Miłość. Myśli zebrane

978-83-247-1790-3
poezja, aforyzm, mysli
poezja
Pistacia

Pięknie wydana i bogato ilustrowana książka, wypełniona myślami i aforyzmami brazylijskiego mistrza na temat miłości. Tej do człowieka, do świata, do Boga... Cytaty zostały zaczerpnięte z wielu dzieł Coelho, m.in.: „Alchemika”, „Bridy”, „Zahira”, „Jedenastu minut”. Myśli zostały ułożone według słów-kluczy: Dar, Przemiana, Zwycięstwo, Jedność, Bliskość, Poszukiwanie, Sztuka bycia razem i Wielkość.
Książkę oryginalnie i bardzo kolorowo zilustrowała sławna kolumbijska artystka Catalina Estrada.

marcia | 2014-05-06
Na półkach: Przeczytane, Poezja
Przeczytana: 06 maja 2014

"Miłość. Myśli zebrane" to zbiór cytatów o miłości z kilku różnych książek Paulo Coelho.
W większości cytaty te mówią to samo, lecz ubrane są w inne słowa.
Książka składa się na 8 rozdziałów, a każdy z kilkunastu cytatów. Dzięki temu, że książka została napisana w taki sposób czyta się ją niewiarygodnie szybko. Ja przeczytałam ją w pół godziny, jest to jeden z nielicznych plusów.

Cytaty, które mi się spodobały:
-"Mędrzec jest mądry, bo kocha. Głupiec pozostanie głupcem, bo wierzy, że może zrozumieć miłość."
-"Miłość jest prawdziwym doświadczeniem wolności. Nikt nie może mieć drugiej osoby na własność."
-"Nigdy nie porównuj dwóch historii miłosnych. Nie można mierzyć miłości tą samą miarą, jaką mierzymy długość drogi lub wysokość budynku."
-"Do miłości nie można nikogo zmusić. Każdy jest odpowiedzialny za swoje uczucia i nie może winić za nie innych."
-"Miłość nie ma nic wspólnego z tym o czym śpiewają w romantycznych piosenkach. Miłość po prostu jest."
-"Nie...

Piotr | 2014-05-02

Ładnie wydana i bogato ilustrowana książka z sentencjami, aforyzmami i przemyśleniami autora ze wszystkich jego książek. Wszystkie zebrane w temacie miłości. Wszystkie te przemyślenia można poniekąd odnieść do własnego życia.

Renata Zub | 2012-02-03
Przeczytana: 2011 rok

Jeśli ktoś lubi cytaty i pana Coelho, to jest to idealna pozycja :) zawiera ona zbiór złotych myśli o miłości z całej jego twórczości...

Marta Kilian | 2014-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Paulo Coelho stracił swoją moc. Został pozbawiony wcześniejszej popularności, poczytności i wszystkiego, co czyniło go jeszcze dziesięć lat temu jednym z czołowych pisarzy świata. Dziś jest już tandetny, a jego twórczość przepełniona złotymi myślami stała się symbolem grafomanii.
Na siłę pod nazwiskiem pisarza wydawane są kolejne publikacje powielające to co już wcześniej można było znaleźć na półkach księgarni. Podobnie jest i z tym wydaniem. Nie dość, że książka to zbiór wszelkich możliwych cytatów z najpopularniejszych książek Coelho, w dodatku została opublikowana w najbardziej z możliwych kiczowych stylów. Rysunki cieszącej się popularnością artystki, są powielonym wzorem. Zatem Miłość. Myśli zebrane to tomik na wskroś przesiąknięty powtarzalnością i miernotą.

Priada | 2011-03-27
Przeczytana: 03 marca 2011

Zbiór najpiękniejszych sentencji, myśli, aforyzmów Paulo Coelho

Anka | 2010-05-23

Wydaje mi się, że te książeczki z cytatami, kalendarze i inne "zapełniacze" służą tylko podbijaniu popularności na siłę i są niczym "odgrzewany kotlet"

Mońcia_POCZYTAJKA | 2012-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2012

Niesamowita książeczka, pięknie ilustrowana, z nie mniej piękną zawartością. Na 128 stroniczkach zebrano złote myśli i sentencje Paulo Coelho pochodzące z jego książek. Pełne wrażliwości cytaty pogrupowane w rozdzialiki tematyczne przemawiają do czytelnika swoją prawdziwością. Idealna tekturka zarówno w chwilach radości i szczęścia, jak i smutku, czy zwątpienia. Naprawdę warto po nią sięgnąć.Można śmiało polecić na prezent z każdej okazji, choćby Walentynek.

Cuteness | 2013-09-03

Mimo tego, iż Paulo Coelho jest wyśmiewany na forach i portalach społecznościowych jako siewca sentencji to uważam, że jest mistrzem w swoim fachu. W każdej jego powieści znajdziemy słowa wyrażone tak dosadnie, że przecinają czytelnika na pół w jednym zdaniu spalając jakąś życiową prawdę. Ja osobiście mam duży sentyment do "złotych myśli" i z chęcią zakupiłam "Miłość".

Linka | 2011-08-06
Przeczytana: sierpień 2011

Książka ma przepiękną szatę graficzną,doskonale nadaje się na prezent(zwłaszcza na ślub itp).Polecam!

fata | 2010-04-17
Przeczytana: 27 czerwca 2010

Cenny zbiór zwłaszcza dla tych, którzy są fanami pisarza...ale nie tylko. Jest to książka, do której należy wracać i odświeżać sobie cytaty, które najbardziej do nas przemawiają. Oczywiście warto wspomnieć o przepięknej, barwnej oprawie graficznej, która nadaje książce wygląd ślicznie zapakowanego prezentu:).