Keeping 13

Okładka książki Keeping 13 Chloe Walsh
Okładka książki Keeping 13
Chloe Walsh Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Boys of Tommen (tom 2.1) literatura obyczajowa, romans
Boys of Tommen (tom 2.1)
Kindle Edition
2018-11-26
2018-11-26
youngadult irland heartbreaking violence

Zakończenie Binding 13 sprawiło, że od razu sięgnęłam po drugi tom serii. I uwierzcie, naprawdę nie spodziewałam się jaki rollercoaster zafundowała autorka @authorchloewalsh na dzień dobry. Nie mogłam czytać tego wszystkiego bez uczucia fizycznego bólu w sercu. Słowa nie są w stanie wyrazić tego jak bardzo ta książka jest smutna i wypełniona bólem. Emocje sprawiły, że mój oddech był przyspieszony, a serducho łomotało w piersi, współczucie to za małe słowo, by wyrazić te wszystkie emocje kotłujące się we mnie.
Johnny stał się dla Shan bezpieczną przystanią. Dzięki niemu dziewczyna w końcu przekracza pewne granice, staje się nieco bardziej pewna siebie, potrafi powiedzieć "nie" i postawić na swoim. Świetnie było zobaczyć stopniową przemianę bohaterów.
Od początku ta seria to slowburn, jednak relacja Johnny'ego i Shannon w końcu nabiera tempa. Podobało mi się, że w końcu słowa wypowiadane są na głos, że Johnny stara się, aby Shannon się dla niego otworzyła i mu zaufała. Bardzo mnie drażni brak komunikacji między bohaterami w książkach, dlatego dobrze, że to tutaj się zmieniło.
Troszkę ta część wydawała mi się rozwleczona, niemniej jednak z ogromną przyjemnością wracałam do niej myślami. Jestem zachwycona tym, jak Johnny jest w stanie postawić się dla Shannon, jaką jest dla niej ostoją, jak pięknie do niej i o niej mówi. Jestem zakochana w tym chłopaku. A już na pewno jestem zakochana w najlepszym bromance tej serii, czyli duet JohnnyxGibsie 🥵. Te dialogi między nimi były epickie i sprawiały, że płakałam ze śmiechu 😂.
Jestem także zaintrygowana relacją Gibsiego i Claire, dlatego będę z niecierpliwością czekać na ich historię opisaną w kolejnych tomach.
Przede mną już ostatnia część historii Johnny'ego i Shannon i zabieram się za nią od razu. Nie jestem w stanie czytać nic innego, tak bardzo pochłonęła mnie ta seria. Jeżeli jeszcze nie czytaliście B13 to gorąco zachęcam, jednak zapoznajcie się z trigger warning i pamiętacie, że jest to seria 16/18+

Słabsza niż poprzednia, ale broniła się humorem - niestety czasem to nie wystarcza.
Zachwycona jestem dojrzewaniem bohaterów. Czuję się, jakbym to ja sama wkraczała w dorosłe życie, niezbyt usłane różami.

Kocham całym sercem serię Boys of Tommen🫶

Kocham całym sercem serię Boys of Tommen🫶

▪️Tytuł: Keeping 13. Część pierwsza
▪️Seria: Boys of Tommen
▪️Autor: Chloe Walsh @authorchloewalsh
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle @niezwyklezagraniczne
▪️Premiera: 25.01.2024 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle )
▪️▪️▪️

Zakończenie "Binding 13" pozostawiło czytelnika w momencie, gdy dalsze życie i bezpieczeństwo Shannon a także jej rodziny stanęło pod ogromnym znakiem zapytania. Pewne tajemnice staną się jeszcze trudniejsze do utrzymania nawet dla kogoś tak wprawionego w ich strzeżeniu jak nasza bohaterka. Pojawią się także kolejne problemy, których Shan może nie dać rady sama rozwiązać i będzie musiała poprosić o pomoc... Tylko pytanie czy będzie w stanie to zrobić? Czy osoba, która zawsze wmawiała wszystkim, że wszystko jest w porządku i skrzętnie ukrywała całe zło jakie ją spotykało będzie w stanie się otworzyć i poprosić o pomocną dłoń?

