Jak smakuje czekolada na Evereście?

Okładka książki Jak smakuje czekolada na Evereście? Leisa Stewart-Sharpe
Okładka książki Jak smakuje czekolada na Evereście?
Leisa Stewart-Sharpe Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć
HarperCollins Polska
2023-02-22
2023-02-22
Kazimierz Pytko

Okładka książki Szym Pansik. Całusy? Ohyda! Max Lang, Suzanne Lang
Szym Pansik. C... Max Lang, Suzanne L...
Okładka książki Basia i przegrywanie Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i przegr... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Edek idzie do zoo Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Edek idzie do zoo Thomas Brunstrøm, T...

Jakże cudnie jest towarzyszyć w takiej podróży! Bardzo dobra pozycja na prezent dla młodszych - głodnych i ciekawych świata 😊 Dorosły też wiele może się nauczyć 😉

Zakup tej książki to był strzał w dziesiątkę. Pięciolatek wiele razy kazał ją sobie przeczytać. Świetny pomysł, by książkę poświęcić najbardziej ekstremalnym miejscom na świecie, a wizyty w nich opisać, skupiając się na tym, czego mogą doświadczyć zmysły w tej przestrzeni. Ilustracje są bardzo ładne. Fragmenty z listem-pocztówką do mamy - do dziś ulubiony element książki dla młodego:)
A ja dzisiaj odkryłam, że przegapiliśmy wątek Herberta tarantuli.

Czy Wy wiecie, jak smakuje czekolada na Evereście? 🍫 Ja też nie. 🤔 Ale wiem, jak smakuje czekoladowy baton z orzechami, połączony z dziką satysfakcją i powiewem letniego powietrza, kiedy schodzisz z dwutysięcznika w Tatrach. 😊 Uwierzcie lub nie, ale to jeden z najlepszych smaków życia. 🧡

Co, jeśli oprócz czekolady na szczycie świata - spróbujecie jeszcze gulaszu z koźliny, świeżo złowionego halibuta, pieczonej pirani, mrówek miodziarek? 😮 A to wszystko podczas kilku fascynujących podróży życia. 🌎Zainteresowani? Pakujcie plecaki i w drogę! 🐪

Zabieram Was (a właściwie nie ja, tylko wydawnictwo @harperkids_polska) do najbardziej tajemniczych miejsc we wszechświecie. Zaczynamy od Etiopii, przez Gruzję, Grenlandię, Amazonię, Australię, Antarktydę, by na koniec trafić na Marsa. 🪐 Tak, dobrze słyszycie. W kosmos też polecimy. @harperkids_polska zapewnia Wam podróż do najgorętszych, najzimniejszych, najciemniejszych i najwyższych zakątków planety. 🌏 W każdym z nich poznajecie historie, zwyczaje i cechy charakterystyczne dla danego miejsca. 👌

Ta książka jest jak wakacje w zimie. Koi zmysły, dba o duszę, grzeje serce - mniejszych i większych fanów podróżowania. 🧡 Pełna przeżyć, emocji i pamiątek z podróży. 🧳 Idealna w każdym calu.

Bogato ilustrowana. Z niebagatelnym pomysłem na rozkład treści. 📖 Doskonale napisana. 👍 Lekko i z poczuciem humoru. Bezpośredni zwrot do małego odbiorcy sprawia, że zakładamy buty podróżnika i już nie chcemy się z nimi pożegnać. ☺️ Jesteśmy tam, widzimy to. Czujemy nawet posmak pyłu wulkanicznego w ustach. Dacie wiarę? 😮

Podróż zajmuje prawie 3 i pół roku, choć mamy wrażenie, że to przecież tylko jedno popołudnie. Dzieje się dużo, doświadczeń jest jeszcze więcej, a nasze zmysły wirują z nadmiaru ekscytacji. 🙃Podróż po 26 krajach, 22 środkami transportu budzi w nas zew przygody. 🌴 I choć dobrze po takiej wyprawie znaleźć się w domu, to już myślimy o kolejnych podróżach... 🌏

Kolejna wartościowa książka z serii "Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej" trafiła w nasze ręce i skutecznie zajęła nam kilka wieczorów.

Wraz z grupą dziecięcych bohaterów poznamy najbardziej ekstremalne miejsca na Ziemi w oryginalny sposób - za pomocą wszystkich zmysłów! Będziemy przemierzać dżungle, pustynie, góry i lodowce, by przekonać się, jak te miejsca smakują, brzmią, wyglądają i pachną.

To bardzo pięknie wydana i wciągająca książka dla młodszych czytelników, która poszerzy ich wiedzę o świecie i rozbudzi pasję odkrywania. Poruszana tematyka oraz przystępna forma przekazywania treści sprawiają, że dziecko czyta bądź słucha kiedy rodzic czyta książkę z zainteresowaniem co rusz zadając to nowe pytania. Ta książka to nie są suche fakty, a treści składniajace do dyskusji które rozbudzają wyobraźnię. Ponadto książka prezentuje się fantastycznie i doskonale nadaje się na prezent.

