Jak wspierać i kochać kobietę ,którą jesteś?

Okładka książki Jak wspierać i kochać kobietę ,którą jesteś? Adrianna Niewęgłowska, Gabriela Para
Okładka książki Jak wspierać i kochać kobietę ,którą jesteś?
Adrianna NiewęgłowskaGabriela Para Wydawnictwo: Pascal poradniki
poradniki
Pascal
2023-01-01
2023-01-01

No cóż. Pierwsza połowa książki ma nam pomóc zaakceptować siebie i zmienić nawyki tak abyśmy lepiej na siebie patrzyły. Za dużo treści tam nie ma, bo "poradnik" pisany wielkimi literami z wieloma niepotrzebymi odstępami, co chwilę pojawia się motywujący tekst napisany jeszcze większymi literami. Druga połowa to 365 sentencji, które mają nas podnieść na duchu czy tam zmotywować. Książka dla nastolatki moze i okej, ale dorosłej kobiety nie poleciłabym nigdy w życiu. Przeczytałam, bo książka była prezentem.
Jedyny plus książki to podanie pomysłu ze słoikiem wdzięczności.

Profil Pani Motywacji obserwuję bardzo długo. Dziwnym trafem za każdym razem, gdy miałam w życiu gorszy okres, trafiałam na ich post z przesłaniem, które rzeczywiście do mnie przemawiało.
Wiele osób może się z tego śmiać, spojrzeć na tę opinię z politowaniem, jednak jeśli ktoś znajdzie się w sytuacji, kiedy naprawdę wszystkiego w życiu mu się odechciewa, czasami taki pozytywny cytat, jakaś myśl naprawdę może zmienić postrzeganie pewnych kwestii. Mnie one często poprawiały nastrój, napełniały odrobiną motywacji, nadziei, że może być lepiej.
Dowiedziałam się, że dziewczyny wydały książkę i wiedząc, że te przesłania znajdę na papierze, od razu ją zamówiłam. Pierwsza część książki zawiera informacje, które dobrze znam z innych poradników - trochę ich przeczytałam. Od dawna wiem o afirmowaniu, pozytywnym nastawieniu, etc. Ta część nie wniosła wiele nowego do mojego życia.
A jednak drugą część, z owymi przesłaniami właśnie, sprawia, że codziennie sięgam po tę pozycję. Każdego dnia odczytuję nowy cytat.

O słabych książkach piszę krótko i na temat. W sumie to nawet nie wiem, czy jest sens pisać o pseudoporadnikach i czy nie lepiej skupiać się na tych, które są dobre i wartościowe? Jak myślicie?

Ta książka to zbiór treści z różnych worków, które stały gdzieś przy półce z poradnikami rozwoju osobistego, bo tam ktoś je mam nadzieję, że przez przypadek zostawił.

Znajdziemy w niej chaotyczne i patetyczne luźno ze sobą powiązane, napompowane myśli, cytaty, afirmacje oraz (o zgrozo!) 365 😵‍💫przesłań. Na sekundę zatrzymam się przy tych ostatnich – zajmują one prawie POŁOWĘ książki. Książka ma 223 strony, a przesłania zaczynają się od strony 122. Proszę sobie teraz wyobrazić i szybko obliczyć, ile rzeczywiście w całości zadrukowanych stron ma książka❗😡

Przesłania są w stylu:

„Jesteś tego warta. Zawsze byłaś”.

„Nie goń. Przyciągaj”.

„Nie przejmuj się opinią innych. Oni zawsze będą coś myśleć”.

W mojej opinii - szkoda Waszego czasu i Waszych pieniędzy - książka kosztuje 49,99. Ja zapłaciłam za nią niewiele ponad 30zł i mam zamiar ją zwrócić, bo czuję się oszukana 😡 Na szczęście w moim ukochanym @empik zwroty są możliwe ❤️

Złoszczę się nawet na wydanie 😡 Książka jest napompowana, niczym wędlina wodą. Mam poczucie, że zapłaciłam za niezadrukowany papier, zwłaszcza, gdy do akcji w połowie książki wkraczają "przesłania"! Gdyby nie one, ta książka byłaby zwykłą gazetą w stylu Bravo.

Nie polecam. Powtarzanie tego samego, wtórne treści, jakaś pseudopsychologia. O bibliografii zapomnijcie, bo jej tu nie znajdziecie. Są o wiele lepsze i bardziej wartościowe książki.

