Niewygodny awans

Agnieszka Świrgoń Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2022-09-16
2022-09-16

Są takie książki, które po przeczytaniu ciężko ocenić. Z jednej strony historia opisana w książce ma to coś i czyta się ja przyjemnie, ale z drugiej jest jakiś niedosyt, nie dopracowanie tekstu.
Taką właśnie książką jest „Niewygodny Awans” Agnieszki Świrgoń.

Bohaterką książki jest silna i niezależna kobieta. Anita dość dużo przeszła w swoim życiu. Rozwiodła się z mężem z którym mieszkała w Niemczech. Po nieudanym małżeństwie wróciła do Polski wraz ze swoimi synami. Aktualnie robi karierę w branży w której rządzą mężczyźni. Praca i samotne macierzyństwo nie daje jej dużego pola manewru w życiu osobistym. Gdy kobieta myśli że jej życie wreszcie się ułożyło, dostaje nieoczekiwany awans w pracy. Spotkanie z nowym dyrektorem przysłanym z niemieckiej siedziby firmy oraz nowe obowiązki wywracają jej życie do góry nogami.

Bardzo lubię czytać debiuty autorów. Często można spotkać ciekawie historie, czasami są to takie perełki, które zostają w pamięci bardzo długo. „Niewygodny awans” jest debiutem Agnieszki Świrgoń. Zabierając się za tą książkę byłam ciekawa co zastanę w środku. Niestety trochę się zawiodłam. Autorka miała fajny pomysł na tą historię. Nie jest to powieść w głównym wątkiem jest uczucie rodzące się pomiędzy bohaterami. Agnieszka Świrgoń znaczną część powieści poświęciła życiu zawodowemu głównej bohaterki. Pokazała na czym polega je praca. Widać, że autorka zna pracę w korporacji od podstaw. Czasami miałam jednak wrażenie, że aż za dużo jest tego w tej powieści, a za mało życia poza pracą.

Dużym minusem jest dla mnie styl pisania autorki. W książce było bardzo dużo dialogów, w których musiałam się czasami zastanowić kto co mówi. Brakowało mi również rozwinięcia niektórych wątków. Zapowiadała się ciekawa akcja po czym nagle się urywa i autorka tylko np. wspomina w rozmowie Anity z przyjaciółką jak było i to tak bardzo ogólnikowo.

Mimo wszystko tę książkę czyta się przyjemnie i lekko. Czytając miałam wrażenie jakby w drugiej połowie książki się rozkręciła. Historia rozbiła się bardziej płynna i nie czułam już tak bardzo tych wszystkich mankamentów.

Co do bohaterów to nie byli źle przedstawieni. Bardzo polubiłam Anitę. Autorka pokazała ją jako silną kobietę, która pomimo kłód rzucanych jej pod nogi przez życie potrafi walczyć jak lwica.
Co do Stephana (nowego dyrektora z Niemczech) to miałam z nim problem. Czasami wkurzało mnie jego zachowanie, ale też autorka trochę za mało mu uwagi poświęciła.

Podsumowując książki „Niewygodny awans” nie mogę zaliczyć do moich ulubionych, które zostają w mojej głowie na długo. Jednakże nie jest ona zła. Czyta się lekko i pomimo niedociągnięć przyjemnie. Mimo wszystko główną bohaterkę polubiłam i jak będzie kontynuacja tej powieści (bo tak wskazuje zakończenie) to prawdopodobnie ją przeczytam, żeby dowiedzieć jak potoczyły się dalsze losy bohaterów.

Taką właśnie książką jest „Niewygodny Awans” Agnieszki Świrgoń.

#niewygodnyawans #recenzja @agnieszkaswirgon @wydawnictwo_novaeres #binlioteczkawłasna
Lubię czasem sięgnąć po książkę którą czyta się szybko,niemal na jednym wdechu.Ta właśnie taką jest.Konkretna historia,konkretni i wyraźnie wykreowani bohaterowie,dynamiczna akcja,sporo dialogów a co najwazniejsze-poruszone ważne tematy.Przemoc fizyczna i psychiczna,brak zaufania,wsparcia ze strony najbliższych,niska samoocena i strach przed spontanicznym,niczym nie wymuszonym DOBREM.Anita jest samotną matką.Odeszła od męża,który małżeństwo postrzegał zupełnie inaczej niż ona..Ograniczał ją, oszukiwał a z czasem nawet odważył się i uderzył...Ułożyła sobie życie na nowo choć nie było łatwo.. Do tego jeszcze choroba,z którą musiała zmierzyć się w pojedynkę,z ciężarem strachu"z tyłu glowy".Z synami,w wyremontowanym starym domu z duszą,od nowa.Znalazła dobrą pracę a nawet nieoczekiwanie w wyniku tragicznych zdarzeń dostała awans.Jej życie zawodowe nabrało rozpędu a prywatne "stanęło dęba" ze względów organizacyjnych...Bo jak wiadomo,samotna matka nie ma pod ręką zastępstwa a dzieci wymagają uwagi,czasu,zaangażowania a do tego chorują w najmniej spodziewanych momentach.😉Mimo wszystko Anita doskonale sobie radziła...W pracy dawała z siebie 100%a nawet więcej.Wkurzało ją jedynie to ,że mężczyźni potrafili "dziwnie" patrzeć na zaradne,zorganizowane i ambitne kobiety.Czuła się przez to gorsza,mniej ważna,godna,zdolna itp w ich oczach...Oczekiwała równości "zawodowej" i traktowania godnie drugiego człowieka bez względu na stanowisko,zasobność portfela i status społeczny.A wiadomo jak to bywa...kasa potrafi "oślepiać".Do firmy przybywa oddelegowany z centrali w Niemczech Steaeven,dyrektor z którym Anita ma współpracować.Od pierwszych chwil kobieta jest dość sceptycznie do niego nastawiona...uważa,że to brzydliwie bogaty,ważny,zadufany w sobie bufon😉.Niestety,niezwykle przystojny....A w miarę upływu czasu daje się nawet lubić chociaż....to nie takie łatwe...I tak pokomplikowane życie Anity komplikuje się jeszcze bardziej.A co z tego wyniknie?.Sami się przekonajcie.Niby romans biurowy...A jednak jeśli zajrzymy głębiej,pomiędzy linijki tekstu zauważymy sporo więcej.Polecam.

