Ula, mama i Panama

2023-01-02
2023-01-02
9788382075021

Okładka książki Mały Promyczek Nr 2(86)/2024 Izabela Michta, praca zbiorowa
Mały Promyczek... Izabela Michta, pra...
Okładka książki Mały Promyczek Nr 1(85)/2024 Izabela Michta, praca zbiorowa
Mały Promyczek... Izabela Michta, pra...

To książka, która może zainteresować dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym. Autorka Izabela Michta przedstawia w niej emocjonujące przygody kilkulatki, która uczy się radzić sobie w emocjami oraz utrzymywać relacje z innymi ludźmi. Tytułowa bohaterka to sympatyczna kilkulatka, która mieszka z rodzicami i pieskiem. Tata Uli wyruszył w rejs i ma wkrótce z niego powrócić. Dziewczynka przygotowuje się na jego powrót robiąc dla niego dinozaura. Ula lubi lekcje muzyki, pomaga mamie w pracach domowych, opiekuje się nią, gdy jest chora, przeżywa różne emocje zwłaszcza w kontaktach z mamą lub koleżanką. W końcu pojawia się długo wyczekiwany tata, wkrótce ma też być święto babci i dziadka. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/06/ula-mama-i-panama.html

" Ula, mama i Panama " to urocza książeczka z serii Mój mały świat. To nasze pierwsze spotkanie z tą serią ale już wiem, że nie ostatnie.

Tytułowa Ula to urocza sześciolatka, która mieszka z rodzicami i pieskiem przygarniętym ze schroniska. Tata Uli jakiś czas wyruszył w rejs, zbliża się jego termin powrotu i dziewczynka robi dla niego pięknego stegozaura. Pomaga też mamie w pracach domowych, a nawet opiekuje się nią w chorobie. W końcu pojawia się długo wyczekiwany tata, a na horyzoncie święto z okazji dnia babci i dziadka.

Ula nie ma czasu na nudę. Tak samo jest podczas czytania tej książki, która zawiera siedem krótkich rozdziałów i piękne ilustracje Katarzyny Nowowiejskiej. Książka idealna dla przedszkolaków, ma jasny i czytelny odbiór. Na końcu znajduje się podsumowanie tego, czego uczymy się wraz z Ulą.

Książka w przystępny i uroczy sposób prowadzi przez świat dziecięcych uczuć, marzeń i trosk. Pokazuje jak ważne jest
budowanie rodzinnych więzi, oswaja z uczuciem tęsknotya za rodzicem, zawiera niecodzienne pomysły na codzienne zabawy, a także jest przyjazną lekcją cierpliwości i rozwagi. Polecam.

" Ula mama i Panama "pochodzi z serii Mój mały świat. Nie mieliśmy przyjemności czytać wcześniejszych pozycji i od teraz musimy to zmienić.

To najlepsza książeczka dla dzieci, która w ostatnim czasie skradła moje serce. Zresztą mojej córce chyba też, skoro spędza czas z nią  okrągło. Widać to na załączonych obrazkach- do przedszkola, też zabrała.
Urocza do granic możliwości, przezabawna, ale dająca też lekcje cierpliwości i odwagi. Pokazuje,  również jak bardzo ważne są więzi rodzinne i że trzeba pielęgnować je każdego dnia.

W środku znajdziemy siedem historyjek, a całość dopełniają śliczne ilustracje. Książeczka jest napisana w taki sposób, aby przedszkolaki miały z niej jasny i czytelny odbiór.
Na końcu znajdziemy,  podsumowanie czego uczymy się wraz z Ulą.

Urocza do granic...

Książka, na której wydanie czekałam bardzo długo ze względu na wszystkie zawirowania dziejące się na świecie. Ula to książkowa siostra książki "Benio, tata i reszta świata"- tak jak poprzednia zawiera siedem krótkich rozdziałów i piękne ilustracje Katarzyny Nowowiejskiej. Mam nadzieję, że małe Moliki polubią się z kilkuletnią Ulą, która razem z mamą i psem czeka na powrót taty z rejsu i kocha dinozaury. Nie mogę się doczekać, aż książka trafi w ręce Czytelników!

• Mam i nie oddam
  • Dla dzieci