Śnienie

Ignacio Szacki Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Magia Słów
2023-03-07
2023-03-07

Historia kryminalna napisana z humorem.
Bardzo dobrze się czyta, rozwiązanie zagadki do końca nieoczywiste.
Każdy rodział chce się pochłaniać dalej i dalej, aż nagle koniec książki.
Żałuje tylko zakończenia, które bardzo zaskakujące, ale chyba uniemożliwiające kontynuację opowiadań o Wolnym którego bardzo polubiłam.
Zatem czekam na kolejną książkę w tym klimacie.

Historia kryminalna napisana z humorem.
Bardzo dobrze się czyta, rozwiązanie zagadki do końca nieoczywiste.
Każdy rodział chce się pochłaniać dalej i dalej, aż nagle koniec książki.
Zatem czekam na kolejną książkę w tym klimacie.

Byłam ciekawa środka tej historii tym bardziej, że bardzo dobrze wspominam opowiadanie „Rozstanie nad morzem”. W końcu postanowiłam po nią sięgnąć, a że nie czytam kryminałów chciałam otworzyć się na coś nowego. Byłam nastawiona pozytywnie oraz ucieszyłam się gdy dostałam z wydawnictwa książkę. Fabuła i sam pomysł był dobry ale coś nie do końca u mnie siadło. Czytając odrywałam się myślami i nie potrafiłam przez to wczuć w jej treść. Nie lubię pisać tego typu opinii ale chcę być szczera. Możliwe że sięgnęłam po nią w złym dla mnie czasie.

Adam to policjant w Koprzywnicy. Dogaduje się z Pauliną i pewnego dnia ożywa legenda o skarbie cystersów. Ktoś odkopuje kryjówkę i tym samym kradnie rzekomy z niej skarb. Sprawa jest poważna w momencie, gdy dochodzi do tego kilka ciekawych faktów oraz zostaje znalezione niedaleko miejsca zbrodni ludzie oko. Adam pomimo wyraźnego zakazu pchania się w rozwiazanie tej sprawy, po cichu i ostrożnie probuje dowiedzieć się kto stoi za tak brutalną zbrodnią.

Książka napewno spodoba się osobom lubiącym kryminały. Ja niestety do nich nie należę ale za sprawą ciekawego pióra jak i pomysłu będę o niej wspominać miłośnikom tego gatunku. Podobał mi się sposób w jaki autor zakończył powieść. Serwuje nam dużo ciekawych informacji, przenosimy się w przyszłość Adama. Cała sprawa skarbu jak i sam pomysł na ta kryminalna zagadkę uważam za dobre. Mimo wszystko nie zrażam się i w przyszłości chętnie wrócę do pióra autora.

Humor autora mnie urzekł :) Zachowany realizm, rozwiązanie historii nie jest oczywiste co uznaje za duży plus.

Jest to książka, przy której można spędzić przyjemnie czas. Mimo, że opisuje trudne sytuacje i traumy, z którymi mierzy się główny bohater, napisana jest w lekkim stylu, "podrasowanym" dodatkowo elementami erotycznymi. Trzyma poziom thrillera, jest niejednoznaczna. Sądzę, że autor w swojej debiutanckiej książce wykonał kawał dobrej roboty.

"Śnienie"

Ignacio Szacki

Nie spodziewałam się tego co zastałam. A przeczytałam dobry kryminał z humorem.

Książka jest o Adamie Wolnym, który jest policjantem w Koprzywnicy. Idealnie dogaduje się z Pauliną Wermińską - nauczycielką. Legendy zaczynają być żywe, gdy ktoś odkopuje legendarną kryjówkę i zabiera skarb cystersów. Sprawa staje się poważniejsza niż można było przypuszczać, gdy znalezione zostaje ludzkie oko niedaleko miejsca zbrodni.

Książka jest dobrze dopracowana i mimo że dostajemy sporo poszlak to i tak ciężko stwierdzić jak to w końcu było. Końcówka też jest zaskakująca.
Do tego główny bohater zmaga się ze swoimi demonami i ranami przeszłości. Postanawia, że rozwiąże tę sprawę i w niej przepada. Książka ma mroczny klimat, który przyprawia o gęsią skórkę.

Rzadko sięgam po kryminały, ale cieszę się, że jak już to zrobię to trafiam na takie perełki.

⭐⭐⭐⭐/5

"Śnienie"

Ignacio Szacki

Nie spodziewałam się tego co zastałam. A przeczytałam dobry kryminał z humorem.

Zastanawiało was kiedyś to, czy w legendach jakieś wydarzenie odbyło się naprawdę?

