Bajki do tulenia i wytchnienia

Okładka książki Bajki do tulenia i wytchnienia Izabela Michta
Okładka książki Bajki do tulenia i wytchnienia
Izabela Michta Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zielona Sowa
2023-10-01
2023-10-01
9788382991918

Okładka książki Mały Promyczek Nr 2(86)/2024 Izabela Michta, praca zbiorowa
Mały Promyczek... Izabela Michta, pra...
Okładka książki Mały Promyczek Nr 1(85)/2024 Izabela Michta, praca zbiorowa
Mały Promyczek... Izabela Michta, pra...

Przedstawiam Wam książkę idealną do tulenia, relaksu i odprężenia po ciężkim dniu. Doskonałą by ukoić różne trudne emocje, odpocząć i oderwać się od trosk. Książkę, która jest jak ciepły okład lub plasterek przynoszący ulgę w cierpieniu.

"Bajki do tulenia i wytchnienia" Izabeli Michty to zbiór krótkich opowiadań. Twoje dziecko może stać się ich bohaterem i przeżywać różne uczucia. Wcielać się w różne postacie i brać udział w wyjątkowych przygodach.

Co ciekawe do książki została skomponowana specjalna muzyka relaksacyjna. Wystarczy tylko zeskanować kod QR i ... gotowe.

Na końcu każdej historii znajdziemy zestaw pytań do dziecka oraz wskazówki dla rodzica. Pomogą one w pełnym przeżyciu treści, usystematyzowaniu wiedzy i uporządkowaniu własnych emocji.

Cudowna książeczka która wspiera wyobraźnię i przy tym wzmacnia więzi między rodzicem a dzieckiem. Za każdym razem czytając te krótkie, barwne historie miałam wrażenie że są napisane w stylu ćwiczeń z innej książki "Potęga wizualizacji" przez co jeszcze bardziej mi się podobały. Do każdej opisanej przygody podane są przykłady na interakcję z dzieckiem. Są to proste gesty czy też podpowiedzi na małe pogaduszki. Co prawda mój synek jest jeszcze za malutki na wspólne rozmowy ale mimo wszystko potrafił grzecznie słuchać z zaciekawieniem jak czytałam mu te magiczne opowieści. Polecam nie tylko ze względu na to że jest to kolorowa książeczka adresowana do dzieci, ale dlatego iż jest to wspaniała okazja na spędzenie razem czasu tuląc się do siebie, która sprzyja budowaniu relacji z dzieckiem. Dodatkowo jest dobrym przykładem na doskonalenie technik wizualizacji, a te mają swoją magiczną moc.

Książka pobudzająca wyobraźnię dziecka i rodzica. Pozwalająca przeżyć wspólne chwile, budując więź i przeżywając emocje. Piękne opowiadania przenoszące w świat wyobraźni, a odnoszące się do życia codziennego. Idealna pozycja przed wyciszaniem do snu, czy pozbycia się nadmiaru bodźców w ciągu dnia.
Polecamy

Polecamy

W dzisiejszym dynamicznym społeczeństwie, zdominowanym nieustającym strumieniem bodźców, wartością dodaną staje się umiejętność efektywnego zarządzania emocjami i wyciszenia umysłu. W tym kontekście, "Bajki do Tulenia i Wytchnienia" Izabeli Michty wyłaniają się jako szczególna forma literackiego narzędzia, wprowadzającego małego czytelnika w stan relaksacji i wyciszenia przed snem.

"Bajki do Tulenia i Wytchnienia" stają się mostem, budującym więź między dzieckiem, rodzicem, a opowieściami oferując mechanizmy, które w sposób doskonały odpowiadają na współczesne wyzwania związane z nadmiernym napięciem emocjonalnym. Bezpieczne i spokojne otoczenie, wykreowane przez autorkę, sprzyja kształtowaniu wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa, co ma znaczący wpływ na zdrowy rozwój psychiczny najmłodszych odbiorców.

Opowieści te pełnią rolę narzędzia redukującego stres ukierunkowując umysł w stronę spokojnego snu, równocześnie wpływając na procesy, takie jak koncentracja i wyobraźnia.

Emocjonalne bogactwo "Bajek do Tulenia i Wytchnienia" staje się katalizatorem dla regulacji emocji u czytelników. Przeplatające się tematy, zrównoważone tonacje oraz przemyślane zagadnienia budują świadomość emocjonalną, pomagając dzieciom w skutecznym radzeniu sobie z różnorodnymi uczuciami.

"Bajki do Tulenia i Wytchnienia" stają się nie tylko opowieściami na dobranoc, ale również literacką terapią, oferującą wizję wyciszenia przed snem. Ich moc tkwi nie tylko w barwach i rytmie opowiadań, lecz również w subtelnych niuansach budujących zdrową podstawę dla rozwoju młodych umysłów.

Ta publikacja staje się przewodnikiem, ukierunkowującym dzieci w stronę spokojnych marzeń i harmonii snu. W miarę jak zamkną się strony "Bajek do Tulenia i Wytchnienia", pozostawiając jedynie szept słów unoszących się w powietrzu, przekonujemy się, że literatura dla dzieci może być nie tylko źródłem radości, lecz również instrumentem formującym wewnętrzny spokój. Czytanie staje się rytuałem wprowadzającym w krainę wyciszenia, gdzie każde słowo jest dźwiękiem melodyjnych snów.

My precious.
Bajki pisane i na bieżąco wypróbowywane na moich synkach ;) I choć nie są największymi na świecie fanami tekstów relaksacyjnych, podobały im się :) Mam nadzieję, że spodobają się również Wam!

Ta wersja okładki dostępna jest jedynie w Empiku.

My precious.

Ta wersja okładki dostępna jest jedynie w Empiku.

• Dla dzieci
  • Mam i nie oddam
  • Kocham
  • Książki dla Kubusia
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Bajki do tulenia i wytchnienia