C++20. Laboratorium

Helion
2022-03-15
2022-03-15

Okładka książki Lean dla bystrzaków Natalie J. Sayer, Bruce Williams
Lean dla bystr... Natalie J. Sayer, B...
Okładka książki Head First Software Development. Edycja polska Russ Miles, Dan Pilone
Head First Sof... Russ Miles, Dan Pil...
Okładka książki Architektura informacji w serwisach internetowych i nie tylko. Wydanie IV Arango Jorge, Peter Morville, Louis Rosenfeld
Architektura i... Arango Jorge, Peter...

Przykład z kodu autora. Prezentuje definiowanie zmiennych np. int a = 3;
Nie pokazuje jednak innych możliwości jak int a = 2; czy int a = 5; Mam ponad 20 letnie doświadczenie w C++, programowałem kontrolery elektroniczne w samochodach (całe serie aut były przez to wadliwe). Przeczytałem opis ułożony przez dział marketingu, że po 200 stronach tekstu w formacie 140x208 zostanę hakerem, więc postanowiłem kupić. Rozczarowałem się jednak, gdyż nie zostałem hakerem, bo to jest zwykłe laboratorium dla początkujących.

Przykład z kodu autora. Prezentuje definiowanie zmiennych np. int a = 3;

RealVxEr, CowboyBepob, MartaG, Yaxow, Pakey - widzę, że Panie z działu marketingu książki Was socjotechnicznie rozjechały.

MartaG (06.10.2022) napisał: „Ta ksiązka nie powinna w ogóle powstać, autor ma takie braki w C++20, że studentka pierszego roku informatyki taka jak ja potrafi wyłapać wszystkie jego błędy jeden za drugim, tylko sobie zrobisz krzywdę, a to jak zachowuje się autor każe się zastanowić czy w ogóle warto inwestować w (nie)wiedze przez niego przekazywaną, polecam zobaczyć co on wyprawia.”

Odpowiedź: „Chętnie poznamy wyłapane błędy. Może je tutaj opublikujesz? Poza jedną pomyłką zgłoszoną jako errata do Helionu jakoś nikt nie ujawnia więcej błędów rzeczowych w treści.”

Yaxow (11.05.2022) napisał: „Ta książka nie ma nic wspólnego z nowoczesnym programowaniem w C++, więcej się nauczysz ze StackOverflow niż z tego gniota, szkoda pieniędzy.”

Odpowiedź: „Wpisywanie fraz w Google i przeglądanie wyników ze StackOverflow ma za to według Yaxow wiele wspólnego z nowoczesnym programowaniem. Dokumenty NIST, RFC, ISO? Mówi Ci to coś?”

Pakey (06.05.2022) napisał: „Chciałbym zapytać autora ile lat doświadczenia ma w programowaniu w C++, bo chyba nie za wiele skoro robi błędy i nie potrafi w pełni użyć wszystkich funkcji C++, a zwłaszcza C++20.”

Odpowiedź: „59 zł za 1000 znaków ze spacjami i autor opracuje Ci dowolne zagadnienie z C++20 z dokładnymi odwołaniami do dokumentu standardu ISO. Polecam, sam zamawiałem teksty u autora. Autor pisał w Visual C++, gdy w szerokim użyciu było jeszcze dzisiaj już nieco wypierane Win32 API.”

RealVxEr (06.05.2022) napisał: „Książka jest ultra-słaba jeśli chodzi o zakres C++, zawiera mnóstwo błędów merytorycznych i napisana jest językiem podwórkowym, mam ponad 20 letnie doświadczenie w C++, programowałem kontrolery elektroniczne w samochodach, ale takiego kodu nigdy bym nie napisał, a tym bardziej nie napisał książki mając tak niski poziom wiedzy.”

Odpowiedź: „Czekamy na opublikowanie tego mnóstwa błędów merytorycznych. Na razie było zgłoszenie tylko jednej pozycji do erraty. Mikrokontrolery programowałeś, ale w snach. Parafrazując klasyka: TikToker to max co może z Ciebie być.”

RealVxEr (06.05.2022) napisał:
"mam ponad 20 letnie doświadczenie w C++, programowałem kontrolery elektroniczne w samochodach".

W Internecie każdy może być kim chce. Coś czuję, że na co dzień zajmujesz się głównie nabijaniem wyświetleń YouTuberom i podawaniem się za kogoś kim nie jesteś.

RealVxEr (06.05.2022) napisał:

Użytkownicy CowboyBepob, MartaG i niektórzy tutaj to jeden i ten sam hejter, który chce zniszczyć pracę autora swoimi KŁAMSTWAMI.

Kody źródłowe w C++20 z książki wszystkie się poprawnie budują, ponieważ przy każdym jest zrzut ekranu z procesu kompilacji zakończonego sukcesem wraz z wyświetleniem wyjścia programu.

Autor nie utrzymuje na co dzień biznesowych programów kobył w korporacji, ale pisze czytelny i poprawny kod.

Np. tutaj jego implementacja Base64 w C++20

albo tutaj jego dekoder AZTEC też w C++20

Autor nie utrzymuje na co dzień biznesowych programów kobył...

Przeczytałem jeden rozdział po czym stwierdziłem, że szanowny autor chyba nie skończył nawet drugiego roku informatyki, bo o programowaniu wie niewiele więcej niż ja (a ja skończyłem dopiero pierwszy rok),dziwnie napisana książka, sporo błędów przy kompilacji przykładów, dywagacje na temat tego co jest niepotrzebne w C++ od gościa, który ledwo potrafi sklecić dwa kawałki kodu w całość...

WERDYK: słaba technicznie książka od studenta informatyki (tylko nie wiem do kogo kierowana?)

Ta ksiązka nie powinna w ogóle powstać, autor ma takie braki w C++20, że studentka pierszego roku informatyki taka jak ja potrafi wyłapać wszystkie jego błędy jeden za drugim, tylko sobie zrobisz krzywdę, a to jak zachowuje się autor każe się zastanowić czy w ogóle warto inwestować w (nie)wiedze przez niego przekazywaną, polecam zobaczyć co on wyprawia...

Chciałem jeszcze zhejtować dwa artykuły autora!
Oto inne gnioty autora:

Chciałem jeszcze zhejtować dwa artykuły autora!
Oto inne gnioty autora:

Pokaż mimo tovideo - opinia