Poczuj magię Księżyca

2023-03-15
2023-03-15
Stanisław Bończyk

Zacznę od tego że książka ma tak przecudowną i magiczną okładkę! 💙
Poczuj magię księżyca książka o księżycu, magii. Zawiera bardzo dużo informacji o księżycu. Znajdziemy tam również informacje o roślinach magicznych i leczniczych.
Poznamy fazy księżyca i po prostu wszystko co warto wiedzieć. Bardzo dużo dowiedziałam się z tej książki, czytałam ją z wielkim zainteresowaniem!

Zacznę od tego że książka ma tak przecudowną i magiczną okładkę! 💙

#reklama
#współpracareklamowa
#aryiarecenzuje

Książkę można przeczytać w formie ebooka w aplikacji @empikgo

😻 #bookmorning 😻

Przychodzę do Was z książką tym razem od @muza #poczujmagieksiezyca

Jest to cieniutka (niespełna 200str) książka, z której wyniesiemy sporo wiedzy o księżycu i jego magii.
Można nabrać odrobinę praktyki i wiedzy nawet o astrologii.
Jest to taka pigułka wiedzy magicznej o księżycu hihi. Nie no, bez żartów. Książka jest naprawdę interesującą i przypuszczam, że dla większości z nas do połknięcia na raz.

Są długie rozdziały, w których są podrozdziały dzięki czemu gdy ktoś nam przerwie nie pogubimy się.
Książka jest napisana naprawdę prostym językiem dlatego odnajdzie się w lekturze nawet laik.
No co tu dużo mówić książka przykuwa uwagę już świetną i magiczną okładką, a w środku nie jest gorzej.
Także jeżeli lubicie takie tematy i/lub chcecie nabrać wiedzy to książka spełni wasze oczekiwania.

#reklama
#współpracareklamowa
#aryiarecenzuje

Książkę można przeczytać w formie ebooka w aplikacji @empikgo

😻 #bookmorning 😻

Przychodzę do Was z książką tym razem od @muza #poczujmagieksiezyca

Można nabrać odrobinę praktyki i wiedzy nawet o astrologii.
Jest to taka...

Keylah Missen zabiera nas w ezoteryczną podróż wokół naszego jedynego naturalnego satelity, Księżyca.
Jaka ta podróż jest?
Ano, jak typowy koszmar wycieczkowicza.
Szybko, dużo, bez refleksji.
Przyznaję, że zrobiłam dużo notatek-haseł, bo chętnie pogłębię wiedzę, ale ta książka na pewno mi do tego nie posłuży.

To zaledwie króciutki zarys tego, co możnaby o Księżycu napisać, podstawowe informacje, a jedynym odnośnikiem jest wcześniejsza książka autorki, którą nagminnie wspomina i poleca.

Na końcu książki znajdziemy polecaną literaturę, niestety wszystko w języku hiszpańskim...
Nawet nie chce mi się sprawdzać, czy są polskie tłumaczenia.
Łatwiej po prostu wpisać hasło w wyszukiwarkę internetową i już tam prędzej znajdę obszerniej omówione tematy.
No, ale nie po to czytałam tę książkę, aby teraz grzebać w necie.

Plusem na pewno jest okładka, która robi wrażenie.
Zdobienia holo wyglądają bardzo estetycznie w zestawieniu z ciemnym tłem.
Jeśli szukacie jedynie pobieżnie naszkicowanych tematów, książka Was zadowoli.
Jeśli czegoś więcej, warto poszukać innej literatury.

Dla mnie fail.

Jaka ta podróż jest?
Ano, jak typowy koszmar wycieczkowicza.
Szybko, dużo, bez refleksji.

To zaledwie króciutki zarys tego, co możnaby o Księżycu napisać,...

Księżyc jest naprawdę pięknym i intrygującym satelitą. Ludzie od zarania dziejów wpatrywali się w niego, czcili, tworzyli teorie spiskowe.

