rozwińzwiń

Mogą Cię zainteresować

Wyróżniona opinia i

Piętno Katriny

przeczytanych książek 1046 napisanych opinii 635

Fabuła wciagajaca, trzymajaca wysoki poziom. Zakończenie ciut słabiej, ale nadal mocne 7 gwiazdek. Z pewnościa sięgnę po kolejne ksiażki autorki.

Bardzo dobra powieść, wciągnęła mnie na maxa. Zdecydowanie polecam

Bardzo dobra powieść, wciągnęła mnie na maxa. Zdecydowanie polecam

"Piętno Katriny" Agnieszki Bednarskiej @agnieszkabednarska.pisarz jest pierwszym tomem z serii o Amandzie Pietrzak.
Fabuła książki została osadzona częściowo w Polsce, a częściowo w Stanach Zjednoczonych na terenach, gdzie w 2005 roku jeden z najbardziej niszczycielskich huraganów zebrał swoje żniwa. Mowa oczywiście o Huraganie Katrina.
Autorka w swojej książce zabiera nas w podróż po świecie żywych i martwych. Gdzie drogi tych dwóch światów krzyżują się ze sobą. Gdzie jedni i drudzy oczekują na pomoc... Gdzie pojawi się ktoś kto żywym pomoże uporać się ze stratą, a zmarłym odejść i w końcu zaznać spokoju, na który zasłużyli...
Oprócz świetnie nakreślonego elementu paranormalnego znajdziemy też wątek kryminalny, który idealnie wpasował się w całą fabułę. Bohaterowie są wyraziści i charakterni. Poruszone są temty takie jak PTSD czy przemoc psychiczna w rodzinnie.
Autorka opisała wszystko tak realnie ,że siedząc w ciemnym pokoju, przy świetle padającym tylko z czytnika, miałam wrażenie, że ktoś mnie obserwuje i nie raz obejrzałam się za siebie.
To jedna z tych książek od, których nie jesteś w stanie się oderwać❤️

Autorka w swojej książce zabiera...

Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi wrażeniami po lekturze książki "Piętno Katriny" autorstwa Agnieszki Bednarskiej. To mroczne i pełne tajemnic opowieści, której oceniam na 6/10 gwiazdek. Przygotujcie się na emocjonującą podróż do świata, w którym granica między rzeczywistością a snem rozmywa się, a huragan Katrina zostawia ślady zniszczenia i traumę.

Autorka zaprasza nas do Luizjany i Missisipi, gdzie odbywa się dramatyczne starcie z żywiołem natury i własnymi lękami. Główną bohaterką jest dziewczyna z Polski, która ucieka przed własnymi demonami i znajduje schronienie w tajemniczym Norco Valley. Jednak to miejsce nie oferuje spokoju, gdyż rodzi się tam zagadkowa historia pewnej rodziny osiedlającej się w okolicznym domostwie.

Agnieszka Bednarska mistrzowsko buduje napięcie i atmosferę grozy. Jej piękny język pozwala czytelnikowi wczuć się w emocje bohaterów i poczuć nieuchronność nadchodzącego zagrożenia. Czuć, że autorka wkładała wiele serca w kreowanie postaci i ich psychologiczny rozwój.

Niestety, mimo wielu zalet, "Piętno Katriny" nie w pełni spełniło moje oczekiwania. Momentami fabuła wydaje się rozwlekła, a tempo narracji nie zawsze trzymało mnie w napięciu. Czułam, że niektóre wątki mogły zostać bardziej precyzyjnie rozwinięte, a zakończenie było przewidywalne.

Pomimo tych niewielkich wad, powieść Agnieszki Bednarskiej wciąż ma wiele do zaoferowania. Jej talent w tworzeniu atmosfery i eksplorowaniu psychologicznych aspektów bohaterów jest niezaprzeczalny. Cieszę się, że sięgnęłam po tę książkę i mogłam odkrywać tajemnice Norco Valley razem z główną bohaterką.

