Niuniuś i lato. Książka o emocjach małego dziecka

Okładka książki Niuniuś i lato. Książka o emocjach małego dziecka Aga Nuckowski
Okładka książki Niuniuś i lato. Książka o emocjach małego dziecka
Aga Nuckowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Natuli literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Natuli
2022-05-24
2022-05-24
emocje małe dziecko prosiaczek morze wakacje

To już kolejna pora roku z Niuniusiem i muszę przyznać, że lato i wakacje z tym bohaterem to naprawdę wyjątkowa i pełna dziecięcych emocji wyprawa.

Czego można się spodziewać po tej książce? Otóż czeka Was prawdziwa wakacyjna, rodzinna przygoda, którą przeżyjecie razem z Niuniusiem i jego rodzicami. Zacznie się od podróży pociągiem, będą kąpiele w morzu, spanie w namiocie, ognisko, letnia burza oraz wakacyjne przyjemności i utrapienia, które z pewnością też każdy z Was zna, a które dla dzieci są nowością, czekającą na odkrycie.

Słoneczny klimat w połączeniu z relacjami rodzinnymi daje obraz naprawdę rzeczywistych wakacji, a co za tym idzie autentycznych emocji, z którymi może borykać się dziecko. Dlatego też ta książka to nie tylko przyjemne opowiastki, ale też wsparcie dla rodziców, które znajduje się na końcu książki.

To co jest również warte uwagi to niezawodny i nienachalny humor, które uwielbiamy w książkach o Niuniusiu.

Jeśli zatem szukacie książki o emocjach w wakacyjnym klimacie to jest to właśnie książka dla Was.

Wakacje nad morzem! 🌊⛵🐟 Jesteście chętni?

Lenia część Niuniusia opowiada o tym jak mały prosiaczek wybiera się nad morze wraz z rodzicami. Tak jak poprzednie części tej znanej serii tekst jest idealnie dopasowany do małych czytelników, a historia jest bardzo bliska dziecku.

Sama książeczka została podzielona na rozdziały, co upraszcza zrozumienia, pomaga się skupić, ale umożliwia też zrobienie przerwy o ile czytelnik zrobi się już zmęczony 🙂.

Nasza przygoda zaczyna się w domu. Niuniuś korzysta z balii żeby trochę się ochłodzić, następnie uczestniczy w pakowaniu się do wyjazdu, a w końcu wyrusza w podróż pociągiem, który zabierze go nad morze.

Niuniuś na początku nie był przekonany do zabawy w morskich falach. Wolał zostać ma brzegu, ale wkrótce nasz bohater z przyjemnością przekonał się do morskich kąpieli.

Nocleg także jest przygodą, to prawdziwy kemping pod namiotem ⛺! A żeby nie było nudno w namiocie pojawia się nieproszony gość! Domyślacie się jaki?

W kolejnych rozdziałach spędzamy więcej czasu na plaży, kupujemy kukurydzę i poznajemy mewy.
Kolejną atrakcją jest też ognisko 🔥, które zostaje przerwane przez burzę ⛈️. Na szczęście w doborowym towarzystwie nawet takie sytuacje potrafią być atrakcyjne.

Przyznam, że jest to 3 część Niuniusia, którą mieliśmy okazję poznać i z całą pewnością została ona naszą ulubioną książką z serii. Każda z nich jest fajna, ale ta zwyczajnie najbardziej przypadła nam do gustu.

Ogromnie podoba mi się to, że cała seria jest napisana z perspektywy małego dziecka, co sprawia, że książka szybko przypada maluchom do gustu.

Wakacje nad morzem! 🌊⛵🐟 Jesteście chętni?

Niuniuś i lato to idealna książka dla Nas. Już po pierwszym zapoznaniu z tą cudowną świnką moje dzieciaki zakochały się w niej. Jak tylko dostali te książkę to kazali sobie ją czytać conajmniej 5 razy, ale przestałam już liczyć 🙈

Niuniuś I lato opowiada historyjki świni, która pierwszy raz wybiera się w podróż z rodzicami nad morze. Przeżywa tam wiele emocji bo jedzie pociągiem, śpi w namiocie, ale pogoda też zaskakuje i pojawią się burza.

