Sprawa skandalicznego biletu

Okładka książki Sprawa skandalicznego biletu Dahan Benoit, Cyril Lieron
Okładka książki Sprawa skandalicznego biletu
Dahan BenoitCyril Lieron Wydawnictwo: Non Stop Comics Cykl: W głowie Sherlocka Holmesa (tom 1) komiksy
48 str. 48 min.
komiksy
W głowie Sherlocka Holmesa (tom 1)
Dans la tête de Sherlock Holmes 1. L'Affaire du Ticket Scandaleux
Non Stop Comics
2022-10-26
2022-10-26
48 min.
Wojciech Birek
komiks Sherlock Holmes detektyw Komiks Francuski Sherlock Holmes

Okładka książki Sprawa skandalicznego biletu Dahan Benoit, Cyril Lieron
Sprawa skandal... Dahan Benoit, Cyril...

Okładka książki Nowy wspaniały świat. Powieść graficzna Fred Fordham, Aldous Huxley
Nowy wspaniały... Fred Fordham, Aldou...
Okładka książki Spider-Man 1 (1962) Steve Ditko, Stan Lee
Spider-Man 1 (... Steve Ditko, Stan L...
Okładka książki Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki. Tom 1 Claudia Gray, Haruichi
Star Wars. Lei... Claudia Gray, Harui...
Okładka książki Męska skóra Hubert Boulard, Frédéric Leutelier
Męska skóra Hubert Boulard, Fré...

Fantastyczna pomysł na przedstawienie funkcjonowania umysłu bohatera. Świetna kreska oraz specyficzna kolorystyka dodająca klimatu. Wiele nietuzinkowych pomysłów na przedstawienie sytuacji. Bez wątpienia można poczuć czas i miejsce wydarzeń. Sama zagadkowa historia również ciekawa. Polecam

Niezbyt często sięgam po komiks. Ale ten przywołal mnie szatą graficzną i tematem. Fajna opowieśc dla dzieci

Genialna. Rarytas dla fanów Sherlocka - pomysł, wykonanie, grafika, wszystko jest idealnie dopracowane. Smakowałam każde słowo i ilustrację.

Bardzo pięknie wykonany komiks. Dawno nie widziałam tak pięknych ilustracji.

Bardzo pięknie wykonany komiks. Dawno nie widziałam tak pięknych ilustracji.

Ocena dla obu tomów. Rewelacyjna rzecz. Dawno nie czytałem komiksu, w którym narracja i warstwa graficzna osiągnęłyby taką synergię. Także fabuła potrafi zaskoczyć, a rozwiązanie zagadki okazuje się bardzo satysfakcjonujące. Czytałem sporo komiksowych (re)interpretacji Sherlocka Holmesa - ta zostawia konkurencję daleko w tyle. I gwarantuję, że spodoba się nawet tym, którzy za przygodami Sherlocka nie przypadają lub nie mają na ten temat zielonego pojęcia. KONIECZNIE.

Tematyka legendarnego duetu w składzie Sherlock Holmes i doktor Watson nadal inspiruje pokolenia. Nawet jeśli nie jesteście fanami komiksów, zachęcam do przeczytania i obejrzenia albumu stworzonego przez Cyrila Lierona & Benoita Dahana „W głowie Sherlocka Holmesa. Sprawa skandalicznego biletu”. Komiks nawiązuje do oryginalnych postaci z opowieści Arthura Conana Doyle’a.
Już sama okładka wprowadza element zachwytu – twarda oprawa z okienkiem przypominającym profil nieposkromionego geniusza Sherlocka Holmesa, wpisana w tło nocnego Londynu. Nikt się nie spodziewa, że jest to zapowiedź klimatycznego wnętrza, misternie utkanej historii i współgrającej z nią grafiki. Całość świetnie oddaje atmosferę dawnych czasów.

Ten niespełna 50 stronicowy komiks rozpoczyna się sprawą niejakiego Herberta Fowlera, znajomego doktora Watsona. Biedaczek nie potrafi sobie przypomnieć, co przydarzyło mu się ostatniej nocy. Poturbowany, ze złamanym obojczykiem został znaleziony przez funkcjonariusza i umieszczony w areszcie. Zaintrygowany Holmes podejmuje się zbadania okoliczności zdarzenia. Ślady prowadzą go prosto do teatru… W międzyczasie dowiadujemy się, że być może ma to związek z tajemniczymi zniknięciami mieszkańców East Endu. Kto za nimi stoi?
Więcej na blogu: https://frankobajanki.pl/w-glowie-sherlocka-holmesa-tom-1-sprawa-skandalicznego-biletu-cyril-lieron/

Już...