Adam Wolny i Paulina Wermińska są parą, którzy w każdym detalu siebie uzupełniają. Chłopak jest zawziętym policjantem, gdzie w swej pracy stara się rozwiązać każdą sprawę, natomiast dziewczyna jest dobroduszną nauczycielką historii, ma otwarty umysł, choć w swoim ciele skrywa wiele sekretów. Pewnej spokojnej nocy w Koprzywnicy ktoś odważny postanawia odkopać legendarną kryjówkę i wszystko wskazuje na to, że bezprawnie zabiera z niej skarb zakonu cystersów. Sprawa jest na tyle poważna, że Adam postanawia rzucić wszystko i za wszelką cenę rozwiązać tę legendarną sprawę.

Jest to książka tajemnicza, owiana różnymi zagadkami, którymi główny bohater musi się zmierzyć. Jest to również książka, przy której spędziłam przyjemnie czas. Od samego początku historia zachęcała mnie do dalszego czytania, gdyż została napisana w lekkim stylu. Mogę szczerze powiedzieć, że autor w debiutanckiej książce wykonał kawał świetnej roboty. 👏

Najbardziej w powieści podobała mi się się Adam, bo oprócz świetnego wykreowania przez autora, to swym zaangażowaniem trochę przypominał mi Ojca Mateusza. 😅 Ogromnie gratuluję autorowi tej premiery, gdyż jest to coś fenomenalnego! Serdecznie polecam tę książkę wszystkim. ❤️

Ocena: 8/10.

Adam Wolny jest policjantem, pewnej nocy otrzymuje wezwanie do Koprzywnicy, gdzie odkopano ruiny zakonu cystersów. Według legendy ukryty był tam skarb, lecz nie ma po nim śladu, lecz zostało tam znalezione coś innego. Ludzkie oko...
Mimo tego, że sprawę śledztwa przejmuje CBŚ, Adam prowadzi swoje prywatne śledztwo.
Co odkryje?

Autor wciąga nas w historię zabarwioną dawną lokalną legendą, która na nowo ożywa wśród okolicznych mieszkańców. I to nie za sprawą tajemniczego skarbu, ale makabrycznego znaleziska... ludzkiego oka. Już sam początek sprawił , że nie mogłam się oderwać od książki, ale im bardziej zagłębiałam się w tą historię tym bardziej chciałam poznać nurtujące mnie pytania. Czym jest ten skarb? Kto był właścicielem oka? Fabuła została świetnie skonstruowana, a bohaterowie pierwszoplanowi jak i pozostali zostali świetnie wykreowani. Każda z postaci ma swój wkład w tą historię. A sytuację, które się wydarzyły pobudzały mój tok myślenia jak o się wszystko łączy i jakie będzie zakończenie tej tajemniczej historii.
Zostały też tutaj poruszone ważne wątki przebytych traum i jakie one mają wpływ na człowieka.
Przyznam się szczerze, takiego zakończenia się nie spodziewałam, chodzi mi tutaj o relacje prywatne Adama.

Co odkryje?

Autor wciąga nas w historię zabarwioną dawną...

Hejka. Bawimy się, a wielkanoc nadal trwa. Polecam Wam następną książkę. Warto czytać.

Autor: Ignacio Szacki.
Tytuł: Śnienie.
Przeczytano stron: 285.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Opinia:

Tą książkę koniecznie trzeba przeczytać. O to ona:
Tam, gdzie kończy się legenda, to zaczyna prawda. Jest to tak naprawdę dreszczowiec, którego warto poznać.
Adam Wolny i Paulina Wermińska są doskonałymi kochankami i bardzo dobrze czują się w łóżku. Przede wszystkim uwielbiają seks. On jest policjantem, ona dobroduszną nauczycielką historii. W Koprzywnicy pewien człowiek odkopuje tajemniczą kryjówkę, w której znajduje się skarb. Ten skarb znika i należy do zakonu. Ta sprawa okazuje się bardzo poważna, ponieważ obok wykopalisk odnaleziono ludzkie oko. Adam Wolny rzuca wszystko i próbuję rozwikłać tę zagadkę. Czy mu się to uda? Tego Wam nie zdradzę. Zapraszam zapoznać się z bohaterami, jak i z całą historią osobiście. Moja ocena to: 1000/1000 punktów. Polecam.

Autorowi dziękuję za autograf.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. 😯

Autor: Ignacio Szacki.
Tytuł: Śnienie.
Przeczytano stron: 285.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Opinia:

Tą książkę koniecznie trzeba przeczytać. O to ona:
Adam Wolny i Paulina...

