Kurs: Podstawy SEO dla twórców treści. Pisz tak, żeby Cię znaleźli

Okładka książki Kurs: Podstawy SEO dla twórców treści. Pisz tak, żeby Cię znaleźli Marta Gryszko
Marta Gryszko Wydawnictwo: Marta Gryszko pozostałe
pozostałe
Kurs: Podstawy SEO dla twórców treści. Pisz tak, żeby Cię znaleźli
Marta Gryszko
2023-04-12
2023-04-12
SEO copywriting blogi artykuły optymalizacja teksty

"Im więcej będziesz czytać i praktykować, tym szybciej opanujesz podstawy i będziesz w stanie iść dalej".

Jeśli jesteś twórcą treści to chcesz, żeby cię znaleźli. Chcesz, aby twoje artykuły były czytane, klikane i odpowiednio pozycjonowane. Nie osiągniesz tego, nie znając podstaw SEO, bo właśnie taka wiedza pomoże ci budować twoje miejsce w internecie. Ten kurs, umiejętnie łączący teorię z praktyką, zapewni ci takie niezbędne know-how w dalszym rozwoju.

Marta Gryszko to znana specjalistka ds. SEO używająca pseudonimu Lexy, która swoją pracę zawodową rozpoczęła na przełomie 2005 i 2006 r. Początkowe hobbystyczne zarządzanie projektami przerodziło się dla niej w pracę na etacie, awans, a w konsekwencji, założenie własnej działalności gospodarczej. Tematyka pozycjonowania interesowała ją od pojawienia się pierwszych stron www. W sieci znajdziecie blog autorki: lexy.com.pl/blog

"Podstawy SEO dla twórców treści" to publikacja podzielona na siedem części dotykających takich tematów, jak zasady copywritingu, tworzenie baz pomysłów na artykuły, czy też narzędzia ułatwiające tworzenie treści. Całość urozmaicona zostaje kilkoma zadaniami praktycznymi, jakie należy wykonać.

Kurs Marty Gryszko jednoznacznie dowodzi zasadności twierdzenia, że czasami mniej znaczy więcej. Cały e-book to bowiem niecałe siedemdziesiąt stron, na których każdy tworzący treści w internecie, znajdzie coś dla siebie. Począwszy od wiedzy na temat możliwości analizowania danych konkurencyjnych witryn, a skończywszy na zachowaniu jak najlepszej poprawności językowej publikowanego tekstu. Jak więc widać zakres tematyczny kursu jest bardzo rozległy, co pozwala osobom chcącym poznać podstawy SEO, zaznajomić się z fundamentalnymi zasadami optymalizacji treści.

Publikacja zgodnie ze swoim tytułem skupia się na podstawach SEO, ale chyba każdy znajdzie w niej coś, co pomoże jeszcze bardziej udoskonalić tworzenie internetowych treści. Mowa tutaj głównie o wskazanych przez autorkę pewnych darmowych alternatywach dla płatnych narzędzi, a także pojęciach duplikacji treści i kanibalizacji słów kluczowych. Wartością dodaną kursu są zadania praktyczne, które pozwalają usystematyzować nabytą wiedzę i sprawdzić ją w praktyce, co w tego typu przyswajaniu wiedzy jest chyba najważniejsze.

Wielotematyczność kursu to jeden z jego atutów, ale nie jedyny. Otóż publikacja ta dosłownie naszpikowana jest wieloma zestawieniami, wykresami i grafikami, które najlepiej obrazują, to co zawarto w tekście. To wraz z licznymi wypunktowaniami, numerowaniami i zastosowaniami nagłówków, wpływa na przejrzystość e-booka, co z kolei zwiększa jego wartość poznawczą, bo przecież łatwiej nam uczyć się nowych rzeczy, gdy jest to podane w odpowiedni dla oka sposób.

"Podstawy SEO dla twórców treści" to kurs, który uzmysłowił mi, osobie piszącej bloga ponad dekadę, że można nie mieć pojęcia o kilku przydatnych narzędziach, jakie niewątpliwie usprawnią pozycjonowanie mojej strony. Ten e-book to podana w przystępny sposób, niewątpliwie niezwykle przydatna pigułka wiedzy, która może stać się dobrym punktem startowym do pogłębiania dalszej wiedzy w zakresie tworzenia dobrych treści.

Początkowo miałam obawy związane z kursem Marty Gryszko, ponieważ wcześniej przerabiałam kursy technicznych SEOwców i zauważyłam, że niestety ciężko je zastosować w praktyce.

Na szczęście kurs "Podstawy SEO dla twórców treści" okazał się bardzo praktyczny - są w nim instrukcje krok po kroku ze screenami i zadaniami do wykonania, dzięki którym od razu od teorii przechodzi się do praktyki. Co więcej, teoria podana jest w naprawdę fajny i przystępny sposób, dzięki czemu wiadomo, o co chodzi.

Uważam, że dla początkujących osób to świetna pozycja, bo zawiera tylko, co niezbędne - wiedzę do samodzielnego tworzenia i publikowania tekstów zgodnych z SEO. W kursie nie ma zbędnych opisów i dygresji.

Forma pisemna i zadania do wykonania to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Osobiście mam dość kursów video z gadającymi głowami, z których nic nie da się wyciągnąć. Polecam osobom, które naprawdę chcą się nauczyć SEO :)

• Copywriting

Dodaj cytat z książki Kurs: Podstawy SEO dla twórców treści. Pisz tak, żeby Cię znaleźli