Zapiski nieidealnej żony

Marianna Góralska Wydawnictwo: Ridero literatura obyczajowa, romans
Ridero
2022-07-29
2022-07-29
komedia obyczajowa komedia romantyczna humor zapiski pamiętniki

Opinia z Book Tour z książką
"Zapiski Nieidealnej Żony "
Autorki @marianna_goralska.pisarka
Oragnizowanego przez @kaaluusjaa dziękuję za możliwość udziału i przeczytania książki ❤️❤️

Przezabawna komedia romantyczno-obyczajowa.Dalsze losy Igi i Daniela . Napisana z humorem.Czytało mi się z przyjemnością. Muszę nadrobić zaległości z pierwszej części.
Książka porusza wiele tematów z którymi zmagamy się na co dzień
Polecam.

#btzapiskinieidealnejżony#

Opinia z Book Tour z książką
"Zapiski Nieidealnej Żony "
Autorki @marianna_goralska.pisarka

Książka porusza wiele...

Iga i Daniel to wspaniałe młode stażem i duchem małżeństwo. W ich związku nie mam nudy. Iga zwariowana, roztrzepana, pełna energii kobieta, a On Daniel cichy, cierpiwy i przede wszystkim wyrozumiały. Niby dwa różne charaktery ale dzięki temu tworzą piękną spójność.
Iga która ma przy sobie Aśke najlepsza przyjaciółkę postanawia zmienić swój image zostaje w dniu urodzin ,,porwana" przez Age (swoją siostrę) i oczywiście Aśke. Efekt był dla Daniela spektakularny!! Czy można zakochać się bardziej w kimś kogo się kocha?
Jednak to nie koniec niespodzianek dla Daniala nie bawem w ich życiu pojawi się ktoś trzeci. I to nie będzie kolejne zwierzątko.
Aby nie było kolorowo w życie tych dwojga zaczyna ingerować teściowa Igi a mama Daniala.
Znacie dowcipy o teściowych ? Wierzcie ta teściowa jest z piekła rodem. Czy uda się idzie przetrwać ten trudny okres jakim jest ciąża i wredna teściowa? A może wspólnie z mężem wymyśli jakiś plan by się jej
,, pozbyć"?

Jesteście ciekawi? Zapraszam Was na kolejny tom tej niesamowitej komedii 🙃
A z tego co już wiem to nie koniec perypetii Igi ale ciii 🤫

Cóż tu dużo pisać świetna komedia w której wszystkie chwyty są dozwolone. Każda osoba dodaje tej książce uroku. Siętnie stworzone postacie i charaktery są niczym 🍒 na torcie. W tej książce nie ma monotonii, lekko się czyta I potrafi zaskoczyć 🙃

Potrzebujecie dawki humoru w te pochmurne i wietrzne dni? To jest właśnie coś dla Was.

❤️RECENZJA E-BOOKA ❤️

Tytuł: "Zapiski nieidealnej żony"
Autor: Marianna Góralska

#współpracarecenzencka

Serdecznie dziękuję autorce @marianna_goralska.pisarka za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki w wersji e-book 🥰

"Nie, nie byłam idealna. I nigdy nie miałam być. Ale co z tego? W życiu są ważniejsze rzeczy niż ganianie za perfekcją. Ideał to pojęcie względne.Każdy postrzega go inaczej."

Poznajcie Igę.To szczęśliwa żona, dwudziestodziewięcioletnia okularnica o bujnych włosach i kobiecej figurze.Na co dzień jest nauczycielką w szkole podstawowej. Często chodzi z głową w chmurach i obdarzona jest bujną wyobraźnią.W dodatku roztrzepana i roztargniona,a przez to popadająca w mniejsze lub większe kłopoty. Na szczęście jest osoba,która potrafi sprowadzić ją na ziemię, czyli jej mąż Daniel. Poznali się przez aplikację randkową. Najlepszą przyjaciółką Igi jest Aśka. Znają się jak łyse konie i skoczyły by za sobą w ogień gdyby była taka potrzeba. Żeby nie popaść w rutynę,znalazła nowe hobby,jakim jest prowadzenie bloga, gdzie opisuje swoje zwariowane życie.Pewnego dnia dowiaduje się że spodziewa się dziecka? Jak poradzi sobie Iga w nowej roli?