RECENZJA
Autor: @Agnieszka Świrgoń
Wydawnictwo: @Novaeres
Premiera: 04.10.2022 r.
Empik: Niewygodny awans - Agnieszka Świrgoń | Ebook Sklep EMPIK.COM
Niewygodny awans to książka, która przyciągnęła mnie swoją oprawą graficzną oraz opisem. Lubię poznawać nowe pióra, bo wtedy nie mam żadnych założeń i nie wiem, czego mogę się spodziewać po lekturze. Czuję się wtedy, jak dziecko, które otwiera Kinder jajko. 😊
Zapraszam zatem na krótki opis książki.
Anita – samotnie wychowująca mama dwóch chłopców. Kobieta po niezbyt łatwej przeszłości skupia się na swojej karierze, wkładając w pracę ogromną część siebie i całe serce. Niespodziewanie dostaje awans, a jej życie wywala się do góry nogami. Pomimo tak ogromnego awansu, kobiecie nie uderza sodówka do głowy i przede wszystkim dba o dobro pracowników, często poświęcając siebie samą.
Stephan – przystojny mężczyzna od zadań specjalnych w firmie, który przyjeżdża, aby pomóc Anicie w firmę, nad którą niespodziewanie przejęła władzę. Mężczyzna ma pozycję, wychował się w Niemczech, lecz przez pracę często podróżuje.
Akcja w książce od samego początku, do końca jest bardzo dynamiczna. Poznajemy dokładnie świat korporacji od środka, a raczej wpadamy w jego wir i wszystko przeżywamy razem z bohaterką. Niewygodny awans, dzięki dynamicznej fabule, czyta się bardzo szybko. Nieskomplikowana fabuła pozwala zabić czas i można miło z nią spędzić czas. Książkę zaliczam do tytułów nieodkładanych, bo czytelnik z każdą stroną chce zobaczyć, co będzie dalej, a gdy już się dowie, powstaje kolejny moment, który zachęca do czytania dalej, bo wątki nie ciągną się w nieskończoność, co w moim przypadku uważam za plus książki.
Jeśli szukacie lekkiej i przyjemnej lektury, ta książka na pewno Wam się spodoba. 😊
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwo Novae Res oraz Autorce.
#niewygodnyawans #agnieszkaswirgon #recenzja #plomienneerotyki #novaeres

Empik: Niewygodny awans - Agnieszka Świrgoń | Ebook Sklep EMPIK.COM

nie polecam

nie polecam

„Niewygodny awans” Agnieszka Świrgoń💖💖💖

Czy awans może być czymś „niewygodnym” ?
Z takim problemem przyjdzie się zmierzyć Anicie, która z dnia na dzień dostaje niespodziewany awans.
Nagła zmiana przynosi w życiu bohaterki ogrom wyzwań ale i nowych problemów do ogarnięcia.
Jej życie po rozwodzie z dwójką synów nigdy nie było łatwe, ale Anita to kobieta waleczna i zawsze oddana sprawie.

Czy Anita sprawdzi się jako nowy prezes ?
Czy mężczyzna, z którym przyjdzie jej dzielić kierownictwo w firmie pomoże jej z pojawiającymi się problemami tak zawodowymi jak i osobistymi ?

Akcja tutaj jest jak tornado, szybka i dynamiczna. Czasem byłam lekko pogubiona gdzie jesteśmy 🫢🫢 Ale mnie to tempo zdecydowanie pasuje… tak wyglada moje życie na codzień. Intensywnie i z przytupem ❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥

Idealna lektura dla miłośników biurowych perypetii 🥰🥰

„Niewygodny awans” Agnieszka Świrgoń💖💖💖

Czy awans może być czymś „niewygodnym” ?

