Mała Ameryka

Okładka książki Mała Ameryka Marlena Joanna Sychowska
Okładka książki Mała Ameryka
Marlena Joanna Sychowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Osobliwe literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Osobliwe
2023-02-09
2023-02-09
romans skandal romans polityczny zakazany romans political fiction

Mała Ameryka to z pewnością powiew świeżości w mojej biblioteczce. Opis nie kłamie - Sychowska doskonale wykorzystała wykształcenie dziennikarskie i stworzyła pełną zwrotów akcji, medialną powieść polityczną z zakazanym romansem w tle i na pierwszym planie równocześnie. Przesiąknięta tajemnicą, zależnościami i amerykańską mentalnością książka spisze się znakomicie jako przyjemna, nieskomplikowana lektura z całkiem ładnym zakończeniem.

Spoiler: radzę czekać na drugi tom, jeśli nie lubicie urwanej akcji i wielomiesięcznego wyczekiwania kontynuację.

PS. Książka przeznaczona jest wyłącznie dla pełnoletnich czytelników.

Zdecydowanie należę do niechlujnego grona osób, które są bardzo krytyczne wobec polskich autorów, ale kurde, jakie to było dobre! Historia z najwyższej półki - świetna i nieoczywista fabuła, do ostatniej strony nie wiedziałam co wydarzy się między bohaterami.
Pani Autorko, świetna książka, poprosimy o kontynuację!

Pani Autorko, świetna książka, poprosimy o kontynuację!

Do tej pory nie miałam jeszcze okazji czytać książki z polityką w tle, aż tu nagle dostałam propozycję zrecenzowania "Małej Ameryki" autorstwa Marleny Joanny Sychowskiej. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, gdyż nie znałam wcześniej pióra Autorki, jednak opis zaciekawił mnie na tyle, by się zgodzić. Zastanawiałam się, jak dużo będzie tutaj tej polityki, jak zostanie poprowadzona fabuła i co będzie wybijało się na pierwszy plan. Zostałam szczerze zaskoczona, gdyż książkę bardzo przyjemnie mi się czytało.

Wątek polityczny został poprowadzony bardzo dobrze, mogę nawet powiedzieć, że przyjemnie, gdyż nie przytłacza czytelnika masą informacji, a jest jedynie tłem całej historii. Książka kręci się wokół wyborów na gubernatora, w których główny bohater ma szansę na drugą kadencję po raz pierwszy w historii USA. Niestety tuż przed wyborami zaczyna się porządna afera z udziałem Gubernatora Coxa. Chodzą pogłoski, że ma on kochankę i prawdopodobnie sama zainteresowana wrzuciła o tym informacje na Twitterze. #KochankaLibby jest na ustach wszystkich. Czy uda się zdementować tę plotkę przed wyborami? A może jednak jest w niej trochę prawdy? Trevor Cox wraz z pomocą całego sztabu i stacji telewizyjnej VNN stara się, by informacja nie wpłynęła na jego miejsce w Kongresie. Jednak podczas tych starań zdarzy się parę zawirowań...

Historia dostarcza wielu emocji, czytając, nie jest się w stanie określić, po której stronie stoimy. Plotki wydają się być wiarygodne i sam bohater nie do końca potrafi przekonać nas, że nie miał z nimi nic wspólnego. Jego charakter sprawia, że błądzimy myślami nad tym, czy mu ufać, czy jednak nie. Gdy do gry wkracza reporterka Lacey Keating, wszystko się zmienia. Emocje wzrastają, a fabuła nabiera szybszego tempa. Lacey jest postacią, która bardzo szybko wzbudziła moją sympatię, jest szczera, lecz nie sama ze sobą, gdyż uczucia, które na wiele lat przygasły, zaczynają do niej wracać, a ona nie może określić, czego tak naprawdę chce. Jej dociekliwość, temperament i sama rola w książce sprawiają, że niejednokrotnie można poczuć wypieki na twarzy. A w połączeniu z Trevorem iskry dosłownie lecą. Jednak, co do gubernatora, moje uczucia z każdą chwilą się zmieniały, raz go lubiłam i gorąco mu kibicowałam, a innym razem wręcz mnie irytował. Byłam bardzo ciekawa jego relacji z żoną, z Lacey i z #kochankąLibby. Chciałam jak najszybciej poznać zakończenie. Do samego końca nie mogłam być pewna, jak potoczy się cała historia, jakie nowe informacje wyjdą na jaw, jak zachowają się bohaterzy i kogo wybierze Trevor.