Adam Wolny to zawodowy policjant, obdarzony potężnym ciałem, choć jego umysł z trudem nosi wiele ran, których nawet czas nie zdołał wyleczyć.
Paulina Wermińska to dobroduszna nauczycielka historii w koprzywnickim liceum, pomimo skrywanych bolesnych sekretów posiada otwarty umysł.
Pewnej nocy zostaje odkopana kryjówka w której rzekomo znajdował się skarb zakonu cystersów. Na domiar złego sprawa komplikuje się, gdy w pobliżu wykopalisk zostaje odnalezione ludzkie oko. Adam mimo odsunięcia od sprawy, postanawia rzucić wszystko by rozwiązać zagadkę kradzieży i stanąć twarzą w twarz z legendą. Z pomocą przychodzi mu Paulina z którą poza relacjami służbowymi świetnie dogaduje się w łóżku.
Czy skarb cystersów istnieje naprawdę? Jeśli tak, to kto go wykradł? Do kogo należy znalezione oko? Czy Wolny rozwiąże zagadkę? Na te jak i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedz podczas czytania.

„Śnienie” to debiut książkowy, którego początek miałam przyjemność czytać na platformie Wattpad i to już wtedy wsiąkłam w mroczny klimat Koprzywnicy i jej mieszkańców. Bohaterzy dobrze wykreowani, nawet Ci poboczni coś wnoszą do śledztwa, no i te opisy, które śmiało mogę porównać do S. Kinga . Autor od samego początku umiejętnie wodzi nas za nos z rozwiązaniem zagadki przez co zatapiamy się w historii coraz to mocniej i sprawia że mózg pracuje na pełnych obrotach by zrozumieć kto za czym stoi. Zakończenie idealnie pasuje do całej historii choć zostawia niedosyt. Jeśli lubicie historie, które są nieoczywiste, gdzie jawa miesza się ze snem, mroczne z nutką erotyzmu to śmiało sięgnijcie po tą pozycje a się nie zawiedziecie

ŚNIENIE”
IGNACIO SZACKI
RECENZJA

„Pan wybaczy, komendancie, ale nie po to mianowano mnie komisarzem, żebym teraz siedział bezczynnie na dupie i patrzył, jak inni odwalają robotę na moim terenie.”

Głównym bohaterem Śnienia jest Adam Wolny - policjant i to nie byle jaki, bo przystojny, barczysty i wysportowany mężczyzna. To także człowiek, który wydawałoby się mocno stąpa po ziemi, jednak to człowiek pełen ran, który całe swoje życie poświęca pracy na komendzie.

Akcja powieści rozpoczyna się od chwili, gdy w lesie dochodzi do odkopania kryjówki oraz znalezienia nieopodal ludzkiego oka. Na dodatek dochodzi do zaginięcia potencjalnego właściciela narządu, oraz do samobójstwa młodego chłopaka. Adam Wolny choć odsunięty od sprawy, postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczego wykopaliska, w czym pomaga mu nauczycielka historii, z którą łączą go nie tylko służbowe relacje.

„Czuł się wtedy wywyższony, jego profanum brało górę nad jej sacrum, osiągał pełnię władania, już nie tylko jako policjant, ale także jako mężczyzna. Dla Wolnego w koegzystencji seksualnej z Pauliną aspekt fizycznej przyjemności i fascynacji cielesnością schodził na drugi plan, przede wszystkim liczył się bowiem aspekt psychiczny, o czym ona sama raczej nie wiedziała.”

Powieść została napisana w formie trzecio osobowej. Odkąd pamiętam nigdy nie przepadałam za czytaniem z perspektywy pobocznego narratora, jednak tutaj jakoś nie sprawiło mi to większego problemu, ponieważ dość przyjemnie przemknęłam przez tę lekturę. Autor zaciekawił mnie przede wszystkim nietypowym stylem, który zdecydowanie go wyróżnia wśród debiutantów. Było niebanalnie dlatego, że autor nie zamknął się na szarych opisach, a wręcz ubarwiał powieść wplatając co rusz nietuzinkowe opisy. Czasem odnosiłam wrażenie jakbym czytała jedną z książek Kinga, a przecież mowa tu o najbardziej poczytanym mistrzu horrorów grozy na świecie.

„- Co podać? – zapytał młody sprzedawca bez zbędnych ozdobników.
- Jabola poproszę.”

Czy książka mi się podobała? Mnie jako autorce ciężko oceniać czyjąś powieść. Mogę jednak subiektywnie powiedzieć, że nie było to mocne bum na jakie liczyłam, ponieważ zabrakło mi emocji i mocnego kopnięcia. Niemniej, jako debiut, uważam, że autor zrobił kawał dobrej roboty, ponieważ nie jest łatwo coś napisać, a jeszcze żeby poczuć mroczny klimat miasteczka. Ja go czułam i czytając wydawało mi się, że siedzę w lesie otoczona mgłą. Czasem jednak dłużyły mi się opisy i brakowało mi dialogów, ale za to fajnie wyszły krótkie rozdziały.

ŚNIENIE”
IGNACIO SZACKI