Osobiście jestem jedną z osób, które się nim fascynują. Uspokaja mnie, oświetla drogę i dodaje siły. Jest jednak w nim również coś mrocznego, wręcz strasznego, co tylko sprawia, że fascynacja tym obiektem na niebie rośnie…

Właśnie dlatego postanowiłam sięgnąć po Poczuj magię księżyca autorstwa Keylah Missen, choć z autorką mam styczność po raz pierwszy.

Czy ocenia się książki po okładce? Oczywiście, że nie, ale w tym wypadku trzeba przyznać jedno – jest naprawdę przemyślana. Książkę, jak wspomina sama autorka, skierowała głównie do kobiet, więc szata graficzna przystosowana jest pod nie. Piękne, błyszczące się elementy na froncie bezapelacyjnie skradły moje serce – serce sroki, która kocha wszystko, co błyszczące. W połączeniu z ciekawym fontem, delikatnymi zdobieniami i granatowym kolorem, przypominającym niebo nocą, książka prezentuje się wręcz bajecznie i aż woła “przeczytaj mnie”!

Po zajrzeniu do środka nie będziecie rozczarowani. Zadbano o to, aby ciekawe dla oka zdobienia towarzyszyły czytelnikom przez całą księżycową podróż. Książka została podzielona na 14 głównych rozdziałów, z czego każdy jest poprzedzony cytatem, adekwatnym do treści.

A jak już o treści mowa… W sprawach „magii księżyca” jestem laikiem, więc mogę stwierdzić, że jest to pozycja napisana w miarę przystępnie dla osób początkujących. Język jest zrozumiały, jednak można wyczuć, że czegoś brakuje. Przekaz jest przystępny, niestety temat nie jest do końca wyczerpany. W moim odczuciu za dużo rzeczy na raz, brakuje tu wyjaśnień od a do z. Wspomnienie o czymś ciekawym i nie kontynuowanie tematu zostawia z niedosytem.

Więcej na: CzasoStrefa

Właśnie...

Mało kiedy sięgam po poradniki ale są takie co mnie zaintrygują. Tak było z "Poczuj magie księżyca". Przyciągnęła mnie okładka, która jest bardzo dobrze zrobiona. Poradnik nie jest gruby ale za to pięknie zrobiony. Czy marzyliście jako dziecko, by poznać księżyc? O czym marzyliście?

Księżyc zwykle kojarzy nam się z fazami i zaćmieniem. Mało kiedy zwracamy uwagę, jaki ma on wpływ na nasze życie. Mamy tu podział na rozdziały, które nie są długie a napisane lekkim i przyjemnym językiem. Dodatkowo autorka przeplata nam fakty naukowe z przemyśleniami filozoficznymi. Do tego dokłada nam historię i wierzenia związane z księżycem. Niektóre są nam znane inne zaskakują całkowicie czytelnika. Powiem szczerze, że uwielbiam mitologię w książkach nie tylko tych typu poradnik ale także obyczajowej. I nie spotkałam się z mitologią księżycową. A księżyc ma w sobie magię.

Autorka przekazuje nam wiedzę jak oddziaływuje na nas księżyc, jego poszczególne fazy, a także uczy nas jak to wykorzystać. W poradniku jest wiele porad jak wykorzystać poszczególne fazy księżyca, amulety związane z magią oraz szereg rytuałów. Pokazuje nam tez symbolikę księżyca w różnych kulturach nie tylka naukowa ale także mityczną. Możemy poznać no, jaki księżyc ma wpływ na poszczególne znaki zodiaku. Poznajemy imiona księżyca, a także rośliny związane z księżycem. Muszę przyznać, że to była ciekawa lektura na temat roślin. Niektóre jak np rozmaryn nigdy nie kojarzyły mi się z księżycem. W zasadzie w ogóle nie kojarzę roślin w kontekście tego satelity. Poznajemy także kamienie księżycowe. Poza tym jednym znanym pod tą nazwą pokazuje nam pozostałe , które łączą się z księżycem jak kwarc czy turkus.

