Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta

Okładka książki Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta Daniel Nesquens
Okładka książki Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta
Daniel Nesquens Wydawnictwo: Harperkids Seria: Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej poradniki
poradniki
Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej
Harperkids
2022-10-12
2022-10-12
Marta Szafrańska-Brandt

Świat szpiegów i agentów bez tajemnic! Z tą książką poznacie tajniki i metody pracy szpiegów, nauczycie się jak wykonać tajną misje i rozpracować tajny szyfr.

Dyskrecja, inteligencja, sprawność fizyczna, to tylko niektóre cechy, które powinien posiadać szpieg. Takie umiejętności pomogą mu odnaleźć się w misji i wyjść z niej cało.

Książka "Jak zostać szpiegiem" zawiera szereg tajemnic i sekretów tajnych agentów, uczy technik szpiegowania, opowiada o najciekawszych wydarzeniach związanych i misjami szpiegowskimi.

Absolutnie ciekawa, wciągająca, pełna informacji i faktów, które zainteresują pasjonatów konspiracji i intrygi w najlepszym wydaniu.

Będzie trochę historii jak i fikcji. Poczujesz się niczym James Bond, przed tajna akcją dla MI6.

Moje dzieci, które nie były zbyt zainteresowane tematyką, z każda stroną chciały dowiedzieć się jeszcze więcej.

Tematyka nietypowa, ale świetnie przedstawiona. Intrygujące, trochę szpiegowskie i tajemnicze ilustracje dodają tutaj klimatu.

Książka "Jak zostać szpiegiem" zawiera...

Opowieści o szpiegach, tajnych misjach, poznawaniu sekretów, rozpracowywaniu różnorodnych organizacji, wchodzeniu w struktury instytucji lub gangów są fascynujące. Mamy do czynienia dreszczykiem oraz możliwością przeżycia ciekawych przygód, jeśli ograniczamy się do czytania lub oglądania takich przygód na ekranie. A co jeśli samo chcielibyśmy być szpiegami? Jakie warunki musimy spełnić? Czy trzeba przejść specjalne szkolenie, mieć jakąś wiedzę lub umiejętności? Jeśli tak to jakie?
Tu z pomocą przyjdzie młodym pasjonatom literatury i filmów szpiegowskich książka „Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta”, z której dowiedzą się, kim jest szpieg, jakie powinien mieć cechy, z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się jego praca, jak wygląda taka praca, od czego należy zacząć przygotowanie do niej. Znajdą dużo wskazówek na temat tego, jakie cechy są przydatne i jak niesamowicie ważna jest dobra organizacja, ciągłe uczenie się nowych rzeczy, otwartość na zmiany. „Jak zostać szpiegiem” to nie tylko książka o kulisach zawodu, ale przede wszystkim interesująca zachęta do poszerzania wiedzy, poważnego podejścia do kształtowania swoich umiejętności, szukania swoich mocnych i słabych stron, skupiania się na nauce, a nie kreowaniu wizerunku i poszerzaniu rozgłosu. Dostaniemy tu sporo wskazówek nie tylko na temat tego jak dobrze pracować jako szpieg, ale też jak dbać o własny rozwój, dlaczego zbieranie informacji i umiejętność interpretowania danych są ważne. Dowiemy się też jakie znaczenie ma spryt oraz dyskrecja, znajomość technologii oraz sprawność fizyczna, dbałość o wygląd przy jednoczesnym niewyróżnianiu się z otoczenia. Do tego zrozumiemy jak ważny jest zgrany zespół. Poznamy zasady, którymi kierują się szpiedzy.
Publikacja stworzona przez Daniela Nesquensa i Oyemathiasa pozwala także do poznania najważniejszych historii szpiegowskich. Przy okazji omówienia znaczenia szyfrowania wiadomości dowiemy się m.in. o Enigmie, dyskach Jeffersona, szyfrze masońskim i poznamy ich historię oraz to, w jaki sposób rozszyfrowanie zmieniło bieg historii, przyczyniło się do rozwoju technologii. Nie zabraknie też informacji o wkładzie kobiet w rozszyfrowanie ważnych wiadomości. Znajdziemy tu też informacje o różnych technikach szpiegowskich oraz początkach tej profesji. Do tego znajdziemy tu także liczne wzmianki o prawdziwych i fikcyjnych szpiegach i odesłanie do słynnych książek pokazujących pracę agentów. Znajdziemy informację o inspiracji różnych twórców literatury i filmów szpiegowskich oraz kryminalnych.
Każdemu zajęciu towarzyszy też popełnianie błędów. Tu znajdziemy najważniejsze oraz wskazówki, w jaki sposób ich unikać. Dowiemy się też jak przez wieki wyglądała praca szpiegów, kiedy były początki tej profesji i czego dotyczyło odkrywanie tajemnic przeciwników.
Całość dopełnia interesująca szata graficzna zachęcająca do wyszukiwania szczegółów, przyglądaniu się poszczególnym bohaterom oraz śledzeniu ich na poszczególnych rozkładówkach. Solidna okładka i bardzo dobrze zszyte strony sprawiają, że jest to książka estetyczna i trwała. Myślę, że jest to ciekawa lektura zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów szkoły podstawowej. W lekturze znajdziemy wiele ciekawostek oraz zachętę do doskonalenia się w dziedzinach, w których jesteśmy dobrzy, ale też poszukiwania i poszerzania wachlarza naszych umiejętności, bo nigdy nie wiadomo, która może nam się przydać w chwili próby.

