Zerwany układ

Okładka książki Zerwany układ Paulina Hanus
Okładka książki Zerwany układ
Paulina Hanus Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Złamane serce (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Złamane serce (tom 1)
Novae Res
2022-05-13
2022-05-13
9788382198454

65/2023
Przeczytalam na Legimi

Niech was nie zwiedzie... To pierwszy tom... I kończy się tak, że ręce opadają.
Czyta się dobrze. Główne postacie są całkiem fajne, przyjaciółki mi nie podpasowały.
Układ, skład i fabuła mają coś w sobie ale niektóre rzeczy były... Dziwne.
Czekam na drugą część, bo muszę się dowiedzieć co powiedziała.

65/2023
Przeczytalam na Legimi

Niech was nie zwiedzie... To pierwszy tom... I kończy się tak, że ręce opadają.
Układ, skład i fabuła mają coś w sobie ale niektóre rzeczy były... Dziwne.
Czekam na drugą część, bo muszę się dowiedzieć co powiedziała.

Recenzja booktoura

[…] -Jedyne, co ci mogę obiecać, to wierność. -Stał się tak poważny jak nigdy, a ja próbowałam zrozumieć, o co mu chodzi. - Nie obiecam ci romantyczności, spokojnego życia i pierścionka oraz gromadki dzieci. Nie szukałem nigdy stałych związków i dalej ich nie szukam, ale czuję, że dla ciebie mógłbym pozostać wierny. Jednak nie masz co liczyć na wspólne święta i poranki przy kawie. Moje życie kręci się wokół przestępstw, broni i nieprzyjemnych kontaktów, a więc zadam ci teraz pytanie. Dobrze się zastanów, Liv, bo przysięgam ci teraz, że twoja decyzja będzie ostateczną.(…) - Czy jesteś pewna, że chcesz, abym został w twoim życiu?[…]

Hejka Moliki. Mam nadzieję, że poniedziałek się Wam dobrze zaczął. Takie małe pytanie : jakbyście usłyszeli właśnie to pytanie wysłuchując takiego wstępu, co byście zrobili?

Ona jedna ich dwóch. Każdy z nich chciał wykorzystać ją do własnego celu. Jeden rozkochać, aby zdobyć uznanie ojca, drugi przypilnować, a gdy temu pierwszemu się nie uda, rozkochać w sobie. Co jednak gdy taka dziewczyna wybierze tego drugiego? Co się stanie gdy pozna prawdę? Tego musicie się sami dowiedzieć czytając tą pozycję.

Historia, która wciąga od pierwszych stron. Historia, która powoduje drżenie rąk, szybsze bicie serca, przyspieszony oddech. Łapanie się za głowę jak można być idiotą do potęgi n-tej😝😝😝 przyznam się szczerze, że na samym początku nie polubiłam ani jednego ani drugiego. Momentami miałam ochotę rozwalić mi te głupie łby i zetrzeć te durne uśmieszki. Chociaż Marcelito 😝😝😝(Marcel) mocniej powodował we mnie uczucia, które sprawiały, że podawałam się temu. Jego wygląd, jego głos, jego spojrzenie, sprawiały, że miękły mi kolana a oddech stawał się przyspieszony Jednakże nie wybaczyłam mu głupich zagrywek w stronę naszej bohaterki. Ale na sam koniec się zrehabilitował. Jednakże gdy przeczytałam dosłownie kilka ostatnich zdań i słowo koniec zamarła. Droga autorko nie zgadzam się. Dlaczego urwałaś w takim momencie. I jak ja będę dalej żyła☹️🙁🙁jesteś okrutna. Pisz następny tom plisss

Mega polecam tą pozycję jak i samą autorkę. Jej pióro i styl jest naprawdę wciągający. Udowodniła tą pozycją, że kłamstwo ma krótkie nogi, a gdy do głosu dochodzi pożądanie i namiętność może być jeszcze gorzej.

Recenzja booktoura

Dobrze mi się ją czytało. Trochę mafii, miłość , tajemnice, układ, dwóch braci, jedna kobieta.A wszystko dzieje się w polskich realiach. Polecam

"Zerwany układ" to debiutancka powieść autorstwa Pauliny Hanus.

Miałam przyjemność przeczytać ją w ramach booktouru organizwanego przez autorkę.

Wkraczamy do świata mafijnych porachunków, w którym pełno jest tajemnic i niewiadomych. W intrygę zostaje wciągnięta Olivia, która jest celem Daniela, a jego brat - Marcel ma tylko przypilnować, by wszystko poszło tak jak powinno. Ale czy ich plan powiedzie się? I co wspólnego ma rodzina Olivii z tak niebezpiecznymi ludźmi?