Książka napisana jest w wersji pamiętnika.To lekki romans z nutką humoru. Lekka i przyjemna w odbiorze.Bardzo miło spędziłam z nią czas. Książka porusza tematy z którymi niejedna z nas się zmagała.Najważniejsze to nie podążać za idealizmem. Bycie sobą i życie w zgodzie ze sobą to właśnie najlepsze, co można dla siebie zrobić. Człowiek który udaje, który próbuje wpasować się w odpowiedni model narzucony przez społeczeństwo nie jest szczęśliwy. Traci radość życia,staje się zgorzkniały, sfrustrowany i wiecznie że wszystkiego niezadowolony.Powiem więcej,zdrowy egoizm jest dobry, czasem trzeba odpuścić i przestać udowadniać innym,że jest się ideałem,że wiedzie się idealne życie, bo jak pewnie wiecie ideałów nie ma,a życie nie jest różowe, raczej słodko - gorzkie z przewagą gorzkiego.
Polecam ❤️

❤️RECENZJA E-BOOKA ❤️

Tytuł: "Zapiski nieidealnej żony"
Autor: Marianna Góralska

#współpracarecenzencka

Świetna komedia obyczajowa. Iga wraca w wielkim stylu, pech jej nie opuszcza. Jej perypetie w czasie ciąży są bardzo zabawne, ale na szczęście bezpieczne. Wierna Przyjaciółka Aśka wspiera ją nadal, teściowa pokazuje prawdziwe oblicze. Natomiast mąż Daniel to mężczyzna na medal. Książkę czyta się szybko, jest zabawna, pełna humoru i śmiesznych akcji bohaterki. Polecam

Dalsze losy zwariowanej Igi Nowickiej przyciągającej pecha jak magnes. Jak po ślubie zmieniło się życie głównej bohaterki? Czy Iga przestała przyciągać pecha? Jeśli myślicie, że tak to jesteście w błędzie. Na szczęście zawsze obok niej jest gotów nieść pomoc Daniel, jej mąż — uosobienie cierpliwości i wyrozumiałości. Na wsparcie Iga może również liczyć ze strony najlepszej przyjaciółki, Aśki, a także najbliższej rodziny — siostry i mamy

"Zapiski nieidealnej żony" to lekka i przyjemna pełna humoru obyczajówka przy której miło spędzamy czas. Napisana w formie pamiętnika przez co mamy wrażenie, że słuchany rozmowy przyjaciółek, które opowiadają sobie na wzajem co się u nich wydarzyło.
Lekkie pióro autorki sprawia, że książkę czyta się szybko. Zdarzenia przedstawione są w naturalny sposób, a przygody zarówno Igi jak i jej przyjaciółki, mamy czy siostry tak realne, że mogą spotkać każdego. Najlepszym przykładem są zgubione klucze, no kto z nas choć raz nie zgubił ich??
Jeśli macie ochotę poznać inne śmieszne przygody Igi, jej męża Daniela, przyjaciółki Agi to zachęcam do sięgnięcia po tą pozycję. Idealna na szare, bure i ponure jesienne wieczory.

"... uświadomiłam sobie, że czasem wystarczy szczera rozmowa, chwila oddechu od codziennej gonitwy, by przypomnieć sobie ile ten ktoś, kto jest blisko, dla nas znaczy.

Iga Nowicka Janiak od kilku miesięcy szczęśliwa żona Daniela. Roztrzepana i roztargniona, przez co popada kłopoty, a dodatkowo ma bujną wyobraźnię, przez co chwilę miewa szalone pomysły :)

Można powiedzieć, że pech to jej drugie imię, ale uważam, że to jej zaleta.

Daniel oraz najlepsza przyjaciółka Asia, trochę hamują jej zapędy. Może liczyć na ich pomoc i wyrozumiałość.

Jej wytrzymałość najbardziej testuje teściowa, tak wiecie jaka? " z piekła rodem"

Czy uda jej się to wytrzymać?

Jak potoczyły się dalsze losy Igi z " Zapiski zwariowanej narzeczonej"?

"...trzeba sobie okazywać miłość w drobnych codziennych sprawach,...

Życie to nie bajka albo film i tylko od nas znaczy jak je przeżyjemy. Warto cieszyć się nim każdego dnia i doceniać to, co mamy i tych, którzy są blisko nas."

