Czy wolno mieć nadzieję, że wszyscy będą zbawieni?

Tłumaczenie: Stanisław Budzik
Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej
religia
Snoopy

Książka zawiera trzy rozprawy największego XX-wiecznego teologa poświęcone problemowi, któremu w ostatnich latach swego życia podporządkował własną pracę. Odpowiadając na tytułowe pytanie, Balthasar wskazał na możliwość wyboru przezwyciężającego tradycyjne ujęcia. Nie zaakceptował odrzuconej przez Kościół teorii apokatastazy, ale sprzeciwił się również zadomowionej w kościelnym kaznodziejstwie wizji piekła przepełnionej grzesznikami. Jeszcze raz upomniał się o nadzieję jako fundament wiary. Nadzieję obejmującą również powszechne zbawienie.

źródło opisu: Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Biblos

Kupię tę książkę! Proszę o kontakt:)
gg. 1565685
albo e-mail adrkow@wp.pl