Jestem warta miliony!

Okładka książki Jestem warta miliony! Monika Brinkman-Mączka
Okładka książki Jestem warta miliony!
Monika Brinkman-Mączka Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Poligraf
2022-01-01
2022-01-01
motywacja wartość pozytywna energia

Znam Monikę 37 lat , razem się wychowałyśmy na jednym podworku chodziłyśmy razem szkoly , do tej pory się przyjaźnimy. Jestem pelna podziwu jej osoby , jak dąży do każdego celu mając za sobą tak traumatyczna przeszłość. Nie każdy dał by radę może nawet i ja nie. Ktos bliski nam napisał tu w komentarzach rzeczy które są nie prawdziwe, aż strach pomyśleć co się dzieje w jego głowie że nie pamięta tych strasznych chwil z jego dzieciństwa. Skoro ja i wiele osób tam mieszkających między innymi moja mama nie jestesmy w stanie do tej pory wymazać tego z pamieci .to nie był normalny szczesliwy dom . To poprostu była melina. Każdy wchodził i wychodził kiedy chcial. Panietam sytuację nie raz kiedy Monika z bratem uciekała z domu do nas a moja mam dawała im jesc i kładła spac u nas w domu , a rano sprawdzała czy ich mama wytrzeźwiała żeby dzieci mogły wrocic do domu. Tam z trzeciego piętra leciały różne rzeczy nawet niemal telewizor. A między drugim a trzecim piętrem wspinał się po ścianie ten diabeł o którym Monika pisala w książce. To dla nas jako dzieci bawiacych sie na podworku było bardzo straszym przeżyciem. I było mnóstwo takich sytuacji ,wiecznie przyjeżdżająca policja . Cała historia która opisała Monika jest prawdziwa , Gdyby nie ich Sw.pamieci babcia oni by dawno byli w domu dziecka. . Ale jedno mnie zastanawia jak brat może robic takie rzeczy wlasnej siostrze. Byli w tej samej sytuacji. Jechali na tym samym wózeku i teraz jest taka przepaść między nimi. Gdzie powinni się wspierać nawzajem mimo wszystko.

Książka jest konfabulacją człowieka który jest zły ! Ta postać jest sztuczna i nierealna !
Historia całkowicie wymyślona na poczet fejmu i poczucia współczucia ! Zawarte w książce Historie nigdy nie miały miejsca a kobieta która jest opisuje kłamie. Jeśli ktoś nie wierzy, mogę przedstawić cała jej historie prywatnie jak również konfabulacje i manipulacje wszelkimi zawodami , sztucznymi głosami ! Zdjęciami „witamy w piekle” - to Moniko powinnaś pamiętać :) Przecież świat dzielnicy i towarzystwa doborowego był u Ciebie na 1 miejscu :) No ale cóż, każdy tworzy swoją sztuczna postać ! Jedni są prawdziwi , drudzy sztuczni ! To osoba, która boi się prawdy ! Prawdę o niej i jej życiu jak dotychczasowym życiu zna tylko jeden człowiek ! „JA”. Sztucznie wymyślane i reżyserowane historie w końcu obrócą się przeciwko tej osobie ! Nie życzę Ci nieszczęścia, ale życzę byś zapłaciła za to co wymyśliłaś i nakłamałaś ! Nie jesteś prawdziwa i nigdy nie byłaś ! Gucio pamięta tylko jak po nocach wracałaś „pijana” za co dostawałas lanie -grzecznie mówiąc ! Gucio nigdy nie miał źle w domu i kochał to co w nim było ! Twoje kłamstwa i oszczerstwa w końcu wyjdą na jaw ! Zreszta Twoje koleżanki za granica z którymi bawiłaś się wiedza , że to nie jest prawda !
Przestań udawać kogoś kim nie jesteś ! Przestań udawać kochana osobę, bo nigdy nią nie byłaś ! Jesteś potworem jakich mało ! Nigdy nie byłaś moja mama ! Od czasu kiedy twoi koledzy mnie w domu wiązali i bili żebym nic nie mowil mamie o imprezach które organizowalas.
Gdzie była mama? Pracowała, pracowała po to zeby córeczka miała wszystko pod nos! Powiedz wszystkim prawdę kim jesteś !
Jesteś hipokrytką ! Oszustem jakich mało ! CI CO MAJA WIEDZIEĆ TO WIEDZA ! Gdyby nie mama to byś nic nie miała, bo musiała Cię za uszy prowadzić do salonu !!! Dlaczego !!! „Bo ja nie chce być fryzjerką” wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd !!!