Jeśli szukacie lektury, która zapewni Wam dawkę tajemnicy i wciągnie Was w mroczne zakamarki ludzkiej psychiki, "Piętno Katriny" jest wartą uwagi propozycją. Przygotujcie się na burzliwe emocje i niepokojące odkrycia, ale bądźcie gotowi na pewne momenty, gdy tempo opowieści zwalnia.

Autorka...

PIĘTNO KATRINY
@agnieszkabednarska.pisarz
Cykl:Amanda Pietrzak (tom 1)
Seria:Gorzka czekolada

"Wszystko to, co w historii, którą właśnie zamierzasz przeczytać, jest najbardziej mroczne, przerażające i nieprawdopodobne, to fakty."

Czy po takich słowach, chcielibyście poznać treść tej książki?
Ja oczywiście, że Tak.
A Wy?

W 2005 roku Huragan Katrina spustoszył stany Luizjana i Missisipi. Mnóstwo ludzi straciło nie tylko swój dobytek, zwierzęta ale również przyjaciół i bliskich. Ci co przeżyli, żyli w ciągłym strachu. To tutaj wraz ze swoją rodziną (po śmierci pasierba) przeprowadza się Hubert i Rebeca wraz z 5 letnim Markusem. Norco Valley - to również tutaj spotkamy Amandę (Amy),która po pewnych wydarzeniach opuszcza dom rodzinny w Polsce, zrywa kontakt z rodziną i zamieszkuje w miasteczku. W którym życie, toczy się, swoim własnym torem. Miasteczko, które skrywa pewne tajemnice. Wkrótce losy wszystkich naszych bohaterów się połączą . Czy skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne?

#piętnokatriny zaczynając ją czytać nie spodziewałam się że będzie to tak świetny thiller psychologiczny, który skrywa w sobie mnóstwo emocji, uczuć, bólu, smutku, ale również i nadziei. Agnieszka opowiada o ludzkim dramacie, lęku , traumie i strachu o przyszłość. Jest to książka, która idealnie łączy w sobie fikcje z faktami oraz zjawiskami nadprzyrodzonymi. A ponieważ książka zawiera w sobie niektóre prawdziwe wydarzenia, sprawia, że nasza wyobraźnia zostaje pobudzona do granic możliwości. Chwilami nie byłam w stanie wyobrazić sobie, tego z czym musieli zmierzyć się Ci wszyscy biedni ludzie. Poza tym autorka porusza bardzo traumatyczne przeżycia dla mnie jako czytelnika i jednocześnie matki, bo przecież śmierć dziecka, które samo odbiera sobie życie jest dla rodzica najgorszym przeżyciem.
Nie chce Wam za dużo zdradzać, bo uważam że sami powinniście sprawdzić co jeszcze w sobie skrywa ta historia. A uwierzcie, jest tego jeszcze trochę.
Reasumując:
#pietnokatriny to historia, która bez wątpienia dostarczy Wam mnóstwo wrażeń i emocji, zmuszając nas do refleksji.
Polecam Wam serdecznie.

PIĘTNO KATRINY
@agnieszkabednarska.pisarz
Cykl:Amanda Pietrzak (tom 1)
Seria:Gorzka czekolada

Czy po takich słowach, chcielibyście poznać treść tej książki?
Ja oczywiście, że Tak.
A Wy?

W 2005 roku Huragan Katrina spustoszył stany...

