Bądź sobą, Pinku!

Okładka książki Bądź sobą, Pinku! Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Okładka książki Bądź sobą, Pinku!
Urszula MłodnickaAgnieszka Waligóra Wydawnictwo: Helion, Sensus literatura dziecięca
literatura dziecięca
Helion, Sensus
2023-09-06
2023-09-06
pinku asertywność dla dzieci psychologia rodzice samodzielność

Okładka książki Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Odwagi, Pinku!... Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Jesteś prawdzi... Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Jesteś Ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Jesteś Ważny, ... Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Wrocław i okolice. Wycieczki rowerowe. Wydanie 2 Michał Franaszek, Agnieszka Waligóra, Mateusz Waligóra
Wrocław i okol... Michał Franaszek, A...

Okładka książki Skwaszone Winogrono. Smaczna Banda i emocje Jory John, Pete Oswald
Skwaszone Wino... Jory John, Pete Osw...
Okładka książki Dinks Emilia Dziubak, Martin Widmark
Dinks Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Zwierzęta miast, czyli 22 portrety naszych nieudomowionych sąsiadów Diana Karpowicz, Dorota Suwalska
Zwierzęta mias... Diana Karpowicz, Do...
Okładka książki Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą Katarzyna Cerazy, Adam Mirek
Bebechy, czyli... Katarzyna Cerazy, A...

To najlepsza seria książek, które wspierają rozwój emocjonalny dzieci! Taką informację muszę zamieścić już na samym początku, aby nikomu nie umknęły!

W dzisiejszym zabieganym świecie większość z nas próbuje sprostać oczekiwaniom innych i dostosować się do norm społecznych. W takich momentach przychodzi czas na chwilę refleksji nad asertywnością i stawianiem granic. Te zagadnienia dotyczą nie tylko dorosłych, ale również dzieci, które uczą się, wyrażać własne zdanie, bronić swoich przekonań i być sobą niezależnie od opinii innych. W książce "Bądź sobą Pinku!" autorstwa Urszuli Młodnickiej, stawianie granic i asertywność stają się głównymi tematami.

W książeczce opisanych jest 16 historii. Po każdej z nich znajdują się zadania, które pozwalają jeszcze lepiej przepracować temat. I to nie tylko dzieciom, rodzicom również.

Seria książek o Pinku towarzyszy nam od urodzenia synka. Chociaż jest jeszcze młodziutki - 2.5 roku, z ogromną ciekawością słucha o przygodach Pinka. Książki zawierają bardzo ważne, mądre treści, które przedstawione są w przyjemny dla dziecka sposób. Obowiązkowa pozycja dla każdego rodzica, nauczyciela i każdego dziecka.

Najtrudniejszymi zadaniami dla nas rodziców jest nauczenie naszych dzieci szacunku do samych siebie, wiary w siebie i swoje możliwości, wiedzy o własnej wartości i asertywności. To nie są lekcje do odrobienia w kilka chwil, a nawet kilka dni, to lekcje na długie, często niełatwe lata, podczas których pojawi się wiele trudności, pytań i przeszkód. To lekcje, które ciągle ktoś może zakłócać. Walka będzie nierówna, ale warta każdego wysiłku. Nawet jeśli, a jestem pewna, że niestety w większości tak jest, sami mamy w tych obszarach braki i w głowie kołaczą nam się pytania: jak mogę je nauczyć tego, czego sam/a nie potrafię? Może wziąć je za rękę i pójść tą nową ścieżką we dwoje, wspierając się i podnosząc, gdy któreś upadnie?

Doskonałym wsparciem dla niedoskonałych nauczycieli i ich chłonących wiedzę uczniów jest seria o niebieskim stworze Pinku. Opierająca się na przykładach z dziecięcej codzienności, zwłaszcza w zakresie relacji rówieśniczych (ale nie tylko) w prostych słowach i poprzez czytelne sytuacje przekazuje wiedzę o wartości dziecka jako człowieka, o tym jak jest ważne i że ma prawo, a nawet obowiązek dbać o swój dobrobyt i komfort. Najbardziej wspierające książki, jakie miałam okazję czytać. Ba, wciąż do nich wracamy – zarówno sama, jak i z synem.