No dobra, jeśli chcecie już sięgnąć po coś podobnego, bo Was naprawdę kusi, bo lubicie (też lubię),czyli po piękne afirmacje polecam karty afirmacyjne @agnieszkamaciag, jeśli macie ochotę jednoczyć się z wszechświatem, zarażać ludzi energią polecam książki @barbrabelt ❤️

Znajdziemy w...

Okładka książki przedstawia niedawne profilowe zdjęcie z Instagrama dziewczyn. Białe tło z pięknymi, kolorowymi motylami świetnie się prezentuje. Niby nic, a jednak przyciąga wzrok. Ma grubszą oprawę, nie całkiem twardą, ale usztywnianą, dzięki czemu nie ulegnie szybko uszkodzeniom mechanicznym. Stronice są białe, wstawki w środku różowe i oczywiście wciąż przewijają się motyle. Mamy ją podzieloną na rozdziały, gdzie w spisie treści wiemy, czego się spodziewać. Do wydania nie mam zastrzeżeń, wydawnictwo spisało się na medal, literówek brak.

Bardzo lubię profil dziewczyn na Insta, bo często znajduje tam wiele motywacyjnych teksów, które udostępniam u siebie. Dlatego nawet nie zastanawiałam się, czy ją brać czy nie, po prostu zamówiłam. Byłam ogromnie ciekawa, co dziewczyny będą chciały przekazać nam, czytelnikom. Dostajemy poradnik, który może nie wnosi nic nowego, czego nie przeczytalibyśmy w innych pozycjach. Za mną sporo poradników, dotyczących akceptacji, wrażliwości, motywacji, rozwoju osobistego, dlatego nic nie było tu dla mnie nowego. Jeśli ktoś pierwszy raz w życiu sięga po taką pozycję, będzie dla niego nowością i z pewnością wiele wyciągnie z lektury. Jest tu wiele przydatnych fragmentów, pozwalających zrozumieć samego siebie. Głównie jest to egzemplarz skierowany do kobiet, i tak się do nas zwraca narrator. Głównie dzieli się na SAMOAKCEPTACJĘ, WDZIĘCZNOŚĆ i POZYTYWNE MYŚLENIE. Na koniec mamy na cały rok zbiór afirmacji, przesłań, motywacji do doceniania siebie.

Jako, że uwielbiam takie krótkie teksty z sensem, to ta druga część zdecydowanie bardziej ujęła mnie. Oczywiście w tych pierwszych trzech rozdziałach również nie brakuje znaczników. Dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty, pojawiły się nawet przykładowe zadania do ćwiczenia wcześniej wyróżnionych tematów. Pokazują nam ułatwienia, jak możemy wdrażać te elementy do swojego życia i w końcu być szczęśliwą, kochać sama siebie taką, jaką jesteśmy.

Ma niewiele ponad dwieście stron, z czego połowa to afirmacje i teksty z sensem i motywacją, niemniej jednak warto skusić się i zakupić egzemplarz. Może nie pokaże Wam nowych rzeczy (przynajmniej tym, co czytają takowe lektury),ale z pewnością coś do Was przemówi i zostanie w Waszej głowie na dłużej. Sam fakt, że książka jest naprawdę pięknie wydana, przekonuje do sięgnięcia.

Jestem zadowolona, chociaż też początkowo nie zakładałam żadnej poprzeczki ani wymagań. I dzięki temu mogłam czerpać przyjemność, obserwować zmiany, jakie już zaszły dotychczas w moim życiu, a dziewczyny uświadamiają, jak to tylko tyle, może być AŻ TYLE. Polecam, szczególnie osobom lubiącym poradniki, rozwój osobisty. Kobietom skromnym, wrażliwym, niedocenianym przez same siebie! Będziecie zadowolone!

Bardzo lubię autorki profilu Pani Motywacja i od dawna obserwuje ten profil. Książka jest bardzo pozytywna, zawiera wiele pomocnych rad i myślę, że każda z nas wyniesie z niej wiele dobrego. Dzięki tej książce można się zmotywować i zmienić swoje życie na lepsze. Poza tym jest pięknie wydana i kolorowa :)

• Mam w papierku
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Chcę przeczytać - nie posiadam
  • (2023)
  • Moja biblioteczka
  • Rok 2023

Dodaj cytat z książki Jak wspierać i kochać kobietę ,którą jesteś?