Na półkach: , , , , ,

To było moje pierwsze i nie ostatnie spotkanie z twórczością Agnieszki Bednarskiej. Postanowiłam wysłuchać jej audiobooka pod tytułem "Piętno Katriny". Nie spodziewałam się, że otrzymam aż tak dobre dzieło. Tutaj fikcja miesza się z jawą. Obok siebie chodzą żywi i martwi. Bałam się, że nie rozpoznam żyjących bohaterów. Uwielbiam książki, w których występują zjawiska nadprzyrodzone. Tutaj miałam ich pod dostatkiem. Jeden z bohaterów jest jakby z makabrycznego filmu o psychopatach. Idealna historia dla mnie. Słuchałam jej z zapartym tchem. Powiem wam, że na początku książki płakałam. Szesnastoletni syn głównej bohaterki popełnił samobójstwo. Dlaczego to zrobił? Cierpiałam razem z nią. Ta sytuacja mocno mnie dotknęła. W pełni rozumiem jej zachowanie. Matka do końca życia nie pogodzi się z utratą życia swojego dziecka. Mąż (ojczym) nie może patrzeć, jak żona się męczy, więc postanawia zmienić otoczenie. Zabiera całą rodzinę do tajemniczej krainy, w której swoje żniwo zebrała Katrina. Jakiej? To już musicie odkryć sami. Dodam tylko, że tam będzie się dużo działo. Nie zabrakło również wyśmienitych zwrotów akcji, po których nie potrafię się pozbierać. Autorka troszkę mnie przeraziła.
Dzięki tej historii mam ochotę poznać drugi tom. Ciekawa jestem, co tam się będzie działo. Po pierwszej części mogę się spodziewać dosłownie wszystkiego.
Polubiłam Rebekę, która cierpi po stracie syna. Hubert — jej mąż bardzo mnie irytował. Nie pozwolił żonie przeżyć żałoby, tak jak ona tego chciała. Twierdził, że powinna zapomnieć o swoim synu i żyć jakby nic się nie stało. Dlaczego? Tego dowiecie się z książki "Piętno Katriny". Rebeka i Hubert mają pięcioletniego syna Markusa. Chłopczyk ma niezwykły i jednocześnie mroczny dar.
Poznałam również Amandę Pietrzak zwaną Amy. Bardzo ciekawa postać. Warto się jej przyjrzeć z bliska.
Czy wierzycie w istnienie duchów?
Zachęcam do poznania "Piętna Katriny". Idealna historia dla wszystkich miłośników powieści z duchami.
Na końcu książki kilka słów od autorki. Uwielbiam, gdy autorzy zwracają się bezpośrednio do swoich czytelników.
Ps.
Na uwagę zasługuje również lektor. Książkę "Piętno Katriny" czytał Maciej Kowalik. Świetny głos. Dobry wybór. Brawo.

całkiem fajna, ale mocno przeciągnięta. Autorka powoli wciągała w fabułę i starała się jak najdłużej trzymać w niepewności, przez co zakończenie było ekstraszybkie - no i przewidywalne.

Sama historia całkiem ciekawa, ale te wątki takie niewykorzystane :(( można było zrobić z tego coś wybitnego!

Z dreszczykiem grozy i pełna gama emocji,budowała napięcie książka.
Porwała mnie i chwyciła głęboko.
Z klimatem ciekawym napisany kryminał,pióro autorki doskonałe.
Historia prawdziwa wydarzyła się na faktach.
Przeczytałam z przyjemnością ten świetny,przejmujący kryminał.

Z dreszczykiem grozy i pełna gama emocji,budowała napięcie książka.
Porwała mnie i chwyciła głęboko.
Z klimatem ciekawym napisany kryminał,pióro autorki doskonałe.
Historia prawdziwa wydarzyła się na faktach.
Przeczytałam z przyjemnością ten świetny,przejmujący kryminał.

