Do zobaczenia w innym życiu

Okładka książki Do zobaczenia w innym życiu Catriona Silvey
Okładka książki Do zobaczenia w innym życiu
Catriona Silvey Wydawnictwo: Poradnia K fantasy, science fiction
Meet Me In Another Life
Poradnia K
2023-07-26
2023-07-26
2021-07-08
9788367195935
Paweł Łopatka

Do połowy książki, było to czego się spodziewałam. Potem skręciła nagle w nieznanym kierunku przewracając wszystko do góry nogami i o ile lubię motyw reinkarnacji w literaturze tym razem byłam troszkę rozczarowana zakończeniem. Ogólnie książkę czyta się dobrze, nie umiem jednak wyjaśnić ale czegoś mi zabrakło. Może miałam za duże oczekiwania wobec niej.
Tak z mieszanymi uczuciami pozostaję.

Tak z mieszanymi...

Bardzo specyficzna książka, do tego stopnia, że nawet ciężko ją zaszufladkować i określić jaki to gatunek.
Gdzieś w drugiej połowie akcja skręciła w takim kierunku, jakiego w ogóle nie podejrzewałam.
I o ile sięgając po nią nastawiałam się na coś zupełnie innego, to muszę przyznać, że to bardzo błyskotliwa, i zaskakująca książka.

Osoby interesujące się tematem reinkarnacji, które przeczytały już trochę na ten temat nie znajdą tutaj niczego nowego. Lepiej poczytać literaturę naukową z tego zakresu. Doświadczenia prawdziwych ludzi bywają o wiele ciekawsze.

Wierzycie w przeznaczenie? Uważacie za możliwe, by dwoje zupełnie obcych sobie ludzi trafiło na siebie przypadkiem i połączyło się na całe życie a nawet dłużej? Właśnie to spotkało Thorę Liškovą i Santiago Lópeza Romero, bohaterów debiutanckiej książki Catriony Silvey pt. „Do zobaczenia w innym życiu”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Poradnia K.
💫
Gdy Nasi bohaterowie po raz pierwszy spotkali się w Kolonii, jeszcze nie wiedzieli, że nie zdążą się nacieszyć tą chwilą. Choć minęła ona w mgnieniu oka, wraz z jej końcem niewidzialna granica życia i śmierci przestała dla nich istnieć, a za każdym razem, gdy jedno odchodziło z tego świata, spotykali się ponownie w innych wcieleniach.
💫
Thora i Santi raz prezentują się czytelnikom jako rodzeństwo, innym razem jako zakochani z dużą różnicą wieku w związku, by wreszcie pozostawać również w relacjach nauczyciel – uczennica czy lekarka – pacjent. Kiedy z każdym kolejnym rozdziałem widzimy ich w innej konfiguracji, mamy wrażenie, że będą tak napotykać na siebie w nieskończoność. Okazuje się jednak, że nie taki jest plan, a historia tych dwojga wcale nie przypomina typowego romansu.
💫
Zaskakujący zwrot akcji i wątki z pogranicza science fiction to niewątpliwie największe zaskoczenia tej książki. Jeśli dodamy do tego dysputy filozoficzne bohaterów i rozmaite scenariusze, w których spotykają się Thora i Santi, to otrzymamy wspaniały debiut Catriony Silvey, którego nie sposób zaszufladkować w jednej kategorii gatunkowej. To piękna opowieść o wielu wymiarach miłości, która nie zawsze jest uczuciem oczywistym i możliwym do spełnienia. To także historia o niezwykłym, godnym podziwu poświęceniu dla drugiego człowieka, którego jako czytelnicy możemy się uczyć od tej wyjątkowej pary.
💫
Gorąco polecam „Do zobaczenia w innym życiu” wszystkim, którzy wierzą w wędrówkę dusz i mają ochotę przeżyć fascynującą przygodę z pogranicza jawy i snu oraz tym, którzy oczekują od literatury czegoś więcej niż przeciętność.

Gdy Nasi...

