Na granicy sumienia

Okładka książki Na granicy sumienia Aleksandra Palasek
Okładka książki Na granicy sumienia
Aleksandra Palasek Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2023-01-25
2023-01-25

Młoda dziewczyna wybiera się na ognisko po zakończeniu roku szkolnego. Wydarzenia zaistniałe podczas imprezy zmieniają życie Karoliny. Sama bohaterka nie miała dzieciństwa usłanego różami. Wychowywała się w rodzinie zastępczej, w której się nie przelewało. Biologiczna matka ją zostawiła i odrzuciła dla świata narkomanii, a biologiczny ojciec był jej nie znany, do czasu...
Jak wspomniałam życie Karoliny się dramatycznie zmienia za sprawą mafii. Zostaje porwana przez szajkę bandycką, która ma co do jej osoby pewne plany. Jak każda grupa przestępcza, mafia ma swoje reguły i zasady, które obowiązują zarówno szefów i podwładnych. Świat ten jest okrutny. Imprezy przepełnione samymi szychami, głośną muzyką, alkoholem, prostytutkami, narkotykami, bronią. Jednak na jej drodze staje jeden z bossów mafii-Borys. Jego gryzące wewnętrznie sumienie z jakiegoś powodu daje Karolinie nadzieję na powrót do domu w jednym kawałku. Los postanawia połączyć oboje bohaterów. Pobyt w odizolowanym miejscu na Mazurach, zbliża nieświadomie ich do siebie.
Czy Karolina zdoła powrócić do domu?
Czy Borys okaże się potworem i dotrzyma danego słowa wspólnikom?
Tego dowiecie się czytając książkę 📚. Polecam. Akcja rozwija się szybko, ilość zdarzeń pochłania do czytania kolejnych stron. Książka spodobała mi się od pierwszego rozdziału.
Ps.🤫 to nie koniec historii...

#Recenzja

@waspos
#współpracareklamowa
💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

Recenzja
To juz drugą część historii Borysa i Karoliny .
Najbardziej zapadła mi w pamięć końcówka porażającą książki .

Mało co ktora książka tak szokuje, jeszcze mokra twarz od łez drżącą broda i tyle emocji we mnie ..

Nieprzewidywalne zakończenie, to lubię ,ale tak jak w życiu prawdziwym nic nie jest łatwe i tak oczywiste los płata figle nie wiadomo co przyniesie jutro .
Książka nasuwa przemyslenia, czy warto  poświęcić wszystko dla jednego tego wybranego ...czy od początku walczyć i patrzyć tylko na siebie być samolubnym ....

W młodości miłość jest początkiem tak jak w tej książce........ bolesna usłana cierpieniami  daje do myślenia...
Autorka  przedstawia dwa światy ze sobą połączone miłością,  ten świat brutalny  pełny bagoctwa przepychu, ale nieprzewidujący ,przerażający , brutalny nie znających zasad ,nieubłagany  swiat zaburzający spokoj .
I ten świat drugi prosty, trudny okres biedy i wiązania końca z końcem ,ale w spokoju ducha  życie z dnia na dzień.

Który świat wybrać i się w nim odnalesc .Książka wywiera na czytelniku emocje złość na decyzję jaką podejmuje bohater  nie zawsze zgodnie ze sobą i swoim sumieniem ..Przeczytaj I poznaj ich historie ......

#Recenzja

@waspos
#współpracareklamowa
💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

Recenzja
To juz drugą część historii Borysa i Karoliny .
Najbardziej zapadła mi w pamięć końcówka porażającą książki .

Na początku poznajemy naprzemiennie historię Karoliny i Borysa, co pozwala w fajny sposób nakreślić czytelnikowi obraz bohaterów.

Karolina to młoda dziewczyna, która kończy liceum i mieszka w rodzinie zastępczej. Jej życie nie było kolorowe.

Podczas ogniska na zakończenie liceum dziewczyna zostaje porwana. Od tej pory jej życie diametralnie się zmienia. Nie może już czuć się bezpiecznie, ani być pewna jutra.

Borys jest członkiem mafii, bardziej chłopcem na posyłki. Było to miłą odmianą bo do tej pory trafiałam na bohaterów, którzy stali na jej czele. Mężczyzna musi wykonywać polecenia, bo ma coś, co jest jego słabością.
Po pewnym czasie okazuje się, że Karolina trafia pod opiekę Borysa. Jeśli wcześniej były emocje, to teraz jest ich prawdziwy rollercoaster. Tych dwoje ewidentnie ciągnie do siebie, ale czy w tym świecie i w ich sytuacji jest to możliwe? Poza tym dzieli ich spora różnica wieku. Czy taka relacja ma sens, czy to tylko syndrom sztokholmski?