Czekoladę kocham miłością ogromną, więc gdy spojrzałam tylko na ten przekorny tytuł... 🥰

Książka, którą chciałabym pokazać Wam dziś jest skierowana do wszystkich małych i troche wiekszych fanów przygód, choc przyznam, ze jako dorosly odbiorca nie moglam sie od niej oderwać!
O najlepszą zabawę zadbało oczywiście @harperkids_polska przy wykorzystaniu serii Akademia Mądrego Dziecka.

Na czym polega jej wyjątkowość?
Z przyjemnością Wam opowiem!🤩
"Jak smakuje czekolada na Evereście?" autorstwa Leisy Stewart- Sharpe to prawdziwa eskapada w najbardziej niesamowite miejsca na świecie zamknięta w niepozornej oprawie, o której ilustracje zadbał Aaron Cushley.

Młody czytelnik staje się w niej prawdziwym uczestnikiem!
Narracja pełna bezposrednich zwrotów sprawia, że czytając przenosimy się w zupełnie inne miejsce i to w mgnieniu oka.

Gotowi?⏳️
Pamiętajcie aby się spakować i przestrzegać zawartych w książce wskazówek- by przetrwać!
Owiana tajemnicami treść i niesamowicie intrygujące, pełne humoru ciekawostki sprawiają, że każdy zainteresowany doskonale je zapamięta.
Chcesz, wiedzieć dlaczego?⬇️

Przemierzajac Kotlinę Danakilską w Etiopii zmienisz koło wśród srebrzystobiałej pokrywy soli i odkryjesz miejsca, które dosłownie usuwają się spod stóp! Wydaje się intrygujące? To wyobraz sobie, że towarzyszy Ci zaskakujący odpychający zapach.. zgniłych jaj. A to wszystko w towarzystwie najwyzszej na swiecie temperatury.😉
Zbyt ciepło?
Czeka na Ciebie chłód Grenlandii i jeden z najbardziej magicznych widoków, zorza polarna. Dookoła widzisz biel, szum przesuwajacego się śniegu po sztywnejj kurtce wydaje się jedynym co słyszysz. Warto mieć jednak oczy otwarte i patrzeć pod nogi...psy zaprzęgowe uwielbiają załatwiać się w biegu! 🤭

A jak to jest z tą czekoladą?
Czy wiesz jak smakuje w najwyższym miejscu na ziemi?
Tej tajemnicy Wam nie zdradzę ale gwarantuje, że autorka posiada umiejętność malowania obrazów słowem.

Z calego serca polecam! ❤️

Chcę wiedzieć to seria książek, która ma za zadanie rozbudzić w dzieciach ciekawość świata, pobudzić ich wszystkie zmysły i sprawić, że będą wiedzieć więcej. Jak smakuje czekolada na Evereście, to zdecydowanie pozycja, która sprawi, że dzieciom zamarzy się podróż pełna przygód, sam tytuł to taka przenośnia, ponieważ nie jest o tym, jak ktoś piję czekoladę na szczycie i opowiada o tym, jak ona smakuje, chociaż przyznam wam się w sekrecie, że ja tak właśnie myślałam. W środku znajdziemy bardzo fajny poradnik o tym, jak przygotować się do trudnej wyprawy, jest on napisany w dość żartobliwym stylu, ponieważ narrator zwraca się do osoby czytającej i cały czas podkreśla, że dziecko ma iść na wyprawę samo, nie mówiąc o tym mamie. Potem mamy w tym samym stylu opisaną podróż, więc naprawdę czujemy się, jakbyśmy tam byli i poznawali wszystko wzrokiem, słuchem, dotykiem, smakiem i zapachem. Podróżujemy na wielbłądach przez pustynie, przechodzimy po śliskim moście nad Nilem, a nawet lecimy balonem i wchodzimy do jaskiń, jak prawdziwi grotołazi.
Ta książka to wspaniała przygoda i zanim pokazałam ją dzieciom, sama przeczytałam wszystko i to na raz, niesamowite jest to, że ona naprawdę sprawia, że czujemy się jakbyśmy byli w tych miejscach i przeżywali to wszystkie samemu. Jest tutaj ogrom ciekawej wiedzy, a towarzyszy jej piękna i kolorowa grafika, ta książka jest naprawdę wspaniała i nie spodziewałam się po tytule, że w środku znajdę coś takiego. Chyba właśnie najważniejszy jest tu styl pisania, bardzo lekki, przystępny dla dzieci, zaciekawiający na tyle, że chce się przeczytać całą książkę na raz, a informacje są tak subtelnie wplecione w cały opis przygody, że nawet nie wiemy, kiedy ważne rzeczy wchodzą nam same do głowy.
Jest to chyba moja ulubiona pozycja z tej serii i teraz jestem pewna, że wraz z dziećmi będziemy sięgać po każdy kolejny tytuł, który zostanie wydany, ponieważ na pewno będzie on równie ciekawy, jak ten.

