Zły chłopak

Okładka książki Zły chłopak A.M. Hargrove, Terri E. Laine
Okładka książki Zły chłopak
A.M. HargroveTerri E. Laine Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie Cykl: Piękne i okrutne (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Piękne i okrutne (tom 2)
A Mess of a Man
Wydawnictwo Lekkie
2022-11-09
2022-11-09
Aleksandra Makarska
romans miłość seks erotyk przyjaźń

Okładka książki Zły wybór A.M. Hargrove, Terri E. Laine
Zły wybór A.M. Hargrove, Terr...
Okładka książki Zły los A.M. Hargrove, Terri E. Laine
Zły los A.M. Hargrove, Terr...

„Każdy musi w życiu przejść przez najgorsze rzeczy, aby cieszyć się najlepszymi”

Jest takie powiedzenie: "nie sądź książki po okładce" i ono doskonale pasuje do powieści "Zły chłopak", którą można zakwalifikować do gorącego romansu, sugerując się tym, co widać jej na froncie. okładkę. Zagłębiając się w jej treść, od razu można zorientować się, że wprowadza ona w błąd. Okładka jest z gatunku tych, których nie lubię, a wizerunek pana zdobiącego książkę, nie oddaje tego, co znajdujemy na jej kartach. Jej fabuła, była dla mnie pozytywnym zaskoczeniem, więc nie warto całkowicie sugerować się okładką, chociaż ja najpierw zwracam na nią uwagę w pierwszej chwili. W tym przypadku nie była ona jednak atutem. Bardziej zachęcający i decydujący okazał się opis redakcyjny, po którym wiedziała, że może być to ciekawa opowieść. I pod tym względem się nie zawiodłam.

W trakcie czytania zorientowałam się, że niektóre wątki mają charakter ciągłości jakichś wcześniejszych zdarzeń. I nie pomyliłam się, gdyż znalazłam informację, że "Zły chłopak" jest drugą częścią serii „Piękne i okrutne”, który nosił tytuł "Zły los" i miał swoją premierę w Polsce we wrześniu 2022 roku. Jednak nie ma to szczególnego znaczenia, gdyż autorka zadbała, by niektóre epizody przypomnieć, a przedstawiona historia ma swój początek i koniec w jednym tomie, więc nie przeszkadza to w poznawaniu historii Bena Rhoadesa i Samanthy Calhoun nazywanej w skrócie Sam.

Ben Rhoades nie ma najlepszej opinii, gdyż przylgnęła do niego łatka imprezowicza, kobieciarza, łamacza serc, nieokiełznanego i niegrzecznego faceta. W rzeczywistości wiele z tych i opinii jest wygórowanych, ale fakt jest jeden: Ben nie jest już tym samym radosnym chłopakiem, jakim był jeszcze niedawno. Wszystko zmieniło się po śmierci jego przyjaciela i teraz nie potrafi cieszyć się życiem. Jest wyprawny z uczuć, obojętny na porywy serca i opinię innych ludzi. Pojawiające się jego życiu dziewczyny traktuje według tego samego schematu, czyli jak tylko zauważa, że w ich relacji pojawiają się głębsze uczucia ze strony dziewczyny, natychmiast z nią zrywa.

Gdy Ben spotyka Sam jest przekonany, że jest to dziewczyna taka jak inne, więc nie od razu angażuje się w tę znajomość. Wkrótce przekonuje się, jak bardzo się mylił w swoich osądach, tym bardziej, że nie potrafi oszukać samego siebie i nie reagować na to, co zaczyna czuć do tej niepozornej, ale upartej kobiety.

Związek Sam i Bena nie jest łatwy, bo oboje mają za sobą trudne doświadczenia, ale przy konsekwentnym działaniu, krok po kroku rozbijają mrok duszy. Z ciekawością śledziłam rozwój ich relacji, która została oparta na schemacie metamorfozy bohaterów. Jednak nie jest to opowieść całkowicie przewidywalna, więc niejednokrotnie byłam zaskoczona wydarzeniami.

Fabuła jest bardzo rozległa, poruszająca wiele tematów, które wyłaniają się stopniowo. Mimo dosyć obszernej objętości książki, czytało mi się ją rewelacyjnie. Pisarski duet Hargrove i Terri Laine ma bardzo lekki sposób opowiadania o trudnych tematach i ukazywania ludzkich nastrojów, przeżyć oraz pojawiających się sytuacji, ale też skutecznie działający na wyobraźnię. Niektórych wątków można się spodziewać, ale są też takie, które były dla mnie zaskoczeniem. Pojawiają się też zabawne sytuacje, wywołujące uśmiech w trakcie czytania, ale też nie brakuje erotycznych scenek, które nie wykraczają poza granicę smaku.

Książkę przeczytałam, dzięki współpracy z księgarnią Bonito.pl

Świetna kontynuacja serii. Ben zmaga się ze stratą swego najlepszego przyjaciela. Nie wychodzi mu to zbyt dobrze i dąży do samo destrukcji. Widmo raka go przeraża i nie potrafi się otrząsnąć. Gdy na jego drodze staje Sam wciąż jest zagubiony i nie umie się otworzyć na związek. Piękna, poruszająca opowieść o stracie, nadziei, przyjaźni, zdrowiu i miłości.

Historia Ben i Sama, którzy nie szukali miłości, ale ją znaleźli. Tym, co niejako wyróżnia ich historię jest wpleciony w nią temat, choroby, śmieci i utraty bliskiej osoby. Oraz tego jak sobie z tym radzić.

Świetna historia miłosna połączona z wielkimi obawami co do dalszych losów. Ben był facetem którego przed laty moocno skrzywdziła kobieta przez co nauczył się nie przywiązywać do nikogo i korzystać z życia. I wszystko szło idealnie do momentu gdy spotkał Sam. Dziewczyna zwaliła go z nóg ponieważ nie ulegała mu jak inne. Gdy zrozumiał że to może być ta jedyna postanowił się przemóc i zacząć prawdziwy związek. Wszytko było idealnie dopóki nie odkrył czegoś co ukrywała przed nim Sam. Bardzo dobra o wciągająca książka. Polecam

Tytuł mówi wszystko. Jest trochę okrutny i bardzo piękny. Już prolog prawie doprowadza do łez. Potem dotarłam do pierwszego rozdziału i... : „CO DO {..} się właśnie stało?”.

Ta książka sprawia, że ledwo możesz wysiedzieć spokojnie i stale próbujesz wszystko poukładać, żeby zgadnąć co będzie dalej. Będziesz mieć tyle pytań i będziesz dostawać gorączki, byle dotrzeć do końca, byle uzyskać odpowiedzi!

Ta książka została napisana niesamowicie. Te panie mają umiejętność stworzenia naprawdę pięknej historii, w której możesz się zakochać. Więc pewnie zakochasz się w Cate, Drew i wszystkich innych, cudownych postaciach. Polecam.

• Romans
  • Taniaksiążka.pl

Dodaj cytat z książki Zły chłopak