Potwór z Zielonych Dolin

Okładka książki Potwór z Zielonych Dolin Andrew Peterson
Okładka książki Potwór z Zielonych Dolin
Andrew Peterson Wydawnictwo: Szaron Cykl: The Wingfeather Saga (tom 3) fantasy, science fiction
The Wingfeather Saga (tom 3)
Monster in the Hollows
Szaron
2023-02-21
2023-02-21
Karolina Siupa

"SAGA RODU WINGFEATHERÓW" to cudowna propozycja, która zachwyci zarówno młodych, jak i starszych czytelników. Odnajdziecie w niej niezłą przygodę i cudowną fantastykę, która jest dosyć stonowana, jednak wciąga czytelnika praktycznie od pierwszych stron. Kocham takie propozycje. Sama oprawa jest przepiękna i wszystkie części świetnie ze sobą współgrają. W trzecim tomie serii odnajdziecie kilka świetnie zarysowanych ilustracje. "POTWÓR Z ZIELONYCH DOLIN" wydaje się jeszcze bardziej intrygujący i zaskakujący od swoich poprzedników. Autor balansuje emocjami i zdecydowanie daje do myślenia. Książka posiada mocne zakończenie, obok którego ciężko przejść obojętnie.
Dodatkowym atutem są cudowne wartości, dzięki którym czytelnik ma chwilę na refleksję. Książka posiada bardzo ciekawą fabułę i oryginalnych bohaterów. Zdecydowanie nic tu nie jest oczywiste i przewidywalne...

Saga Rodu Wingfeatherów nie była moją miłością od pierwszej strony “Nad brzegiem morz Ciemności”. Zakochałam się w niej dopiero od połowy pierwszego tomu. I na ten moment, nie wyobrażam sobie bardziej komfortowej serii od tej. Ma świetnie wykreowany świat, niepowtarzalnych bohaterów oraz humor, który do mnie trafia w 100%. Posiada też wartości, które są mi dobrze znane, ale nie zaszkodzi czasami odświerzyć sobie pamięci.

Nawet nie wiecie, jak bardzo nie mogłam się doczekać momentu, w którym poznam dalsze losy rodzeństwa Wingfeatherów! Druga część zostawiła nas z wieloma niewiadomymi, które są powoli wyjaśniane w kolejnej części. Jednak “Potwór z Zielonych Dolin’’ stawia czytelnikom jeszcze więcej pytań, skłania nas do jeszcze większego myślenia i analizowania fabuły, ale przede wszystkim zaskakuje nas o wiele bardziej niż poprzednie części.

Zwróciłam szczególną uwagę na zmianę tempa akcji, w stosunku do poprzednich tomów. “Nad brzegiem morza Ciemności’ oraz “Droga na północ” rozkręcały się powoli: początek, był wprowadzeniem do historii, w środku akcja była bardziej dynamiczna i wplatała dużo wątków potrzebnych do rozwinięcia fabuły, końcówka zaś miała duży punkt kulminacyjny, który miał zaskakiwać czytelnika i zostawiać go z ogromnym niedosytem.
Pod tym względem tom trzeci się wyróżnia. Mamy mocny początek, który sprawił, że zaczęłam się zastanawiać, czy nie byłabym przerażona czytając go w wieku docelowym książki. Byłam wrażliwym dzieckiem, więc jest to bardzo prawdopodobne. Następnie mamy lekki przestój w fabule, rodzina Igibih może na chwilę odetchnąć w spokoju, nie zagraża im żadne niebezpieczeństwo. Rodzeństwo może wrócić do normalnych dla nich zajęć, między innymi idą do szkoły. Ten fragment był dla mnie najmniej atrakcyjny. Jakoś nie uśmiecha mi się wracać do szkolnych lat, nawet w książkach. Jednak zachowania, które rodzeństwo przedstawia w tym okresie jest bardzo wartościowe dla młodszego odbiorcy. Niestety, to była cisza przed burzą. Akcja momentalnie przyspiesza, a fakty, o których się dowiadujemy zwalają z nóg. Moje nerwy zaliczyły jeden wielki rollercoaster, do tego stopnia, że musiałam rozchodzić, po domu, informacje jakie serwuje nam autor.

Witajcie 🤩niedawno pokazywałam Wam druga część wspaniałych przygód sagi rodu Wingfeatherów. Dziś mam przyjemność pokazać Wam 3 tom który mogliśmy poznać dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @_szaron_ 🤩

Potwór z Zielonych Dolin. Saga rodu Wingfeatherów. Tom 3

Na wstępie muszę przyznać że mamy przed sobą spore tomiszcze w którym macie świetna grafikę a sama w sobie okładka jest obłędna.
Co nas najbardziej urzekło w tej całej historii i ogólnej fabule to wspaniały opis różnorodnej fauny i flory , oczami wyobraźni jak by człowiek był na miejscu i zwiedzał. Dodatkowo stworzenia i pomysłowe miejsca niczym z krainy baśni. Akcja książki nie zwalnia, Zielone Doliny to istny raj na ziemi i tak naprawdę ostatnie miejsce gdzie nikomu nic nie brakuje i każdy czuje się bezpiecznie.
Książka ma mnóstwo tajemnic, intryg a nawet niespodziewanych zdrad, ale nic nie przebije ilości pięknych krain, podróży w nieznane i odkrywanie tajemnic oraz samego siebie.
Co kryje się w Zielonej Dolinie oraz jakie przygody i perypetie czekają na rodzeństwo musicie odpowiedzi znaleźć sami sięgając po ten piękny egzemplarz.
My jesteśmy oczarowani książka która posiada w sobie połączenie naprawdę wielu wspaniałych fabuł, nie będziecie się nudzić oj nie 🙆 to jest rollercoaster emocji, naginania perspektywy spoglądania w głąb samego siebie i wiary na lepsze jutro 💜 zdecydowanie więcej takich książek chcielibyśmy widzieć na rynku dla dzieci i młodzieży 🤩

Potwór z Zielonych Dolin. Saga rodu Wingfeatherów. Tom 3

• Papierowa