Te krótkie opowieści będą idealne by oswoić malucha z wakacjami, z wspólnym wyjazdem poza dom bo jednak urlop może stresować i to bardzo. A przeżywając go wcześniej z Niuniusiem dziecko oswoi emocje jakie mogą je spotkać i dowie się jak świnka sobie z nimi poradziła.

Dopełnieniem tej cudownej książki są przepiękne ilustracje, które zabierają nas w świat małej świnki.

Jesteś rodzicem małego dziecka? Nadeszły wakacje, upragniony urlop i za chwilkę wyruszycie na pierwszą wyprawę nad morze?
Niuniuś i lato pomoże Ci przygotować się na tę wycieczkę z maluchem.

Seria książek o Niuniusiu to przede wszystkim historyjki obrazkowe w temacie emocji małego dziecka. Autorką tej serii jest Aga Nuckowska, która w bardzo przystępnych słowach inspiruje do zabawy i wspólnego czytania z dzieckiem. Piękne ilustracje opracowała Aleksandra Szwajda, które zachwycają i przenoszą w świat Niuniusia.

W tej książce Niuniuś wybiera się nad morze z rodzicami. Podczas wyprawy towarzyszy mu wiele emocji rozpoczynając od radości i ekscytacji, a kończąc na frustracji, bezradności i strachu. Dla rodziców to wsparcie w rozumieniu dziecięcych emocji, a dla samego dziecka niezwykła przygoda pełna emocjonalnych niespodzianek!

Ta publikacja podzielona jest na kilka rozdziałów. Znajdują się w niej:
- przygotowanie do wakacji i wyjazd pociągiem,
- zabawa w wielkim, szumiącym i mokrym morzu,
- spotkanie z natrętnym komarem w namiocie,
- nieprzyjemna sytuacja z mewami,
- nadejście burzy.
Każdy z rozdziałów pokazuje dziecięce emocje i sposoby na reakcji na nie. Każda przygoda niesie ze sobą jakaś naukę, zarówno dla dziecka, jak i dorosłego.

Uwielbiam Niuniusia za refleksyjnych rodziców pielęgnujących ciekawość światem małego dziecka. Cenię za dbałość o emocje, te przyjemne i nieprzyjemne, które są z każdym na co dzień. Podoba mi się to, że książka pokazuje nam też ten psychologiczny aspekt m.in. rozwój dziecka. Jest to bardzo cenna i potrzebna lektura dla najmłodszych, do wspólnego czytania z rodzicami.

W tej książce najważniejsze jest dziecko, jego emocje, jego świat. Jednocześnie w bardzo piękny sposób ukazuje codzienność, czułość, bliskość rodziny. Polecam!

Niuniuś i lato pomoże Ci przygotować się na tę wycieczkę z maluchem.

Gotowi na lato? 🌞

Ja już odliczam dni do urlopu 🤭 A póki co letnie przygody przeżywamy z Niuniusiem 👍

W nowej część "Niuniuś i lato" znajdziemy pięć krótkich opowiadań, które w ciekawy sposób przedstawiają wakacyjny wyjazd i całe spektrum emocji, które przeżywa główny bohater. Młody czytelnik na pewno odnajdziecie tam również swoje własne doświadczenia.

Zaczyna się od ekscytacji przed czekającą Niuniusia podróżą i radością płynąca z wyprawy nad morze. Spakowany prosiaczek nie może się doczekać dojazdu na miejsce, aż z tych emocji w końcu zasypia 😄

Budzi się już nad morzem, ale... wcale nie chce wejść do wody. W końcu pewna psotna fala przekonuje malucha, że w morzu czeka go dobra zabawa. Na uwagę zasługuje postawa rodziców, którzy dają przestrzeń na stopniowe oswojenie się z nowością oraz dobór lektury przez mamę Niuniusia 😄👍

Kolejna historyjka pokaże nam na bardzo życiowym przykładzie, czym jest frustracja. Niuniuś i jego rodzice śpią w namiocie. Gdy tylko gasną światła pojawia się on - komar. I jak tu zasnąć...

