Wszystko będzie dobrze. Heartless tom 1

Okładka książki Wszystko będzie dobrze. Heartless tom 1 Magdalena Hruszowiec
Okładka książki Wszystko będzie dobrze. Heartless tom 1
Magdalena Hruszowiec Wydawnictwo: Wydawnictwo Romantyczne Cykl: Heartless (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Heartless (tom 1)
Wydawnictwo Romantyczne
2023-04-26
2023-04-26

Book Tour to jak dla mnie najlepszy sposób na poznawanie nowych, dla mnie, autorów. Dokładnie w te sposób trafiła do mnie ta dylogia i muszę przyznać, że otwierając paczkę byłam przerażona. Dwa tomiszcza, które wydawały mi się nie do ogarnięcia w przypisanym czasie, okazały się lekką i przyjemną lekturą. Autorka snuje ciekawą historię o tym jak przypadkowo usłyszana rozmowa może prowadzić do wprowadzania zmian we własnym życiu i jak tych zmian, niczym efektu motyla, nie można powstrzymać.
Stworzyła historię, przez którą się płynie. To jedna z tych historii, które są nie odkładalne, jak już zaczniesz czytać to przepadłeś. Dużym plusem dla mnie jest to, że choć jest to opowieść o wokaliście rockowym, to trudno szukać tu scen erotycznych, bo jak wiadomo książki o podobnej fabule są nimi wręcz przesiąknięte. Jeśli, więc szukasz lektury lekkiej, miłej i przyjemnej to dobrze trafiłeś. Ta optymistyczna historia z pewnością wielu przypadnie do gustu bo pokazuje, że mimo przeciwności losu w końcu wszystko będzie dobrze.

Lubię poznawać nowych autorów, dlatego z chęcią zgłosiłam się do Book Tour z książką "Wszystko będzie dobrze" tom 1 Magdaleny Hruszowiec. I nie zawiodłam się, książkę czyta się szybko i przyjemnie. Autorka stworzyła ciekawych bohaterów. Blake, główna bohaterka, ma dobrą pracę, chłopaka i szczęśliwe życie. Ale czy na pewno? William jest chłopakiem Blake i zarówno jej szefem. Pewnego razu dziewczyna podsłuchuje rozmowę koleżanek w pokoju socjalnym i zaczyna się zastanawiać nad swoim życiem. Dochodzi do wniosku, że jest kontrolowana na każdym kroku przez swojego partnera. Podejmuje decyzję o zmianie pracy. I tu zaczyna się przygoda! Koniecznie sięgnijcie po książkę i dajcie się porwać tej historii!

Pierwsza część historii Magdaleny Hruszowiec "Wszystko będzie dobrze" to świetnie napisany romans. Przez tą historię się płynie😊
Autorka stworzyła ciekawych bohaterów i wciągającą fabułę. Może nie polubiłyśmy się z Blake - nie przepadam, gdy bohater postanawia jedno, a robi drugie; to jednak była to dla mnie przyjemna lektura.
Świetny debiut, dobre pióro.
Polecam.

Świetny debiut, dobre pióro.
Polecam.

Blake tkwi w związku ze swoim szefem Williamem, który nie zasługuje na jej względy i już dawno powinna go rzucić, ale nie robi tego do czasu… Pierwszy raz dowiaduje się o Alexie słysząc jego hipnotyzujący głos w radiu, a potem okazje się, że szuka on menadżerki, więc wybór jest chyba oczywisty, prawda?

Zaczynając pierwszy tom „Wszystko będzie dobrze” po prostu wiedziałam, że będzie to wspaniała historia i taka moja. Nie myliłam się, bo przepadłam już od pierwszych stron, a potem jeszcze bardziej gdy pojawił się Alex! Uważam, że książka ta zasługuje na o wiele większą popularność, bo naprawdę jest cudowna i ma wiele wartości…

Dodam też, że zakończenie pierwszego tomu nie jest oficjalnym zakończeniem, ponieważ książka została podzielona na dwie części ze względu na ilość stron, a pierwszy i drugi tom to jedna część i właściwe zakończenie występuje w drugim tomie, chociaż nie wiem czy chcecie je poznać…