"Zapiski nieidealnej żony" lekka książka obyczajowa dla wszystkich kto chciałby się zrelaksować i na kilka chwil zatopić się w romansie z nutką humoru. Książka jest napisana w formie dziennika, bardzo fajnie napisana, czyta ją się bardzo dobrze. Autorka zdecydowanie ma lekki pióro i stworzyła książkę, przy której czuję się jakbym słuchała, opowieści przyjaciółki. Uczestniczymy w ich życiu codziennym, razem z nią przezywamy szczęście oraz rozterki, poznajemy myśli i perypetie Igi, zwariowane pomysły, w jakie wciąga ją Aśka :) Perypetie jakie spotykają Igę są tak naturalne, że niejednej z nas się przytrafiły. Zabawna lekka lektura na każdą porę dnia, przy której spędziłam przy niej miły czas.

Książka pokazuje nam, że nie musimy być idealne. :)

Dziękuję autorce za możliwość przeczytania e-book "Zapiski nieidealnej żony".

Polecam serdecznie :)

Można powiedzieć,...

A może... przeczytamy "Zapiski Nieidealnej Żony" - Marianny Góralskiej, dziś, przed premierą? 😀
Lekka, wakacyjna książka, komedia obyczajowa, dobra dla każdego, kto chce zrelaksować się przy lekturze.
Iga Nowicka powraca na karty w roli żony. Jest równie roztrzepana, jak przed ślubem, ale ma to szczęście, że mąż kocha ją taką, jaką jest. Nawet w wersji Kopciuszka 😉 (bo później Iga przechodzi metamorfozę w Księżniczkę). Jednym zdaniem: Daniel to skarb swojej żony.
Metamorfozę w przekonaniach i ideach przechodzi Asia, przyjaciółka Igi: zaczyna pragnąć stabilizacji. Czy jej się to uda?... Zobaczymy dalej, w kolejnych rozdziałach. I tylko Barbara, teściowa, wciąż nie chce się zmieniać! Cóż, takie życie... Ale do czasu.
Wiosną Iga przechodzi kolejną metamorfozę: przygotowuje się do roli Matki. W ten sposób zyskuje lepszą relację i ze swoją Matką i z Teściową. Wspierają ją siostra i przyjaciółka.
Ciąg dalszy? Do przewidzenia, bo i tak ma być: Iga rodzi córeczkę. A z tego, co nam obiecała Autorka "Zapisków ...", niedługo będzie trzecia część tej "Sagi" - o macierzyństwie właśnie.
A więc zapraszam do czytania i oczekiwania ciągu dalszego.
Miłego 😀

Iga Nowicka i jej życie po ślubie. Mąż idealny oj tak, Daniel na każdym kroku pomagał swojej ukochanej żonie, aby para nie wpadła nigdy  w rutynę, Iga z Danielem robili wszystko, aby zaskoczyć drugą połówkę i utwierdzić w swojej wielkiej miłości. Jak to już w życiu bywa, że zawsze jest jakieś, ale... Tym razem, ale to teściowa z piekła rodem, choć minęło już trochę czasu to i tak  nie zaakceptowała synowej i  jak góra lodowa nie chciała odpuścić. Iga naprawdę chciała, aby już odpuściła jej trochę i nawet gdy dowiedziała się wspaniałych wieść, kiedy każdy był z tego powodu szczęśliwy, a ona dalej miała much w nosie, aż musiał wkroczyć Daniel i trochę przystopować swoją matkę. Nie zapominajmy również o przyjaciółce Igi, która ma czasem takie pomysły, że agent 007 może się od niej uczyć. Wciągająca Igę w swoją małą intrygę było nie do końca bezpieczne, ale ja bawiłam się przednio, to czytając.

Wspaniałe małżeństwo i ten kochany mąż na każdym kroku, lekki romans z nutą humoru i ciemną wersją teściowej. Wpadki Igi były bardzo śmieszne i przez to książka była jeszcze bardziej fajna.

Z czym Iga musiała się zmagać przy teściowej ?
W jaką misję specjalną Aśka wciągnęła Igę?
Czy teściowa zmieni podejście do Igi ?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

💖

"Życie z panią to jest jedna wielka niepojęta, straszliwa, katastrofalna masakra" Niania Frania

Viralowe zdanie z tik toka krążyło mi po głowie kiedy wczytywałam się w wyczyny Igi. Taką kobietę trzeba kochać, żeby z nią wytrzymać. Czego się nie tknie, to się sypie. Jest roztargniona, niezaradna, niezdarna, zapominalska. Wpada na półki w sklepie, myli cukier z solą, do tego jest bardzo niepewna siebie i daje się gnębić teściowej.