„Dziecko zaczęło być świadkiem obrzydliwych scen... Pojawiało się wszystko prócz miłości. Jeśli ktoś kiedyś mi powie, że małe dziecko nie widzi, małe dziecko nie słyszy, małe dziecko nie czuje, małe dziecko nie wie, o co chodzi, to powiem, że jest w wielkim błędzie.
Pamiętam!
Widziałam!
Słyszałam!
Czułam!
Rozumiałam to wszystko...”

Monika Brinkman-Mączka napisała książkę, która jest na poły biografią, ale w głównej mierze, to mapa życia, jaką sama przeszła, i przed którą chciałaby innych przestrzec. To pisemny dziennik oczyszczenia. To pamiętnik, którego pisanie miało terapeutyczne tło. To wnikliwa analiza przeszłości i przywrócenie śmierdzącego bagna, z którego udało się wyjść. Wyjść dzięki sobie. Upartość, głupia nadzieja i pragnienie – to było zawsze i tylko to ratowało. Tylko to...

Mała Monika krzyczy „Rozumiałam to wszystko...”. Krzyki, kłótnie, głód i brak domu. A przecież dziecko nie chce tego doświadczać. To wszystko sprawia ból, dziecko krwawi do środka, płacze do wnętrza. Dziecko umiera zakrywając uszy, chowając się po kątach, chcąc zniknąć z tego świata. Bo ten świat jest czarny, brudny i obcy. Tu nic nie ma. Tu NIKOGO nie ma.
Dziewczynka, która zbyt szybko musiała dorosnąć. Nie było koleżanek, zabaw w piaskownicy, beztroski dorastającego dziecka. Nie było miłości, przytulania, ciepła. Nie było domu.
Zapytasz – co było?
Była nieczuła i pijana mama, był ukochany braciszek Gucio, był alkohol i wiele mężczyzn. I był ból, głód, łzy. Była melina dostępna dla każdego. I była ona, Monika, która widziała za dużo. O wiele za dużo.
Mając 15 lat została mamą trójki rodzeństwa i mamą swojej mamy. A potem... potem stanęła na parapecie okna. Jakby to było – myślała, gdyby zło się skończyło, teraz, za tą szybą, tam na dole. Jakby to było... To, co nieznane pociąga. To co zakazane kusi. Lecz tym razem wybrało życie – zapytasz, czy to dobrze? Choć to nierówna walka – to tak. To bardzo dobrze, że Monika jest. Że żyje. Że mocuje się z gniewem innych, kłamstwami dorosłych i fałszem znienawidzonej mamy. To dzielna istotka, której korzenie stanowią marzenia. Zwłaszcza jedno – fryzjerstwo. To ono stanowi o jej sile i odporności. Ma cel, ma drogę nakreśloną we własnym sercu. Nikt jej tego nie może odebrać.

Marzenie...
Marzenie, które zatrzymało dziewczynkę pośród żywych.
Marzenie, które wyrwało z domowego piekła i pozwoliło mądrze wyrosnąć. Marzenie, dzięki któremu można było dojrzeć, uśmiechać się i poczuć dumę z samej siebie.
Po latach autorka, pani Monika zasłużyła na przytulenie. Nie własnej matki – ta była przeciwna wszystkiemu. Pani Monika zasługuje na przytulenie. Moje. Biorę ją w swoje ramiona. Ściskam Wartą Miliony kobietę, Monikę Brinkman-Mączkę. Mały gest o wielkiej mocy.
Wiara w życie, w jego sens, w w jego mapę, której ścieżkami nas ono prowadzi. Monikę zaprowadziło na szczyt, ale to jeszcze nie koniec. Ścieżka ciągnie się dalej.
Monika – idź...

#agaKUSIczyta

Pamiętam!
Widziałam!
Słyszałam!
Czułam!
Rozumiałam to wszystko...”

Monika Brinkman-Mączka napisała książkę,...

Dającą wsparcie rodzinę można porównać do latarni, która rozświetla drogę; stabilnego filaru podtrzymującego nasz świat, kiedy nie zawsze wszystko funkcjonuje dobrze… Jednak w życiu bywa różnie – raz jest lepiej, raz gorzej – często nadmiar problemów przytłacza. Rodzina, to brzmi dumnie! Rodzina to znacznie więcej niż pokrewieństwo, to miłość, ostoja, spokój, ciepło, radość, zrozumienie, szacunek, akceptacja – długo by wymieniać… A co jeśli rodzina zawiedzie?