Zacznijmy od całej historii, która jest przecudowna i skradła moje serce. Uwielbiam wszystko co się tam działo, że wszystko szło tak powoli i bez pośpiechu i przyniosło ze sobą wiele emocji. Przez przestawienie przez autorkę perspektywy dwóch stron mogliśmy poznać myśli i uczucia każdego osobiście oraz mieliśmy okazję dowiedzieć się coś o ich przeszłości, która swoją drogą nie była kolorowa…

Uwielbiam relacje naszej dwójki i w ogóle ich całych, bo są to postacie, których nie da się nie lubić, a fakt, że autorka tak świetnie ich wykreowała tylko to potwierdza. Również cała historia była bardzo fajnie opisania, a pióro autorki przyjemne i sprawiało, że książkę czytało się szybko i z zaangażowaniem.

Cieszę się, że Blake postąpiła jak postąpiła i przejrzała na oczy, bo dzięki temu może być ze wspaniałym mężczyzną, a nie tkwić w toksycznym związku z okropnym mężczyzna. Chociaż nie, nie mężczyzną, nie nazywajmy tak Williama🤢.

Mogę więc przyznać, że obie części „Wszystko będzie dobrze” skradły moje serce, ale porozmawiajmy jeszcze chwilę o ich wydaniu. Piękne grafiki i cytaty, tak CYTATY!!!! na rozpoczęcie każdego rozdziału, które się do niego odnoszą. Pierwszy raz się spotkałam z takim zabiegiem i wow, naprawdę świetny pomysł i dodatek! Chcę więcej! Okładka jest również przepiękna, minimalistyczna, ale ma w sobie to coś.

Motywy występujące w książce:
🎵slowburn
🎵on zakochuje się pierwszy (🛐🛐)
🎵bolesna przeszłość
🎵romans z szefem
🎵muzyka/trasa koncertowa

Zaczynając pierwszy tom „Wszystko będzie dobrze” po prostu wiedziałam,...

Książka "Wszystko będzie dobrze" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych autorów, dlatego też nie mogłam przejść obok tego tytułu obojętnie. Książka ta jest pierwszym tomem cyklu #heartless. W środku znajdziemy bardzo ładne wnętrze, wykończone takimi delatami jak na przykład nutki, czy inspirujące cytaty - coś pięknego. Jeśli chodzi o motywy jakie są w tej książce, to mamy tutaj między innymi: slow burn czy motyw muzyczny, które ja osobiście bardzo lubię w książkach.b Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny, dodatkowo mamy tutaj dużą czcionkę co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko. Ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i nie odłożyłam póki nie dotarłam do ostatniego zdania. Fabuła została w bardzo interesujący sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani. Myślę, za śmiało moglibyśmy się z nimi utożsamić, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje od początku zaskarbili sobie moją sympatię i bardzo im kibicowałam. Relacja pomiędzy Blake a Alexem została niesamowicie autentycznie przedstawiona, czytając ich historię chłonęłam wszystkie emocje, gesty i słowa bohaterów. Delektowałam się nimi. Autorka pokazuje jak ogromny wpływ na życie człowieka ma bolesna przeszłość oraz toksyczny partner, niektóre fragmenty wywołały we mnie ogrom sprzecznych emocji. "Wszystko będzie dobrze" to emocjonująca, miejscami poruszająca i pełna życiowych mądrości, doświadczeń i prawd historia, która skłania do głębszych przemyśleń. Miło spędziłam z nią czas i czym prędzej zabieram się za dalsze losy bohaterów. Polecam!

@rewi.books
Z pozoru Blake jest szczęśliwą kobietą.
Ma dobrą pracę w firmie swojego chłopaka, nie może narzekać na brak pieniędzy.
Do pełni szczęścia jednak jej czegoś brakuje. Kobieta chce sama zapracować na swoje sukcesy.
Nie chce zawdzięczać wszystkiego swojemu chłopakowi.

Kiedy nadarza się okazja zmiany pracy, Blake mimo początkowego zawahania , zgłasza się na rozmowę.
Chodzi o pracę jako managerka dość znanego muzyka.
Kobieta nie spodziewa się jak zmiana pracy wywróci jej życie do góry nogami.

Przypadkowy wybór książki. Jak już zauważyłam w większości przypadków jest to bardzo miłe zaskoczenie.
Tutaj również tak było.
Historia przedstawiona w książce jest bardzo ciekawa i wciągająca.
Każdy z rozdziałów zaczyna się pięknymi cytatami, które świetnie dopełniają całą historię.

