Kinomani

1995-01-01
1995-01-01
Paweł Kruk
powieść angielska

Tak zwykła, a tak urokliwa. To historia o ludziach zwykłych normalnych, jednak w sposób dotkliwy skłania do refleksji. Każdy bohater czegoś szuka, i każdy coś znajduje. I tak my czytając te książkę , może zwrócimy uwagę na to, czego my tak na prawdę szukamy. Lektura bardzo przyjemna.

to chyba jego pierwsza rzecz. Jak to pierwsza rzecz: trochę zbyt wielkie napięcie, spięcie. Jednak każdy miłośnik autora musi ją znać! Świetnie oddane tło, no i to, co później u Lodge'a wciąż będzie główną blączką kulturową: fanatyczny katolicyzm, stosunek autonomicznego podmiotu do religii objawionej, a z drugiej strony zupełnie bierny i zimny, pozbawiony jakichkolwiek więzi - samotny człowiek zachodu.

Niby nic-a mnie strasznie wciągnęło.Od tej książki zaczęła się moja przygoda z Lodgem;-)

Zabawne, stylowe, z dystansem. Naszpikowane przewrotnymi myślami, które wprawiają w zdumienie. Warto!

Niby taka zwykła powieść, a czyta się ją świetnie. Losy kilku bohaterów łączy to samo miejsce - podmiejskie kino. Kompletnie różne charaktery ciekawie się zazębiają, jest świetnie opisane tło obyczajowe.
Jedna z najlepszych powieści Davida Lodge'a.

Jedna z najlepszych powieści Davida Lodge'a.

• Literatura angielska
  • W mojej biblioteczce