Zastanawialiście się kiedyś, co kryje głowa Sherlocka Holmesa? Jakie fantastyczne procesy zachodzą w jego umyśle? Co chowają przepastne zakamarki? O czym myśli najsłynniejszy detektyw świata, gdy wpada na trop zbrodni?
Odpowiedź na szereg powyższych pytań nie może być ani prosta, ani oczywista. Wiadomo bowiem, że wykreowana przez Arthura Conan Doyle’a postać nie jest postacią czarno – białą i gromadzi w sobie zbiór cech tyleż fascynujących, co i niejednoznacznych; zaś sposób rozumowania, którym ona sama podąża, stanowi arcymistrzowski popis sztuki dedukcji.

Próba przeanalizowania ciągu myślowego nie należy więc do łatwych zadań, ale duet artystów – scenarzysta Cyryl Lieron oraz rysownik Benoit Dahan – poradzili sobie z tą zagwozdką wyśmienicie. Nie przesadzam.

,,W głowie Sherlocka Holmesa: Sprawa skandalicznego biletu’’ to mini dziełko zachwycające pod każdym możliwym względem. Pióro Lierona wraz z pędzlem Dahana maluje wizję barwną, dynamiczną, wręcz śmiałą; mocno osadzoną w klimacie, doskonale korespondującą z powieściowym pierwowzorem, opartą o kanwę przemyślanej intrygi kryminalnej. Wykorzystane przez twórców elementy, ich nagromadzenie, odpowiednie zgranie i dopasowanie, składają się na ściśle skondensowaną całość - Lieron kreuje zawiłą fabułkę, podszytą odpowiednią dozą tajemnicy i suspensu, a Dahan idealnie ją uzupełnia. Plansze odzwierciedlają wiktoriański nastrój, kolorystka współgra z otoczeniem, a detale zachwycają szczegółowością. To, co nie zostało powiedziane, zostało zilustrowane i uważny czytelnik z pewnością wyłapie ów ciekawe zależności.

,,Sprawa skandalicznego biletu’’, choć jest ledwie zapowiedzią prawdziwej przygody, już teraz broni się na wielu płaszczyznach. Warstwa graficzna cieszy oko, scenariusz pobudza wyobraźnię, pomysł intryguje; ciężko, doprawdy ciężko, przejść obojętnie obok pomysłu i realizacji autorskiego projektu dwóch rzemieślników.

Muszę przyznać, że ten komiks to majstersztyk, naprawdę. Jest przepięknie wydany, a wszelkie detale i szczegóły dopracowane co do jednego sprawiały, że nie mogłam oderwać od niego wzroku. Z wielkim zaciekawieniem śledziłam każdą stronę, bo jest wypełniona po brzegi różnymi smaczkami, które - po dokładnym prześledzeniu – pozwalają nam dojść po nitce do kłębka i to dosłownie, ponieważ przez wszystkie strony przewija się ów nitka z poszlakami pozwalającymi nam zgłębić zagadkę i wyciągnąć z niej to, co najważniejsze.

Sprawa rozwiązywana przez Sherlocka jest bardzo intrygująca, ciekawa i dobrze poprowadzona. Byłam ogromnie wciągnięta w jej rozwiązanie, a cała fabuła, dialogi i rysunki składały się na odpowiedni klimat. Duet kultowego detektywa i doktora Watsona chyba nigdy mi się nie znudzi!

Autentycznie nie chciałam go kończyć! I tutaj muszę zwrócić Waszą uwagę na fakt, że mimo tego, że w oryginalne ten komiks wydany jest jako jeden tom, w polskim wydaniu podzielono go na dwie części. Zostajemy więc z cliffhangerem, dlatego czekam z niecierpliwością na kontynuację tej historii, bo mega mnie zaangażowała.

Ja jestem zakochana i bardzo Wam polecam!