Podczas czytania nie można się nudzić. Ciągle coś się dzieje. A relacja pomiędzy głównymi bohaterami jest cudowna. Miło patrzyło się to jak główna bohaterka postanawia w końcu żyć tak jak ona chce.

Polecam bardzo.

@rewi.books
Z pozoru Blake jest szczęśliwą kobietą.
Ma dobrą pracę w firmie swojego chłopaka, nie może narzekać na brak pieniędzy.
Nie chce zawdzięczać wszystkiego swojemu chłopakowi.

"Wszystko będzie dobrze" to miała być jedna książka...

Zgłosiłam się do naboru recenzenckiego, gdy okazało się, że ta książka wcale nie będzie miała 400 stron tylko będą dwa tomy w sumie powyżej 1000 stron byłam przerażona. No ale skoro powiedziałam A to trzeba było również powiedzieć B :)

NIE ŻAŁUJĘ ! Serio <3
To naprawdę jest piękna książka.

Główna bohaterka tej powieści to Blake Nelson.
Kiedyś niezależna, szczęśliwa kobieta, ale zdarzyła się nieprawdopodobna tragedia i postanowiła się odciąć od tego życia. Od kilku lat pracuje w firmie u swojego chłopaka, Wiliama. Chciałaby rozwinąć skrzydła, ale w tej firmie chyba już się nie da. Postanawia zmienić coś w swoim życiu, ale boi się reakcji swojego partnera, wówczas dostrzega, że jest od niego uzależniona. Gdy dowiaduję się od narzeczonego swojej przyjaciółki Emmy, że jego kuzyn Alex - wokalista zespołu rockowego- szuka menadżera postanawia aplikować na to stanowisko.
Czy będzie miała na tyle siły w sobie, aby w końcu zadecydować o swoim życiu?

Dawno nie miałam w rękach tak pięknej książki. Wydanie jest cudowne, każdy rozdział zaczyna się od idealnie pasującej cytatu. Czytając je, oraz książkę kilkukrotnie robiłam stop, aby przeanalizować zawarte w niej słowa, a one cudownie do mnie docierały.
Niby banalna historia kobiety, która szuka szczęścia, taka prosta a zarazem tak skompilowana.
Na resztę recenzji zapraszam na części II .

Wydawnictwo Romantyczne dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji.
Magdalena Hruszowiec dziękuję za tę książkę <3

"Wszystko będzie dobrze" to miała być jedna książka...

NIE ŻAŁUJĘ ! Serio <3
To naprawdę jest piękna książka.

Główna bohaterka tej...

Tytuł: "Wszystko będzie dobrze" - Tom 1
Autor: Magdalena Hruszowiec

Recenzja:

"Wszystko będzie dobrze" to pierwszy tom fascynującej serii napisanej przez utalentowaną autorkę, Magdalenę Hruszowiec. Ta wciągająca powieść porusza wiele ważnych tematów i zachęca czytelników do refleksji nad naturą życia i miłości.

Akcja rozpoczyna się w malowniczym meście, gdzie poznajemy główną bohaterkę, Blake Nelson. Jej życie wydaje się być idealne, jednak pewne wydarzenia z przeszłości rzucają cień na jej codzienne doświadczenia. Wraz z Blake wyruszamy w podróż przez burzliwe emocje, trudności i wyzwania, które stawia przed nią życie. Autorka świetnie oddaje wewnętrzne konflikty bohaterki, co sprawia, że łatwo z nią się utożsamić i przeżywać jej przeżycia.

Magdalena Hruszowiec ma niesamowaty talent do tworzenia pełnoprawnych postaci. Każda z postaci w tej książce ma swoje własne cechy i problemy, które nadają im autentyczność. Czytelnik zostaje wciągnięty w życie bohaterów i pragnie dowiedzieć się, jak rozwiną się ich historie.

Pisarstwo Hruszowiec jest niesamowicie wciągające. Jej styl pisania jest płynny, a opisy są obrazowe, co sprawia, że czytanie jest czystą przyjemnością. Autorka umiejętnie balansuje między dialogami a narracją, co nadaje powieści dynamiki i utrzymuje tempo akcji na odpowiednim poziomie.