Podręcznik tajnego agenta to nie lada gratka dla żądnych przygód fanów historii szpiegowskich i kryminalnych. Kim jest szpieg? Jakie cechy powinien posiadać? Dlaczego jego praca jest niebezpieczna? Czas odkryć karty i ujawnić tajniki tego zawodu.
Szpiedzy muszą być gotowi do niebezpiecznych zadań, czujni, spostrzegawczy, ale także sprytni i dyskretni. To tylko część cech opisujących idealnego szpiega. Dlaczego akurat takie? Żeby mógł dobrze wykonywać swoją pracę, czyli niepostrzeżenie zbierać informacje na czyjeś zlecenie.
Jeśli chcesz poznać techniki szpiegowania, a słowa infiltracja i penetracja cię nie odstraszają, jesteś na dobrej drodze. Jeśli nie boisz się kierować zasadami i lubisz łamać trudne szyfry to może być zawód dla ciebie. Ale zastanów się dobrze. Wyjeżdżając na wakacje obok kąpielówek i puszki rybnej musisz zmieścić też do walizki niezbędne szpiegowskie gadżety, a lista błędów, których trzeba się wystrzegać jest długa.
Jeśli wszystko to powyżej cię nie odstraszyło, czas zaplanować pierwszą misję. Maż już dla niej kryptonim?
Czytając z Maćkiem tą książkę oboje świetnie się bawiliśmy. Z przyjemnością odkrywałam z synem tajniki zawodu szpiega, który wcale nie jest prosty i bezpieczny. Czyha tu dużo niebezpieczeństw, a szpieg musi być na wszystkie zawsze przygotowany. Bardzo podobały nam się wzmianki o prawdziwych szpiegach oraz o tych, których możemy poznać dzięki literaturze czy filmom. Do ciekawej i bardzo atrakcyjnej dla młodego czytelnika treści dołączone zostały fajne ilustracje, nadając książce niesamowity (szpiegowski) klimat. Całość prezentuje się efektownie i przyciąga uwagę.
Książka ta z powodzeniem spodoba się zarówno 6-latkom, jak i nieco starszym dzieciom z początkowych klas szkoły podstawowej. Zachęcam, nieczęsto szpiegowski świat stoi otworem 😉

W naszej kolekcji kolejna, pierwszorzędna, książka z serii Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej. Książki z tej serii, to zbiory podstawowych informacji z określonych dziedzin. Opisane przystępną, jasną, interesującą formą.
Zdecydowanie posłużą uczniom, nauczycielom, rodzicom jako wciągające uzupełnienie szkolnej "podstawy programowej😀.

Tym razem dowiemy się, WSZYSTKIEGO co niezbędne aby zostać....szpiegiem 😁.

Każdy zna przynajmniej jednego konkretnego agenta😁😉(nie koniecznie z licencją😉). Ale gdyby tak moc się dokładnie temu przyjrzeć...

Kim jest SZPIEG? Kto nadaje się do wywiadu? I jakich szpiegów pamięta historia? To wierzchołek góry informacji😎☺️. Opisanych intrygująco wciagajaco, opatrzonych zabwną ilustracją 🥰.

Wiedzieliście, że każdy szanujący się szpieg ma zasady którymi się kieruje😁:
🖋️Cierpliwy , zachowujący dyscyplinę.
🖋️Nigdy nie lekceważy przeczucia swojego instynktu.
🖋️Nie uzależnia się od technologii
🖋️Chodzi ulica patrząc za siebie, tak żeby nikt tego nie zauważyl
🖋️Dobrze poinformowany,śledzi bieżące informacje
🖋️Ostrożny, roztropny,przewidujący z wyobraźnią.
🖋️Badający przeciwnika na różne sposoby

I jak? Odnajdujesz w sobie potencjał😉?

Miękkie umiejętności, kwalifikacje, uzdolnienia, to fragment wielu innych ciekawostek ze szpiegowskiego świata i historii .

Techniki szpiegowania, udoskonalane latami. Tajni agenci korzystali z zaskakujących sposobów, żeby zrealizować swoje tajne misje😉Pamiętacie szpiegowskie okulary z mikrofonem i wizją albo wybuchające długopisy 😁. Pewne rzeczy przeszły do lamusa, inne ewoluowały.

