Kochając pana Danielsa

2022-09-29
2015-06-17
2014-05-10
9788383200330
Shakespeare choroba dramat miłość tragedia tolerancja nienawiść

Gdy sięgam po książki, które nazywane są mianem romansu ...mam wątpliwości. A nóż znów okaże się niewypałem i tylko strace czas na czytanie? Z czystym sumieniem oznajmiam , iż czytając tą książkę ,nie poznałam co to nuda i cieszę się że ją przeczytałam. Moja romantyczna dusza czuje się ukontentowana. Kochając Pana Danielsa wzbudza emocje. Jakie zależy moim skromnym zdaniem od tego co każdy z nas już przeżył. I dlatego wiem i ż każdy może ją inaczej czuć. W jednych wzbudzi uśmiech, inny będzie często ronił łzy. A ktoś inny może z rozrzewnieniem wspominać pierwszą miłość. Nie wahajcie się już i czytajcie. Miłej lektury.

Książka naprawdę niczego sobie. Idealna na luźny wieczór z gorącą herbatą. Szczerze podoba mi się to jak autorka przedstawiła relacje między bohaterami, przyjaźń, śmierć i to że czasem jest się po prostu bezsilnym. Choć czasem główna bohaterka była lekko irytująca to dało się to przeboleć. Książkę szczerze polecam.

Książka warta przeczytania. Jest to historia wielkiej miłości, która zdarza się gdy na swojej drodze spotkasz prawdziwą bratnią duszę, osobę, która myśli i czuje tak jak ty. Jeśli chcesz jeszcze raz poczuć motyle w brzuchu, to ta książka jest dla Ciebie. Opowiada o trudnej relacji w rodzinie. Opowiada o stracie. Jest pełna bólu ale także pełna śmiechu.

Występują wątki:

Zakazanej miłości
Rodziny
Tajemnicy
Straty
Przyjaźni

Występują...

Nie dam rady skończyć tej książki. Kompletnie nie moje klimaty. Nie lubię żadnego z bohaterów, dialogi masakra, jakbym czytała o miłości 8 latków.

Mocno średnia.
Gdyby nie fakt, że wzruszyła mnie w pewnych momentach do łez i, że lubię wątek nauczyciel-uczennica (choć tutaj mocno naciągany!),dostałaby jeszcze mniej.
Taka w sam raz na jeden wieczór.

Mocno średnia.
Taka w sam raz na jeden wieczór.

Śmierć siostry bliźniaczki to dla Ashlyn prawdziwy cios. Mało tego dowiaduje się, że jej własna matka chce aby wyprowadziła się do ojca. Tak dziewczyna trafia do szkoły, w której pracuje jej ojciec.

W drodze do nowego domu, Ashlyn trafia na chłopaka, który wydaje się rozumieć jej ból. Mężczyzna po krótkiej wymianie zdań, zaprasza ją na koncert swojego zespołu do baru. Wkrótce dziewczyna poznaje również nowego nauczyciela, niejakiego Pana Danielsa, który okazuje się mężczyzną z pociągu. Właśnie teraz kiedy otworzyła swoje serce ...

„Kochając Pana Danielsa” to nie tylko książka o zakazanej miłości. Uczucie uczennica - nauczyciel wydaje się być tylko dodatkiem, całość ma zdecydowanie dużo głębsze znaczenie. Sam romans nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia jak by mógł. Myślę jednak, że w tej książce jest on tylko dodatkiem, a prawdziwa historia rozgrywa się w sercu głównej bohaterki. W tej książce główną towarzyszką Ashlyn jest strata. Wielka, przerażająca, zapierająca dech w piersi strata. Emocje wylewają się na czytelnia z kart powieści, przejmując umysł i serce.

Styl autorki jest przyjemny. Książkę czyta się szybko. Nie znajdziemy tu górnolotnego słownictwa czy zatrważających zwrotów akcji, ale nie ma to znaczenia. Ta historia jest piękna taka jaka jest. Wartościowa, emocjonująca, prawdziwa.

"-Nie jestem tak szczęśliwy, jakiego udaję.

- To dlaczego udajesz?

- Bo udawanie szczęścia to niemal jego odczuwanie.