"Wszystko będzie dobrze" to nie tylko opowieść o miłości i tragediach, ale także o odwadze, nadziei i sile, jaką każdy z nas posiada w sobie. Książka porusza trudne tematy, takie jak trauma, samotność i poszukiwanie sensu życia, jednak zawsze zostawia czytelnika z przesłaniem o optymizmie i wierzeniu, że wszystko będzie dobrze.

Tom 1 serii Magdaleny Hruszowiec kończy się w sposób, który pozostawia czytelnika z głodem na więcej. To znak, że historia i postaci wciągnęły nas na tyle, że nie możemy się doczekać kontynuacji.

Podsumowując, "Wszystko będzie dobrze" to poruszający, wciągający i pełen emocji debiut Magdaleny Hruszowiec.

Tytuł: "Wszystko będzie dobrze" - Tom 1
Autor: Magdalena Hruszowiec

Recenzja:

Akcja rozpoczyna się w malowniczym meście, gdzie poznajemy...

☕ Siedzę i myślę co ja mam napisać o tej książce. No bo ( pozdrawiam Panią od polskiego, która mówiła, że tak nie zaczyna się zdania) wiadomo, że to romans liczący tysiąc stron, podzielony na dwa tomy. Napisany przez cudowną Magdalenę Hruszowiec wydany przez Wydawnictwo Romantyczne.
📚 No i to tyle z technicznych spraw. I właśnie tu zaczynają się schody bo dla mnie ta powieść to coś więcej niż kolejna książka na półce. Dlatego tak ciężko napisać mi jej recenzje.
☕Nie chciałabym zagłębiać się w prywatne szczegóły. Otworzyłam się przed Autorką, w podziękowaniu za tą cudną historię, i myślę, że to wystarczy. Ale to ile wniosła do mojego życia ta powieść, to jak otworzyła mi oczy na pewne sprawy i jak bardzo mi pomogła jest nie do opisania i nie do ocenienia.
📚Niby banalna historia jak dziewczyna szukająca nowej pracy, poznaje znanego wokalistę, żeby na końcu zakochać się w sobie. Ale to ile wnosi do życia ta książka, to coś niewyobrażalnego. Zawarte jest w niej tyle mądrych przemyśleń. I tak jak nigdy nie korzystam ze znaczników, tak przy tej książce to zrobiłam. Nie mogłam się powstrzymać, bo chciałam zachować na później piękne cytaty i mądrość. Tak mądrość!
☕ A bo ktoś może powiedzieć, czego ty się tam mogłaś dowiedzieć z głupiego romansu...
No i tutaj mocno można się zdziwić, jak bardzo wartościowe rzeczy, można wyłuskać z tej historii. Czasami nawet między wierszami...
📚Nie wiem, może ktoś, kto nie jest w życiowym dołku inaczej odbierze tę książkę. Ale jak dla mnie ta książka to po części drogowskaz...
☕I wybaczcie, że nie będzie analizy postaci, fabuły i znęcania się nad warsztatem Autorki. Nie tym dla mnie jest ta powieść.

Uwielbiam. Uwielbiam całą fabułę, styl pisania Magdy i bohaterów. Całą historię czytało się szybko właśnie przez to jak piszę autorka. Mimo, że początki były trudne przez jedną postać to dalsze rozdziały były cudowne. Zdziwiłam się, że mi się spodobała ze względu na wiek bohaterów, ja osobiście jestem ogromną fanką young/new adult. Tutaj bohaterzy są już dorośli, a mimo to nic mi nie przeszkadzało. Blake i Alex to takie dwa słoneczka, którzy zostali wykreowani cudownie. To jak Alex troszczył się o dziewczynę, błagam. Powala na ziemię. No i motyw slow-burn, czyli mój ukochany co dodaje plusowych punktów na starcie. Jeśli jesteście tak jak ja fanami tego motywu to zdecydowanie polecam wszystkim tą książkę. Podczas czytania nie ma nudy, przez całą książkę coś się dzieje, a plot twisty...🙈 Muszę jeszcze napisać o okładce, jest prze-śli-czna. Zdobienia w środku też mnie rozkochały, wszystko się łączy i jest cudowne.

• Dylogia
  • ! Mam na LEGIMI