Dom Straussów

Okładka książki Dom Straussów Adrian Bednarek
Okładka książki Dom Straussów
Adrian Bednarek Wydawnictwo: Skarpa Warszawska kryminał, sensacja, thriller
Skarpa Warszawska
2022-07-13
2022-07-13

Książka zdecydowanie siada na psychice. Wciągnęła ale nie była wyśmienita.

Książka zdecydowanie siada na psychice. Wciągnęła ale nie była wyśmienita.

Inna książka od tych, do których przyzwyczaił Pan Bednarek, ale wciąż bardzo dobra.

Dla odmóżdżenia- tak. Jeśli szukacie ambitnej lektury- absolutnie nie. Bajki, bajeczki, średni horror, jaki oglądało się w latach '90- to te klimaty.

Hmmm, jak to bywa u Bednarka, historia nieźle opowiedziana, z nieco zaskakującym zakończeniem. Nie wiem czemu, ale motyw głównego przeciwnika kojarzy mi się trochę ze "złolami" z filmu "W lesie dziś nie zaśnie nikt" cz.1. ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Slashery to mój "guilty pleasure" I wiedząc jak z reguły wygląda fabuła nie spodziewałam się wysokich lotów. Oczywiście się nie zawiodłam :) początkowo mialam wrazenie, że czytam wypracowanie gimnazjalisty, z czasem było nieco lepiej. Książka mnie nie zachwyciła, ale też czas spędzimy z nią (na szczęście jest krotka) nie był jakas męczarnia. Mam to czego się spodziewałam.

Nie, nie, nie...

Nie, nie, nie...

Nie w moim typie. Pelsychopatyczny morderca i prychopatyczne ofiary. Nikt się nie przejmuje zbrodnią, seks przy zwłokach... Niestety ani razu nie przeszedł mnie dreszcz. Lekko się słuchało.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pamiętam jak zawsze bałam się oglądając Piątek 13 zawsze to były emocje, różne. Po seansie nie było nawet mowy aby w nocy wstać z łóżka😂🙈 Prawda jest taka, że lubię horrory, ale może nie w nadmiarze. Chociaż na przestrzeni ostatnich lat mam taką refleksję, że te współczesne horror nie robią na mnie wrażenia. Może dlatego, że w tej tematyce było już wszystko ?
Kiedy zobaczyłam, że Adrian Bednarek wydał slasher jakim jest Dom Straussów, wiedziałam że muszę to przeczytać. I to był strzał w dziesiątkę. Bo w tym horrorze mam wszystko czego potrzebowałam. Jest piątka studentów, którzy po obronie postanawiają spędzić ostatnie beztroskie wakacje. Jest mazurski wakacyjny kurort. Pojawia się miejscowy chłopak, który staje się przewodnikiem przyjaciół. Od początku wydawał mi się dziwny… Jest też domiszcze mroczne z wieloma legendami i niedomowieniami w tle. No i jest morderca. Szalony, nieprzewidywalny, odrażający….

W Domu Straussów Adriana Bednarka, akcja toczy się szybko i jest pełna zwrotów. Są tajemnice, które nie mogą wydostać się na powierzchnie nawet za cenę życia….

Kiedy...

Dla fanów slasherów. Lekka lektura, nie ma się tutaj co doszukiwać głębszej treści. Lubisz "Krzyk"? "Dom Straussów" powinien Ci się spodobać.

hmm książka ciekawa w sumie. trochę psychiczną. ma wyobraźnię. zakończenie mnie zastanawia 🫣 bo w sumie te zakończenie.to.takie otwarte jakby miał być kolejny tom ? jestem ciekawa co by było dalej. Mam niedosyt. Nie było to szczególnie jakieś wow ale spoko.

• Audiobooki