Pokój już na ciebie czeka

Okładka książki Pokój już na ciebie czeka Catherine Reiss
Okładka książki Pokój już na ciebie czeka
Catherine Reiss Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo WasPos
2023-02-22
2023-02-22

„Pokój już na Ciebie czeka” Catherine Reiss to książka, która z pewnością nie pozostawia czytelnika obojętnym. Już na samym wstępie zaplątuje go w sieć tajemnic i napięcia, które towarzyszą głównej bohaterce Annie Miruć. Osiemnastoletnia dziewczyna budzi się w nieznanym pokoju, nie mając pojęcia, jak się tam znalazła ani co wydarzyło się wcześniej. To właśnie ten moment stanowi początek niezwykle intrygującej opowieści, która prowadzi czytelnika przez labirynt zagadek i niewyjaśnionych spraw.

Jednym z kluczowych elementów powieści są postacie – każda z nich ma swoją własną historię i tajemnice, co dodaje powieści wielowymiarowości. Główna bohaterka staje się dla czytelnika źródłem współczucia i zainteresowania. Jej zagubienie i walka o zrozumienie otaczającego ją świata wciągają od pierwszych stron. Towarzyszące jej postacie, takie jak tajemnicza Lola czy dobroduszna Eris, dodają tej historii tajemniczości, chociaż sama w sobie i tak jest już dość tajemnicza. Każda z postaci jest starannie wykreowana, nie brak im również ludzkich słabości, co sprawia, że stają się bardziej realistyczne.

Fabuła książki, choć czasami wydaje się zagmatwana, prowadzi czytelnika przez labirynt zdarzeń, który stopniowo odsłania coraz więcej tajemnic. Reiss mistrzowsko manipuluje napięciem, budując je stopniowo i trzymając czytelnika w niepewności. Częste zwroty akcji i nieoczekiwane wydarzenia sprawiają, że trudno oderwać się od lektury, chcąc poznać kolejne sekrety skrywane przez bohaterów.

Jednym z tematów poruszanych w powieści jest problem społeczny dotyczący osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. Autorka ukazuje świat ośrodka, w którym przebywają bohaterki jako miejsce pełne samotności, strachu i bezradności. Wykorzystuje tę tematykę jako element wzbogacający fabułę, jednocześnie skłaniając czytelnika do refleksji nad kondycją ludzką i sposobem, w jaki społeczeństwo postrzega osoby z zaburzeniami psychicznymi.

Chociaż lektura jest ciekawa, w jej poznawaniu może przeszkadzać nieco enigmatyczne jak sam ośrodek tempo akcji i zagmatwana fabuła. Dla niektórych może to być zaletą, dla innych może stanowić pewne wyzwanie, zwłaszcza w kontekście rozgrywających się równocześnie wątków i liczby postaci. Jednakże, pomimo tych drobnych zastrzeżeń, uważam tę powieść za znakomitą lekturę, która wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca i z którą z pewnością nie można się nudzić.

„Pokój już na Ciebie czeka” to wciągająca, niepokojąca i pełna tajemnic powieść, która na pewno spodoba się miłośnikom thrillerów psychologicznych. Wyróżnia się oryginalnym pomysłem, świetnie wykreowanymi postaciami oraz nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Catherine Reiss udowadnia, że potrafi mistrzowsko manipulować napięciem i trzymać czytelnika w niepewności aż do samego końca. Dobrze spędziłam z nią czas, czekam na kontynuację i oczywiście polecam!

Czym sugerujecie się przy wyborze książki? Okładką, opisem, nazwiskiem autora czy może stawiacie na polecenia innych osób? 📖 U mnie na pierwszym miejscu jest autor: książki swoich ulubieńców czytam bez wahania. W drugiej kolejności zwracam uwagę na opis. Jeżeli mnie zaciekawi, to bez zastanowienia sięgam po lekturę.