Iga ma szczęście, że trafiła na kochającego męża i wspierającą rodzinę oraz przyjaciółkę. Bez nich zapewne by zginęła. Jest totalnie zagubiona w rzeczywistości a czytając tekst trudno uwierzyć, że ta osoba z zawodu jest nauczycielką. Zastanawiam się czego może uczyć, bo język polski, matematyka i biologia nie są jej mocną stroną…

Iga kocha dzieci i nie może doczekać się aż sama zostaje mamą. Kiedy zachodzi w upragnioną ciążę, nie posiada się ze szczęścia. Wcina śledzie z czekoladą, budzi powszechne zainteresowanie a mąż spełnia jej każdą zachciankę. Czuje się ważna. Udaje jej się nawet oswoić wredną teściową.

W książce roi się od błędów, co bardzo utrudnia czytanie. Plusem jest pozytywne nastawienie głównej bohaterki. Iga jest radosna tą wesołością ludzi nieświadomych własnych ułomności. Cokolwiek się zdarzy, machnie na to ręką i zadowolona poleci dalej siać zniszczenie. Książka miała być pełna humoru, lecz nikt nie uprzedzał, że jest to humor z zeszytów szkolnych i odgrzewane żarty. Niestety, nie mogłam wciągnąć się w tę opowieść i długo ją męczyłam.

Podobał mi się morał tej historii:

„Czasem trzeba wyluzować, inaczej człowiek by zwariował. A wierzcie mi, bycie pozytywną wariatką jest lepsze niż marudną malkontencką. Bądźcie sobą i nie przejmujcie się opinią innych. Każdy z nas jest inny a przez to wyjątkowy. Popełniajcie błędy, kochajcie, spełniajcie marzenia, ale zawsze bez względu na wszystko bądźcie sobą. Tylko to jest ważne. Mówię wam to ja – Iga Nowicka Janiak nieidealna żona i matka!"

W życiu nie trzeba być idealnym, ale gramatykę warto znać.

Dziękuję autorce za przekazanie e-booka do recenzji.

Naprawdę bardzo zabawna książka. Jej główna bohaterka wciąż wpada w jakieś tarapaty z których nieraz cudem udaje jej się wyjść z twarzą. Ma cudownego męża, który we wszystkim ją wspiera. Wie, że niezła z niej niezdara, ale i tak bardzo ją kocha. Od jakiegoś czasu starają się o dzidziusia, lecz kiedy na teście ciążowym widnieją dwie kreski są bardzo zaskoczeni. I szczęśliwi:-) Od teraz cała plątanina myśli przelatuje jej przez głowę, aż sama nie nadąża je łapać. Będzie trzeba pogodzić życie na miłość do dziecka, miłość do męża i wielbienie dla przyjaciółki. Tylko czy ona sobie ze wszystkim poradzi?
Naprawdę wspaniała książka. Ona nie tylko pokazuje, że w życiu każdego mogą przytrafiać się kłopoty, ale i uwzględnia pozytywne zakończenie tych aspektów. Nikt nie ma idealnego życia, ale to wcale nie oznacza, że ma być usłane łzami i rozpaczą. Niekiedy warto się podnieść, zrobić ten krok w kierunku własnego szczęścia, a ono naprawdę potrafi się pojawić:-)
Książka pisana jest jako dziennik. Bohaterka spisuje w nim wszystkie swoje myśli, problemy i reakcje ludzi na jej rewelacje. Bardzo dobrze się ją czyta, dosłownie jakbym słuchała zwierzeń mojej przyjaciółki, która skupia się tylko na samych konkretach. Tu centralnie chodzi o historię, którą ma nam do przekazania, a nie zbędne opisy miejsc czy ludzi. Rozdziały są krótkie i zapoczątkowuje je dzień i godzina w których się wydarzyły. To jest fajne, bo często przeskakuje do innych historii, a my wcale tego przeskoku nie zauważamy. Zresztą wgłębiając się w jej wyznania bardzo szybko wciągamy się na tyle, że nie mamy ochoty przestać jej czytać. Wciąż mnie ciekawiło co jeszcze ją spotka, a historia z kluczami od mieszkania zdarzyła się nawet mnie;-) Podejrzewam, że niejedna kobieta mogłaby się z nią utożsamić. Zdradzę wam, że każda opowieść jest wzięta z życia pisarki, dlatego tak autentycznie je odbieramy. W planie jest jej kolejna część, więc teraz zaciskam kciuki, by ukazała się jak najszybciej;-)

• Powieść obyczajowa
  • Rok 2022
  • Mamie

Dodaj cytat z książki Zapiski nieidealnej żony