Okładka książki Podlasie zdrowo zakręcone. Podróż po krainie niezwykłych ludzi i zapomnianych smaków Wojciech Koronkiewicz
Wojciech Koronkiewicz Wydawnictwo: Paśny Buriat pozostałe
pozostałe
Paśny Buriat
2021-01-01
2021-01-01

Podlasie trochę mało promowane, trochę traktowane z przymrużeniem oka, a zupełnie niesłusznie, bo takiego bogactwa smaków i wszelkiej regionalnej tworczości próżno szukać.
I właśnie ta pozycja ksiażkowa stanowi swego rodzaju przewodnik po tym ,co ten region ofiarowuje turystom. a jest tego wiele. Napisany w formie krotkich spotkań z regionalnymi wytwórcami, którzy z pasją opowiadają o swojej malej ojczyźnie.
Dodatkowym atutem są podane namiary w postaci czy strony internetowej czy adresu mailowego danego producenta, aby w ten sposob latwo do niego dotrzeć.

Bardzo lubie styl, jakim pisze pan Koronkiewicz, zwykly, prosty, cieply i przystepny. Jako, ze jestem z podlasia ksiazka ogromnie przypadla mi do gustu. Zostaly w niej przedstawione miejsca, w ktorych pracuja zwykli ludzie lecz tworza niezwykle rzeczy, smaczne jedzenie, rzezby, obrazy i inne cuda. Ludzie, ktorzy uchylaja drzwi swoich domow, abysmy mogli do nich zajrzec i posiwedziec chwile za stolem czy przy cieplym piecu i zapachu chleba. Bardzo lubie opowiastki o "zwyklych, niezwyklych" ludziach z podlasia.

Kilka ciekawych miejsc zapisałam bo ich właściciele bronią się sami. Nie potrafię znieść stylu autora. Za dużo w tej książce jego, a za mało konkretów. Miałam wrażenie, że przeglądam marnej jakości broszurkę reklamową.

Na półkach: , , , , , ,

Kocham Podlasie i wydawnictwo Paśny Buriat. Wydawnictwo owo wynajduje takie perełki że kupiłabym je wszystkie. Jak już wspomniałam kocham Podlasie, wszystkie miejsca z książki już odwiedziłam ale okazuje się że powinnam odwiedzić jeszcze raz i tak właśnie zrobię. Autor pięknie opisuje ludzi, przyrodę i odczucia które nim targały podczas pobytu na Podlasiu. Tym razem samochodem przemierza region i pysznie przedstawia nam Podlasie. Polecam wszystkim podróżnikom.

Mam słabość do Podlasia, a dodatkowo okładka wprawiła mnie w zachwyt!!

Mam słabość do Podlasia, a dodatkowo okładka wprawiła mnie w zachwyt!!

polecam, gdy ktoś się wybiera na Podlasie - konkretny zbiór miejsc, do których warto zajrzeć i czego spróbować (nawet są adresy). Ale niestety jak ktoś liczy na pogłębione historie z Podlasia, to nie ta książka ;)

Niby ciekawie, ale czegoś zabrakło. Rozdzialy, a może raczej rozdzialiki, stanowczo za krótkie. Książka może bardziej służyć za przewodnik, na pewno nie zaś za reportaż.

Obowiązkowa pozycja dla fanów Podlasia. Już zaznaczyłam interesujące mnie najbardziej fragmenty do samodzielnego sprawdzenia w najbliższym czasie.

Ni to przewodnik, ni katalog, ni folder informacyjny, ale ducha Podlasia czuć.
Dla mnie się podoba.

Ni to przewodnik, ni katalog, ni folder informacyjny, ale ducha Podlasia czuć.
Dla mnie się podoba.

Jest to trochę nietypowy przewodnik. Autor pokazuje ciekawych ludzi, pracę ich życia. Dostajemy wskazówki kto robi najlepszemsery, waży świetne piwo, maluje ikony, rzeźbi, karmi ludzi, hoduje pomidory, ma ciekawą pasję, zajawkę. Razem z krótkim opisem dostajemy także namiary. Podlasie smakuje zdecydowanie inaczej z tą książką.

• Wyzwanie LC 2022
  • Podróże