Grupka dzieci wybiera się w podróż po świecie, a my będziemy im towarzyszyć. Jednak nie będą to zwykłe opowieści o danym miejscu. Wraz z nimi będziemy poznawać je wszystkimi zmysłami. Dowiemy się, gdzie jest naprawdę zimno, jak smakują, brzmią, wyglądają i pachną góry, lasy, rzeki, pustynie. Mali bohaterowie zabiorą nas w 12 niezwykłych podróży i to bez wychodzenia z domu.

Książek, w których dziecko może poznać świat, jest bardzo dużo, jednak tak pomysłowej jeszcze nie widziałam. Według mnie jest po prostu genialna, a dziecko podczas czytania doskonale się bawi, odkrywając wszystko z małymi bohaterami.

Wszystko napisane jest ciekawie, a jednocześnie bez zbędnego „rozwlekania” tekstu. Według mnie to spora zaleta, ponieważ dziecko nie zniechęca się, już na starcie widząc ogromne ilości tekstu. Plusem jest to, że teks jest rozproszony po stronie, a nie w jednym jej miejscu. Takie rozwiązanie sprawia, że wydaje się go mniej, niż jest w rzeczywistości. To spodoba się w szczególności dzieciom, które dopiero zaczęły samodzielne czytanie.

Wizualnie książka jest wspaniała. Znajdziemy w niej duże ilustracje, zdjęcia, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Okładka twarda i solidna, dzięki niej książka posłuży długi czas.

„Jak smakuje czekolada na Evereście? Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć” to wspaniała książka, która zabiera dziecko w niezapomnianą podróż. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/03/akademiamadregodzieckachcewiedziecjaksmakujeczekoladanaeveresciewydawnictwoharperkids.html

"Jak smakuje czekolada na Evereście?" to książka, ktora zabierze Was w podróż po najbardziej ekstremalnych zakątkach świata. Na najwyższe szczyty, do najgłębszych jaskiń, do najbardziej naelekryzowanego zakątka Ziemi, a także na najbardziej cuchnąca wyspę.

Podróżując po Grnlandii Antarktydzie, Amazonii czy Australii poznasz największych odkrywców oraz wiele ciekawostek historycznych, geograficznych i przyrodniczych.

Wyjątkowa formuła książki sprawi, że podczas lektury będziesz musiał zaangażować wszystkie swoje zmysły. Niejednokrotnie autorzy poproszą Cię byś przypomniał sobie jakiś charakterystyczny zapach, dźwięk, a także wyobraził sobie ciekawe widoki.

Lektura tej książki to nie tylko niezwykła przygoda ale też prawdziwa uczta dla oczu. Jest ona pięknie zilustrowana i bardzo

„Jak smakuje czekolada na Evereście?” to kolejna propozycja Wydawnictwa HarperCollins z serii Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Książka autorstwa Leisa Stewarta-Sharpe'go zabiera nas w podróż po świecie, a nawet kosmosie.

Zaczynamy od spakowania niezbędnych rzeczy, bo szalona wyprawa już na nas czeka! Wędrujemy po takich miejscach na świecie jak m.in.: najgorętszym Kotlinie Danakilskiej w Etiopii, najciemniejszym - Jaskini Wroniej w Gruzji, magicznym - Grenlandii, najgłębszym - Rowie Mariańskim, najsurowszym Outbacku w Australi czy śmierdzącym - Wyspie Zawadowskiego itd. a nawet lecimy na Marsa! Każde odwiedzane miejsce nie tylko widzimy, ale i słyszymy, dotykamy, smakujemy.

Książka przyciąga wzrok ciekawymi ilustracjami autorstwa Aarona Cushleya. Myślę, że tytuł „Jak smakuje czekolada na Evereście?” zainspiruje na wybranie się w ciekawą podróż niejednego młodego czytelnika. Polecam!
MJ
Szkolny Klub Recenzenta

Myślałam, że za wcześnie na nią dla 6latka, ale wciągnęliśmy się bardzo!! Bardzo ciekawie skonstruowana, fakty zapadają w pamięć "mimochodem". Świetna!

• Dla Dzieci
  • Ola
  • Alonka do kupienia 6+
  • Dla najmłodszych
  • Dziecko
  • Dziecięce 2
  • Empik Premium

Dodaj cytat z książki Jak smakuje czekolada na Evereście?