Zapiski niedoskonałej matki

Okładka książki Zapiski niedoskonałej matki Marianna Góralska
Okładka książki Zapiski niedoskonałej matki
Marianna Góralska Wydawnictwo: Ridero IT Publishing literatura obyczajowa, romans
Ridero IT Publishing
2023-09-30
2023-09-30
humor pech zapiski macierzyństwo komedia obyczajowa

" Wiem, że ostatnio rzadko Ci to mówię, ale jesteś najpiękniejszą kobietą, jaką znam. Kocham Cię w każdym wydaniu. Nawet, gdy jesteś niewyspana i zmęczona, bo jesteś częścią mnie, moją miłością i bratnią duszą "
*****

Czy często mąż lub partner mówi Wam podobne słowa? Czujecie się kochane i doceniane mimo, że czasem macie poczucie własnej niedoskonałości?

Poznajcie Igę Nowicką Janiak, trzydziestopięciolatkę, żonę i matkę dwójki dzieci. Mąż Igi Daniel, który kocha ją ponad świat. Iga jest roztrzepana, chaotyczna przez co nader często ładuje się w różne małe i duże kłopoty. Począwszy od zagubienia kluczy po spalenie garnka. Jest pełna szalonych pomysłów, zupełnie inny jest Daniel. Uzupełniają się idealnie.
Dzieci Igi również odziedziczyły po matce skłonności do przyciągania kłopotów. Dodajcie jeszcze psa Tigera, kota Futrzaka i dwie zaborcze matki Daniela i Igi. I mamy szalone historie gwarantowane.
Rodzinka często pakuje się w różne kłopoty, kochając się przy tym z całych sił. Iga dzięki swojej przyjaciółce Asi zrozumiała, że poza obowiązkami rodzinnymi jest też kobietą, wybierają się zatem do salonu piękności. Często na jej głowie jest zbyt wiele, jednak potrafi we wszystkim dostrzec pozytywne strony i jest szczęśliwa.
Jak sama stwierdziła... współczesna matka nigdy się nie nudzi i, że nawet jak popełnia błędy, to nadal jest dobrą matką.

To cudowna, ciepła, pełna miłości i zwariowanych przygód opowieść w formie pamiętnika Igi. Mnóstwo tu zabawnych sytuacji, pranków z piekła rodem, kłótni wszystkowiedzących mamusiek, tesciowych, mamy nawet pobyt w szpitalu. To książka bardzo życiowa, kto jest mamą i żoną równocześnie zrozumie i utożsami się z naszą bohaterka. Nie sposób jej nie lubić, jest taka ludzka i niedoskonała jak my...
Polecam, to świetna zabawa, czyta się bardzo szybko, z uśmiechem na twarzy i ciepłem w sercu. Wspaniała lektura 🥰

*****

Poznajcie Igę...

To kolejna część przygód roztrzepanej i zwariowanej Igi, która niczym magnes przyciąga kłopoty i co rusz wpada w przeróżne tarapaty, ale jednocześnie wzbudza przeogromną sympatię. Jeśli nie znacie poprzednich tomów, nie musicie się martwić, gdyż ten możecie przeczytać niezależnie, choć gorąco polecam też oba wcześniejsze. Nie będę się tutaj zagłębiać zbytnio w treść, bo nie chcę spoilerować oraz psuć wam rozrywki...

Narracja poprowadzona została pierwszoosobowo z perspektywy głównej bohaterki w formie tak jakby dziennika, choć nieopatrzonego datami. Styl autorki jest lekki, zabawny, momentami wręcz ironiczny bądź ocierający się o sarkazm. Lektura wciąga od pierwszych stron, a czytelnik wprost pokłada się ze śmiechu, zagłębiając się w tę szaloną, nieprawdopodobną komedię pomyłek, z których (taka ciekawostka) dużo inspirowanych zostało prawdziwymi historiami, co tylko dodaje smaczku. Ale przecież nie od dziś wiadomo, iż to życie pisze najlepsze scenariusze. Rozdziały są krótkie, dzięki czemu książkę pochłania się błyskawicznie, przerzucając stronę za stroną.

Trafimy tu na całą masę komicznych sytuacji, stoczymy bój z teściową z piekła rodem oraz będziemy obserwować utarczki pomiędzy szanownymi "mamusiami" i wiele, wiele innych.

