Okładka książki Droga na Północ. Księga druga Andrew Peterson
Okładka książki Droga na Północ. Księga druga
Andrew Peterson Wydawnictwo: Szaron Cykl: The Wingfeather Saga (tom 2) fantasy, science fiction
The Wingfeather Saga (tom 2)
North Or Be Eaten
Szaron
2022-08-01
2022-08-01
2009-08-18
Karolina Siupa

"Droga na Północ" jest ciekawsza od pierwszej części, ma jeszcze więcej akcji, pościgów, niebezpieczeństw i zwrotów akcji. Rodzina Igibych ucieka przed Fangami na Lodowe Prerie i po drodze trafia do Dogtown, miasta nie cieszącego się dobrą sławą. Spotykają szemranych, bandyckich Stranderów, tajemniczego Kwiecistego Szermierza (budził mój uśmiech) i równie enigmatycznego Gamona. Komu będą mogli zaufać, a kto okaże się niebezpieczny? Przed kim ostrzegają morskie smoki i dlaczego dziadek Podo tak bardzo boi się Morza Ciemności?

Coraz lepiej poznajemy głównych bohaterów. Fabryka Widelców to z kolei naprawdę okropne, mroczne miejsce, w którym dzieci są zmuszane do ciężkiej pracy, brrr.

Bawiłam się wyśmienicie. Ta książka ma wspaniały klimat <3

Nie czytajcie opisu książki z tyłu okładki! Zdradza zbyt dużo i zabiera ten cudny element zaskoczenia dla osób, które nie czytały pierwszego tomu "Nad brzegiem Morza Ciemności"!

Ja natomiast nie spoileruję, a że "Droga na północ" jest drugim tomem, to napiszę tylko, że rodzina Igibych ucieka ile sił w nogach przed ścigającymi ich, okrutnymi Fangami. Gdzie? Na północ! 😁

Bezdroża i niebezpieczne miasto, góry, wzburzona rzeka i morze - cała książka to ciąg nieustających przygód. Cały czas coś się dzieje, a autor miał tak wiele pomysłów, że nie ma chwili nudy i co jakiś czas tylko myślałam... no to ciekawe, jak on (bohater) się z tego wykaraska 😬 Jestem zachwycona pomysłami i całym tym wykreowanym światem, w którym oprócz Fangów spotkać można różne stwory, np. skałalucha olbrzymiego, mieszkającego w jaskini na dnie wąwozu lub pływające w rzece sztyletniki. Są też morskie smoki ❤️ i wiele innych.

Podoba mi się też nienachalny humor zawarty w tej książce. Jeśli jeszcze zastanawiacie o czym ja właściwie piszę i czy chcecie poznać ten świat to pomyślcie o pewnej tawernie, o nazwie Pulchna Wdówka, w której serwuje się zapiekankę z gałązką miodokwiecia, a puree na wierzchu obsypuje się pieprzem i czosnkiem. A wspomina o tym pewien wielbiciel książek, utapłany w błocie. To jest ten klimat 😁

Poza tym książka ma wiele wartości, o których w dzisiejszym świecie należy cały czas mówić: opisuje kształtowanie się odpowiedzialności i odwagi, pokazuje jak ważne jest wzajemne wsparcie i okazywanie uczuć oraz w jakie tarapaty można wpaść, gdy nie słucha się mądrzejszych od siebie.

Recenzja również na Insta, gdzie zapraszam:

Ja natomiast nie spoileruję, a że "Droga na północ" jest drugim tomem, to napiszę tylko, że rodzina Igibych ucieka ile sił w nogach przed ścigającymi ich, okrutnymi Fangami. Gdzie? Na północ!...

Mam nadzieję że niedziela minęła Wam spokojnie i naładowaliscie energię na nowy tydzień. Tymczasem chciałam Wam pokazać kolejną świetna propozycje, połączenie Opowieści z Narnii z jeszcze większą ilością wypraw w nieznane i jeszcze więcej niespotykanych stworzeń...❤️

Droga na Północ. Księga druga

Pierwsza część świetnej przygody nas wciągnęła, ale kolejna część to dosłownie eksplozja zwartej akcji, niespodziewanych wydarzeń. Tajemniczych zakamarków i przede wszystkim znajomości tajemnicy dzieci które są Klejnotami Anniery, dziedzicami legendarnego królestwa 🤩
Wydawnictwo @_szaron_ pokazała nam nowy świat przygód, niespotykanych dotąd potworów które będą zaciekle walczyć by rodzeństwo nie uciekło.
Mają ciężką drogę do przejścia, będą czyhały na nie niebezpieczeństwa, a najgorsze jest to że do całej problematycznej ucieczki dojdzie morze niefortunnych emocji które mogą zaważyć na losach uciekinierów.
Czy uda im się pokonać drogę nie do przejścia? Czy uda im się przebrnąć przez własne demony?
Czy dotrze do nich że wzajemne zaufanie, wzajemna miłość do rodziny jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu i rozwiąże każdy problem🤩
Wspaniała historia która niesie wiele emocji, wiele cudnych chwil w świecie przygód i ochoty na dalszą podróż w nieznane 🤩Wam polecamy świetna i niespotykaną fabułę a już niedługo opowiemy Wam o trzecim tomie 🙆 dopiero będzie się działo 🤩

Droga na Północ. Księga druga

Pierwsza część świetnej przygody nas wciągnęła, ale kolejna część to...

• Kupić - Wszystko
  • Brak Legimi A