Kryptografia i szyfrowanie wiadomości, tajemnic państwowych.
Czym był szyfr Albertiego i jak się go odczytuje?
Szyfr Masoński, który można śmiało wykorzystać w zabawie.☺️

Jest też, szczegółowo opisana historia ENIGMY. Wynalazku, który miał dramatyczny wpływ na przebieg drugiej wojny światowej. Kto był twórcą? Jak wykorzystano Enigmę? Kto złamał szyfr i jak to wpłynęło na dalsze wydarzenia?

Mamy okazję poznać ciekawe fragmenty z misji tajnych agentów FBI, ich sposoby działania czy motta, którym się w życiu kierowali😉

Szczególnie rozbawiło mnie podsumowanie zawartości szpiegowskiej walizki czyli "prawie wszystko , na wszelki wypadek"😉
Odnalazłam w tym coś z siebie🤭😅a dokładniej z mojej codziennej torebki😉.

Tym razem dowiemy się,...

"Jak zostać szpiegiem?" to kolejna propozycja z serii Chcę wiedzieć więcej Akademii Mądrego Dziecka.

Ta książka, to prawdziwy przewodnik każdego szpiega. Znajdziecie w niej sporą dawkę wiedzy historycznej, komiksowe ilustracje, ciekawostki, anegdoty oraz zagadki.

Dzięki tej książce dzieci mogą się dowiedzieć czym zajmuje się prawdziwy szpieg? Jakimi gadżetami się posługuje? Jakie powinien mieć cechy charakteru?

W książce opisano sylwetki różnych sławnych szpiegów. Są one pełne zaskakujących informacji, na pewno zainteresują każdego.

Spodobało nam się to, że książka opowiada o byciu szpiegiem w naprawdę wyczerpujący sposób. Ten zawód, tak pełen tajemnic, często pociąga młodych ludzi, a tak mało o nim wiemy. Czasem trudno oddzielić prawdę od filmowej iluzji. Ta książka przychodzi z pomocą i odsłania kulisy tej nietypowej profesji. To strzał w 10, bo do tej pory nie spotykaliśmy się jeszcze z tego typu tematyką w książce dla dzieci.

Oto najbardziej ekscytująca książka na półce Waszego starszaka! Pełna zagadek, szyfrów, podstępów i uników. Podręcznik szpiega!!!

Dostarczanie informacji agencjom wywiadowczym, śledzenie obiektu w terenie, tajna misja, zaszyfrowane raporty, groźba zdemaskowania… Czyż samo brzmienie tych słów nie rozbudza Waszej wyobraźni?! Ludzie od zawsze fascynowali się tym niebezpiecznym zajęciem, a o szpiegach powstało całe mnóstwo książek i filmów. Szacuje się, że niemal 2/3 ludności świata widziało któryś z filmów o Jamesie Bondzie! Ale spokojnie, aby zostać agentem 007, wcale nie trzeba jeździć superszybkim autem, nosić eleganckiego garnituru, czy beżowego prochowca. Nie trzeba być Rosjaninem, ani zapuszczać wąsów. Ta pozycja pokaże dzieciom, co w pracy szpiega jest najważniejsze! Dyskrecja, spryt, opanowanie i cierpliwość. Do tego wytrwałość, pomysłowość i znajomość języków obcych. No i oczywiście wiedza, z czym taka praca się wiąże.

Kim właściwie jest szpieg? Jakie mamy techniki szpiegowania? Czym jest infiltracja, a czym kryptografia? Jaki wkład w rozszyfrowanie Enigmy miał zespół polskich matematyków? Do czego służy martwa skrzynka? I co zapakować do szpiegowskiej walizki?

Dzięki tej rewelacyjnej pozycji, dzieci będą gotowe do udziału w swojej pierwszej tajnej misji. Stworzą fałszywą tożsamość, nadadzą nazwę swojej operacji, sporządzą plan działania i zastanowią się nad sposobem szyfrowania swoich notatek. Dostaną wskazówki, jak wyciągać informacje od rozmówcy, nie wzbudzając żadnych podejrzeń i co zrobić, gdy zostaną zdemaskowane.

Bardzo podoba mi się sposób, w jaki autor połączył tu rozrywkę z nauką. Dowcipne ilustracje i ciekawe anegdotki, przeplatają się ze sporą dawką historycznej wiedzy. Dzieci poznają sylwetki najwybitniejszych szpiegów (jest „nasza” Maria Skarbek!) i dowiedzą się, jak ich działalność wpłynęła na losy świata.

Książka ma duży format, twardą oprawę i ponad 60 stron! Gorąco polecam (od 7+),jest genialna.

ciekawa pozycja, choć język słaby.

ciekawa pozycja, choć język słaby.

• Popularnonaukowe
  • Pop-naukowe