Sherlock Holmes jest chyba najbardziej kultowym i eksplorowanym detektywem w historii. Lata mijają, a Holmes zamiast popaść w zapomnienie nadal zachwyca. Jego przygody stały się inspiracją dla wielu innych, także współczesnych książek i filmów. Nie wiem jak wy, ale ja bardzo chętnie sięgam po kolejne przygody Holmesa lub z nim w tle.
Wydana przez Non Stop Comics nowa seria pt. W głowie Sherlocka Holmesa zapowiadała się ciekawie, dlatego pomimo, że nie przepadam za komiksami tym razem chętnie po niego sięgnęłam😊 Obyło się nawet bez namów męża :D
Sprawa skandalicznego biletu to pierwsza część i ma niecałe 50 stron, więc czyta się błyskawicznie. Początek jest standardowy, czyli znudzony Sherlock, który przypadkiem trafia na sprawę, która go zafascynowała. W tym momencie wszystko przestaje być standardowe. Zostajemy wciągnięci w śledztwo i wraz z Holmesem oraz Watsonem ruszamy w pogoń. Tym razem jednak nie jesteśmy tylko biernymi pasażerami, który z geniuszem detektywa zapoznają się na sam koniec, a mamy możliwość zajrzenia wprost do umysłu Sherlocka. Widzimy co zwraca jego uwagę, jakie wyciąga wnioski i jak łączy pozornie nieistotne szczegóły.
Największym plusem komiksu jak dla mnie są właśnie te grafiki obrazujące tok myślenia Holmesa. Jednak samo wydanie jest znakomite. Obrazki i sam papier sprawiają, że czytelnik wręcz wtapia się w klimat i atmosferę tamtych czasów.
Jeśli trafię na więcej takich komiksów to jeszcze się może zdarzyć, że zostanę fanką :D Teraz niecierpliwie czekam na tom drugi, bo zakończenie, a właściwie jego brak, nie daje mi spać :D

Wydana przez Non Stop Comics nowa seria...

Dziś mam prawdziwą gratkę dla miłośników komiksów, wszelkiego rodzaju łamigłówek, tajemnic i zagadek 🧐 oraz dla fanów Sherlocka Holmesa. 🕵‍♂️ A jak już pewnie część z Was wie, komiksy i słynnego detektywa uwielbiam, ❤ a z łamigłówkami też jest mi bardzo po drodze, 😊 dlatego na tę książkową pozycję czekałam z niemałym zniecierpliwieniem. 🤗

Mowa o komiksie Cyrila Lierona zatytułowanym „W głowie Sherlocka Holmesa. Sprawa skandalicznego biletu”. Jest to pierwszy z dwóch tomów tej serii. 📚

Jeśli chodzi o samą historię, to jest ona bardzo, bardzo wciągająca. ☺️👍 Zagadka to naprawdę coś na miarę skrojonego dla detektywa Holmesa. 💪 Na razie nie wiadomo jeszcze, jaki będzie finał tej niezwykłej przygody (bo przecież na jej rozwikłanie i zakończenie musimy poczekać do pojawienia się drugiego tomu 😩),ale już teraz mogę stwierdzić, że sięgnąć po tę pozycję warto❗️

Poza świetnie skonstruowaną fabułą dostajemy jeszcze idealnie wręcz rozrysowaną opowieść. 🤩 Już sama okładka, bardzo oryginalna, ponieważ posiadająca wyciętą dziurę w postaci głowy Sherlocka, 😯 zachęca do zainteresowania się tą lekturą. Gdy zajrzymy do środka komiksu czeka na nas prawdziwy majstersztyk graficzny❗️😍 Kreska jest niesamowita - precyzyjna, artystyczna i doskonale odzwierciedlająca klimat tamtejszych czasów. ❤️ A zadbał o to rysownik Benoit Dahan. Wielki szacun za tak genialną pracę! 🫡

Jeśli jesteście fanami słynnego detektywa, to czytanie tej pozycji będzie dla Was znakomitą zabawą! 😃 A jeśli lubicie komiksy, to tym bardziej polecam Wam serię „W głowie Sherlocka Holmesa". 😊 Ja jestem tym małym dziełem sztuki szczerze zachwycona❗️😍

Mowa o komiksie Cyrila Lierona...

• Komiksy
  • Komiks
  • Papierowa

Dodaj cytat z książki Sprawa skandalicznego biletu