Tym co najbardziej urzekło mnie w tej powieści, to sposób w jaki pisarka pokazuje odbiorcy, że nikt nie jest idealny, co wcale nie przeszkadza w tym, by być dobrą matką czy żoną.
Zobaczymy też, iż bycie mamą na pełen etat nie bywa wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Trzeba w sobie zmieścić całe pokłady cierpliwości, kreatywności, wytrwałości itd. Należy też wiedzieć, kiedy odpuścić, dać sobie wytchnienie lub po prostu "wrzucić na luz", ponieważ szczęśliwy rodzic to zadowolone dzieci.

Jeśli szukacie lekkiej, przepełnionej humorem oraz poprawiającej nastrój pozycji na jesienne wieczory, ta książka jest zdecydowanie dla Was. Nie tylko się odprężycie bądź ubawicie się do łez, ale może znajdziecie również inspiracje do radzenia sobie z różnymi "matczynymi" problemami 😉

Opnia

"Zapiski niedoskonałej matki"

Autorka
@marianna_goralska.pisarka

Wydawnictwo
@ridero.pl

Książka która bardzo mi się spodobała to już trzecia część o perypetiach roztrzepanej Igy Nowickiej .Iga zostaje mamą dwójki dzieci pięcioletniej Elizy i trzyletniego Adasia.
Nowe życie wzloty i upadki ale Iga ma oparcie w mężu i rodzinie tylko ta teściowa czasami przeszkadza .
"Zapiski niedoskonałej matki" to przezabawna historia ,pełna humoru bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas .
Uśmiech nie schodził mi z ust . Autorka pokazuje że nasze życie nie musi być aż tak idealne .

"Rodzicielstwo to niekończąca się wojna o przetrwanie i jednocześnie najpopularniejszy okres w życiu.
Ciągle się uczę czegoś nowego,o sobie i o swoich pociechach , które czasem zachowują się jak aniołki , a czasem jakby opętał je demon "

"Kocham tego wariata najbardziej na świecie ",pomyślałam , patrząc w jego roześmiane oczy.
Nie byłam idealna ,ale czy trzeba być doskonałym żeby kochać i być kochanym?

"Każdy z nas ma jakieś wady, każdy z czymś się mierzy ,boryka,ma swoje wzory i upadki,popełnia błędy,ale ważne, żeby nigdy nie poddawać i nigdy nie pozwolić na to żeby ktoś nas zmienił,ani zniszczyć naszą pewność siebie.

Bardzo polecam książkę 😊 .
Dziękuję autorce za możliwość zrecenzowania książki 😍.

#zapiskiniedoskonałejmatki#mariannagóralska#ridero#

Opnia

"Zapiski niedoskonałej matki"

Autorka
@marianna_goralska.pisarka

Wydawnictwo
@ridero.pl

Nowe życie wzloty i upadki ale Iga ma oparcie w mężu i rodzinie tylko ta teściowa czasami przeszkadza...

"Jed­nak oka­za­ło się, że w oczach ro­dzi­ny, męża i dzie­ci, je­stem wy­star­cza­ją­co dobra, taka, jaka je­stem. To dzię­ki nim na­bra­łam pew­no­ści sie­bie. To oni upew­ni­li mnie w tym, że nie muszę się zmie­niać, bo bez wzglę­du na to, jaka je­stem, ko­cha­ją mnie i ak­cep­tu­ją.

Czy to nie jest pięk­ne?"

Prawda? Bardzo dużo myśli przelatuje podczas czytania, zastanowienia się nad sobą no bo kochani nie ma idealnych osób, rodziców, ale każdy nas dąży do jednego, żeby zrobić wszystko dla nich, dla tych małych istotek, a później nastolatków i wprowadzić ich w dorosłość.

Kto nie popełnia błędów? Kto nie miał chwili zwątpienia? Wylanych łez w samotności i uśmiechania się pomimo zmęczenia. Pragnąc po prostu odpocząć.

I tak jak Iga "życie przy­po­mi­na dzień świra i trud­no mi się wy­rwać z ru­ty­ny co­dzien­ne­go dnia.

Jed­nak wtedy pa­trzę na moje dzie­ci i wzru­sze­nie chwy­ta mnie za gar­dło.