W tej historii jest całe mnóstwo niewiadomych, tajemnic, które z jednej strony intrygują, a z drugiej jest obawa przed ich poznaniem. Niektóre szokują i sprawiają, że ciężko zebrać myśli.

Borys nie do końca może pokazać swoje prawdziwe oblicze, przez co nie zawsze wiadomo czy mówi tak jak myśli, czy też tak jak oczekują inni. Zwłaszcza że sytuacja z Karoliną robi się napięta, a początkowy plan na dziewczynę zaczyna się walić. Czy Borys zdoła ją uratować? A może wcale nie ma takiego zamiaru? Tyle niewiadomych, a odpowiedzi wciąż bardzo mało.

Bardzo podobał mi się pomysł @palasekaleksandra_autorka na tę książkę. Lubię takie nie słodkie historie, w których dużo się dzieje, a różnorodne emocje przeplatają się ze sobą.
Końcówka wbija w fotel i zostawia czytelnika z jeszcze większą ilością niewiadomych i pytań. Całe szczęście, że jest drugi tom, który pędzę czytać.

Karolina nigdy nie stroniła od przyjaciół. W liceum ma tylko koleżankę Zośkę i nikogo więcej. Na zakończenie roku szkolnego jedna z koleżanek zaprasza je na ognisko. Niewiadomo, dlaczego Karola zgadza się i teraz jej życie w tamtym momencie zmieni się nie do poznania. Jeśli myślicie, że w pozytywnym znaczeniu to muszę was rozczarować. Dziewczynę nie dość, że prawie zgwałcono to jeszcze zostaje porwana. Taki los nie jest bez przypadku. Karolina bardzo szybko się o tym przekona.

Borys pochodził z biednej rodziny. W świecie mafii działał już za młodu. Kiedyś kradł samochody a teraz jest współudziałowcem. Ma syna Miłosza i wychowuje go sam. Nigdy nie wie, kiedy kolejny dzień może okazać się tym ostatnim.

Dlaczego tak naprawdę dziewczyna została porwana?

Kim okażą się jej oprawcy?

Co z tym wszystkim ma wspólnego kandydat na prezydenta Polski?

Czy polubiłam główne postacie? Ich język, jakim się posługują muszę przyznać może i mi z początku trochę przeszkadzał, lecz po przeczytaniu całości stwierdziłam, że pasuje do publikacji. Szczerze to ciężko mi stwierdzić. Dużo naprawdę dużo się dzieje a akcja nabiera tak prędkości, że po chwili mamy zakończenie. Dawno nie czytałam tak wciągającej a zarazem trudnej historii. Autorka barwnie opisuje sceny a także miejsca, do których wybierają się bohaterowie. Pani Aleksandra nie oszczędza nam szczegółów, aby czytelnik mógł poczuć to, co główni bohaterowie.

„Na granicy sumienia” jest to pierwsza część serii, która bardzo mnie zaciekawiła na tyle, aby przeczytać kolejną powieść autorki. Jestem bardzo ciekawa, co postanowi nam zaserwować autorka i czego jeszcze możemy się spodziewać.

„To uczucie między nami było na tyle zawiłe, że nie potrafiłam go nazwać nawet przed samą sobą”.

Na granicy sumienia to pierwszy tom przygód młodej dziewczyny, która została porwana przez członków mafii, miała być zakładniczką i kartą przetargową. Dla Borysa jednak stała się kimś więcej, ale w tym świecie nic nie jest proste, szczególnie jeśli ma się dziecko pod opieką, które jest dla niego wszystkim. Najbardziej intrygujące w tym wszystkim jest, to że zamieszany jest w to kandydat na prezydenta Polski.

Autorka w swojej powieści pokazała nam, że czasami wystarczy ułamek sekundy czy przypadek, żeby nasze życie zmieniło się diametralnie. Jesteśmy tylko ludźmi bez względu na to skąd pochodzimy i w jakim środowisku żyjemy. Każdy z nas ma swoje własne demony i na każdego z nas kiedyś przyjdzie czas. Trudne wybory i przeżycia sprawiają, że będziemy silniejsi szli przez życie trzeba tylko wydobyć z głębi siebie nadzieję i wolę walki o lepsze jutro.

Historia jest pełna tajemnic, intryg, niebezpieczeństwa, strachu, prostytucji, narkotyków, mafijnych porachunków, troski o najbliższych, namiętności, pożądania, seksu oraz zwrotów akcji.

Polecam wam sięgnąć po tę książkę i wejść do świata gdzie rządzą brutalne zasady i żeby przetrwać trzeba zawsze być o krok przed przeciwnikiem oraz nigdy się nie poddawać. Ja czekam z niecierpliwością na drugi tom.

