Będę tu z tobą

Okładka książki Będę tu z tobą Robert D. Fijałkowski
Okładka książki Będę tu z tobą
Robert D. Fijałkowski Wydawnictwo: eSPe Seria: Opowieści z wiary literatura obyczajowa, romans
Opowieści z wiary
eSPe
2023-02-06
2023-02-06
9788382011890

Kolejna cudowna historia z serii "Opowieści z Wiary". Bardzo chętnie czytam książki z tej serii, bo trafiają do mnie w 100%. Tak było również w przypadku tej pozycji. Piękna historia młodzieńczej miłości, którą odkrywają bohaterowie. Dodatkowo wątek tajemnic rodzinnych, który dodaje akcji. Bardzo przyjemnie czytało mi się tę powieść, także polecam serdecznie :)

Wow, nie wiem co napisać.
Niesamowita powieść, kiedy tylko na moment ją odkładałam czułam jej wołanie, żeby powrócić i czytać dalej.

Podziwiam język autora. jego opisy światła, kolorów i widoków. Duże wrażenie zrobił na mnie opis rodzącej się relacji między głównymi bohaterami. Ciekawie przedstawiono wątek rodzinnych tajemnic.

Wow, nie wiem co napisać.

Ebook :) Wciąga jak jedna decyzja może wpłynąć na całe życie :) Polecam

Ebook :) Wciąga jak jedna decyzja może wpłynąć na całe życie :) Polecam

Tytuł: "Będę tu z Tobą"
Autor: Robert D. Fijałkowski
Data premiery: 06.02.2023r.
Wydawnictwo: Espe

"Będę tu z Tobą" to niespieszna historia. Taka na rozluźnienie... Żeby nie myśleć... Żeby się zrelaksować i docenić chwile z książką. Przeczytałam ją jednego wieczoru:)
Co w niej znajdziemy?
Historię Zuzanny - dwudziestoletniej dziewczyny, która wybiera się w samodzielną podróż do Krakowa, by poznać rodzinną tajemnicę.
Myślę, że na miejscu dziewczyny każdy postąpiłby tak samo. A wiecie dlaczego?
Bo Zuzia dostała w spadku po dziadku domek na Mazurach, a wraz z nim obraz. Aczkolwiek to nie był zwykły obraz!
Dziewczyna na początku była przerażona, bo widziala na nim siebie! A przecież namalowano go długo przed jej urodzeniem... zatem kim jest ów kobieta? Zuzia musiała to wiedzieć.
Poza tym... nikt nigdy nie wspominał, że jej dziadek był takim artystą!
Ha!
No właśnie... Czy dziewczynie uda się znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania?
Jakby tego było mało...
W Krakowie, tam gdzie się zatrzymała poznała przystojnego syna właścicieli - Łukasza, który również jest utalentowanym aktorem grającym w teatrze.
Oboje szukają odpowiedzi na pytania...
Gdzie je otrzymają?
Aby się przekonać musicie przeczytać:)
Polecam, bo naprawdę warto :)
Czasami trzeba sięgnąć po książkę, która jest niespieszna i skłania do refleksji.

Tytuł: "Będę tu z Tobą"
Autor: Robert D. Fijałkowski
Data premiery: 06.02.2023r.
Wydawnictwo: Espe

Co w niej znajdziemy?

"Zdjęcia zdjęciami, ale prawdziwe życie ma dużo więcej wymiarów i barw niż najlepsza fotografia."

Dwudziestoletnia Zuzanna otrzymuje spadek po swoim dziadku. Razem ze spadkiem dostaje tajemnicę rodzinną. Wyjeżdża do Krakowa, aby ją rozwikłać. Nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo odmieni to jej życie.

Przeniosłam się do mojego ukochanego Krakowa. Nie musiałam spędzać trzech godzin w pociągu, wystarczyło otworzenie tej wyjątkowej książki i zatopienie się w niej. Spacerowałam po Rynku, razem z Zuzanną i Łukaszem zwiedzałam wyjątkowe miejsca, a nawet piłam z nimi kawę.

Byłam w teatrze amatorskim. Oglądałam próby do przedstawienia o Józefie egipskim. Zachwycałam się grą Łukasza, pasją, jaką emanuje. Z fascynacją oglądałam zdjęcia, które robiła Zuzanna. Ta dziewczyna ma talent, choć sama nie do końca w siebie wierzy. Wybrałam się nawet na wycieczkę w Tatry. To wszystko bez wychodzenia z domu.

To była wspaniała uczta czytelnicza. Balsam dla duszy. Niespieszna, spokojna historia, która wypełniła mnie mnóstwem emocji. To opowieść o niełatwych uczuciach, tajemnicach, wyzwaniach stawianych przez życie. O dojrzewaniu, bliskości, uczeniu się siebie i drugiego człowieka. To lektura napisana pięknym, czułym językiem. Najzwyczajniej w świecie zakochałam się w niej. Część mojego serca została gdzieś na łamach książki.

Gratuluję autorowi tak wspaniałego debiutu i wyczekuję kolejnych pięknych historii. Jestem przekonana, że echo "Będę tu z tobą" jeszcze długo będzie słychać w mojej głowie.

Przeniosłam się do mojego ukochanego Krakowa. Nie musiałam spędzać...

