Okładka książki Mindfulness w związku. 25 nawyków, które zwiększają intymność, pielęgnują bliskość i pogłębiają więzi Davenport Barrie, S. J. Scott
Davenport BarrieS. J. Scott Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Mindful Relationship Habits: 25 Practices for Couples to Enhance Intimacy, Nurture Closeness, and Grow a Deeper Connection
Sensus
2022-05-10
2022-05-10
Arkadiusz Romanek

Zaskakująco intrygująca próba usystematyzowania pewnej sfery, nad którą, jak się wydaje, też trzeba świadomie pracować.
Nie znam innej podobnej, więc jest to swoista ciekawostka...
Ktoś może zarzucić, że niektóre opisane kwestie są oczywistością... cóż, mimo wszystko nie zawsze pamiętamy jak ważną.

Nie znam innej podobnej, więc jest to swoista ciekawostka...

„Głównym celem książki jest zainspirowanie do pracy nad intencjonalnością w małżeństwie lub związku pozamałżeńskim oraz zaproponowanie gotowych strategii mających na celu wdrożenie pozytywnych przyzwyczajeń, aby związek dwojga ludzi stał się mocniejszy, głębszy i szczęśliwszy.”
W moim odczuciu ten bardzo precyzyjnie postawiony cel został osiągnięty!
Autorzy książki zachęcają do przyjrzenia się niekorzystnym mechanizmom i do działań opartych na uważności, które mogą zupełnie zmienić punkt widzenia. Bardzo podoba mi się w niej to, że autorzy wyraźnie podkreślają, jak ważna jest miłość do SIEBIE. Jeśli nie kocham siebie, trudno będzie mi zadbać o zdrową relację.
Zdrowy związek niesie na sobą wiele korzyści. W książce przytoczone są badania dotyczące wpływu jakości związku na długość życia, na jakość życia. Zdrowy związek to też szczęśliwsze dzieci.
Książka pełna jest przykładów i ćwiczeń. Możemy nauczyć się z niej jak zarządzać gniewem, jak stawiać granice i jak przepraszać. Pomału, małymi krokami do celu.

W moim odczuciu ten bardzo precyzyjnie postawiony cel został osiągnięty!
Autorzy książki...

Niestety jest to jeden z tych poradników, które praktycznie nic nie wniosły do mojego życia, ale nie mówię, że był zły. Po prostu „nawyki” zaproponowane przez autorów są w moim związku naturalnymi zachowaniami i wydaje mi się, że występują w większości „zdrowych” relacji. Dlatego więcej z tej książki mogą wyciągnąć dla siebie pary, w których pojawia się problem z komunikacją, a partnerzy odsunęli się od siebie, stali się obojętni na swoje potrzeby oraz emocje. W takim przypadku znajdziemy tutaj 25 nawyków których praktykowanie powinno pozwolić na ponowne zbliżenie się partnerów, wzajemne zrozumienie i uświadomienie sobie jak drobne gesty wpływają na relacje. Każdy nawyk autorzy dosyć dobrze opisali i pokazali przykłady jak je praktykować, więc jest to dobra „instrukcja” dla tych którzy chcą dokładnie wiedzieć jak postępować. Chociaż ja takich gotowych wskazówek w przypadku relacji nie lubię ponieważ mam wrażenie, że są czasami w praktyce dosyć wymuszone i dlatego wolałabym je traktować jako wskazówki, które można zmodyfikować dowolnie w zależności od potrzeb.
Sama nie wiem czy do tej książki jeszcze wrócę, ale możliwe, że osoby które dopiero zaczynają zdobywanie wiedzy na temat mindfulness będą z niej bardziej zadowolone.