Całość opinii na blogu Świat książkowy Mali 💙

Recenzja❗️

Pisałam Wam niedawno, że przed oficjalną recenzją "Na granicy rozsądku", zrecenzuję dla was tom l czyli "Na granicy sumienia".

To nie jest moje pierwsze spotkanie z twórczością @palasekaleksandra_autorka, ale jakże inne od pierwszego.
Wyobraźcie sobie jak miłe było dla mnie zaskoczenie gdy odkryłam jak bardzo różnorodne książki autorka potrafi nam sprezentować.

W tym wypadku mamy do czynienia z romansem mafijnym. Miłą odmianą jest tu jednak to, że nie mamy od razu do czynienia z królem podziemia. Nie wszystko podane jest na srebrnej tacy.

Nasi bohaterzy Karolina i Borys nie przedstawiają nadzwyczajnych cech. Są ludźmi z krwi i kości więc i ludzkie są ich odruchy. Staramy się ich zrozumieć, ale i potrafią nas zirytować. Pełna gama emocji.

Oczywiście jest akcja, jednak nie ona gra tu pierwsze skrzypce. To relacja, która się rozwija przyciąga naszą uwagę. Wątki poboczne są tylko lekkim przecinkiem w tym co się dzieje.

Jeżeli jesteście fanami motywu gdzie jest spora różnica wieku między mężczyzną a kobietą to pozycja dla was. Są gorętsze momenty - bez zbędnych wulgaryzmów.

Całość wzbudziła moją ciekawość, zakończenie pozostawiło niedosyt.
Niedługo możecie spodziewać się recenzji tomu ll.

Kto nie czytał szybciutko nadrabia. Chętnie posłucham o waszych odczuciach dotyczących książki.

Książka zwierciadłem duszy.

Recenzja❗️

Widziałam, że będzie to mafijny romans.. Ale żeby taki dobry?
Zaczęło się niepozornie, dziewczyna z biednego domu kończy szkołę.. Nagle zostaje podawana i wychodzi na jaw że prawdoponie jest córką bardzo znanego i bogatego polityka.
Jakie jest jej zadanie?
Na pewno nie takie żeby poderwać i stracić cnote z własnym porywaczem! Nawet jeśli jest diabelnie przystojny!
A może właśnie..

Pełno emocji, akcja nabiera tempa i zwalania. Szybujemy z emocjami po przestworzach żeby później z pełnym impetem przywalić w ziemię.
Kiedy już myślałam, że wszystko dobrze się skończy autorka wywróciła cały mój plan do góry nogami i jeszcze przerwała akcje w takim momencie!
Na szczęście 24 listopada pojawi się kontynuacja!
Już nie mogę się doczekać!

Historia jest bardzo dobra. Elementy mafii, eroryku, narkotyków, przemocy.. Wszystko napisane z odpowiednim wyważeniem. Nic nie jest przesadzone, wszystko w dobrym guście.

Ta powieść bardzo odbiega od drugiej książki autorki więc i tym razem jestem zaskoczona, że bardzo mi się podobało.
Niestety ciężko się od niej oderwać a jeszcze ciężej czekać na kontynuacje..

Jeśli jeszcze jej nie czytaliście to gorąco polecam!

Widziałam, że będzie to mafijny romans.. Ale żeby taki dobry?
Jakie jest jej zadanie?
A może...

" Na granicy sumienia" ~A. Palasek

[...]To uczucie między nami było na tyle zawiłe, że nie potrafiłam go nazwać nawet przed samą sobą

Brutalny świat, pełen śmierci, intryg i brudnego seksu. Taki, którego nikt nie chce poznać.
Jeśli już na starcie ma się przechlapane, to wątpliwe jest, że później życie będzie usłane różami. Tak też było w przypadku Karoliny – nastolatki z trudną i bolesną przeszłością, mieszkającej z rodziną zastępczą i szukającej swojej drogi.
Borys już od wielu lat zasila szeregi polskiej mafii. Ma za sobą burzliwą przeszłość i kompletnie niezależną od niego przyszłość. Jedyną osobą, która się dla niego liczy, jest syn.
Co więc musi się zdarzyć, by połączyć losy tych dwojga? I co z tym wszystkim ma wspólnego kandydat na prezydenta Polski?