Poradnik jest pięknie wydany, z ilustracjami czarno-białymi, z pięknie zaczętymi rozdziałami. Jest też bardzo dobrze oznaczony, o czym będzie dany rozdział, lub jego część. Napisany przystępnym językiem z dużą dawką informacji, które nie są zbędne. Całość czyta się szybko i przyjemnie. Na tych 200 stronach autorka zawarła bardzo dużo informacji, zagadnień, opisów, faktów, astrologii i mitologii. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo książka cieszy wizualnie oko co sprawia, że memy większa przyjemność czytania. Polecam serdecznie, poczujcie magie księżyca.

Księżyc wykorzystuje mnóstwo mocy

Kiedy pędzimy od pracy do osobistych obowiązków i wszystkiego pomiędzy jest jedna kosmiczna królowa, która rzuca na nas światło pod koniec każdego dnia — wiecznie tajemniczy i magiczny księżyc.

Mając moc kontrolowania przypływów i rytmu natury, astrologowie wierzą, że fazy księżyca wpływają również na nasze fale emocji.

„Księżyc działa na nas w chwili narodzin, a astrologowie twierdzą, że to, podczas której jego fazy przyjdziemy na świat, do pewnego stopnia przesądza o naszej osobowości i typie energii”.

Księżyc był kojarzony z magią i mistycyzmem od zarania dziejów, w różnych kulturach i tradycjach. Księżyc jest związany z intuicją, zmianą, płodnością, refleksją — wszystkim, co kobiece.

„Księżyc to czarodziejka i mędrczyni. To dziewica i matka. To pająk tkający sieć przeznaczenia. Ma oblicze trzech — prządki i parek, które przyjdą po nas, gdy nić życia zostanie przecięta. Może być też jak furie przynoszące odpłatę lub zemstę”.

Moc energii Księżyca jest niezaprzeczalna i jesteśmy tego świadkami w zmieniających się przypływach, snach i cyklach naszego ciała. Synchronizowanie naszego życia z jego fazami może pomóc nam żyć w większej harmonii z naturą i jej ciągle zmieniającymi się porami roku.

Ta książka to pięknie ułożony zbiór informacji o różnych fazach księżyca, kulturach, historycznych wierzeniach i rytuałach. Obejmuje również znaki zodiaku i kryształy używane podczas określonych cykli księżyca. Polecam!

Księżyc wykorzystuje mnóstwo mocy

„Księżyc...

Zastanawialiście się czasami jaki wpływ na nas samych ma księżyc i fazy, w których się w danym momencie znajduje? Od nastoletnich lat czytałam, że każdy etap, w którym obecnie znajduje się nasz satelita daje się odczuć na naszym samopoczuciu czy zwykłych czynnościach jakie wykonujemy. W związku z tym, że lubię takie czytelnicze klimaty z przyjemnością sięgnęłam po tę pozycję, aby zagłębić nieco ten temat.

Zacznę od tego, że książka jest przepięknie wydana. Na zdjęciu próbowałam uchwycić złocenia i srebrzenia, które dodają jej magicznego uroku, doskonale współgrającego z treścią tej pozycji. Jako że mówi się, iż książki nie ocenia się po okładce jest to tylko niezwykle atrakcyjny dodatek do zawartości, która uważam, że przypadnie do gustu początkującym miłośnikom ezoteryki.

Autorka przeplata w treści książki fakty naukowe, myśli filozofów, wierzenia historyczne czy podania by na tacy przekazać nam główne założenie książki jakim jest energia księżyca i jej wpływ na nas, ludzi. W przystępny sposób wprowadza nas w symbolikę naszego satelity, w tym mitologiczną odnoszące się do faz księżyca podkreślając jego oraz ich wagę w życiu istot ludzkich czy natury. Krok po kroku, poprzez znaki zodiaku, zagłębiamy temat, poruszając wiele magicznych aspektów w tym wykorzystanie ziół, kamieni, w zależności od pór dnia i nocy czy pór roku.

Było to niezwykle ciekawa lektura. „Poczuj magię księżyca” jest swego rodzaju mini encyklopedią w pigułce. To poradnik dla osób, które interesują się taką tematyką i dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w zagłębianiu tajników energii i wykorzystywania jej w codziennym życiu.