Na samym początku muszę przyznać, że nie jestem osobą, która często sięga po poradniki i literaturę tego typu. Jednak w ostatnich miesiącach zaczęłam interesować się mindfulness i wszystkim, co z tym związane.
Do książki „Mindfulness w związku. 25 nawyków, które zwiększają intymność, pielęgnują bliskość i pogłębiają więzi” byłam nastawiona sceptycznie. Bałam się, że w środki znajdę masę rad osób przekonanych o własnej nieomylności. Jak dobrze, że się pomyliłam! Nie chciałabym streszczać treści tej książki, jednak muszę podkreślić, że jako zwolenniczka nieustannej pracy nad związek czy ogólnie: relacjami, uważam, że ta lektura może być jej idealnym uzupełnieniem, zwłaszcza dla par, które gdzieś w życiowym pędzie zgubiły swoje uczucia.
Nawet jeśli nie znajdujesz się w tej chwili w kryzysowym momencie swojego związku, przeczytaj i zyskaj więcej świadomości, nie pożałujesz. Nie musisz stosować wszystkich 25 nawyków, możesz wybrać kilka, które zwrócą szczególną uwagę. Naprawdę polecam tę książkę!

Związki miłosne są trudne. Wszyscy dobrze to znamy, że zaczynają się wspaniale, a kończą się bolesnym jękiem i rozczarowaniem. Później zadajemy sobie pytanie „Jak to się stało?” „Czy to moja wina?”. Ja również byłam w takiej sytuacji w przeszłości, mieliśmy przecież być razem do końca życia. W tym momencie żałuje, że nie miałam wtedy przy sobie tej książki, ale jednocześnie cieszę się, że trafiłam na nią teraz i będę mogła wdrożyć przeczytane rzeczy do mojego aktualnego związku. Ta pozycja jest pełna mądrości, porad i praktycznych strategii. Pokazuje w jaki sposób bycie uważnym i świadomym buduje związek. Autorzy pokazują 25 nawyków, które wzmocnią naszą relację. Moje top 3 nawyki to rozwijanie aktywnego słuchania, odłączanie się od urządzeń cyfrowych (zdecydowanie najlepszy i najbardziej potrzebny w dzisiejszym zwariowanym świecie),a także naucz się kochać siebie! Nie musimy stosować wszystkich nawyków, warto znaleźć swoje ulubione. Uświadomiłam sobie, że o związek nie da się dbać 2-3 w tygodniu, jest to coś co musimy ćwiczyć codziennie. Warto kupić tę książkę, ponieważ to inwestycja w nasz związek.

Jedna z lepszych jak nie najlepszych pozycji na rynku wydawniczym o relacjach międzyludzkich polecam

25 nawyków, które zwiększają intymność, pielęgnują bliskość i pogłębiają więzi.

Jeśli lubicie poradniki, szczególnie te dotyczące związków i relacji , to książka w sam raz dla was.
Mamy tutaj opowiedziane historie miłości, która nie zawsze jest taka piękną i bajkowa. Czasem mamy też kłótnie, złość, lekceważenie, brak zaangażowania. Nie oznacza to, że od razu trzeba wyrzucić taką relacje do kosza. Nikt nie jest idealny, każdy popełnia błędy i można je naprawić. Właśnie tutaj mamy pokazane techniki i poprawić jakoś relacji.

Znajdziemy tu konkretne sposoby na to, jak używać języka miłości, jakie są ważne nawyki dla związków I jak je budować, jak zadbać o uważność, a także poznamy przyczyny rozpadu związku.

Jeśli w związku ci się nie układa, masz skomplikowane relacje miłosne, jesteś sama I chcesz to zmienić, ta książka jesr fla ciebie. Warto ją przeczytać I zrozumieć, na czym polega relacjqa z drugą osobą, że nie zawsze jest pięknie, ale warto się starać.

25 nawyków, które zwiększają intymność, pielęgnują bliskość i pogłębiają więzi.

• Psychologia i rozwój osobisty (książki które posiadam)
  • Pożyczone
  • 01. Epub+
  • Posiadam ebook

S. J. Scott Mindfulness w związku. 25 nawyków, które zwiększają intymność, pielęgnują bliskość i pogłębiają więzi Zobacz więcej