W przypadku książki "Pokój już na Ciebie czeka" to właśnie opis wydawał mi się intrygujący. Czy dasz się zamknąć w pokoju, w którym stało się coś strasznego? Nie boisz się? Ktoś postradał zmysły, nikt nie wie co się dzieje. Ale może więcej konkretów. W pozycji autorstwa Catherine Reiss poznajemy młodą dziewczynę, Annę. Osiemnastolatka jest totalnie oszołomiona i pełna lęku. Budzi się bowiem w miejscu, którego zupełnie nie zna. Okazuje się, że nie jest tam sama. Z biegiem czasu poznaje swoje towarzyszki. Ale w ośrodku dziewczyna nie może czuć się bezpiecznie. Mają tam miejsce naprawdę niecodzienne sceny...Co więcej, ktoś czeka na Annę na wolności i szykuje dla niej kolejny pokój. Ktoś jeszcze ciągle jej szuka i nie może przestać. Czy dziewczyna odnajdzie spokój? I co w ogóle zrobiła bohaterka, że ostatecznie została zamknięta?
Zaintrygowani czy przytłoczeni chaosem? No właśnie. Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia względem tej lektury. Tak jak pisałam na początku: opis "Pokój już na Ciebie czeka" zaciekawił mnie i zaczęłam czytanie z niemałą ekscytacją. Natomiast zagmatwanie i wspomniany chaos górują. I to nawet nie musi być minus, ale tutaj niejednokrotnie musiałam cofać przeczytane strony, bo najzwyczajniej w świecie zaczynałam się gubić. Niby jest to thriller, jednak dla mnie to raczej obyczaj z elementami thrillera. Stwierdzam tak dlatego, że nie fabuła nie trzymała mnie w napięciu tak, jak potrafi to zrobić rasowy thriller. W sumie to dobrze, że autorka wodzi nas za nos i nie do końca daje odpowiedzi na wszystkie pytania rodzące się w głowie czytelnika. Natomiast niektórzy mogą między innymi przez to odczuć znużenie książką. Z pewnością pozycja znajdzie wielu zwolenników, a już z pewnością czytelników, którzy niecierpliwie będą czekać na kontynuację. A ja nie mam zamiaru oceniać lektury negatywnie, ponieważ jednak coś skłoniło mnie do sięgnięcia po nią i staram się o tym pamiętać. Autorce życzę spełniania literackich marzeń i powodzenia na rynku wydawniczym 😊📚

W przypadku książki "Pokój już na Ciebie czeka" to...

"Pokój już na ciebie czeka" Catherine Reiss

Lubię książki, w których akcja osadzona jest w szpitalu psychiatrycznym. Od razu udziela mi się ta atmosfera, szaleństwo, często też tajemnicze zbrodnie.

W tym przypadku też tak było. Od razu znalazłam się w pokoju obok głównej bohaterki, która obudziła się w nieznanym sobie miejscu, wśród dziwnych kobiet i jeszcze dziwniejszych zasad. Wraz z Anną odkrywałam tajemnice Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym i powody, dlaczego tam się znalazła. Zlewały mi się granice między normalnością a szaleństwem.

Autorka świetnie wykreowała postaci o złożonych osobowościach. Mieszkanki ośrodka - Lola, Dejna, Eris - każda z nich wzbudzała moją ciekawość. Zagadkowe wydarzenia, niepokojące dźwięki, i tajemniczy pokój, do którego drzwi pozostają otwarte, sprawiają, że chciałam otworzyć drzwi i wejść do środka. Pewnym jest to, że zostałam wprowadzona w mroczny nastrój opowieści i z każdym rozdziałem odkrywałam kolejne warstwy tajemnicy.

Fabuła jest wielowątkowa, co mi się podobało. Autorka poruszała różnorodne wątki, ukazując złożoność ludzkiej psychiki. Zakończenie było dla mnie zaskakujące i myślę że można by kontynuować tę historię.

Mnie osobiście nie przeszkadzało to, że było tu dużo postaci, jednocześnie dziwacznych i nienormalnych, ale może się to niektórym nie podobać. Niektóre wątki mogą wydawać się też przesadzone, ale przecież o to chodzi w thrillerach.

Może nie było hipnotyzująco, ale niepokojąco na pewno. Przydała mi się ta podróż w głąb ludzkiej psychiki, z tajemnicami, które jak cienie unosiły się nad bohaterami. Skłaniała do refleksji nad granicą między rzeczywistością a koszmarami.

Myślę, że może i Wam się spodobać.

"Pokój już na ciebie czeka" Catherine Reiss

Anna Miruć budzi się w nieznanym sobie pokoju. Nie wie skąd się w nim znalazła. Obok na łóżku siedzi Lola, dziewczynka która twierdzi, że na dwanaście lat, choć wizualnie wygląda na doroślejszą. Mieszkająca w pokoju Eris oprowadza Annę po ośrodku oraz przybliża panujące tutaj zasady. Dziewczyna poznaje również zbuntowaną Dejne.
Co wydarzyło się w życiu Anny, że trafiła do ośrodka?
W świecie zewnętrznym pragnie tylko dziewczyny dla siebie. Czy mu to się uda?