Ko­cham je i nie wy­obra­żam sobie bez nich życia."

Dokładnie tak !!! Ile ja życiowych sytuacji tutaj znalazłam, takich, które zdarzają się na co dzień lub u kogoś z bliskiego otoczenia. Pech Igi nie opuszcza i chociaż teraz jest mamą, nic tego nie zmieniło, wręcz niektóre perypetie się nasilają, ale czy nie potwierdzimy, że dzieci i ich pomysłach chwilami zaskakują, przerażają i doprowadzają do śmiechu. :)

Wzloty i upadki Igi z połączeniem domowych obowiązków a do tego teściowa, która pojawia się najmniej spodziewana i tylko czeka na upadki Igi.

Iga nie jest sama, z pomocą przychodzą jej mama, siostra i przyjaciółki. Oparcie również ma w ramionach swojego męża Daniela, który nie tylko ją umie zrozumieć, pomóc, zawsze znajdzie rozwiązanie i nie jednym słowem wspiera Igę.

Ostatni tom perypetii Igi, a już za nią będę tęsknić :) Dobrze, że mogę do niej zawsze powrócić.:)

"Zapiski niedoskonałej matki" to lekka zabawna książka, przy której zrelaksujemy, oderwiemy się na kilka chwil od życia codziennego. Ponownie świetnie spędziłam czas z książką, lekkie pióro autorki powoduje, że przeniosłam się do świata Igi i razem z nią uczestniczę w jej życiu codziennym. Przeżywamy razem z nią rozterki i radości.

I wiecie co ? Nie musimy być idealni, żeby być szczęśliwi. :)

Ach i jeszcze to znacie ? "Jeśli facet mówi ci, że coś zrobi, to nie mu­sisz mu o tym przy­po­mi­nać, co pół roku. ... praw­da?

Zapraszam do przeczytania "Zapiski niedoskonałej matki" Marianny Góralska :) Cudowny czas spędziłam z bohaterami książki.

Polecam serdecznie :)

książkę można zamówić na stronie #ridero, dostępna również w postaci #ebook na #legimi oraz pozostałych stronach internetowych :)

Dziękuję Marianno za wspaniale spędzony czas i nie jedną rozmowę-wiadomość :)

Czy to nie jest pięk­ne?"

Prawda? Bardzo dużo myśli przelatuje podczas czytania,...

🍭 RECENZJA 🍭

Tytuł: "Zapiski niedoskonałej matki"
Autor: Marianna Góralska
#współpracareklamowa #współpracarecenzencka

Iga Nowicka - Janiak to trzydziestopięcioletnia szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci. 5-letniej Elizy i 3-letniego Adasia.Nie jest idealną matką, popełnia wiele błędów ale kocha swoje dzieci nad życie.Ma wspaniałego i wyrozumiałego męża,który ją wspiera i pomaga w codziennych obowiązkach. Jest ciągle roztargniona i roztrzepana a pech to jej drugie imię. Lecz ma ogromne wsparcie u najbliższych. Zgubienie dziecka,plamy na ścianie czy niebieska woda w wannie to nieliczne atrakcje z którymi przyjdzie jej się zmierzyć.

"Zapiski niedoskonałej matki" to trzecia i ostatnia część przygód Igi Nowickiej. To bardzo przyjemna ,lekka i pełna humoru lektura która pozwoli wam oderwać się od szarej rzeczywistości i wszelkich problemów. Autorka pokazuje że rodzina nie musi być idealną jak z obrazka. To nie jest najważniejsze. Liczy się miłość, wsparcie u poczucie bezpieczeństwa.Iga uświadomiła sobie że jeśli się ma duże wsparcie w rodzinie i jeśli akceptują cię taką jaką jesteś to jesteś prawdziwą szczęściarą.
Bardzo przyjemnie spędziłam czas z tą wspaniałą książką. Niekontrolowane wybuchy śmiechu gwarantowane ☺️ Bardzo podobał mi się sposób na teściową 😁(moze sama kiedyś skorzystam 😂😂🤔😉)
Z całego serca polecam przeczytać ❤️❤️❤️

🍭 RECENZJA 🍭

Tytuł: "Zapiski niedoskonałej matki"
Autor: Marianna Góralska
#współpracareklamowa #współpracarecenzencka