Następnego dnia na plaży Niuniuś dostaje kukurydzę. Ale chrapkę na nią mają też natarczywe mewy... Niuniuś czuje się bezradny, ale z pomocą przychodzi mama 💪

Na koniec wycieczki rodzina planuje ognisko. Niestety nadchodzi burza i wszystko niszczy. Prosiaczek jest mokry i głodny. Czy rodzice pomogą mu poczuć się znów bezpiecznie?

Jak widzicie historyjki są bardzo życiowe i bliskie doświadczeniom dziecka. Urocze ilustracje i krótki tekst na pewno zaciekawią malucha. U nas już nie na dnia bez Niuniusia 😄 Fajnie, że przedstawione są takie emocje, które raczej rzadko można spotkać w innych lekturach.

Niuniuś pokazuje najmłodszym różnorodność uczuć i sposoby na radzenie sobie z różnymi trudnościami. Polecanko!

Gotowi na lato? 🌞

Zaczyna się od...

„Niuniuś i lato” jest historią prosiaczka, który jak każde małe dziecko jest pełny emocji, ciekawości i żądzy przygód. Chętnie poznaje nowe rzeczy i bierze udział w niezapomnianych przygodach. Tym razem, wraz z mamą i tatą wyrusza nad morze, gdzie czeka na niego ciepły piasek, orzeźwiająca woda, gotowana kukurydza, spanie w namiocie i jeszcze parę rzeczy. Czy ta wyprawa będzie dla niego miłym wspomnieniem?

Niuniusia i jego rodzinę miałam okazję poznać już przy poprzednim zbiorze opowiastek o wiośnie. Bardzo podoba mi się to, jak pokazana została w tej serii relacja między dzieckiem, a jego rodzicami. Mama i tata są cierpliwi, bez marudzenia spędzają czas ze swoim synkiem, chętnie tłumaczą mu to, czego nie rozumie, ale również stawiają granice. Właśnie tak powinno być w dobrze funkcjonującej rodzinie. Zamiast odsyłać swoje pociechy przed ekrany, koniecznie znajdźmy chwilę, by pobyć z nimi na łonie natury.

Jak zwykle jestem zachwycona ilustracjami Aleksandry Szwajdy oraz pięknym wydaniem książki. Na szczególną uwagę zasługuje wklejka z konstelacją gwiazd. Podoba mi się również, że w treści wplecione zostały różne odgłosy, na przykład pociągu, czy też mew oraz to, że na końcu autorka poświęciła dwie strony na temat emocji, które są normalne zarówno u dorosłych, jak i dzieci, choć te ostatnie dopiero uczą się z nim żyć, wyrażać je i trzymać w ryzach. Bez obaw, nasze pociechy w końcu zrozumieją, że nie mogą nikogo bić, by dać upust swojej złości, musimy je jednak tego nauczyć, bo póki co, kieruje nimi instynkt.

Cieszę się, że powstają tego typu pozycje i gorąco zachęcam wszystkich, którzy mają w swoim otoczeniu małe dzieci, do zapoznania się zarówno z tą książeczką, jak i z tymi, które do tej pory zostały wydane w tej serii. Mamy do wyboru spotkanie Niuniusia z niemiłym panem, oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia oraz wiosenne przygody rodzinki świnek. Nie mogę się doczekać, aż będę mogła te historyjki przeczytać mojej córeczce.

Ach jak fajnie jest znów spotkać Niuniusia!

