteś moja, Remi. Jesteś moją przeszłością, teraźniejszością i jeśli mam coś do powiedzenia... przyszłością”
💔
„Możesz uciekać, Remi. Możesz przenieść się do Savannah, Egiptu lub na pieprzoną Antarktydę. Miejsce nie ma znaczenia. Moja miłość do ciebie nigdy się nie zmieni, podobnie jak zdolność do spokojnego snu, skoro wiem, że gdziekolwiek jesteś, masz w sobie radość, uśmiech na twarzy i spokój w głowie. Może i sprawiłem, że twoje życie stało się kłamstwem, ale nigdy, dopóki żyję, nie będę tego żałował”

"Różnica między cudem a sposobem" czyli druga część trylogii "Różnica". Historia Remi i Bowena, którzy przeżyli katastrofę samolotu. Ona obudziła się jak nowo narodzona, on pogrążył się w smutku, ponieważ stracił miłość swojego życia. Tych dwoje ocalałych znalazło drogę do siebie, jednak przeszłość nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i na jaw powoli wychodzą tajemnice, które chciałoby się trzymać głęboko zamknięte w szafie...

Po zaskakującym zakończeniu pierwszego tomu czekałam jak na szpilkach na drugą część, chciałam wiedzieć jak potoczą się losy bohaterów. Muszę przyznać, że autorka potrafi budować napięcie. Dostałam niezłą porcję wydarzeń mających miejsce tuż po wypadku z perspektywy obojga bohaterów, jak i sielankowe wręcz relacje z teraźniejszości, które jednak przy końcu książki nie trwają wiecznie, bo wydarzyło się coś, co je mocno zaburzy. I co? Muszę czekać znowu! Na kolejny tom. Tak się nie robi!

A tak poza tym to była to świetna kontynuacja. Pełna emocji, wzruszeń, trudnych jak i przyjemnych momentów, zawierająca wiele wyjaśnień i odpowiedzi. Bardzo mi się podobała ta książka i z niecierpliwością czekam na kolejny tom, mam nadzieję, że pojawi się jak najszybciej 💚 polecam!

Nie wiem dlaczego, ale nie mogłam się dostatecznie skupić. To z pewnością wpłynęło na moją ocenę. Autorka przeskakiwała ,by zapoznać czytelnika z historią Remi i Bowena sprzed katastrofy i po niej. Uwaga, będzie kolejna część.
Dlaczego najbliżsi postanowili ją okłamywać.? Właśnie tak odebrała tą sytuację Remi. Czuła się zagubiona, niepewna siebie. Tylko czas mógłby pomóc jej zapoznać się z faktami.
Najbardziej mi było żal Bowena. On zawsze walczył o miłość. Bez względu na przeciwności,na kłody rzucane im pod nogi, wstawał i nie pozwolił poddać się swojej narzeczonej. Gdy już myślał, że nie ma dla nich nadziei, wydarzyła się katastrofa.
Remi była inną kobietą z wybiórczą krótkotrwałą amnezją. Odrodziła się, zapomniała o traumach i o próbach samobójczych. Zaczęła nowe życie przepełnione uśmiechem i szczęściem. Gdy poznała przed sądem przystojnego księgowego, zakochała się.
Co zgotuje im los? Nie będzie łaskawy, wręcz przeciwnie znowu wystawi ich na próbę.

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Książka "Różnica między cudem a sposobem" jest drugim tomem serii pod tytułem "Różnica" i zarazem kontynuacją powieści "Różnica między kimś a kimkolwiek" opowiadającej o losach Bowena i Remi. Książki te należy czytać w odpowiedniej kolejności żeby zrozumieć wszelkie zależności oraz ciąg przyczynowo - skutkowy wszystkich wydarzeń. Autorka pierwszy tom zakończyła w taki sposób, że jak na szpilkach wyczekiwałam ciągu dalszego losów bohaterów. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się naprawdę ekspresowo. Ja pochłonęłam ją w jeden wieczór i nie odłożyłam póki nie przeczytałam ostatniego zdania. Fabuła została w bardzo interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i równie dobrze poprowadzona.Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi jeszcze lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się obecnie zmagają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Z każdą kolejną czytaną stroną lubiłam Bowena i Remi coraz bardziej i coraz bardziej im kibicowałam, zdarzały się oczywiście momenty, że chciałam "wejść" do tej książki żeby przytulić Remi, wesprzeć Bowena i zapewnić ich, że od teraz już wszystko będzie dobrze. Ich relacja została w rewelacyjny sposób zaprezentowana wywoływała zarówno w nich samych jak i Czytelniku wiele emocji! A ja mogłam się tutaj całkowicie skupić na gestach, słowach i odczuciach towarzyszących głównym bohaterom. Poraz kolejny Amy pozytywnie mnie zaskoczyła rozwojem fabuły i poprowadzeniem wielu wątków! Po przeczytaniu pierwszego tomu już wiedziałam, że w pewnym momencie autorka zrzuci jakąś bombę, ale to co zaserwowała na sam koniec przeszło ludzkie pojęcie i pozostawiło mnie z szokiem na twarzy oraz nierówno bijącym sercem! Dosłownie wbiło mnie w fotel, tego się nie spodziewałam! Mistrzostwo! Jednak nadal uważam, że takie zakończenia powinny być karalne. Nie powinno się zostawiać tak Czytelników! Na już potrzebuję kolejnego tomu! "Różnica między cudem a sposobem" to emocjonująca, poruszająca i wciągająca historia o traumie, stracie, poświęceniu, nadziei, wybaczaniu, zaufaniu oraz miłości. Bardzo polecam!

Cudowna, nie mogłam sie od niej oderwać i z niecierpliwością czekam na finał bo takiego zakonczenia sie w ogóle nie spodziewałam.

• Przeczytane 2023
  • Recenzenckie