Zanim się zgłosiłam do BT pierwsze, co zwróciło moją uwagę to okładka. Jest w niej coś takiego... Naprawdę mi się podoba. Druga rzecz to debiut. Bardzo lubię poznawać twórczość nowych autorów.

Powieść czytało mi się dobrze. Poznajemy historię z perspektywy Olivii i Marcela. Były momenty, gdzie akcja troszkę za szybko umykała i gubiłam rytm czytania, ale za chwilę wszystko wracało do normy. Autorka posługuje się prostym językiem. Dialogi były ciekawe i powodowały wybuch śmiechu. Głównie kiedy do akcji wkraczały przyjaciółki Olivii. Polubiłam je od razu. Równe babki 😁 Co do Olivii widać było, że się momentami miota i ma problem z uczuciami, które są właściwe. Ale kiedy się przyznała sama przed sobą to pokazała charakterek. Czasami najpierw robiła, później myślała, więc było kilka zabawnych sytuacji.
Za to bracia tak różni od siebie, jak woda i ogień. Każdy miał coś za uszami, ale moją sympatię zdobył Marcel. Było kilka scen zbliżeń, które podkręciły atmosferę. A zakończenie sprawiło, że jestem ciekawa jak dalej potoczą się losy bohaterów.

"Zerwany układ" to lekka, a zarazem pełna tajemnic powieść, gdzie świat mafijny przeplata się z normalnym życiem. Są intrygi, miłosne porachunki, życie pełne adrenaliny. Moim zdaniem jest to udany debiut, a autorce życzę dalszych sukcesów.

"Zerwany układ" to debiutancka powieść autorstwa Pauliny Hanus.

Zerwany układ przyciągnął mnie swoją okładką, zdecydowanie różni się od innych mafijnych okładek. Ma to coś w sobie, co przyciąga, taką tajemniczość.

Historia również zaczyna się niebanalnie, pomimo że schemat nie jest nowością. Ale tu zadanie od dona dostał młodszy z braci Daniel, by udowodnić, że również do czegoś się nadaje w familii.
A że na co dzień wyrywa, dziewczyny myślał, że to zadanie jest idealne dla niego. Jednak Olivia nie jest zwykłą dziewczyną, jest córką policjanta i ma zostać przynętą do dalszej współpracy. I pomimo że wpada w sidła rodzeństwa, to jednak z Marcelem ze starszych ich połączy ją coś więcej.

Polubiłam bardzo bohaterów. Każdego z osobna, zdecydowanie Autorka dała życie ich osobowości. Czytałam z wielkim zainteresowaniem, a że było ich dwóch, wybrałam sobie jednego, który trafił do mojego serduszka. Do tego wszystkiego szalone przyjaciółki, bez których nie byłoby humoru. No i ta jedna kobieta, która z zazdrości zrobi wszystko i namiesza. Książkę przeczytałam w jeden dzień i pomimo że jest dużo opisów, czyta się wszystko z przyjemnością. Zdecydowanie w tej książce prawo miesza się z mafią. A do tego erotyczne sceny, które umilają nam skomplikowane wydarzenia.

Cieszę się, że sięgnęłam po książkę, bo jest warta przeczytania i zdecydowanie spędziłabym dłuższy czas z tymi bohaterami.

A że na co dzień wyrywa, dziewczyny...

Daniel dostał od ojca zadanie. Miał rozkochać w sobie Oliwię, córkę policjanta, który zapomniał że z mafii się nie odchodzi. Chłopak ma nie łatwe zadanie, ponieważ do zadania dołącza Marcel, starszy brat Daniela. W którym z braci zakocha się dziewczyna? Czy zadanie zostanie wykonane?
,, Zerwany układ" to romans mafijny. Jednak mafii i brutalności tutaj za wiele nie ma. Autorka bardziej skupiła się na bohaterach i ich uczuciach, co nawet mi się podobało, bo było to coś innego.
W książce mamy rozdziały przedstawione na zmianę z perspektywy Oliwii i Marcela. Bardzo lubię takie rozwiązanie, wiem co siedzi w głowie bohaterów ☺️
Oliwia przez nieprzemyślane decyzje swojego ojca zostaje wplątana do świata którego nie zna. Od początku ciekawiło mnie jak sobie poradzi. Szczególnie że starała się być zadziorna, z charakterkiem, ale czasami gubiła się w tym wszystkim.
Daniel to bohater z którym się nie polubiłam. Niby podrywacz, a zachowywał się jak rozwydrzony i niezaradny dzieciak. Od początku odpychał mnie swoją osobą.
Co do Marcela to ciężko mi określić jednoznacznie moje odczucia. Z jednej strony podobał mi się, a z drugiej momentami odpychał.
Historia na początku toczy się dość wolno, można spokojnie poznać się z bohaterami między którymi aż iskrzy. Szczególnie między Oliwią i Marcelem. Oprócz iskier i pożądania mamy całą masę kłamstw i intrygę. A to uwielbiam w książkach 💓 Później akcja nabiera tempa, robi się coraz ciekawiej, przez co bardzo trudno odłożyć książkę z żeby na końcu doprowadzić czytelnika do frustracji. Niestety trzeba czekać na ciąg dalszy historii. Przyznam że będę czekała z niecierpliwością.