"Mała Ameryka" to książka dostarczająca całej masy wrażeń i plot twistów, które cały czas kłębią się w głowie. Potrafią w ułamku sekundy zmienić nastawienie do bohaterów. Bawiłam się przy niej naprawdę dobrze i nie mogę doczekać się momentu, w którym będę miała okazję sięgnąć po kolejny tom. Pióro Autorki bardzo mi się spodobało, było lekkie, dzięki czemu przez książkę się płynęło. Cieszę się, że miałam okazję je poznać i wiem, że z wielką przyjemnością sięgnę po kolejne tytuły, które wyjdą spod pióra Autorki.

Dziękuję serdecznie Autorce za zaufanie i możliwość zrecenzowania tej ciekawej historii. Życzę powodzenia w dalszym pisaniu, mając nadzieję, że kolejny raz mile mnie zaskoczysz. Polecam bardzo zapoznanie się z tą historią.

41/2023
Przeczytalam na Legimi

Zacznę od końca...
Co to za zakończenie???!!!!
Co za beznadzieja.
Jak całą książkę pochłonęłam i nie mogłam się oderwać, tak to zakończenie mnie wręcz wkurzyło!
Książka jest piekielnie polityczna, pokazuje jak może wyglądać polityka. Wszystkie powiązania i zależności. Co musisz zrobić żeby dojść na szczyt.
To wszystko jest na prawdę dobre. Na prawdę mi się podobało.
I nie jestem wkurzona, bo zakończenie jest (bądź nie) z happy endem.
Tylko o to, że ja nie wiem.... Jak w efekcie się to zakończyło. Co ma nowo poznany pan do tego, że co zakochała się od pierwszego wejrzenia? Że teraz wszystko wyjawi, bo on jest z The Times?
I to mnie zdenerwowało!
Tak to całość, super - POLECAM!

41/2023
Przeczytalam na Legimi

Zacznę od końca...
Co to za zakończenie???!!!!
Co za beznadzieja.
To wszystko jest na prawdę dobre....

Do przeczytania zachęciły mnie świetne opinie. I szczerze mówiąc nie wiem, co myśleć.. jakoś tak mnie nie porwało.. chyba spodziewałam się czegoś innego

Powieść obyczajowa z zakazanym romansem na tle politycznych zmagań. Czyta się bardzo dobrze, język prosty i przystępny. Fabuła biegnie bardzo szybko, dużo zwrotów akcji. Intrygi, kłamstwa, korupcja, zakazany świat. Każdy gest, każde słowo pod ciągłą kontrolą. Autorka w bardzo umiejętny sposób przedstawiła świat amerykańskiej polityki. Gubernator ubiegający się o reelekcję, żona manipulantka i piękna, młoda prezenterka. Książka wzbudza wiele emocji, dostarcza cenne informacje i pokazuje oblicza politycznych knowań. Żeby osiągnąć cel, ludzie są gotowi zrobić wszystko, mimo skandalu. Historia bohaterów skłania czytelnika do przemyśleń. Czekam na kontynuację i polecam.

Trevor Cox ma przed sobą wybory na gubernatora. Lacey, jego dawna znajoma, pomaga mu uratować wizerunek mężczyzny, aby zyskał poparcie.
Zwykła współpraca tych dwojga przeistacza się w zakazany romans, który ciągnie za sobą masę kłopotów.
Trevor ma żonę, a Lacey od dawna skrywa tajemnicę.

Sytuacji nie poprawia również skrywana przeszłość Trevora.

Czytałam wiele książek z motywem zakazanej relacji, ale nigdy z takim tłem. Brudny polityczny świat, ciągłe skandale, liczne intrygi i gorący romans. Autorka zaskoczyła mnie tą książką w bardzo pozytywny sposób. Nie sądziłam, że tak się wciągnę w fabułę i polubię głównych bohaterów. Są ciekawie wykreowani, każdy z nich posiada swój oryginalny charakter, który pozostaje taki sam do samego końca. Napięcie w tej książkę sięga zenitu. Już od samego początku mocno namiesza. Fabuła jest tak ciekawa, że trudno oderwać się, chociaż na chwilę.

Zdecydowanie jest to mój faworyt‼️

Uwielbiam również tę lekkość pióra autorki, która sprawia, że przez książkę płynie się tak przyjemnie.

Z niecierpliwością czekam na kolejną część. 🙂

Z czystym sumieniem polecam.🥰

Trevor ma żonę, a Lacey od dawna skrywa tajemnicę.

Jak bohaterowie poradzą sobie z trudna sytuacją w pracy oraz pikantnym romansem❓️...

Jestem w szoku, że ta książka aż tak podbiła moje serce!

Nie przepadam za motywem politycznym, więc byłam trochę sceptycznie nastawiona, natomiast ta publikacja niesamowicie mi się spodobała! Poznajemy w niej historię Leacy i Trevora. Ona jest prezenterką telewizyjną, on gubernatorem ubiegającym się o reelekcję.