Przyznajemy od razu, że niektóre z decyzji jakie zostały podjęte przez bohaterów doprowadzały nas wręcz do szewskiej pasji. Nie rozumiałyśmy ich i wręcz miałyśmy ochotę krzyczeć aby je zmienili i coś w danym momencie zrobili. Przypominałyśmy sobie jednak po chwili jedną bardzo istotną rzecz... My nigdy nie byłyśmy w takiej sytuacji więc nie wiemy jak byśmy same reagowały, zwłaszcza, że dotyczyło to nastolatków, którzy powinni wieść beztroskie, szczęśliwe życie a ich jedynymi problemami nie powinna być walka o przetrwanie oraz opieka nad innymi a także zapewnienie im bezpieczeństwa a co najwyżej pierwsze miłostki i poprawianie ocen w szkole...

"Keeping 13" czyli kontynuacja historii Shannon i Johnny’ego z Binding 13 to powieść, która jest w stanie wzruszyć i poruszyć nawet najbardziej odpornego czytelnika. Książka ta w jednym momencie jest w stanie złamać Wam serca 💔 i sprawić, że sami będziecie mieli ochotę zacząć płakać nad losem bohaterów 🥺 aby za moment posklejać Was do kupy ❤️‍🩹 oraz sprawić, że na waszych twarzach ponownie zagości uśmiech 😊 przede wszystkim jednak sprawi, że znowu poczujecie spokój po burzy jaka będzie szaleć wewnątrz Was...🌪️

Chloe Walsh stworzyła powieść, która porusza bardzo ciężkie ale i równie prawdziwe tematy o których niestety często słyszy się w życiu codziennym. Przemoc w rodzinie oraz konsekwencje jakie ze sobą ona niesie w postaci m.in traumy członków rodziny nią dotkniętych a także działań jakim się poddają aby ją odreagować to tylko niektóre rzeczy z jakimi się tu spotkacie. Dla nas lektura ta była równocześnie wstrząsająca co i zachwycająca. Jej tempo było nieśpieszne jednakże przez to, że cały czas coś się działo był to slow burn, który nie wywoływał znużenia ❤️ wg. Nas jest to historia, którą zdecydowanie warto poznać dlatego też polecamy ją i Wam 😍

▪️Tytuł: Keeping 13. Część pierwsza
▪️Seria: Boys of Tommen
▪️Autor: Chloe Walsh @authorchloewalsh
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle @niezwyklezagraniczne
▪️Premiera: 25.01.2024 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle )

ig: itsangeleo_book

’Keeping 13’ to kontynuacja historii Shannon i Johnnego z ’Binding 13’. I powiem tak - nie mam słów, żeby to opisać. Minęło trochę czasu od kiedy to przeczytałam i cały czas ciebie przypominam o ich historii. W tych częściach jest bardziej rozbudowana relacja Johnnego i Shannon - widać między nimi namiętność i silne uczucie. Jednak Shannon wciąż żyje w strachu i muszą się mierzyć z trudnościami. Johnny to chyba mój wymarzony chłopak. Dosłownie zakochałam się w nim. Matka Shannon mnie bardzo zaskoczyła - nie chce spojlerować czym. A mama Johnnego to złota kobieta 🫶🏻 Generalnie naprawdę brakuje mi słów. Po prostu to przeczytajcie, a sami się przekonacie o czym mówię ❤️

ig: itsangeleo_book

Trzecia część - bałam się kontynuacji ale naprawdę każda z części zaskakuje i wprawia w osłupienie. Łzy, łzy, łzy... Tak wzruszających książek dawno nie czytałam a tym bardziej nie przypominam sobie, aby każdy z tomów jakiejś serii aż tak mnie poruszył. Będę polecała każdemu.

8/10 ❤️

8/10 ❤️

To jest prawdziwe slow burn. Ale przynajmniej coś się ruszyło

To jest prawdziwe slow burn. Ale przynajmniej coś się ruszyło

Kolejna super część, chociaż Shannon już mnie trochę denerwuje swoim zachowaniem.

...
🥺 Nie mam części drugiej 😭 muszę czekać ...

...
🥺 Nie mam części drugiej 😭 muszę czekać ...

Chloe Walsh Keeping 13. Część pierwsza Zobacz więcej
Chloe Walsh Keeping 13 Zobacz więcej