"Zerwany układ" to mafijny romans, ale w dość delikatnej wersji. I od razu zaznaczam, że w delikatnej nie znaczy w gorszej.

W książce nie zabraknie intryg i sporej dawki różnorodnych emocji oraz zwrotów akcji.

Historia Olivii, Marcela i Daniela pochłonie Was i sprawi, że nie będziecie chcieli oderwać się od lektury, byle jak najszybciej poznać zakończenie. A koniec Was zaskoczy i będziecie chcieli więcej.

To lekka i przyjemna książka, którą czyta się szybko. Historia wciąga od pierwszych stron.

Moim zdaniem to udany debiut. Nie mogę się doczekać kontynuacji, podobno już jest na Wattpadzie, więc będę dziś czytała.:)

"Wiedziałem, że życie tej dziewczyny zmieni się w momencie,kiedy na jej drodze pojawi się mój brat,ale nie wiedziałem,że moje również..."

W książce "Zerwany układ " poznajemy historię Olivii, Daniela i Marcela.

Młodszy z braci-Daniel dostał swoje pierwsze z pozoru łatwe zadanie od ojca. Mianowicie miał rozkochać w sobie Olivię,córkę skorumpowanego policjanta,który zrywa układ z Diego Marinezem. A co ma z tym wspólnego Marcel? A to,że ma dopilnować brata,by wywiązał się z tego zadania . Niestety jak to w życiu bywa,nie wszystko idzie zgodnie z planem. Dziewczyna jest bardziej zainteresowana Marcelem, co nie podoba się Danielowi... co wyjdzie z tego miłosnego trójkąta ,który odbywa się w tle gangsterskich porachunków? Ile w całym zamieszaniu było wypowiedzianych kłamst,a ile prawdy ?
Jedna niewłaściwa decyzja może zmienić wszystko...
Jest to zdecydowanie udany debiut autorki. Szczególnie,że książka jest napisana z perspektywy paru osób, co bardzo lubię .Nie mogę się już doczekać aż poznam dalsze losy bohaterów

W książce "Zerwany układ " poznajemy historię Olivii, Daniela i Marcela.

"Zerwany układ" autorstwa Pauliny Hanus to publikacja, którą chciałam przeczytać już jakiś czas temu, jednak ciągle brakowało mi na to czasu. Dlatego, gdy przypadkiem trafiłam na ogłoszenie o zbliżającym się book tourze z tą książką w roli głównej, stwierdziłam, że wezmę w nim udział. Nigdy wcześniej nie miałam okazji uczestniczyć w podobnym przedsięwzięciu, dlatego wydawało mi się, że będzie to świetny sposób na wyrwanie się z czytelniczej rutyny. Czy dołączenie do nieznanej mi wcześniej zabawy i to w dodatku z wędrującym debiutem literackim okazało się trafionym pomysłem? Muszę przyznać, że pomimo iż jestem osobą, która nigdy nie zaznacza ulubionych fragmentów książek i nigdy po żadnej nie pisała, ani nie rysowała — było to dość interesujące doświadczenie, a sama książka okazała się dość ciekawa.

W "Zerwanym układzie" poznajemy historię Olivii Wilczyk dwudziestoczterolatki, która za sprawą swojego skorumpowanego ojca policjanta została nieświadomie wplątana nie tylko w świat, o którym do tej pory nie miała zielonego pojęcia, ale również w trójkąt miłosny pomiędzy dwoma braćmi, dla których życie w mafijnym półświatku to chleb powszedni.

Pewnego dnia młodszy z braci Martinez — Daniel otrzymał od swojego ojca zadanie, które tylko z pozoru wyglądało na proste. Chłopak miał za wszelką cenę rozkochać w sobie córkę Borysa Wilczyka. Policjanta, który postanowił zrezygnować z wieloletniej współpracy z ich rodziną.