„Bądź sobą, Pinku!” to książka o asertywności i stawianiu granic, o rzeczach trudnych i dla wielu nieoczywistych, a bardzo ważnych dla zachowania równowagi i dobrego samopoczucia. To 16 rozdziałów m.in. o tym, żeby stawać we własnej obronie, umieć mówić „nie”, stawić swoje granice, podejmować świadome decyzje, mieć własne zdanie, nieprzejmowaniu się opiniami innych, przyjmowaniu odmów innych, umiejętności odpuszczania…

Utrzymane w typowej dla tej serii konwencji dialogów pomiędzy Pinkiem a mamą (lub innym dorosłym),która ukierunkowuje stwora na wartościowe konkluzje i dobre rozwiązania trudnych dla niego sytuacji. Bez nacisku, bez narzucania własnego zdania, bez zbędnego moralizatorstwa, ale za to z ogromną cierpliwością, wyrozumiałością i akceptacją.

Urozmaicona zadaniami do wykonania i charakterystycznymi, utrzymanymi w stałej stylistyce ilustracjami. Bardzo polecam!

Lubię książki, które niosą za sobą jakąś wartość lub morał. Nie ma nic lepszego niż wyciąganie mądrości z książek.

Taka właśnie jest ta książka. Pinku porusza wiele ciekawych i życiowych kwestii. Wszystko przedstawione tak, aby już najmłodsi czytelnicy byli zaciekawieni, ale za razem coś wynieśli z czytanej lektury.

Nie jest to książka tylko dla dzieci. Ja jako już dorosła osoba świetnie się przy niej bawiłam oraz dowiedziałam się w jaki sposób mogę sobie radzić z emocjami, nie tylko swoimy, ale też innych.

Świetne jest to, że wszystkie historie są w pewien sposób ze sobą powiązane. Więc nie czyta się tego jak zlepek przypadkowych opowiadań.

Nie jest to książka tylko dla dzieci. Ja jako już...

Już od dawna słyszałyśmy wiele dobrego na temat serii książek o Pinku. I nareszcie mamy okazję się z nimi zapoznać. ❤️

Szczerze? Nie zawiodłyśmy się. Książka jest cudowna. Porusza wiele ważnych tematów, takich jak asertywność, stawianie granic, poczucie własnej wartości. Czyli wszystko o czym warto rozmawiać z dziećmi i nakierowywać je na przyszłość. Książka aktywizuje małego czytelnika i daje wiele do myślenia. Córka miała bardzo dużo pytań co do treści i jak zachowywać się w danych sytuacjach.

Bardzo polecam do lektury wraz z pociechami ❤️

Znacie Pinka? Pokochało Go już wiele dzieci... i Rodziców też, bo zapewne nie raz i nie dwa ta lektura była lekarstwem, przyczynkiem do rozmów, drogowskazem rozpracowywania trudnych tematów.
Ten sympatyczny niebieski stworek pomagał dzieciakom uwierzyć w siebie i swoje możliwości, zawierać i pielęgnować przyjaźnie (także te z sobą samym) oraz poradzić sobie ze stresem i tremą, nie tylko podczas wystąpień publicznych. A tym razem spróbujemy przyjrzeć się asertywności, wypracować umiejętność wyrażania własnego zdania, zadbania o siebie i swoje, ale nie w kontekście zadziernia nosa, ale w duchu zdrowego egoizmu. To czwarta część perypetii tego sympatycznego stworka.

Bądź sobą Pinku to szesnaście historii, opartych tak jak poprzednio na dialogu Pinka z kimś, opiekunem lub opiekunką (ja osobiście lubię myśleć, że Pink rozmawia ze swoją Mamą),podczas którego nasz bohater rozkłada na czynniki pierwsze zachowania i emocje, zarówno swoje jak i innych. Każdy z rozdziałów zakończony jest ćwiczeniami dla młodego czytelnika, które pomogą jeszcze lepiej zrozumieć poruszane kwestie, bardzo podoba mi się taka analogowo interaktywna forma, stwarza przestrzeń do rozmowy z dzieckiem i poszukiwań rozwiązań, które będą pomocne w naszym konkretnym przypadku.

