Efemeryda

Oficynka
2022-05-30
2011-02-11
9788367204484

Okładka książki Bizarrotektyw Agata Francik, Aleksandra Knap, Marcin P. Kowalski, Rafał Kuleta, Kazimierz Kyrcz jr, R. A. Lafferty, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Kornel Mikołajczyk, Krzysztof Szabla, Dominika Vicente, Robert Zawadzki, Zeter Zelke, Marcin Zwoleń
Bizarrotektyw Agata Francik, Alek...
Okładka książki Horyzont Zderzeń Fantastycznych #1 (czerwiec 2023) Sabina Bacior-Chadryś, Agnieszka Bar, Paweł Dybała, Agnieszka Fulińska, Adam Groth, Kazimierz Kyrcz jr, Agnieszka Osikowicz-Chwaja, Krzysztof Rewiuk, Michał J. Walczak, Ewa Zwolińska
Horyzont Zderz... Sabina Bacior-Chadr...
Okładka książki paskudZin #03: Bizarrowa Lista Przebojów Rafał Chojnacki, Agata Francik, Lidia Gręda, Aleksandra Knap, Kazimierz Kyrcz jr, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Kornel Mikołajczyk, Krzysztof Szabla, Paweł Szewczyk, Zeter Zelke, Marcin Zwoleń
paskudZin #03:... Rafał Chojnacki, Ag...
Żertwa. Antolo... Dagmara Adwentowska...

Okładka książki 11 cięć Mort Castle, Robert Cichowlas, John Everson, Jakub Małecki, Graham Masterton, Scott Nicholson, Łukasz Orbitowski, Paweł Paliński, Jacek M. Rostocki, Guy N. Smith, F. Paul Wilson
11 cięć Mort Castle, Robert...
Okładka książki 15 blizn Ramsey Campbell, Mort Castle, Robert Cichowlas, Stefan Darda, Joe Hill, Dawid Kain, Jack Ketchum, Kazimierz Kyrcz jr, Edward Lee, Graham Masterton, Paweł Paliński, Jacek M. Rostocki, Łukasz Śmigiel, F. Paul Wilson, Aleksandra Zielińska
15 blizn Ramsey Campbell, Mo...
Okładka książki 13 ran Robert Cichowlas, Stefan Darda, Rick Hautala, Magdalena Kałużyńska, Rob Kayman, Jack Ketchum, Anna Klejzerowicz, Kazimierz Kyrcz jr, Edward Lee, Jonathan Maberry, Graham Masterton, Carlton Mellick III, Łukasz Radecki, Aleksandra Zielińska
13 ran Robert Cichowlas, S...

Czytając pierwsze rozdziały moja wewnętrzna osoba krzyczała "kobieto panicznie boisz się latać i znowu sięgasz po horror z samolotami?!"... No cóż... takie książki, to ja niestety mogę czytać. Pierwsze rozdziały wciągnęły mnie tak bardzo, że nie wiedziałam gdzie zawędrowałam słuchając audiobooka, niestety z każdym kolejnym etapem musiałam sprawdzać co chwila telefon czy aby napewno czytam wciąż tą samą historię ( mój telefon uwielbia płatać figle🤷🏻‍♀️). Postacie występujące w tej opowieści są raczej śmieszne aniżeli straszne. Może nie skupiłam się wystarczająco żeby zrozumieć końcówkę tak jak autor tego sobie życzył? Albo może po prostu serio czegoś w niej brakowało. Mogę podsumować tę książkę jednym zdaniem -"A ch*j zabijemy go, napewno jest bogiem bo ktoś go kiedyś pobił"🤷🏻‍♀️

Książka na pewno ciekawa i miała potencjał. Niestety dość abstrakcyjne zakończenie bardzo mi zepsuło całość.

Kiepskie. Po pierwsze pomysł na książkę nie jest nowy, już coś takiego było tylko w dużo lepszym wydaniu. Niestety nie potrafię sobie przypomnieć konkretnego tytułu. Być może było to opowiadanie w jakimś zbiorze opowiadań twórców grozy lub w zbiorze Mastertona lub Kinga.
Edit: Langoliery Kinga, choć też strasznie przewidywalne.

Po drugie końcówka książki to jakieś zupełne nieporozumienie (tak od 70%). Miałem miejscami wrażenie, że mam uszkodzoną wersję ebooka, bo pojawiały się wyrwane z kontekstu teksty zupełnie nic nie wnoszące i zupełnie nie związane z resztą. Sam finał zaskakuje bardzo negatywnie.
Podsumowując szkoda czasu na to coś.

Edit: Langoliery Kinga, choć też strasznie przewidywalne.

Po drugie końcówka książki to jakieś...

...(...) "Kończ waść, wstydu oszczędź"

...(...) "Kończ waść, wstydu oszczędź"

Moja ulubiona książka tego duetu!

Moja ulubiona książka tego duetu!

Powieść typu "opowieści niesamowite" z czasów gdy horror dopiero raczkował w przeciętnym wykonaniu.
Taka klasa B.

Taka klasa B.

Całkiem niezła, ale "Dziewczyny, które miał na myśli" pobiły Efemerydę w 100%.

Całkiem niezła, ale "Dziewczyny, które miał na myśli" pobiły Efemerydę w 100%.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nawet po przeczytaniu nie jestem tej książki pewien... Wydaje mi się mocno nierówna i chaotyczna. Abstrakcyjna część historii wskazuje, że autorzy mają przebogatą wyobraźnię, ale też chyba nie udało im się jej skontrolować, bo z zaplanowanego "chaosu kontrolowanego" wyszedł po prostu chaos. O ile jeszcze mocno "odjechane" wizje i zmieniający się świat mogą się obronić (a część z nich była naprawdę "mocna"),o tyle "zwykłe" wątki bohaterów nie były w stanie mnie przekonać. Na pewno nie jest to zły tytuł, niemniej mam po nim mieszane uczucia.

2029

Nic szczególnego,spodziewałem się czegoś zupełnie innego,ale nie każdy lubi to samo.
Sądząc po ocenach na LC nie jestem osamotniony.

Sądząc po ocenach na LC nie jestem osamotniony.

• Horror
  • Ebooki