Złe miejsce

horror
Novae Res
2022-10-19
2022-10-19

Gniot jakich mało. Trochę porno, trochę horror z dużą dawką wulgaryzmów. Przy audiobooku ratuje sytuację ulubiony lektor Filip Kosior. Nie polecam.

Trudno ocenić. Jako kryminał oceniam na 7. Jako nowy gatunek porno-kryminał oceniam na 2. Jak tu już ktoś wspomniał przypomina do złudzenia książkę Chmielarza.

Nie wiem czemu, kojarzy mi się ta książka z jedną książką Wojtka Chmielarza. Ogólnie polecam.

Zupełnie nie wiem, jak ocenić tę książkę.
Intryga w dużej mierze wydaje się wciągająca.
Jednak masa błędów stylistycznych, językowych jest przytłaczająca. Czy korekta zaspala?
Auyor według mnie powinien poprzestać na wymyśleniu intrygi i fabuły. Pisanie ewidentnie powinien powierzyć innej osobie

Zupełnie nie wiem, jak ocenić tę książkę.
Intryga w dużej mierze wydaje się wciągająca.

oj niezły kawał horroru . Rodzina ( choć nie do końca) w dobie pandemii rusza sobie na wypoczynek do Chorwacji , na tak zwane zadupie. Daleko od cywilizacji, daleko od ludzi. Tylko góry, morze, jeden sklep . Luksusowa willa jednak kryje wiele tajemnicy. Akcja mocna od początku, wciągająca , emocjonalna. Jeśli lubisz się bać - no to polecam. Zdecydowanie sięgnę po kolejną książkę. Tylko ochłonę , bo ta fabuła zostaje na długo w duszy .

Nie jest to bardzo ambitna pozycja, ale przyznaję, że bardzo mnie wciągnęła. Słuchałam audiobooka. Niestety końcówka mocno rozczarowała. Jeśli szukasz czegoś luźnego - thrillera z elementem erotyki i zjawisk paranormalnych to książka jest dla Ciebie.

Zaskakująco dobra książka. Choć dla mnie to bardziej thriller erotyczny z elementami horroru. Fajna odmiana od tego, co ostatnio słuchałam. No i jak zawsze Filip Kosior na plus.

Dużo łatwiej jest mi uwierzyć w duchy i ich erotyczne zapędy niż w to, ze w roku 2021 ogarnięty finansowo facet z najnowszym i najdroższym smartfonem przyrośniętym do dłoni, zamiast zrobić zdjęcie np. obrazowi, nagrobkowi, czy czemuś tam jeszcze, co w jego oczach tajemniczo się zmieniło, to nie... Woli jeździć, biegać i się miotać zamiast wyjąć telefon z aparatem i udowodnić, przede wszystkim sobie, ze nie jest wariatem.
Jest to kolosalne niedociągnięcie niestety.
Sama opowieść jest dość ciekawa, choć zawiera mnóstwo powtórzeń i zbyt dużo niepotrzebnych scen erotycznych.

" [...] Lu­dzie lubią od­po­czy­wać w miejscach, gdzie nikt im nie prze­szka­dza. [...]"

"Złe miejsce" to debiut literacki Tomasza Tomaszewskiego. Co jakiś czas lubię sięgnąć po horrory. Ten bardzo mi się podobał. Poznałam w nim trzech bohaterów. Każdy z nich opowiedział mi  pewną historię ze swoje punktu widzenia. Powiem wam, że momentami byłam w totalnym szoku. I przez moment byłam bardzo przerażona.
Jeżeli lubicie czytać historie z duchami, gdzie fikcja miesza się z rzeczywistością, to idealnie trafiliście.
Czy w horrorach zawsze jest szczęśliwe zakończenie? Zobaczcie, jak to przedstawił Tomasz Tomaszewski. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Genialne posunięcie.
Po tej lekturze chętnie poznam inne dzieła tego autora.
Początkowo myślałam, że mam do czynienia z thrillerem, ale im dalej tym było mroczniej, straszniej i już wiedziałam, że to jest horror.
Tomasz Tomaszewski w bardzo dobry sposób przedstawił swoich bohaterów. Wczułam się w każdego z nich. Początkowo rozumiałam motywy, którymi się kierowali.
Sebastian i Weronika postanowili dać jeszcze jedną szansę swojemu małżeństwu. Wyjeżdżają na wakacje do Chorwacji razem ze swoją córeczką Julią. Będą mieszkać w prawie 200-letnim wiejskim domu. Czy to będzie romantyczny wypad, czy raczej piekielny? Czy każdy tutaj przyjechał z taką samą intencją? Jak miejscowa legenda wpłynie na naszych bohaterów?
Nie znacie jeszcze trzeciego bohatera. Nie powiem wam, czy to on, czy ona. Nie zdradzę wam żadnego szczegółu. Zachęcam was do poznania trzeciej postaci. Ta osoba jest warta waszej uwagi.
Czy wierzycie w miejscowe straszne legendy? Czy twierdzicie, że to tylko ludzki wymysł, żeby przyciągnąć turystów?
Czy Sebastian uwierzy pewnej małej dziewczynce? Dlaczego jego małżeństwo wisi na włosku?
Weronika, to kobieta, która często posługuje się wulgarnymi wyrazami. Do czego jeszcze jest zdolna? Czy da szansę swojemu mężowi?
Miejsca mogą łączyć, mogą również dzielić, a co zrobi uroczy prawie dwustuletni dom w Chorwacji?
Niektóre sceny kompletnie mi się nie podobały, gdyby ich nie było, byłoby idealnie.
Tę historię polecam jedynie osobom pełnoletnim. Niektóre sceny i wulgarny język nie nadają się dla młodego czytelnika.
Jeżeli chodzi o klimat książki, to jest bardzo mroczny. Początek tej historii na to nie wskazuje, ale im dalej tym można mieć ciarki przerażenia.
Polecam tę książkę czytać lub słuchać wieczorem, lub w nocy. Wtedy otrzymacie dodatkowe niesamowite wrażenia.
Audiobook czyta znakomity aktor i lektor Filip Kosior. Jeżeli znacie jego głos, to już wiecie, że tej powieści nadał wyjątkowego charakteru.
Na uwagę zasługuje również piękna i mroczna okładka. Patrząc na nią, możecie domyślać się, że ukrywa ona straszną historię.
Ps.
Zostawiam was z pytaniem:
Czy przed wyjazdem na wakacje sprawdzacie miejscowe legendy?

"Wszystko,czego potrzebujesz tutaj znajdujesz"

Historia opowiedziana z perspektywy trzech osób bardzo mi się podobała.
Tytułowe Złe miejsce z pozoru wydaje się urokliwe i malownicze. I takie jest to ludzie uczynią je mrocznym.

Trzy historie opowiedziane ciekawie,każda ze swojego punktu widzenia. Intryga choć wydaje się utkana grubymi nićmi mogła się wydarzyć.
Nie bardzo lubię w książkach zjawiska paranormalne ale tu było przedstawione to w dawce akceptowalnej dla mnie 😉

Są wątki erotyczne 😜 i wątki dość brutalne 😱 ale całość bardzo na plus.

Polecam gorąco 👌

"Wszystko,czego potrzebujesz tutaj znajdujesz"

Historia opowiedziana z perspektywy trzech osób bardzo mi się podobała.

Nie bardzo...

• Horror