Budowanie mikrousług

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Architektura mikrousług to sposób na odejście od dużych, monolitycznych aplikacji. Wyspecjalizowane usługi realizujące konkretne zadania i komunikujące się z otoczeniem pozwalają na lepsze zapanowanie nad kodem, są łatwiejsze do przetestowania oraz bardziej elastyczne. Jednak oprócz zalet mają też wady. Sięgnij po tę książkę i dowiedz się, jak najlepiej ...

Architektura mikrousług to sposób na odejście od dużych, monolitycznych
aplikacji. Wyspecjalizowane usługi realizujące konkretne zadania i
komunikujące się z otoczeniem pozwalają na lepsze zapanowanie nad kodem,
są łatwiejsze do przetestowania oraz bardziej elastyczne. Jednak oprócz
zalet mają też wady. Sięgnij po tę książkę i dowiedz się, jak najlepiej
radzić sobie z architekturą mikrousług!Autor
przedstawia w książce skuteczne techniki projektowania i korzystania z
architektury mikrousług. W trakcie lektury kolejnych rozdziałów poznasz
w szczegółach ideę mikrousług, korzyści ich stosowania, sposoby
modelowania usług oraz skuteczne techniki dzielenia dużej aplikacji na
mikrousługi. Ponadto zapoznasz się z możliwymi sposobami integracji:
zdalne wywołanie procedur, REST i zdarzenia —
to tylko niektóre z poruszanych kwestii. Na sam koniec zaznajomisz się z
najlepszymi metodami testowania i monitorowania usług, zapewnisz im
bezpieczeństwo dzięki kluczom API oraz
innym technikom. Ta książka jest obowiązkową lekturą dla wszystkich osób
chcących tworzyć nowoczesne systemy bazujące na architekturze mikrousług.

Sam Newman — technolog w firmie ThoughtWorks
odpowiedzialny za wspomaganie klientów oraz architekturę wewnętrznych
systemów. Prelegent, autor artykułów dla wydawnictwa O’Reilly.
Programista języków Java oraz Python.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Piotr | 2018-08-07

W książce programista/architekt znajdzie informacje jak budować mikroserwisy w jej pierwotnej wersji. Autor rzuca światło na ten temat z wysokiego poziomu absyrakcji czasami podając przykład jakiegoś konkretnego narzędzia które można wykorzystać przy pracy z projektem podzielonym na mikroserwisy.

macias | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Częściowo na pewno moja niska ocena wynika z ogólnej niechęci do gładkiej gadki wszelkiego rodzaju architektów-konsultantów, ale też nie byłem w stanie znaleźć w niniejszej pozycji niczego na czym mógłbym się zatrzymać na dłużej. Nawet sama myśl przewodnia "podziel duży serwis na wiele małych" nie robi na mnie żadnego wrażenia, gdyż podział dużego na małe dla programisty powinien być oczywistością. Migracja za pomocą fasad? Przecież to klasyka znana w formie pisanej od czasu Gangu Czterech (nb. albo mi to umknęło, albo autor nie wspomina o tej pozycji, natomiast można odnieść wrażenie, że druk wynalazł bez mała Robert Martin). Więc z mojej perspektywy to czyste pustosłowie.

smalaca | 2016-11-22
Na półkach: Przeczytane, Progamming itp
Przeczytana: 22 listopada 2016

Książka, która w bardzo dobry sposób przedstawia wyzwania oraz problemy, które czekają na nas w świecie mikro-serwisów. Dokładnie wyjaśnia wszystkie plusy i minusy danego rozwiązania i idące za nim konsekwencje.