Dziś chciałabym Wam przedstawić kolejną poruszającą powieść Agnieszki Bednarskiej, od której nie sposób się oderwać.
Historia rozgrywa się w małym miasteczku Norco Valley, spustoszonym w 2005 roku przez huragan Katrina. Kilkanaście lat później mieszkańcom nadal towarzyszy lęk i ciągle powracające koszmary z tamtych dramatycznych chwil.
Właśnie do tego miejsca trafiają główni bohaterowie książki. Amy to dziewczyna z Polski, która ucieka przed bolesną przeszłością i zdarzeniami do których doprowadziła. Jest jeszcze małżeństwo Heeneyów z synkiem Markusem mierzący się z samobojczą śmiercią syna Rebeki z poprzedniego związku. Losy tej czwórki niespodziewanie się przecinają. Czy odnajdą tam wymarzony spokój i ukojenie? Czy może czeka ich kolejne życiowe tornado? Tego Wam nie zdradzę, odpowiedzi musicie poszukać sami 😊 Choć uwierzcie, że warto.
Autorka w tej powieści znakomicie połączyła ze sobą kilka gatunków literackich, stwarzając przy tym niesamowitą i mroczną całość. Znajdziemy tu elementy zarówno grozy jak i thrillera psychologicznego, a także poczujemy klimat horroru godny samego Kinga. Dodatkowym atutem jest to, że Pani Agnieszka inspirowała się prawdziwymi wydarzeniami, a jej opisy są tak obrazowe, iż czułam się tak jakbym sama brała udział w opowiadanych zdarzeniach. Po "Płaczącym chłopcu" myślałam, że nic lepszego już nie trafi do moich rąk, a tu każda kolejna książka jest jeszcze bardziej fascynująca. Polecam wszystkim, którzy lubią atmosferę tajemniczości, mistycyzmu i wątków parapsychologicznych.

Właśnie do tego miejsca trafiają...

Muszę przyznać, że nie sięgam po takie książki. Jakie? Takie, w których życie realne posiada skrawki niewytłumaczalnych zdarzeń i tym podobnych. Ale książki Agnieszki Bednarskiej po prostu skradły moje serce. Tym bardziej, że akcja całej powieści zagęszczona tajemnicami bohaterów, specyficznym mrokiem, wręcz namacalną aurą niesamowitości i zdarzeń z pogranicza jawy i snów, sprawiają, że całą tę opowieść chłonie się prawie jednym tchem. Autorce za tło posłużyły wydarzenia z przeszłości – huragan Katrina, jaki przeszedł przez stany Luizjana i Missisipi w sierpniu 2005 roku, pozostawiając po sobie spustoszenie i osobiste tragedie ludzi.

Hubert z Rebeką i synem Markusem przenoszą się do Norco Valley. Miasteczka, które nawiedził huragan, i które ma stać się azylem dla nich, pomóc odbudować relacje po stracie najbliższej osoby. Autorka zastosowała tutaj również retrospekcję, która przybliża nam związek Huberta i Rebeki, a także zdarzenia, które zacieśniają wokół nich. Jak się okazuje, Hubert, szanowany lekarz, ma bardzo wiele na sumieniu. Markus to chłopiec wrażliwy, jest tak naprawdę jedynym świadkiem dramatu, jaki rozegrał się w przeszłości w tej rodzinie.

Tuż po przyjeździe i próbach zaaklimatyzowania się, następuje seria dziwnych i niewytłumaczalnych wydarzeń, które nabierają tempa z każdym dniem i każdą dziwną decyzją mężczyzny, który znakomicie manipuluje ludźmi.

Ten emocjonalny i pasjonujący thriller psychologiczny mógłby posłużyć za zarys do scenariusza, być może nie tylko filmu, ale i serialu. Trzyma w napięciu, odsłania ciemną stronę ludzkiej natury, buduje mnóstwo pytań, nie odpowiadając na nie tak jednoznacznie. Czy naprawdę dramatyczne wydarzenia Katriny mają aż taki wpływ na mieszkańców?

Wielopłaszczyznowość opowieści, jej ciekawie wykreowani psychologicznie bohaterowie, tajemnicze miejsce akcji, które odkrywa się przed nami po kawałeczku, sprawiają, że opowieść czyta się z poczuciem przejęcia, strachu i cisnących się emocji. Zaskakujące i otwarte zakończenie skłania, by sięgnąć po drugą część. Na uwagę i szczerą pochwałę zasługuje wersja audio, ze znakomitą interpretacją Macieja Kowalika. Czego chcieć więcej? Kontynuacji... Bardzo Wam polecam!

• 2021
  • Audiobook