Pewnie też tak czasem macie, że chcecie przeczytać luźną lekturę, jadąc tramwajem czy autobusem, by zająć czymś myśli, ale niekoniecznie myśląc o niej później godzinami. Ja właśnie miałam taki dzień i pomyślałam, że „Niewygodny awans” powinien temu sprostać.
Anita, samotna matka wychowująca dwóch synów, skupia się na karierze w korporacji. Raczej nie liczy na spotkanie wielkiej miłości w życiu, bo na pewno bagaż doświadczeń w tym nie pomaga. Pewnego dnia kobieta dostaje awans, a w raz z nim pojawia się też nowy i przystojny dyrektor.
Sama historia zapowiadała się dobrze, ale jej wykonanie już niekoniecznie. Czegoś w książce mi brakowało – styl, w jakim była napisana książka, jest dość niespójny. Są bohaterowie, ale ich kreacje postaci nie były w pełni stworzone. Jest historia, ale przedstawiona mocno ogólnie. Życie Anity to praca i dzieci. Niestety, miałam wrażenie, że praca opisania była nadmiernie, co sprawiało wrażenie, że bohaterka nic więcej w życiu nie robi. Brakowało mi tu emocji, ponieważ liczyłam na romans, a dostałam korpo-poradnik. Trudno mi też było połączyć wątki w całość, ponieważ czasem wydawało mi się, że każda kolejna strona mówi o czym innym niż poprzednia. Wiele fragmentów było spłyconych, brakowało mi emocji, podniecenia czy bliskości między Sokołowską a mężczyzną z kręgu jej zainteresowań.
Książka mnie nie zachwyciła ani nie sprawiła, że rozważałabym po sięgnięcie np. po kolejną część napisaną przez autorkę (nie wiem, czy jest w planach, ale na pewno nie będę czytelnikiem).
Moja ocena: 5/10

Uwielbiam romanse biurowe, a ten miał być fajnym, krótkim przerywnikiem. Niedługa historia Anity była idealna na jeden wieczór. Ale czy rzeczywiście umiliła mi ten czas? Mam mieszane uczucia, bo z jednej strony autorka pisze lekko i przyjemnie, a z drugiej cała kreacja mnie nie przekonała.

Główna bohaterka jest kobietą w kwiecie wieku, świetnie radząca sobie w pracy, gorzej w życiu prywatnym. Nieoczekiwany awans, nowy szef, liczne przeciwności losu i negatywne uwagi staną na jej drodze do stabilności i szczęścia.

Sam romans nie był tutaj jakoś mocno wyeksponowany, a szkoda. Znaczną część poświęcono codzienności pracy przedsiębiorstwa, na szczęście nie spowodowało to, że odłożyłam książkę na bok. 'Niewygodny romans' okazał się być zwyczajną książką, taką która nie zagości na długo w mojej głowie, a do sięgnięcia przekonała mnie okładka

Zastanawiam się czy ta książka to romans czy raczej poradnik o działalności przedsiębiorstwa...

Czy awans może być niewygodny? Powszechnie wydaje się, że awans to coś dobrego, sukces, kolejny szczebel na drabinie kariery.

Tak też myślała Anita. Rozwiedziona matka dwójki chłopców skupia się na karierze nie robiąc sobie nadziei na miłość. Awans jest więc dla niej wielkim osiągnięciem i czymś dobrym, przynajmniej póki nie poznaje dyrektora.

Męskie środowisko pracy to jedno. Przystojny dyrektor z którym nie powinna przekraczać granicy stosunków służbowych do drugie. Na Anitę czekają nieoczekiwane trudności i szybko przekonuje się ze droga po awanasie wcale nie jest prosta i udana różami, a jeszcze bardziej kręta i wyboista tylko czy na końcu tej drogi czeka ją szczęście?

Dość zwyczajna, lekka i przyjemna książka. Nie zaskakuje, nie wprowadza nic innowacyjnego, ale jest lekko i ciekawa napisana tak że miło się czyta i fanom romansów biurowych się spodoba.

Męskie środowisko pracy to...

„Niewygodny awans” autorstwa Agnieszki Świrgoń jest dość specyficzną książką. To połączenie historii biznesowej z pewnego rodzaju romansem. Tak bym to określiła. Choć nie ukrywam, że moje uczucia względem tej historii są mieszane. Przede wszystkim sięgając po tę pozycję i czytając opis miałam nadzieję na ciekawy romans. A dostałam coś, co ma elementy romansu, ale może na trzecim planie. Czytało mi się ją bardzo szybko, bo autorka ma lekkie i przyjemne pióro. Ale to nie zmienia faktu, że w połowie książki miałam ochotę ją odłożyć. Bohaterka, która zawsze znajduje wyjście z pieklącej się sytuacji, ale przy pierwszym lepszym przytyku idzie płakać, jakoś mi się nie zgrywa. Było to bardzo irytujące. Ale od początku...

Pełna recenzja ksiązki na stronie

• Czytam Polskich Autorów!
  • NIE CZYTAM
  • Przeczytane w 2022
  • Zastanawiam się// Nie ma PL
  • 2I- Wątek (Trochę) PIKANTNEGO Romansu?

Dodaj cytat z książki Niewygodny awans