Jest lato. Niuniuś wraz z rodzicami planują wakacyjny wyjazd nad morze. Pakują najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszają w podróż pociągiem. Na miejscu spędzają miły czas na plaży, wygrzewają się na słońcu, kąpią w wodzie i zajadają przysmakami sprzedawanymi przez obnośnych sprzedawców. Palą ognisko i nocują w namiocie.

Istna sielanka, nie pozbawiona jednak przygód i dużych emocji. Spotkamy się w niej z pełną ekscytacją prosiaczka na wieść o wakacjach i podróży pociągiem, strachem przez morzem, bezradnością kiedy złośliwe mewy chcą ukraść Niuniusiowi przekąskę, frustracją taty, gdy do namiotu wlatuje komar oraz z tym jak rodzice zapewniają prosiaczkowi poczucie bezpieczeństwa nawet w czasie złowrogiej burzy.

Jak zawsze jestem w pełni zachwycona zarówno ciepłymi i pogodnymi ilustracjami, jak i treścią pisaną w konwencji bliskościowej, wychowania w miłości i szacunku. Rodzina Niuniusia to pewien ideał, do którego sama dążę i który sprawia, że czuję ciepło w sercu. To historie, do których z przyjemnością wracam z moimi dziećmi, by pokazać im jak ważne w naszym życiu są uczucia oraz to, żeby zwyczajnie trzymać się razem i kochać do granic możliwości 🙂

Ale autorka nie zapomniała także o nas, rodzicach, i na końcu książki skierowała do nas krótki poradnik o tym jak działają emocje małego dziecka.

Bardzo Wam polecamy Niuniusia❤️

Ach jak fajnie jest znów spotkać Niuniusia!

Istna...

Rozpoczął się rok szkolny. Machina ruszyła. Młodsze dzieci ruszyły do przedszkola a starsze do szkoły. A gdyby tak zatrzymać na chwilę czas i powspominać wakacje?

My w tym roku byliśmy nad morzem. To dokładnie tak jak Niuniuś, bohater książki od Natuli "Niniuś i lato" Mały prosiaczek jedzie na wakacje ze swoimi rodzicami. Najpierw pakuje się, później wyrusza w podróż pociągiem aby trafić nad upragnioną plażę. Każdy etap jest niezwykle interesujący i wiążą się z nim nowe odczucia oraz przygody. Niuniuś jak każde dziecko jest spostrzegawczy i ciekawy wszystkiego co się dzieje dookoła. A jego poczucie humoru i radość uprzyjemniają całą wyprawę.

Przyjemne czyta się z dzieckiem taką pogodną historię. Nawet kiedy zdarzają się trudne sytuacje, albo wydarzenia mrożące krew w żyłach 😉 [ jak burza] zawsze jego rodzice są blisko. A przygody kończą się dobrze.
Podoba mi się postawa rodziców którzy wspierają swojego syna. Dają mu przestrzeń na poznawanie nowych rzeczy. Dają mu możliwość przeżycia radosnych ale i ciężkich chwil, pokazując że zawsze są w pobliżu. A kiedy sytuacja tego wymaga bronią go.

Książka podzielona jest na kilka tematyczny rozdziałów a każdy z nich może służyć jako pretekst do rozmowy z dzieckiem. Jestem pod wrażeniem samej szaty graficznej publikacji. Kolorowych, wesołych ilustracji. Sam Niuniuś jest przesympatyczny, ale to owłosiony tata skradł moje serce <3 Książka ma twardą oprawę i mocny papier.