📚Catriona Silvey "Do zobaczenia w innym życiu"
📖Wyd. @poradnia
Thora i Santi się znają i spotykają się w różnych wcieleniach. Za każdym razem wpadają na siebie i poznają się na nowo. Za każdym razem łączą ich jakieś więzi, od przyjaźni do miłości a nawet do nienawiści. Jednak im częściej się spotykają tym coraz bardziej zaczynają podejrzewać swoje role.
Czy ta dwójka ma szansę za każdym razem być razem ?
Kochani ta książka jest taka inna od wszystkich, które do tej pory udało mi się przeczytać i jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona. Na początku wiadomo poznajemy te ich krótkie historie i wcielenia i to może nas tak mocno nie wciągać, jednak to ma ważne znaczenie w czytaniu dalszej fabuły. Dzięki temu poznajemy ich postrzeganie świata i to jak odnajdywali się w innych ciałach. Im dalej czytamy tym akcja rozwija się coraz bardziej a nas pochłania tajemnica ich więzi.
Jestem naprawdę zaskoczona tym jak to wszystko się potoczyło i dzięki temu każdy z nas może zastanowić się jak by mogło wyglądać jego życie w różnych sytuacjach. Podobało mi się to, że zawsze na siebie wpadali i los ciągle ich łączył. To było coś pięknego i wywoływało w nas fale emocji.
Ta powieść zaskoczy niejednego z was i sprawi, że po skończeniu będziecie w takiej jakby otoczce całego tego klimatu książki. Także jeżeli lubicie i chcecie ją przeczytać to sięgnijcie po nią. Jestem pewna, że wam się spodoba ❤️

📚Catriona Silvey "Do zobaczenia w innym życiu"
📖Wyd. @poradnia
Czy ta...

Nastawiłam się nieco na coś innego przez co po zaczęciu czułam się lekko rozczarowana.
Thora i Santi znajdują się w każdym wcieleniu. Mogą przeżywać różne życia, doświadczać różnych sytuacji, emocji, a jednak to wciąż ich losy się splatają. Może obserwować jak ich relacja się zmienia, jakim problemom muszą stawić czoła. Ich relacja niewątpliwie jest wyjątkowa i to autorka idealna przedstawiła. Końcówka była zaskakująca, a zarazem smutna.
Polecam ją przeczytać z całego serca. Jest napisana lekko refleksyjnie co skłania czytelnika do zastanawia się. Ukazuje też wyjątkową relacje i siłę jaką ona z sobą niesie.

Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam w tym roku. Zakończenie wbiło mnie w fotel

ość długo zabierałam się za czytanie książki Catriony Silvey "Do zobaczenia w innym życiu" ze względu na gatunek lektury. Generalnie obce są mi książki z gatunku fantasy i science fiction. Tym razem jednak zrobiłam wyjątek, skusiłam i .... dziś już wiem, że dobrze zrobiłam.

Czasem w życiu poznajemy kogoś i mamy wrażenie, że znamy się od lat, od zawsze. Znasz to?

Głównymi bohaterami książki są Thory i Santiego. Tych dwoje młodych ludzi poznaje się całkiem przypadkowo, a może nie tak do końca, bo oboje interesują się gwiazdami. Niestety zanim sytuacja na dobre się rozwinie między młodymi ludźmi, chłopak w tragicznym wypadku traci życie. Czy zatem to już koniec rozpoczynającej się znajomości? Otóż nie, bo tych dwoje spotka się w kolejnym życiu, i w kolejnym, i jeszcze kolejnym. Za każdy razem konfiguracja jest jednak inna. Raz łączy ich relacja uczeń - nauczyciel, innym zaś córka - ojciec czy pacjent - opiekun. Spotykają się też na różnych etapach swojego życia. Nadal jednak łączy ich jedno - kosmos i gwiazdy. Z czasem główni bohaterowie zaczynają sobie przypominać historie z poprzednich żyć, czują że łączy ich coś wyjątkowego, jakaś niezwykła więź. Czy jest to dar od losu czy raczej przekleństwo? Z jakiego powodu ich losy są tak ze sobą powiązane?

Autorka książki wpadła na genialny, nietuzinkowy, oryginalny pomysł na fabułę. Ciekawie opowiedziana i opisana lekkim językiem historia sprawia, że książkę czyta się płynnie i z ogromnym zaciekawianiem. Jej nieprzewidywalność zaś rozbudza w Czytelniku chęć jak najszybszego poznania zakończenia.

