Prawdziwe tygrysy

Okładka książki Prawdziwe tygrysy Mick Herron
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Prawdziwe tygrysy
Mick Herron Wydawnictwo: Insignis Cykl: Slough House (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Slough House (tom 3)
Anna Krochmal, Robert Kędzierski

Wyróżniona opinia i

Prawdziwe tygrysy

przeczytanych książek 1374 napisanych opinii 828

Bardzo dobra kontynuacja Herrona! Świetnie się czytało. Znowu zwroty akcji. Trochę angielska nuda, ale taka ciekawa!

Trzecia wizyta w Slough House. Porwanie Standish, kolejna wtopa Cartwrighta, knowania Taverner i oczywiście nonszalancja Lamba. Jest dobrze.

Powolny rozwój akcji i dynamika pod koniec. Jeszcze lepsze niż poprzednie chociaż cała akcja nie opuszcza Londynu

Catherine Standish – wieloletnia sekretarka Jacksona Lamba, jednocześnie jedyna osoba wśród jego kulawych koni, wobec której żywi on coś, co z nieskończoną ilością dobrej woli można byłoby nazwać czymś na kształt sentymentu, wie doskonale, że przypadki nie istnieją. A już z pewnością nie takie, jak „przypadkowe“ spotkanie na ulicy ze znajomym z dawnych, alkoholowo – szpiegowskich czasów. Więc gdy zaraz potem zostaje porwana, nie dziwi się i nie traci niepotrzebnie zimnej krwi. Ale czego były żołnierz może potrzebować od pozbawionej jakiegokolwiek znaczenia osoby, pracującej w przechowalni dla nieudaczników z kontrwywiadu, których szkoda zwolnić?

„Prawdziwe tygrysy“ – trzecia odsłona na wskroś brytyjskiej i cudownie niepoprawnej szpiegowskiej serii Micka Herrona, nie traci nic ze swojej wysokiej jakości. Wartka akcja, wielowątkowa fabuła, cięty język, bystre obserwacje, wspaniały, lecz nieprzedawkowany humor są idealnymi dodatkami do dania głównego. A w tej roli obrzydliwy do granic jak brytyjska kuchnia, jedyny w swoim rodzaju Jackson Lamb. Zaś pewien rozczochrany, jurny, kłamliwy polityk (pozdrowienia dla kumatych) to godny całości deser.
Idealne na lato nie tylko dla miłośników szpiegowskich thrillerów.

Aktualnie to moja ulubiona seria książek, głównie ze względu na doskonałe postacie. Fabuła również potrafi zaciekawić, a całość dopełnia świetny angielski humor

Naprawdę przepadłam w tej serii. Herron potrafi tak zaangażować czytelnika jak żaden inny pisarz od dawna - w moim subiektywnym odczuciu.
W tym tomie na scenę trochę wysuwają się inne postacie ze Slough house, co nie znaczy, że te, które już poznaliśmy odchodzą w cień. Autor nad wszystkim panuje, potrafi wydarzenia poprowadzić spójnie i znakomicie utrzymuje tempo powieści. Tam, gdzie trzeba, przyspiesza, tam gdzie trzeba robi też sprawne przejścia, więc można poczuć się jak przy dobrze zrobionym serialu akcji.
Postać Catherine wzbudza we mnie dużo emocji, uwielbiam Cartwrighta i żywię nieuzasadniony szacunek do Lamba. Pod kątem kryminalnym/sensacyjnym w tomie trzecim jest lepiej niż w drugim - problemy i intrygi, w które plączą się bohaterowie są lepiej przemyślane.
Cykl polecam jako naprawdę dobrą rozrywkę, mam nadzieję, że kolejne części utrzymają poziom.

Kolejna, solidna pozycja z cyklu o agentach nieudacznikach z MI5, ale z gorszego adresu.
Intrygi na wysokich politycznych szczeblach, gra o władzę, tajne schrony pełne dokumentów, strzelanina i walki wręcz... Czegóż chcieć więcej, skoro to wszystko spaja bardzo sensowna fabuła, do tego pełna niezłych żartów?
Chyba tylko kolejnego tomu, który już czekana mnie na czytniku :)

Chyba tylko kolejnego tomu, który już czekana mnie na czytniku :)

Fajny język, ale całość nudnawa...

Fajny język, ale całość nudnawa...

Trzecia część thrillera szpiegowskiego „Jackson Lamb”, jak dla mnie najlepsza. Nadal fantastyczne poczucie humoru, kapitalne sceny i szybka akcja - tym razem trochę bardziej zwarta i łatwiejsza do śledzenia. Cóż może być śmieszniejszego od grupy nieudolnych dysfunkcyjnych szpiegów i ich odrażającego szefa w akcji? Poniżej parę przykładów tego, co mnie śmieszy:

„Widywał Louisę prawie codziennie i zaczął pojawiać się w kuchni za każdym razem kiedy robiła kawę, ale ona wciąż nie potrafiła odczytać wysyłanych przez niego sygnałów. Skomentował nawet - a było to ponad tydzień temu - że skoro oboje mają takie zapotrzebowanie na kofeinę, byłoby sensowniej, gdyby robiła kawę dla dwojga. Spłynęło to jednak po niej jak woda po kaczce i wciąż zanosiła dzbanek kawy tylko do swojego biura. Śmiechu warte, jak kiepsko chwytała godowe rytuały, tymczasem jednak znalazł się w kropce: nie miał pojęcia jak zniżyć się do jej poziomu.”

„- A tak w ogóle, gdzie nauczyłeś się zwierać kable? Myślałem, że tylko ćwiczyłeś nadgarstki. - Lamb zademonstrował to gestem: coś pomiędzy stukaniem w klawiaturę a dojeniem krowy. - W internecie jest pełno informacji. - odparł Ho - To czyni ze mnie eksperta w wielu dziedzinach.
- Jest w nim też pełno pornografii. - zauważył Lamb. - Ale to nie czyni z ciebie Casanovy.”
Polecam, to znakomita zabawa.

„Widywał...

Zdecydowanie najlepsza z serii książka. Konkretna fabuła, konkretni ludzie, konkretne działania. Kulawe konie wciąż lekko kulawe, ale jakby mniej. Polecam 👍👍