Ella na wycieczce klasowej

Okładka książki Ella na wycieczce klasowej Timo Parvela
Okładka książki Ella na wycieczce klasowej
Timo Parvela Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Ella (tom 3) literatura dziecięca
2022-06-15
47 min.
Timo Parvela Iwona Kiuru Katarzyna Koczubiej-Pogwizd

Okładka książki Zbój Joanna Jagiełło, Marcin Minor
Zbój Joanna Jagiełło, Ma...
Okładka książki Koń, który zniknął Clare Balding, Tony Ross
Koń, który zni... Clare Balding, Tony...
Okładka książki Bułeczka i miłość Lisen Adbåge, Sara Ohlsson
Bułeczka i miłość Lisen Adbåge, Sara ...
Okładka książki Preskot Katherine Alice Applegate, Sara Olszewska
Preskot Katherine Alice App...

Zwariowany humor, szkoła z perspektywy grupki dzieci i ich zmęczonego życiem nauczyciela, który tym razem zmuszony jest pojechać z dziećmi do zoo i muzeum. Nie ma tu morału,, ale jest za to czysta radość:) Zabawna, ciepła historia, będziecie rechotać:)

Ella i jej zwariowana grupa przyjaciół powraca z nowymi zabawnymi sytuacjami.

Przed wami trzecia część przygód naszej ulubionej pierwszoklasistki i jej klasy.

Najfajniejszy pan nauczyciel chodzi ostatnio bardzo poddenerwowany. Ważna sytuacja rodzinna trzyma go w ciągłym stresie!

Pewnego dnia zabiera jednak całą klasę na wycieczkę 😊, gdzie nic nie przebiega zgodnie z planem.
Już od samego początku są problemy. Dzięki grupce dzieciaków , którym nie brakuje różnych zwariowanych pomysłów super przygoda zaczyna się już w autokarze. Ich najbardziej ulubiony Pan nie ma czasu na nudę😊. Po drodze cała klasa zatrzymuje sią na obiad w restauracji, gdzie zostają im zaserwowane dość nietypowe dania. Mimo wszystkich komplikacji udaje im się zobaczyć prawdziwą żywą mumię i dojechać do zoo, gdzie ku zdumieniu wszystkich czeka na nich nie lada atrakcja😊. Na szczęście już niedługo wakacje i najfajniejszy belfer na świecie będzie mógł trochę odpocząć.

Reszty nie mogę wam zdradzić. Sięgnijcie do książki.

„Ella na wycieczce klasowej” to jak na razie nasza ulubiona część przygód tej przesympatycznej dziewczynki. Timo Parvela przeszedł tutaj samego siebie. W tych kilku rozdziałach jest tyle humoru i zabawnych dialogów, że przy czytaniu łapaliśmy się co chwilę za brzuchy. Ilustracje Katarzyny Koczubiej-Pogwizd są jak zawsze na bardzo wysokim poziomie i dopełniają całości. Stworzyła świetne ilustracje postaci, które idealnie odzwierciedlają swoim wyglądem ich charaktery.

Polecamy bardzo! Czyta się szybko a ogromna dawka humoru jest tutaj w 100% gwarantowana.

Na szczęście Ella nie kończy jeszcze swoich przygód . Przypuszczam, że ta zwariowana dziewczynka nie pozwoli nam się długo nudzić😊

@bajkowy.zawrot.glowy

Ella i jej zwariowana grupa przyjaciół powraca z nowymi zabawnymi sytuacjami.

Jak wspominacie szkolne wycieczki? Sięgając do swoich wspomnień zauważyłam, że wycieczki miały jedną prawidłowość – zawsze musiało się coś wydarzyć, co absolutnie nie było zaplanowane i przewidziane! I jestem pewna, że przyznacie mi rację, że właśnie takie nadprogramowe akcje pamięta się z tych wyjazdów najlepiej.

Klasa Elli też wybrała się na wycieczkę. Ci, którzy znają już gagatków, których poczynania opisuje Timo Parvela w serii „Ella i przyjaciele” już wiedzą, ci którzy jeszcze tej klasy nie znają zaraz się dowiedzą – to z pewnością nie była zwyczajna wycieczka! Nie da się ukryć, że pomysłowość tych dzieciaków bywa zaskakująca, tak jak i ich tok rozumowania. Zdziwienie wespół z rozbawieniem to zdecydowanie dwie najczęściej towarzyszące tej lekturze emocje.

Po co nauczycielowi prosiak w torbie? Jak wygląda współczesna mumia? Co trzeba zrobić, aby w restauracji dostać lemoniadę? Jak w sprytny sposób wejść do zoo za darmo i jeszcze mieć na lody? To tylko kilka pytań, na które odpowiedź znajdziecie w „Ella na wycieczce szkolnej” czyli szalonej, przewrotnej i nietuzinkowej nowości od @wydawnictwo_dwukropek

Książeczki o Elli oraz jej szkolnych kolegach i koleżankach to krótkie opowieści podzielone na krótkie rozdziały, w których poziom żartu i absurdu (aczkolwiek nie do końca oderwanego od rzeczywistości, bo znając dziecięcą wyobraźnię, wiele z opisanych sytuacji mogła być inspirowana życiem 😉) sięga zenitu. Sięgnięcie po te niewielkim formatem książki skutkuje ogromnymi, często niekontrolowanymi wybuchami śmiechu. Lekkość tekstu, duża ilość zabawnych dialogów, proste ilustracje i nieprzewidywalność zdarzeń sprawiają, że każdy młody czytelnik je pokocha. Idealne do wspólnego wesołego czytania oraz samodzielnego delektowania się lekturą przez literackich nowicjuszy.

To zdecydowanie jest nasz klimat i jeżeli lubicie naprawdę śmieszne komedie, to „Ella na wycieczce szkolnej” powinna wpaść w Wasze ręce.

Klasa Elli też wybrała się na wycieczkę. Ci, którzy znają...

• Dla Dzieci
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Ella na wycieczce klasowej