Catholica: Wierzę w kościół powszechny

Wydawnictwo: W drodze
83-7033-250-1
religia
Snoopy

Jakie aspekty odróżniają tajemnicę Kościoła "rzymskokatolickiego" od pozostałych konfesji chrześcijańskich? Często są to te aspekty, o których katolicy rzadko mówią podczas debat ekumenicznych, próbując je nawet bagatelizować. Że jest inaczej, że nierzadko one właśnie okazują się centralne, można dowodzić na dwa sposoby: w duchu "kontrreformacji", polemicznie przeciwstawiając jedno zdanie drugiemu, bądź też w sposób autentycznie katolicki, za punkt wyjścia przyjmując wspólnie uznawaną tajemnicę.

gp_ | 2015-05-17
Przeczytana: 03 grudnia 2002