Lubię czytać książki wprowadzające w tematy przepływu energii między ludźmi i światem. Zawsze wyciągnę z nich wiele ciekawostek. Jeśli nie boicie się takiej tematyki, jesteście otwarci na Nowe spojrzenie, zachęcam Was do sięgnięcia po nią. Nie jest to z pewnością magiczny almanach, ale coś na początek przygody z tą materią.

Z ciekawością pochłaniam pozycje, które ukazują naszego naturalnego satelitę od strony naukowej i mistycznej.
Ta pięknie wydana książka "Poczuj magię Księżyca" jest idealna dla każdego kto chce posiąść wiedzę na temat wpływu Księżyca na naszą planetę, jego symboliki na przestrzeni wieków oraz wpleść trochę księżycowej magii do naszego codziennego życia.
Autorka w bardzo przystępny sposób przybliża nam oddziaływanie energii Kiężyca i uczy jak ją wykorzystać w poszczególnych jego fazach.
Dowiecie się m.in. jakie znaczenie mają fazy Księżyca przy zbieraniu poszczególnych roślin, jak stworzyć swoją księżycową przestrzeń w domu, jak zadbać o swoje kamienie, amulety oraz jak przygotować kąpiele księżycowe. Dużo wiedzy podanej w inspirujący sposób, przeplatanej legendami i cennymi poradami.
To ciekawa i podkreślę raz jeszcze pięknie wydana książka o naszym niesamowitym satelicie, który towarzyszy nam i okrąża Ziemię od miliardów lat. Polecam tę książkę każdemu kto chce spojrzeć na Księżyc od magicznej, duchowej strony 🌛❤️

Autorka w bardzo...

Gdy tylko zobaczyłam zapowiedź, zakochałam się w okładce! Przyciągnęła mnie do siebie, i pragnęłam ją przeczytać. I z tego miejsca dziękuję @wydawnictwomuza za możliwość zrecenzowania jej, ponieważ to jest świetna książka! Masa informacji, mitów, wierzeń, praktyk i rad na wiele tematów. Autorka podzieliła się z nami pokrótce odnośnie zielarstwa, kamieni szlachetnych, ogrodnictwa i wiele innych dziedzin, które wydawałoby się nie mają nic wspólnego z księżycem… A jednak! Tak autorka pięknie pisała o księżycu, że gdy zaczęłam czytać, zniknął cały świat. Byłam tylko ja i książka, strony same się przewracały, a ja chłonęłam tą wiedzę, która została co prawda krótko opisana, ale właśnie w ten sposób mnie zachęciła, aby poczytać więcej, sięgnąć po inne książki autorki - aby zagłębić się w temat. Na pewno nie skończę na tej jednej, jestem głodna tego tematu! Autorce dziękuję za tak piękne ukazanie księżyca, i za zachęcenie do kontynuowania drogi do poznania siebie, otaczającego nas świata i oczywiście księżyca.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaki wpływ mają poszczególne fazy księżyca na Ziemię, przyrodę, a także na nas samych?

"Poczuj magię księżyca", autorstwa Keylah Missen, przybliża nam nieco naszego satelitę i pozwala nam go lepiej poznać.

Dowiemy się, między innymi, skąd właściwie się wziął, poznamy nieco jego historii, starożytnych wierzeń i mitologii. Zrozumiemy jakie powiązania z księżycem mają znaki zodiaku, czy poszczególne rośliny .
Znajdziemy tu także informacje o tym, jaki wpływ ma energia księżyca na nasz umysł i emocje.

Bardzo prosto i zrozumiałe napisana, zawiera podstawową wiedzę na temat księżyca, do przeczytania w jeden wieczór.

Polecam każdemu, kto chciałby zobaczyć w nim coś więcej niż tylko "świecący kawałek skały" (albo ściślej ujmując - "kawałek skały odbijający światło słoneczne").

No i standardowo muszę napomknąć o pięknym wydaniu, bo jako, że jestem okładkową sroczką, to jestem absolutnie i totalnie zakochana w tej okładce. 🥹 Te holograficzne ozdobniki sprawiają, że wystarczy wziąć tę książkę do ręki a już robi się magicznie. 🌙

• Przeczytane w 2023 roku
  • X2023