Cała nasza czwórka bardzo lubi czytać o przygodach małego prosiaczka 👍

- Mamo, ta książka jest wspaniała. Chcę ją czytać już zawsze na zawsze!
Po takiej rekomendacji mojego młodszego syna już chyba nic nie muszę dodawać 😁 ale muszę. Bo też uważam, że to taka książka, która nigdy z naszego domu nie zniknie, bo jest przeurocza, mądra i zabawna. I w fajny sposób mówi k emocjach, które często nasze dzieci przeżywają na wakacjach - szczególnie tych pierwszych, świadomych. Jest ekscytacja, trochę strachu i obaw. Jest zachwyt i zew przygody. Wszystko to w świetnej książce od Wydawnictwa Natuli - 'Niuniuś i lato'. Jej autorkami są Aga Nuckowski (tekst) i Aleksandra Szwajda (ilustracje).
Przed Niuniusiem - sympatycznym prosiakiem - ogromną przygoda. Po raz pierwszy jedzie nad morze! I to pociągiem! Będzie spał w namiocie, mierzył się z falami i z... Bzyczeniem komara! Nie zabraknie też mew złodziejek, ogniska i burzy. Ale nic nie jest straszne, kiedy rodzice są obok.
W książce mamy duże, piękne i zabawne ilustracje i niewiele tekstu. Wszystko zamknięte w twardej oprawie. Dodajmy do tego sympatycznych bohaterów i sytuacje, z którymi ma szansę zetknąć się każde dziecko (nawet nie wyjeżdżając nad morze, namiot można rozstawiać we własnym ogrodzie - tylko z mewami w ogrodzie może być problem 😉) i mamy książkę idealną, którą pokochają nie tylko maluchy. To świetna, letnia lektura, do której fajnie będzie wracać również zimą. Podobnie jak do wspomnień z wakacji.
Polecamy również jako jedną z pierwszych książek o nie zawsze łatwych emocjach, towarzyszących poznawaniu nowego i nieznanego. Będzie świetna jako wstęp do rozmów już z trzylatkami. Chociaż myślę, że najwięcej z tej książki wyciągną cztero-, pięciolatki. Fajnie przeczytać ją jeszcze przed wyjazdem na wakacyjne wojaże - dzięki temu dziecko będzie bardziej przygotowane i do podróży i przebywania poza domem oraz emocji z tym związanych.

- Mamo, ta książka jest wspaniała. Chcę ją czytać już zawsze na zawsze!

"Niuniuś i lato" to kolejna część przygód prosiaczka o imieniu Niuniuś i jego rodziny. Zdarzenia z tej książki są bardzo zwyczajne, przez co niezwykle ujmujące i zabawne. Codzienność bohatera to codzienność naszego dziecka- książeczka świetnie oddaje charakter i emocje małych dzieci traktując je jako coś normalnego i naturalnego.

Podzielona jest na rozdziały: Podróż, Fala, Komar, Mewy i Ognisko. Każdy przedstawia inne zachowania i uczucia w sytuacjach, jakie spotykają nas na co dzień. Niuniuś przeżywa podróż pociągiem, ogromnie się ekscytuje, boi się wejść do morza, irytuje się latającym komarem przez którego nie może spać, boi się mew, które chcą zjeść jego kukurydzę czy szuka schronienia w ramionach mamy i taty podczas burzy. Brzmi znajomo? To nasza codzienność z dziećmi ubrana w historię naszego bohatera. Wszystko w wakacyjnym, ciepłym lekkim klimacie.

Każde dziecko może odnaleźć tu siebie i zdarzenia ze swojego życia, przez co na pewno zrozumie Niuniusia i jego emocje. To niewątpliwie bohater, który stanie się bliski naszym pociechom. Książka jest idealnie skrojona pod dzieci, bo autorzy nie zapomnieli zadbać o to, co kochamy najbardziej, czyli piękne, duże, kolorowe ilustracje, które odgrywają tu główną rolę. Momentami trochę przypominają komiks. Dużo jest też wyrazów naśladowczych, a prosty język trafi do każdego.

"Niuniuś i lato" to ciepła, idealna na lato, zabawna i dowcipna książeczka dla starszych i młodszych. Daje dużo radości i frajdy z czytania, a przy tym cieszy oko. Do tego twarda oprawa- wszystko pięknie ze sobą gra! Polecamy obie części :)

Podzielona jest na rozdziały: Podróż, Fala,...

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Z na półce Celinki
  • Emocje
  • Lato i wakacje
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Niuniuś i lato. Książka o emocjach małego dziecka