Historia, którą czytałam z zapartym tchem. Pełna emocji, trudnych decyzji, niesamowitych widoków na Kraków. Każda zmiana człowieka jest konsekwencją sytuacji, z którymi się mierzy, często bardzo trudnymi, wywołującymi emocje, których wolałby niedoświadczyć. Każda tajemnica jest ciężarem.
Ciężko oderwać się od tej książki (sama wstawałam o 5/6 rano, żeby dokończyć czytać ☺️). Historia, która na każdej stronie mnie czymś zaskakiwała, nie byłam w stanie przewidzieć decyzji bohaterów, i każdy opis Krakowa i nie tylko mnie zachwycał.
Mnie zachwyciła, myślę że każdy kto po nią sięgnie będzie zachwycony.

Kolejna książka w uwielbianej przez mnie serii, więc koniecznie musiałam sięgnąć.
Tym razem przemierzam z bohaterką ulice mojego rodzinnego Krakowa, przyglądając się, jak próbuję odnaleźć się w życiu po śmierci dziadka. Nagle na jaw wyszły fakty, o których nikt nie wiedział...
Żeby nie wchodzić w fabule napiszę tylko, że o ile narracja przez całą powieść rozwijała się powoli, o tyle w ostatnich trzech rozdziałach niesamowicie przyspieszyła. Natomiast epilog po ostatni rozdziale pozostawił we mnie więcej pytań, niż odpowiedzi...
Mam szczerą nadzieję, że autor, jak zapowiedział, wkrótce wypuści w świat kolejną książkę i że będzie ona kontynuacją losów Zuzanny. Z wytęsknieniem czekam na więcej 🙂

Książka pełna emocji, sekretów, które wiele zmienią w życiu
bohaterów, szczególnie głównej bohaterki, czyli Zuzanny, która po
śmierci dziadka jedzie z Mazur do Krakowa by tam rozwikłać tajemnice
rodzinne i załatwić sprawy spadku.
Jaka tajemnica kryje się za pewnymi obrazami? Kim tak naprawdę był
dziadek dziewczyny? Czy sekrety uradują serce, czy jednak dziewczyna
będzie miała więcej rozterek?
Życie, rodzinne relacje, tajemnice, miłość, przyjaźń, starzy i nowi
znajomi i dużo więcej i nie można się oderwać od lektury, przy okazji
zwiedzając Kraków i Tatry :)
Autor napisał naprawdę super książkę, na pewno poruszy niejedno serce a w dodatku to debiut, czyli należą się szczere gratulacje, bo niczego nie ma za wiele, watki idealnie do siebie pasują i chce się czytać i poznawać rozterki Zuzanny, jej wybory i uczucia.
3 pokolenia, różne odcienie życia i uczuć.
Czy Zuzanna pozna siłę wiary w siebie i w innych? Czy rozwiąże
tajemnicę rodzinną?
Polecam, bo choć książka należy do serii opowieści z wiary, to nie ma
tu niczego na siłę. Jest spokój, pewne nawiązania do Biblii i po prostu
wiara w drugiego człowieka i myślę, że czytelnik będzie zadowolony z
lektury, może coś doceni, może przemyśli ...

Książka pełna emocji, sekretów, które wiele zmienią w życiu
bohaterów, szczególnie głównej bohaterki, czyli Zuzanny, która po
śmierci dziadka jedzie z Mazur do Krakowa by tam rozwikłać tajemnice
rodzinne i załatwić sprawy spadku.
Jaka tajemnica kryje się za pewnymi obrazami? Kim tak naprawdę był
dziadek dziewczyny? Czy sekrety uradują serce, czy jednak dziewczyna
będzie...

Niespieszna fabuła, poetyckie opisy, a do tego teatr, muzyka i sztuka oraz pierwsza miłość w malowniczym Krakowie i na tatrzańskim szlaku.
Powieść warta uwagi, inna niż większość współczesnych obyczajówek. Raczej nie dla miłośników szybkich zwrotów akcji i silnych wzruszeń. Choć jest to powieść w serii Opowieści z wiary, niewiele tu Boga i wiary, co dla jednych będzie zaletą, a dla innych wadą. Są tu jednak uniwersalne wartości takie jak miłość, przebaczenie, prawda i przyjaźń.
Ciekawy pomysł na fabułę, niebanalna narracja. Jestem ciekawa kolejnych powieści autora.

Życie dwudziestoletniej Zuzanny zdominowało zamiłowanie do fotografowania wpojone przez dziadka oraz świadomość, że kiedyś będzie musiała przejąć prowadzony przez rodziców pensjonat na Mazurach. Studiuje oczywiście hotelarstwo, ale nadchodzą wakacje, a młodziutka dziewczyna będzie musiała zmierzyć się ze spadkiem po zmarłym dziadku. Bo zapisał jej nie tylko swój dom, ale i cykl obrazów podpisanych jego nazwiskiem, na których widnieje oszałamiająco piękna kobieta oraz ujawnił istnienie swojego brata, o którym córka i wnuczka nie miały pojęcia. Kobieta z obrazów jest łudząco podobna do Zuzanny. Czy są spokrewnione? Kim była dla dziadka? Dlaczego nigdy nie wspominał o swoich obrazach? Dlaczego przestał malować i zajął się fotografowaniem ptaków?
Odpowiedzi na te pytania Zuzanna będzie musiała poszukać w rozpalonym letnim słońcem Krakowie. Czy je znajdzie? I jak wpłyną na nią i jej najbliższych?

(cd recenzji na fb)

• Posiadam, w kolejce