Pysznie czy przepysznie

Znak Horyzont
2023-06-19
2023-06-19
literatura polska przepisy kuchnia

Ta książka powstała głównie dla zarobku.
Nie oszukujmy się. Kto w dzisiejszych czasach nie potrafi ugotować pomidorowej, czy zrobić pasty z tuńczyka z puszki?? To wszystko mamy w internecie...
Przepisy mooocno przeciętne, zwyczajne, oklepane. Wasze Mamy, czy Babcie z pewnością dadzą Wam lepsze rady, niż te tutaj...🤷‍♀️

Ta książka powstała głównie dla zarobku.

Uwielbiam książki kulinarne, kocham nawet ❤️❤️❤️
Przyznaję, że ceny takich pięknych wydań nie są niskie, ale to są książki, których się używa, które będą nam służyć długo.
Dlatego warto dobrze wybrać

💖 Pysznie, czy przepysznie
📖 Monika Molecka

Swego czasu przez kilka lat prowadziłam bloga kulinarnego i bardzo doceniam ❤️ dlatego z przyjemnością sięgnęłam po książkę autorki, która prowadzi cudownego bloga i instagram @pysznieczyprzepysznie
❤️ A Monika stworzyła książkę, która jest zbiorem przepisów prostych, przystępnych i uzależniających.
Przeglądałam już parę razy książkę, zaznaczam i planuję. Brakuje mi czasu, ale widząc łatwość przepisów i dostępność produktów, jestem pewna, że kartki trj książki będą nosiły ślady licznego użytkowania.
Racuchy, knedle, ziemniaczki w sosie smietanowym z koperkiem, czy da się łatwiej i przyjemniej.
Myślę, że książkę docenią początkujący w kuchni, ale też ci bardziej zaprawieni w bojach będą mieć z niej radochę.
Bardzo, bardzo polecam 💖💖💖

Uwielbiam książki kulinarne, kocham nawet ❤️❤️❤️
Dlatego warto dobrze wybrać

💖 Pysznie, czy przepysznie
📖 Monika Molecka

🍓 "Pysznie czy przepysznie" autorstwa Moniki Moleckiej, to świetna książka kucharska, która zachwyca swoim wyglądem, oraz inspiruje do eksperymenowania w kuchni.

🍓Pani Monika jest autorką bloga oraz instagrama @pysznieczyprzepysznie
Jej dania są proste, i nie wymagają dużo czasu na ich przygotowanie. Serwuje klasyki z nutą nowoczesności.

🍓W książce znajdziecie przepisy na śniadania, zupy, dania główne kolacje, desery, oraz przetwory.
Jestem pod wielkim wrażeniem wydania tej książki. Ma ona twardą solidną oprawę, a w środku smaczne i zdrowe dania, które z łatwością możemy przyrządzić w zaciszu własnego domu. Książka ma również wszytą zakładkę w formie tasiemki, co uwielbiam w książkach kucharskich. Piękne zdjęcia i ilustracje są prawdziwą ozdobą tej książki, i sprawiają, że aż chce się wypróbować te dania.
Nie bez powodu mówi się, że "Jemy oczami", i choć ogólnie nie przepadam za gotowaniem, to przepisy z tej książki i zdjęcia gotowych dań sprawiły, że gotowanie nie jest już dla mnie przykrym obowiązkiem. Z przyjemnością sięgam po tą książkę, i powiem wam, że mojej rodzinie bardzo smakują te dania. Są naprawdę proste do przygotowania, i nie potrzeba tu wielu składników oraz skomplikowanych receptur, aby cieszyć się zdrowym i pysznym posiłkiem.

Jest to pierwsza książka autorska Pani Moniki, dlatego chciałabym jej serdecznie pogratulować udanego debiutu, i niezmiernie się cieszę, że trafiła ona w moje ręce.

🍓Pani Monika jest autorką bloga oraz instagrama @pysznieczyprzepysznie

🍓W książce znajdziecie przepisy na...

Panią Monikę obserwuję na Instagramie już od dłuższego czasu. Z miejsca pokochałam jej barwny profil i mnóstwo wspaniałych przepisów. Część z nich przetestowałam w swojej kuchni, dlatego jak tylko dowiedziałam się o wydaniu książki, zapragnęłam ją mieć w swoich zbiorach.
Jest to jedno z piękniejszych wydań, jakie miałam okazję zobaczyć. Przepisy są proste, w zrozumiały sposób opisane i dodatkowo ze okraszone smakowitymi zdjęciami.
Bardzo, bardzo polecam!

"Ze szczyptą miłości zawsze będzie pysznie".

To motto najpiękniejszej książki kulinarnej, jaka dołączyła do moich zbiorów. Cudowna okładka o fakturze płótna, z subtelnymi rysunkami truskawek na pastelowym różowym tle oraz srebrne, wytłaczane litery tworzą niesamowite artystyczne dzieło, od którego nie można oderwać wzroku. W środku książki równie pięknie! Wydrukowana na matowym papierze zawiera urzekające zdjęcia i bogactwo różnorodnych i ciekawych przepisów.

Autorka książki pani Monika Molecka od lat prowadzi bloga kulinarnego Pysznie czy przepysznie oraz konto na Instagramie pod tą samą nazwą. Z każdej strony książki czuć jej wielką miłość do gotowania, niezwykłe poczucie estetyki, a fotografia kulinarna jest na bardzo wysokim poziomie.

Na początku znajdziemy jasny i przejrzysty spis treści, który zawiera podział na:
🍓 Śniadania
🍓 Zupy
🍓 Dania główne
🍓 Kolacje
🍓 Desery małe i duże
🍓 Przetwory
Znajdziemy też mnóstwo dodatków do dań np. chleb na kefirze i zaczynie poolish, ziemniaczki ziołowe, precle, surówki, sosy.
Wszystkie dania mają wyszczególniony czas przygotowania, ilość porcji, stopień trudności oraz oczywiście listę składników i sposób wykonania. Każda potrawa jest również zaprezentowana na zdjęciu i to jest uczta dla oczu.

Przepisy są proste i wykonane z ogólnie dostępnych składników. Większość to przepisy na dania tradycyjne z nutką nowoczesności, więc książka zawsze dostępna pod ręką będzie motywacją do codziennego gotowania.
Wybrałam już kilka przepisów do wypróbowania w najbliższym czasie bo wiem, że wzbogacą one codzienne menu i będą kulinarną inspiracją do próbowania czegoś nowego w mojej kuchni.

"Pysznie czy przepysznie" to doskonały pomysł na prezent. Gwarantuję, że obdarowana osoba ucieszy się i doceni wyjątkową estetykę i zawartość merytoryczną. Polecam gorąco. To najbardziej smakowita lektura jaką znam.

"Ze szczyptą miłości zawsze będzie pysznie".

• Kulinaria
  • 2024r.
  • Kuchnia
  • Przepisy
  • Mam na półkach

Dodaj cytat z książki Pysznie czy przepysznie