To już moje kolejne spotkanie z Autorką. Tym razem otrzymujemy mroczną i wciągająca historię nastoletniej Anny, która nie pamięta co działo się w jej życiu przez ostatnie kilka dni i dlaczego jest zamknięta w ośrodku. Co zrobiła dziewczyna, że trafiła do takiego miejsca?
Nieznane miejsce, dziwaczne współlokatorki, jeszcze dziwniejsze sytuacje. To sprawiało że zastanawiam się gdzie zaczyna się rzeczywistość a gdzie szaleństwo. Bo w takim otoczeniu ta granica jest bardzo cienka.
Troszkę przeraża fakt, że jest ktoś kto szykuje specjalny pokój dla dziewczyny. W jakim celu? Kim jest ta osoba?
Czuję lekki niedosyt, że w takim momencie historia Anny została przerwana, ale będę czekać na dalszy ciąg...

Co wydarzyło się w życiu Anny, że trafiła do...

Niestety książka zupełnie mnie nie wciągnęła. Niby thriller ale jakoś nic mnie nie przestraszyło. Doczytałam dlatego, że jak zacznę coś czytać to nie zostawić pozycji niedokończonej. Dla mnie akcja, która rozgrywa się w kilku salach szpitala dla psychiatrycznego jest po prostu nużąca. Wybuchu emocji także nie odnotowałam. Pewnie za moment zapomnę , że taką książkę miałam w rękach. I nie rozumiem, dlaczego polska autorka ukrywa się pod obcobrzmiącym pseudonimem. Zabiegać o inne książki autorki raczej nie będę.

Ciężko mi się czytało tę książkę. Sposób formowania treści nie przypadł mi do gustu. Sam temat ciekawy ale zbyt często gubiłam się w tekście i musiałam ponownie czytać to samo zdanie. Zakończenie dziwne i jak dla mnie od czapy.

Nie lubię polskiej twórczości, a już do szału doprowadza mnie ukrywanie się pod zagranicznymi pseudonimami! Dałam się złapać w pułapkę jak mucha zwabiona przez rosiczkę i przyznam szczerze, że wcale nie chciałam się wydostać :)
Książka bardzo dobra, miejscami zabawna, mimo ciężkiej i mrocznej tematyki.
Polecam!

Książka bardzo dobra, miejscami zabawna, mimo ciężkiej i mrocznej tematyki.
Polecam!

Jest to jeden z tych thrillerów co powodują niezły chaos, a przez kilka dni na wszystkich patrzysz wilkiem, a przynajmniej w moim wypadku tak właśnie jest :p
Tyle ze wstępu, czas na plusy i minusy :
-na plus na pewno przemawia fakt, że nie chodzi w tej powieści o tylko jeden pokój, a co najmniej kilka
-każdy rozdział kończy się intrygująco, a niektóre na prawdę z przytupem, a ja osobiście lubię takie zabiegi, co spotykam niestety coraz rzadziej :c
- niektóre z postaci tak dopracowane perfekcyjnie, że to jakieś nieporozumienie :D
-momentami tak wciąga, że nie da się odłożyć książki na bok
-zakończenie, którego kompletnie sie nie spodziewałam

Na minus
-Nie przepadam gdy w powieści wszyscy są źli/ dziwni/ nienormalni ( że się tak kolokwialnie wyrażę ) lubię ufać chociaż jednej postaci
-niektóre wątki są przesadzone

Na minus chyba tyle, powinnam jeszcze dopisać tą sieczkę z mózgu, ale w sumie nie mam aż takiego żalu za to, więc dopisuje :P

Podsumowując czekam na 2 część, a póki co polecam zapoznać się z tą pozycją tym, którzy jeszcze tego nie uczynili, a lubią takie klimaty :))

Tyle ze wstępu, czas na plusy i minusy :
-każdy rozdział kończy się intrygująco, a niektóre na prawdę z...

Książka opowiada historię 16-letniej Anny, która budzi się pewnego dnia wariatkowie. Nie wie, kim jest, skąd się wzięła i co się z nią działo. Miewa prześwity z przeszłości i wspomnienia. Otrzymuje tajemniczy list. Koleżanka z zakładu psychiatrycznego postanawia ją uratować i podąża za nią. Ciężka sprawa. Nie wiem, nawet jak tę książkę skomentować. Być może będzie jej kontynuacja koniec książki raczej na to wskazuje. Jak dla mnie średnia.

Mocny,wciągający thriller psychologiczny,wcisnął mnie głęboko w fotel.
Przepadłam na długie godziny przy tej lekturze.
Historia mnie wciągnęła.
Po prostu świetny to thriller.

Mocny,wciągający thriller psychologiczny,wcisnął mnie głęboko w fotel.
Przepadłam na długie godziny przy tej lekturze.
Historia mnie wciągnęła.
Po prostu świetny to thriller.

• Szukam
  • KRYMINAŁ, SENSACJA, THRILLER