Przynajmniej póki nie przypomnisz sobie, że to tylko pozory. Wtedy jest smutno. Naprawdę smutno. Bo noszenie na co dzień maski jest bardzo trudne. A po jakimś czasie jesteś trochę przestraszony, bo maska staje się twoją częścią."

Uwielbiam twórczość Brittainy C. Cherry - moja miłość do twórczości autorki zaczęła się po przeczytaniu serii Kompas. Nie tak dawno na mojej półce pojawiła się książka "Kochając Pana Danielsa".

Ashlyn i Daniel poznają się przypadkowo. Trafiają na siebie w bardzo trudnych dla nich czasie. Dziewczyna po śmierci siostry przeprowadza się do ojca, który nie był obecny w jej życiu. Danielowi jest ciężko po stracie rodziców, na dodatek mam problemy z bratem. Jedno ich spotkanie wystarczyło, aby zapomnieli o problemach. Jak potoczy się ta znajomość? Przekonajcie się!

Przepiękna i bardzo wzruszająca! Jestem oczarowana! Historia o miłości, rodzinie i stracie. Występuje tu wątek zakazanej miłości, czyli coś co lubię. Romans uczennicy z nauczycielem, czy to się może udac? Ich relacja rozwija się powoli, muszą się ukrywać, ale obydwoje wiedzą, że w każdej chwili mogą na siebie liczyć.

Autorka porusza tu wiele trudnych, wartościowych i życiowych tematów.

Główni bohaterowie na swój sposób przeżywają żałobę po stracie bliskiej osoby. Obydwoje są młodzi, uczą się życia i już na starcie nie mają lekko.

W książce pojawia się wiele cytatów z Szekspira, a także listy do Ashlyn od siostry, która pomaga jej wrócić do normalnego życia.

Końcówka tej historii to był instny rollercoaster emocji. Najbardziej zaskoczyło mnie to jak potoczyła się historia Ryana i jego list który został odczytany 🥺

Wiem, że nie którzy wylewają morze łez na tej książce, więc nie którym mogą być potrzebne chusteczki. Mi tym razem nie były one potrzebne.

"-Nie jestem tak szczęśliwy, jakiego udaję.

- To dlaczego udajesz?

- Bo udawanie szczęścia to niemal jego odczuwanie.

Uwielbiam twórczość...

Gdybym ją czytała z 5 lat temu to zapewne moje uwielbienie byloby wysokie, natomiast teraz po przeczytaniu takiej ilosci książek stwierdzam, ze to była przecietna pozycja pokazujaca zakazany zwiazek uczennicy z nauczyciele. Ale tutaj jest zaledwie 3 lata różnicy, wiec nic gorszącego...cos w stylu Collen Hoover...nawet mogę stwierdzić, że ciut gorsza bo wg mnie mniej emocjonalna...ale to tylko taka moja skromna opinia

Długo się zbierałam do przeczytania tej książki, teraz zdecydowanie żałuję, że nie przeczytałam jej od razu. Cudowna historia o miłości, stracie i radzeniu sobie z żałobą, zapierająca dech w piersiach. Ciężko się od niej oderwać. Wywołuję szybsze bicie serca, wzruszenie i łzy. Zdecydowanie zasługuję na miano TOP wśród książek z motywem zakazanego związku.
Jeśli ktoś jeszcze odkłada przeczytanie tej książki - Nie róbcie tego, nie popełniajcie mojego błędu i przeczytajcie ją już teraz ❤️

Jeśli ktoś...

Po przeczytaniu odstawiam ją na półkę z dramatami dla licealistów. Przyjemna, ciut przesłodzona, dla właściwego odbiorcy może i wzruszająca oraz szybka w czytaniu. Dużo wątków, które uzupełniają się nawzajem nie powodując zdezorientowania ilością bohaterów i towarzyszących im rozterek. Może historia byłaby bardziej realna (przynajmniej w moim mniemaniu),gdyby różnica wieku między głównymi bohaterami była większa a ilość odbywających się tam pogrzebów mniejsza. Ale wszystko to dało radę i wyszła z tego całkiem niebanalna historia.

• Romans