Jeśli chcecie nauczyć się jak odmawiać ale z poszanowaniem drugiej strony, jak nie bać się bronić swojego zdania, mówić głośno o swoich potrzebach, czy jak zachować się w obliczu hejtu czy dokuczania to gorąco polecam Wam "Bądź sobą Pinku".

cofajnego
📅 Czy wrzesień wystarczył Waszym dzieciom na adaptację w przedszkolu i szkole? Jak odnalazły się w powakacyjnej rzeczywistości? Czy w ich grupie panuje duch wspólnoty, czy wyłonił się lider próbujący podporządkować sobie pozostałych?
👯Bycie częścią grupy to wspaniałe doświadczenie, ale umiejętność znalezienia równowagi pomiędzy przynależnością do grupy, a byciem sobą bywa większym wyzwaniem.
👨‍👩‍👧‍👦 Zachęcam do wspólnego, rodzinnego przepracowania tego tematu wraz z książką "Bądź sobą, Pinku!"
📚 To już kolejna książka z serii o niebieskim stworku, z którym z łatwością może identyfikować się każde dziecko.
📙Tym razem autorki przygotowały 1️⃣6️⃣ rozdziałów, w których poznajemy różnorodne sytuacje, prowadzące do zrozumienia własnego ja i jego uzewnętrzniania przy jednoczesnym poszanowaniu innych.
📑 Każdy rozdział składa się z krótkiej historyjki, przeważnie w formie dialogu, który zachęca do wyciągania własnych wniosków oraz z części ćwiczeniowej, w urozmaiconej formie.
🎨 Na zdjęciach zobaczycie, jak cudowna grafika dopełnia całość publikacji.
👨‍👩‍👧‍👦 Wspólnie można wyciągnąć wiele budujących osobowość wniosków, zrozumieć prawo do indywidualności, odmowy, stawiania granic. Ponadto publikacja buduje kolejne piętra samoświadomości oraz uzmysławia, do czego doprowadza uleganie presji otoczenia.
👉 Ta cześć przygód Pinka, podobnie jak wcześniejsze, jest doskonałą podstawą do pracy grupowej, zarówno w gronie rodzinnym, jak i do przepracowania tych tematów przez klasę. Polecam rodzicom, ale też nauczycielom.

cofajnego

Uroczy stworek o niebieskim futerku, przewrotnie noszący imię Pink, prowadzi nas ku odkryciu własnej wartości i tożsamości.
Pink, wspierany przez swojego opiekuna, odkrywa drogę ku zdrowemu poczuciu własnej wartości i umiejętności stawiania granic. To przewodnik ku asertywności, autonomii i świadomemu podejmowaniu decyzji. To także przypomnienie o wyjątkowości każdego dziecka, które nie musi porównywać się z innymi. Książka może służyć również jako doskonały przykład rozmów prowadzonych na płaszczyźnie rodzic - dziecko, pokazujących jak nawiązać dialog z maluchem w sposób bliskościowy z poszanowaniem uczuć i emocji małego człowieka.

"Bądź sobą Pinku!" zawiera 16 historii oraz ćwiczeń, które pomagają zrozumieć i przyswoić wartości przekazywane przez bohaterów. Specjalnie przygotowane zadania ułatwiają omówienie problemów, tworząc przestrzeń do rozmów o emocjach i wyzwaniach, z jakimi dzieci spotykają się w codziennym życiu. Oryginalna czcionka, która wyróżnia najważniejsze kwestie stanowi dodatkowy atut ułatwiający zrozumienie treści.

"Bądź sobą Pinku!" to pięknie napisana, ciepła historia, pełna dziecięcych emocji, która w sposób bliskościowy i empatyczny pomaga dzieciom oraz rodzicom zyskać nowe spojrzenie na pojecie asertywności. To książka, która zachęca do odważnego wyrażania siebie z równoczesnym poszanowaniem uczuć drugiej osoby, stanowi inspirację do bycia sobą, niezależnie od innych. To tytuł, który zdecydowanie zasługuje na miejsce w każdej dziecięcej biblioteczce.