Daniel, Pewny swoich uwodzicielskich zdolności, był przekonany, że bez problemu osiągnie swój cel i tym samym zyska uznanie ojca. Jednak jak to w takich historiach bywa, w miarę upływu czasu sprawa zaczęła się komplikować. Dlaczego? Wszystko za sprawą starszego brata Daniela — Marcela, który postanowił dołączyć do walki o uczucie dziewczyny. Każdy z nich miał swoje własne ukryte motywy, a Olivia nie zdawała sobie sprawy, że jej wybór, zaważy na całym jej przyszłym życiu.

Jesteście ciekawi, jak potoczyły się losy tej trójki? Jeżeli tak koniecznie sięgnijcie po debiutancką książkę Pauliny Hanus.

Muszę przyznać, że z początku miałam bardzo duży problem, żeby wejść w tę historię. Styl autorki niespecjalnie przypadł mi do gustu i zanim zdążyłam się do niego przyzwyczaić, czytanie szło mi jak po grudzie. Zresztą sama akcja rozwijała się powoli, co również mi tego nie ułatwiało. Szczerze powiedziawszy, trochę męczyła mnie postać Olivii. Miejscami zachowywała się trochę irracjonalnie — niczym dziecko we mgle. Niby wiedziała, co powinna w danej sytuacji zrobić i jak się zachować, ale jednak zupełnie nie potrafiła przekształcić swoich myśli w czyny. Zdecydowanie bardziej lubiłam czytać rozdziały z perspektywy Marcela, chociaż on, jako postać, też miał swoje za uszami. W całej tej historii brakowało mi szczerej rozmowy między nimi na temat rodzącego się pomiędzy nimi uczucia. Takiego prawdziwego wyłożenia kawy na ławę.

W pewnym momencie miałam nawet taką myśl, żeby dać sobie spokój z dalszym czytaniem, jednak właśnie wtedy nastąpił przełom. Akcja nabrała tempa, a ja wprost nie mogłam oderwać się od lektury. Mafijny świat rodziny Martinez, miłosne rozterki głównych bohaterów oraz wszelkiego rodzaju przepychanki z byłą kochanką Marcela wciągnęły mnie na tyle, że wreszcie poczułam prawdziwą sympatię do tej historii.

I właśnie wtedy otrzymałam straszliwy cios, a mianowicie zakończenie historii... Nie muszę chyba mówić, ile niecenzuralnych słów opuściło w tamtym momencie moje usta... Tak się po prostu nie robi!

Tak jak wspominałam na początku "Zerwany układ" to debiut literacki Pauliny Hanus, a jak już wielokrotnie podkreślałam, rządzą się one swoimi prawami. Dlatego na pewne niedociągnięcia postanowiłam przymknąć oko. Przed autorką jest jeszcze bardzo dużo pracy, ale widzę w jej dziele potencjał, dlatego z pewnością sięgnę po kolejny tom, aby sprawdzić, czy w jej pisarskim kunszcie nastąpił progres i oczywiście, aby dowiedzieć się jakie zakończenie będzie miała ta miłosna historia.

@paulina_hanus.autorka

🌺"Zerwany układ" to debiutancka powieść autorstwa Pauliny Hanus.

🌺Jest to romans mafijny, jest dużo emocji, zwroty akcji, intryga i zaskakujące zakończenie.
Wątki świetnie ze sobą współgrają.
Czytało się szybciutko i czekam z niecierpliwością na kolejna część.
Kolejnym plusem jest piękna okładka 🤩

„Życie nie jest usłane różami, to armagedon, w którym każdy musi sobie radzić sam.”

"Gdy płynnym ruchem przyciągnął mnie do swoich warg, poczułam jego ciepły oddech na mojej skórze i odpłynęłam."

🌺Marcel i Daniel są braćmi skrajnie różnymi, synami bosa mafii,przez pomysl ojca uwikłani w miłosny trójkąt wśród mafijnych porachunków i nielegalnych biznesów.
Między braćmi zaczyna dochodzić do nieporozumień ponieważ oboje coś zaczynają czuć do Olivi.
Olivia jest córka policjanta który pracuje dla mafii i ukrywa to przed swoją rodziną, niestety prawda zawsze wychodzi na jaw.

🌺Daniel to typowy podrywacz,który uważa że wszystko mu sie należy.

🌺Olivia młoda studentka, pewna siebie, ambitna.

🌺Marcel to mężczyzna niebezpieczny, pewny siebie, arogancki ale niezwykle przystojny.

🌺Moja ocena 8/10

@paulina_hanus.autorka

🌺"Zerwany układ" to debiutancka powieść autorstwa Pauliny Hanus.

Wątki świetnie ze sobą współgrają.
Czytało się szybciutko i czekam z niecierpliwością na kolejna część.
Kolejnym plusem jest piękna okładka 🤩

„Życie nie jest usłane różami, to armagedon, w...

• Patronat
  • Mafia