▫️▪️Recenzja ▪️▫️

Na wstępie chciałabym podziękować autorce za możliwość zrecenzowania książki. ❤️

" Na granicy sumienia " to romans mafijny, który nieco odbiega od tych które miałam okazję czytać. Bohaterka bowiem jest zdana na łaskę mężczyzny, dla którego jest środkiem do celu. Jego powód by dokończyć to co zaczął jest na tyle dobry, że niemal przez większość książki biłam się z myślami co zrobi. Borys i Karolina to postacie, które przyciągają i odpychają jednocześnie. Lekki i nie skomplikowany sposób tworzenia autorki zdecydowanie przyspiesza czytania, a niewielka objętość książki sprawia, że tak na prawdę jest to lektura na jeden dzień. Perspektywa obu bohaterów jak zwykle na plus. Ich emocje niekiedy były niemal namacalne.
W całej rej historii rządzi jak zwykle pieniądz. Bezduszni dążą do władzy nie zważając na życie i bezpieczeństwo innych. Ta książka choć nie należy do brutalnych ma w sobie coś co sprawia, że pojawia się gęsią skórka. Zakończenie oczywiście sprawia, że czuje się zawód i niedosyt. Przeszłość i tajemnice bohaterów są jak narkotyk. Autorka ujawnia je powoli powodując w czytelnik chęć przyspieszenia..

Ja jestem mile zaskoczona tą pozycja i żałuję, że nie poznałam jej wcześniej. " Na granicy sumienia" to kolejna książka, która udowadnia, że nie należy oceniac książki po okładce.

Gratuluję autorce i liczę, że kolejna premiera będzie równie dobra! ❤️

" Na granicy sumienia" ~A. Palasek

Romans mafijny nie od dziś jest moim ulubionym jeśli chodzi o fabułę książek. Z tego też powodu zdecydowałam się na przeczytanie i zrecenzowanie "Na granicy sumienia" od @palasekaleksandra której egzemplarz otrzymałam dzięki współpracy reklamowej/ recenzenckiej z @waspos.

"Na granicy sumienia" skusiło mnie opisem fabuły, bo przede wszystkim mafia, bo samotny ojciec, bo romans z różnicą wieku pomiędzy Borysem i Karoliną. I wszystko byłoby super gdyby troszkę bardziej został rozbudowany wątek relacji ojcowskiej Borysa z Miłoszkiem. Dzieciak po prostu jest i tyle. W tej materii liczyłam może na coś więcej, spodziewałam się że może Karola zostanie opiekunką młodego a z czasem coś się między nią a Borysem zacznie dziać .Tego mi tutaj troszkę zabrakło. Ale może nie wszystko jeszcze stracone. Wątki kryminalne i sama działalność mafii są tutaj już lepiej przedstawione a mimo wszystko czuję jakiś niedosyt. Mam jednak nadzieję że kontynuacja spowoduje że wszystkie moje wątpliwości, czy brak odpowiedzi na nurtujące po lekturze pytania zostaną rozwiane w drugiej części.

Cieniutka lektura co do której po samym opisie miałam spore oczekiwania. Po kontynuację pewnie sięgnę bo jestem ciekawa jak potoczą się losy bohaterów zwłaszcza po tym w jakim momencie fabuła " Na granicy sumienia" się urywa. Książka zdecydowanie na raz, na jedno krótkie popołudnie.

Karolina, ambitna dziewczyna, która właśnie kończy szkołę średnią. Wychowana w rodzinie zastępczej wraz z pięciorgiem innych dzieci. Na zakończenie roku szkolnego, wybiera się razem z przyjaciółką na zorganizowane z tej okazji ognisko. Kiedy upojona alkoholem decyduje o powrocie do domu, jej życie zostaje diametralnie zmienione. Uratowana przed gwałtem, zostaje porwana przez mafię.
Borys, dojrzaly mężczyzna, z bolesną przeszłościa jest jej członkiem. Samotnie wychowuje syna, który jest dla niego najważniejszy.
Dziewczyna trafia pod jego opiekę, gdzie jest bardzo dobrze traktowana. Dowiaduje się, że jej ojciec żyje i nawet ma się bardzo dobrze - jest cenionym politykiem. Karolina zostaje kartą przetargową Borysa.
Dzielącą ich różnica wieku, nie stanowi przeszkody w kiełkowaniu uczucia między nimi. I wtedy pojawia się Iza, była partnerka Borysa i matka jego dziecka.

Do czego doprowadzi pojawienie się Izy?
Co z tym wszystkim ma wspólnego Karolina?
Czy uczucie między Karoliną a Borysem jest prawdziwe?

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i na pewno nie ostatnie. Książka jest napisana lekko, i bardzo fajnie się ją czyta. Nie zabrakło w niej też scen brutalnych, przemocy. Rewelacyjnie wpleciony wątek miłosny. Cała historia wciąga, dzięki temu naprawdę nie ma tu nudy. Zaskakujące zakończenie, dzięki któremu wiemy, że będzie kolejny tom 😊

Zapomniałabym dodać, że jest to świetny romans mafijny, których tak naprawdę jest obecnie na rynku dużo, ale nie spotkałam jeszcze takiego, który opisuje Polską mafię!

Droga Aleksandro, poproszę na juz, na wczoraj, ciąg dalszy! ❤️

• Mafia