Książka już od początku wplata nas w ogromną sieć tajemnic. Leacy okazuje się dawną znajomą Trevora, natomiast czytelnik nie do końca wie, co tak naprawdę ich łączyło. By podsycić smak tej relacji, zdradzę wam także, że główny bohater jest w związku małżeńskim. Do tego wszystkiego dochodzi tajemniczy hasztag- #KochankaLibby, który wraz z rozwojem akcji okazuje się istotnie ważny, a jednocześnie bardziej skomplikowany niż na początku można się domyślać. W lekturze idealnie podkreślono, że bycie politykiem wcale nie jest takie proste, jak się wydaje- towarzyszy temu otoczka stworzona przez rozmaite manipulacje i intrygi. Jeśli lubicie romanse, w których dzieje się dużo akcji i pojawia się wiele zagadek do rozwiązania , to będzie coś dla was!

Naprawdę świetnie się bawiłam, czytając tą książkę, dosłownie ją pochłonęłam! Język, którym posługuje się autorka, jest bardzo przystępny i łatwy do czytania. To moje pierwsze spotkanie z tą twórczością Marleny, ale już teraz wiem, że nie ostatnie. Polecam wam z całego serca. Nie mogę się doczekać tomu II :D

Jestem w szoku, że ta książka aż tak podbiła moje serce!

Książka już od początku wplata nas w ogromną sieć tajemnic....

"Mała Ameryka" przepełniona jest intrygami politycznymi i korupcją. Pokazuje jak władza pozbawia ludzi skrupułów. Ile są w stanie zrobić by ją zdobyć. Pokazuję bezwzględność i prawdziwe oblicze polityki ukryte za fasadą pięknego uśmiechu.

W takim świetnie żyje Trevor Cox, gubernator Wirginii ubiegających się o reelekcję. Przykładny mąż stanu, który na napisać nową historię. Jednak jeden hasztag #kochankaLibby wywoluje lawinę nieufność i zagraża jego pozycji. By oczyścić jego dobre imię Trevor bierze udział w programie telewizyjnym, który prowadzi Lacey Keating. Dawna znajoma ze studiów, która nie potrafi zapomnieć o swojej pierwszej miłości. Czy pomoże oczyścić imię popularnego polityka a może wyjawi prawdę ukrytą za murami kongresów?

Lacey to kobiera, która nienawidzi bezprawia. Zawsze dąży do prawdy jednak spotkanie z Trevorem i powrót dawnych uczuć trochę przyćmiewa jej umysł.  Mimo, że dalej szuka prawdy to wdaje się w romans z dawnym znajomym. Wie że postępuje niewłaściwie, próbuje się opanować jednak każde czuję słowo, każda obietnica dają jej nadzieję, że to ona stanie się tą pierwszą. Dopiero wyjście na jaw pewnych informacji, szokujących zdarzeń działają na nią jak kubeł zimnej wody. I dziewczyna, w końcu postanawia postąpić właściwie.

Książka wciąga od początku. Uwielbiam styl w którym pisze autorka. Sprawia on, że od książki nie da się oderwać.
Nie brakuje tu zaskakujących zwrotów akcji, romansu i emocji. Napięcie wyczuwane jest od pierwszych stron! I za to właśnie uwielbiam tę książkę.
Zabrakło mi jednak na koniec jakiegoś morału, prztyczka w nos dla Trevora bo jednak miał on dużo na sumieniu. Jednak rozumiem zamysł autorki. Tak jak w prawdziwym życiu nie zawsze dobro zwycięża. A tam gdzie przewijają się władza i miliony praworządność nie ma miejsca bytu.

Książkę na spokojnie można pochłonąć w jeden wieczór!

To jest książka, która zawładnęła moim sercem na długie miesiące.

Romans tak inny przez to tło Amerykańskich wyborów.
Lacey Keating - ulubiona silna bohaterka, która uczy się na błędach i zawsze stawia na swoim.

Trevor Cox, który nie cofnie się przed niczym, żeby być na kolejnej kadencji. Zabójczo przystojny manipulant.

#KochankaLibby - dodawała intrygi całej historii i pokazała prawdziwe oblicze gubernatora!

Nie mogę za dużo zdradzić, żeby nie zepsuć Wam zabawy, podczas czytania tej historii, ale mogłabym rozmawiać o niej godzinami.
Każda strona przynosi nowe wrażenia z czytania ❤️ Kocham całość tej książki ❤️

To jest książka, która zawładnęła moim sercem na długie miesiące.

Romans tak inny przez to tło Amerykańskich wyborów.

#KochankaLibby - dodawała intrygi całej...

• Romans
  • Polskie