To lepsze życie

Byłam zadowolona z dokonanego przeze mnie wyboru książki do przeczytania autorstwa Pani Agnieszki Bednarskiej pt. '' Wszystko przed nami'', zwłaszcza że jej autorkę miałam okazję wcześniej poznać jej debiutancką książkę pt. '' Emigracja uczuć'', która właściwie jest kontynuacją dalszej części losów o czterech przyjaciółkach: Agaty, Ewy, Róży i Mirki.

Lubię, kiedy poruszana tematyka w powieści opisana jest właściwie oraz własnej obserwacji pisarki, która wie, jak ma opisać i czuje związana się emocjonalnie z dziewczynami, będącymi dla siebie wparciem w każdej sytuacji.

Są takie chwile, że można się pogubić w życiu występującym u przyjaciółek, ale to wynika z nadmiaru nagromadzonych zbyt wielu problemów, z którymi muszą sobie poradzić.

Całość książki ogólnie dobrze jest skonstruowana.

To książka, która przyczyni się do wielu przemyśleń, refleksji nad życiem.

Pojawią się również momenty wzruszeń, zabawnych sytuacji.

Nie jest łatwo się mi osobiście oderwać od czytania tej książki, gdyż losy bohaterów są mi szczególnie bliskie.

Czy bohaterom starczy sił, aby, pokonać swoje słabości będąc niepewnym swojej przyszłości?

O tym należy się, przekonać czytając tę książkę.

Lubię, kiedy...

Ja tej książki nie przeczytałam,ja tę książkę pochłonęłam,a Agnieszka Bednarska "ląduje" na liście ulubionych autorów.Druga część książki "emigracja uczuć" wciąga jeszcze bardziej niż pierwsza.Dalsze losy czterech przyjaciółek ,pokręcone,czasem z górki,czasem pod górkę ale najpiękniejsze jest to że wszystkie trzymają się razem i wzajemnie wspierają.
Oczywiście polecam !!!

Oczywiście polecam...

Słabsza kontynuacja "Emigracji uczuć"- sztuczne dialogi,książka już tak nie wciąga, ale wiadomo- ciekawość, co wydarzyło się bohaterom, zwycięża 😉

4 przyjaciółki , każda po przejściach każda inne życie ale jeśli coś się dzieje zawsze są razem . Gdy ich przyjaciółka znika po śmierci synka zaczynają jej szukać na własną rękę .

Niektóre z bohaterek będą musiały sobie inaczej życie poukładać , a niektóre marzenia spełnią albo się rozstaną . To wszystko w książce . Zapraszam do przeczytania .

Taka sobie

Taka sobie

Duży plus należy się autorce za stworzenie bohaterów prawdziwych i szczerych, z całą gamą uczuć - od smutku, zagubienia, tęsknoty po potrzebę miłości. W książce pełno życiowych dramatów, wewnętrznych problemów, ale i marzeń i planów, które rozmywają się gdzieś po drodze w zetknięciu z niełatwą przecież rzeczywistością. Autorka porusza temat emigracji, straty dziecka, in vitro, zdrady, rozwodu, kredytu mieszkaniowego - sporo tego, może trochę zbyt dużo tych trudności życiowych, przez co czasami trudno było mi się skupić.

Wypożyczyłam książkę, żeby sprawdzić na ile podobna jest ta historia, do historii z serialu o tym samym tytule. Okazuje się jednak, że te historie są zupełnie różne - a ta książkowa całkiem przyjemna i sprawnie napisana. Młodzi ludzie, którzy próbują odnaleźć się w obliczu wydarzeń, jakie mogą spotkać każdego - śmierć i narodziny dziecka, choroba rodzica, zdrada, rozwód i zaginięcie bliskiej osoby. Nie jest to arcydzieło, ale książka naprawdę przyzwoita. Do pociągu w dalszą podróż w sam raz.

Dalsze losy przyjaciółek z pierwszej części i ich rodzin. Każda w jakiś sposób "potargana" przez los, radząca sobie z tym po swojemu. A w tle emigracja...
Bardzo życiowa książka, napisana w dobrym stylu. Polecam!

Bardzo życiowa książka, napisana w dobrym stylu. Polecam!

Świetna , prawdziwa , wywołująca emocje ! Mam nadzieję , że będzie kontynuacja 🙂

Wciągająca historia, podobała mi się znacznie bardziej niż cześć 1. Czekam na ciąg dalszy :)
Słuchałam audiobooka i bardzo polecam lektorkę :)

Słuchałam audiobooka i bardzo polecam lektorkę :)

• Biblioteka
  • Przeczytane 2014

Dodaj cytat z książki To lepsze życie