Książka "Do zobaczenia w innym życiu" przedstawia nam historię nieoczywistą, wzbudzającą mnóstwo skrajnych emocji, magiczną i skłaniającą Czytelnika do przemyśleń w temacie ludzkiej egzystencji, jej sensu i celu. To lektura, która "siedzi" w głowie długo po przeczytaniu.

A Wy gdybyście mogli, chcielibyście spróbować przeżyć Wasze życie od nowa?

W książce "Do zobaczenia w innym życiu" autorstwa Catriony Silvey poznajemy Thorę i Santiego. Z początku wydają się od siebie zupełnie różni, lecz z czasem okazuje się, że więcej ich łączy niż dzieli. Jedno z nich wierzy w ślepy los, który zgotowało mu przeznaczenie. Drugie zaś za wszelką cenę usiłuje udowodnić, że samodzielnie panuje nad własnym życiem. Niestety ich pierwsze spotkanie zostaje brutalnie przerwane pewnym nieszczęśliwym wypadkiem. Nic jednak straconego, jako że spotykają się w następnym życiu. I każdym kolejnym. Los bowiem nierozerwalnie splótł ze sobą nici ich przeznaczenia. Oni natomiast, niczego nieświadomi, próbują przeżyć dany im czas jak najlepiej.

Z początku miałam problem, żeby wciągnąć się w tę pozycję. Zaczyna się ona od kilku odrębnych historii opisujących alternatywne żywoty Thory i Santiego. Uważam jednak, że ta część była niezwykle ważna. Pozwalała nam zrozumieć bohaterów i ich poglądy, niezależnie od tego przez jaką ścieżkę prowadził ich los. Dalej jednak jest już więcej akcji, a fabuła zagęszcza się na tyle, że zapomniałam o powolnym początku.

Książka ta daje czytelnikowi przestrzeń do zastanowienia się nad sobą. Zadaje pytania, na które nie znamy odpowiedzi. Co by było gdybyśmy mogli przeżyć swoje życie jeszcze raz? Nie tylko uczyć się na swoich błędach z przeszłości, lecz ponadto zupełnie je wymazać. Czy odważylibyśmy się podążyć za swoimi marzeniami? Czy chcielibyśmy zostać najlepszą wersją siebie?

Uważam, że jest to całkiem interesująca i wartościowa pozycja. Bardzo podobała mi się wewnętrzna przemiana bohaterów podczas wszystkich ich żywotów. Nie jestem jedynie przekonana co do samego zakończenia. Niemniej jednak jestem usatysfakcjonowana przesłaniem jakie za sobą niesie.

A Wy gdybyście mogli, chcielibyście spróbować przeżyć Wasze życie od nowa?

Masz czasem wrażenie, że poznajesz kogoś i tak dobrze ci się rozmawia, że masz wrażenie jak byście się znali dużo dłużej? Być może to nie wrażenie....
W książce tej poznajemy dwoje bohaterów zaczyna się niewinnie, zwykle spotkanie dwojga młody ludzi z których każdy interesuje się gwiazdami. Jednak gdy życie jednego z nich się urywa spotykają się w kolejnym. Okazuje się, że ich losy mogą przebiegać różnorodnie, mogą być parą, rodzeństwem, jedno z nich może być mentorem drugiego, mogą spotkać się w pracy lub w szkole, ale jedno jest pewne zawsze los sprawia, że się odnajdują. Czyta się z zapartym tchem zastanawiając się jakie nowe wcielenia da autorka naszym bohaterom. Czy tym razem będą szczęśliwi, zakochani, biedni, czy ludzie będą ich brać za naukowców czy też za ludzi obłąkanych.
W końcu i oni zaczynają pamiętać swoje poprzednie życia, czy wyciągają z nich wnioski? Czy w końcu odkryją prawdę co takiego się dzieje i z jakiego powodu ich losy są ze sobą związane w każdym z żyć? Co to wszystko może oznaczać?
Tego już ci nie powiem tylko zachęcę do przeczytania tej książki.
To lektura pełna gwiazdozbiorów, marzeń, relacji międzyludzkich, wszystkich doświadczanych emocji od miłości, szczęścia po ogromny ból.
Książka inna niż wszystkie.
Zdecydowanie polecam.

• Ebooki
  • Przeczytane 2023
  • Chcę mieć
  • Fantasy, science fiction

Dodaj cytat z książki Do zobaczenia w innym życiu