,,Bądź sobą, Pinku! Książka o asertywności i stawianiu granic dla dzieci i rodziców trochę też'' od @sensus @czytalisek_wydawnictwo to nasze pierwsze spotkanie z tym małym, niebieskim stworkiem, który stał się już jakiś czas temu bohaterem serii książeczek autorstwa Urszuli Młodnickiej - absolwentki psychologii.

Jak wiecie, uwielbiam książki o emocjach - pisane zarówno z myślą o dzieciach, jak i o dorosłych. Książki pisane przez wykształcone osoby z zakresu psychologii cenię sobie jeszcze bardziej - czuję się podczas ich lektury zaopiekowana i jakoś tak... bezpieczniej. Może macie podobne odczucia?

Książka napisana jest w bardzo oryginalny sposób. Chyba pierwszy raz spotkałam się z książką, która praktycznie w całości jest napisana w formie dialogu. Główny bohater- Pink to uroczy stworek, który małymi kroczkami uczy się wyrazać własne poglądy, mieć własne zdanie i robić rzeczy, na które ma po prostu ochotę.

Książka pełna jest mądrości, które należy podkreślić. W książce zostały one napisane wyróżniającą się czcionką, tak aby przemówiły do czytającego i słuchającego. Bardzo mi się to podoba, zwłaszcza ż etaka zabawa czcionką sprawia, że czytanie staje się ciekawsze i ... takie nieco bardziej dynamiczne?

,,Potrzeba odwagi, by robić rzeczy po swojemu."

,,Aby wyrazić siebie. Tu nie chodzi o to, żeby na siłę kogoś przekonać, tylko powiedzieć światu, co ty na ten temat myślisz."

[Współpraca reklamowa]

Wydawca: @wydawnictwo_sensus @czytalisek_wydawnictwo
Seria: Jesteś ważny
Data premiery: 06.09.2023
Wiek: 6+

#jesteswazny #pink #badzsobapinku #emocje #psychologia #sensus #czytalisek #pink #rozwojdzieci #dladzieci #asertywnosc #czytamdzieciom

Jak wiecie, uwielbiam książki o emocjach - pisane zarówno...

Asertywność.. Temat z jednej strony jak najbardziej zwyczajny, a z drugiej tylu dorosłych mierzy się z trudnościami stawiania granic.

Pamiętam, że dorośli przekraczali moje granice gdy byłam dzieckiem i kompletnie nie szanowali, że nie miałam ochoty przytulać jakiejś cioci, dawać młodszej kuzynce zabawki czy zwyczajnie wolałam pobyć sama. Cieszę się, że świadomość rodziców mocno ruszyła do przodu z tym tematem. Bycie bezradnym dzieckiem nie oznacza, że powinno być podporządkowane dorosłym. Każdy z nas ma takie same prawa, każdy ma swoje emocje oraz granice. I nie chodzi o to, że teraz pozwalamy dzieciom na wszystko co sobie wymyślą… ;)

„Bądź sobą Pinku!” czyli wyjątkowa książka autorstwa Urszuli Młodnickiej zawierająca 16 różnych historii opowiedzianych dialogiem i zakończonych prostym ćwiczeniem. Bez nadmiaru zbędnej treści czy mocno rozbudowanych tłumaczeń. Treściwie i na temat czyli tak, aby każde dziecko, nawet młodsze zrozumiało przekaz danej historii.

Pozwólmy dzieciom być dziećmi i nie nadużywajmy zdań, że „tak wypada”, „jesteś starszy, ustąp”, „podziel się zabawką” itp. Dajmy im… WYBÓR! Tak po prostu. To pozwoli rodzicowi czuwać nad działaniami dziećmi, ale nie pozbawi ich możliwości decydowania.

Dzieciństwo i granice to temat, który często „leży” dlatego z całego serca polecam Pinka i jego wspierające, mądre nauki.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji @wydawnictwo_sensus i @czytalisek_wydawnictwo

• Dla dzieci
  • Czytam T
  • Nie posiadam
  • Witek
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Bądź sobą, Pinku!