Okładka książki ZORGANIZUJ SIĘ W KUCHNI. JAK SPRYTNIE OGARNĄĆ ZAKUPY, PLANOWANIE POSIŁKÓW I ZDROWE JEDZENIE Elwira Rogoda
Elwira Rogoda Wydawnictwo: Wydawnictwo Pełne Czasu poradniki
poradniki
Wydawnictwo Pełne Czasu
2022-05-30
2022-05-30
kuchnia organizacja dom

📚"Zorganizuj się w kuchni" od @jakonatorobi to lekka, 200stronnicowa książka o tym aby się nie narobić a obiady zrobić 😁 ciekawe tipy jak ogarnąć codzienność, kilka przykadowych przepisów oraz metod organizacji. Jedna w szczególności mnie zainspirowała, muszę sprawdzić czy w kontekście mojej rodziny może się udać 🤞 Ładnie wydana, przyjemna w odbiorze.

Książka to taki basic poradnik osadzony w różnych kontekstach okołokuchennych. Przechodzimy przez organizację lodówki, kuchni, komponowania obiadów, układania jadłospisów po informacje na temat prowadzenia budżetu domowego oraz łączenia przypraw z daniami. Mimo, że mam 15-letnie doświadczenie w gotowaniu i organizacji w kuchni, wyciągnęłam dla siebie z tej książki kilka cennych rad i wskazówek.
Estetycznie przyjemna dla oka warstwa wizualna.

”Co na obiad?” kto z nas nie zadaje sobie tego pytania? Książka Elwiry to zbiór tricków jak zoganizować kuchenne cztery kąty i jak planować posiłki. Nie tylko mowa o organizacji
i planowaniu ale także są tabele czy informacje na co zwracać uwagę w składzie danych produktów spożywczych i jak wybierać te lepsze. Jest też mowa o zamrażaniu czy wekowaniu produktów. Te dwa tematy najbardziej mnie zaciekawiły i mam nadzieję, że wyniosą na wyższy poziom moją organizacje
w kuchni. Samo planowanie posiłków mam opanowane od kilku lat. To samo z listą zakupów i potwierdzam to co wyczytasz
w książce: mniej marnujesz kasy, czasu i przede wszystkim jedzenia.

Jeśli chcesz planować i lepiej się zorganizować w kuchni,
a jesteś kompletnie zielona/y w tym temacie to będzie idealna książka dla Ciebie.

Jeśli praktykujesz planowanie to możesz tylko ugruntować podstawy i może dowiedzieć się o kilku trikach, tipach, ciekawostkach.

Niby wszystko ok, ale jednak czegoś brak. Pomysł na książke idealny! Która z nas nie zmaga się z odwiecznym problemem "co na obiad?!".

• Przeczytane 2022
  • Rok 2022