W tej rodzinie zabrakło wszystkiego, co dziecku daje poczucie bezpieczeństwa. Zabrakło miłości, a to przecież fundament, na którym buduje się relacje. Role pełnione przez poszczególnych jej członków zostały zmienione, wykrzywiony został obraz rodziny. Wszystko jakby do góry nogami. Trudne dzieciństwo – przykre doświadczenia, brak zrozumienia – ile może unieść na swoich małych ramionach bezbronne dziecko? Dla tej dziewczynki (dla wszystkich dzieci w tej dysfunkcyjnej rodzinie) zabrakło miłości… Rodzina, której zadaniem jest wspierać dziecko, pomagać, dawać nadzieję – zawiodła na całej linii.

Życie Moniki od początku to cienie, smutki, żale, upadki czasem maleńkie wzloty. Życie jej nie rozpieszczało – najbliższe osoby zawiodły, sama musiała o sobie decydować i troszczyć się nie tylko o siebie, ale i rodzeństwo. Wielokrotnie doświadczała głodu, a lęk o podstawowe potrzeby i strach o jutro to chleb powszedni… I mogłoby się wydawać, że nie ma tu nadziei na lepsze jutro, na realizacje siebie, bo skąd czerpać przykład? A jednak okazało się inaczej. Przyszłość pokazuje, że Monika to silna, dobra i odważna kobieta! Determinacja, wola walki, wiara w realizację marzeń dodało jej sił. Jestem warta miliony! – krzyczy autorka… miliony wartości, miłości, przyjaźni, przyjemności… Jestem wiele warta! Ty też możesz! Pomimo przeciwności losu – co nas nie zabije to nas wzmocni! To prawda!

Ta książka to żywy dowód na to, że nic w życiu nie jest niemożliwe, wszystko można jeśli się czegoś bardzo pragnie. Monika Brinkman-Mączka pisze: „Zaborczy charakter prowadził mnie wciąż tam, gdzie nie można było chodzić. (…) Zakazany owoc to mój owoc. To, czego nie można mieć, najbardziej smakuje (…) Jeśli mogłam wybierać między dwiema drogami, łatwą i trudną, zawsze wybierałam trudną. Było to dla mnie wyzwanie…”

Droga, po której kroczyła Monika, już od dzieciństwa nie była łatwa, tego czego doświadczyła, nie da się zapomnieć ani wymazać z pamięci. „To są moje silne fundamenty, zakorzenione traumy. Traumy warte miliony! Bo to właśnie one mnie dużo w życiu nauczyły, to właśnie z nich wyciągnęłam wnioski i siłę, by ŻYĆ.”

Dziś Monika Brinkman-Mączka to znana, ceniona Polka, która spełniła swoje marzenia, została mistrzynią świata we fryzjerstwie. To kobieta sukcesu, atrakcyjna, pewna siebie, energiczna. Swoje sukcesy dzieli wraz z kochającym mężem, który zawsze ją wspiera. I chociaż życie jej nie oszczędzało, nieraz porządnie dało jej w kość, to nie traci nadziei i nie boi się wyzwań. Zawsze gotowa na nowe – dziś sama niesie pomoc potrzebującym i krzywdzonym, dlatego założyła fundację. Swoim życiem daje świadectwo, że można osiągnąć wiele jeśli się czegoś bardzo pragnie… Bo siła jest w nas! – Jestem watra miliony! Ty też jesteś watra miliony, wystarczy chcieć.

Monikę zahartowało życie – wszystko, z czym przyszło się jej mierzyć, nie zabiło w niej wiary w ludzi, siebie we własne marzenia.

W życiu bywa różnie, wzloty i upadki, cienie i blaski, czasem wiatr w oczy, czasem w żagle w rejs po marzenia.. A rodzina? Ma wspierać, dawać poczucie bezpieczeństwa, pocieszać... A co gdy zabraknie w rodzinie miłości? Życie Moniki nie było usłane różami.. Nieudane życie dorosłych odcisnęło swoje piętno na dziecku, które szybko musiało dorosnąć by móc przeżyć. A mimo to dała radę, osiągnęła tak wiele i nie straciła nadziei na lepsze jutro, wiary w ludzi i siebie. Jestem warta miliony!!! Miliony miłości, radości, przyjaciół... Ty też jesteś warta miliony!! Czego tylko pragniesz! Poczuj to!!! Jesteś tego warta! Monika Brinkman Maczka historia prawdziwa!

Piękna,wzruszająca opowieść.Poruszane są tematy taboo,momentami bardzo mocna,ale pojawiają się również przyjemne zwroty akcji.Historia prawdziwa autorki warta przeczytania.Polecam

• Psychologia
  • Wspomnienia
  • Książki psychologiczne, które moim zdaniem warto przeczytać
  • Psychologiczne
  • Rodzina

Dodaj cytat z książki Jestem warta miliony!