Asembler. Leksykon kieszonkowy

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-4347-9
Daniel

"Asembler" to słowo wywołujące przerażenie u laików i dreszcz emocji u specjalistów. Osoby znające ten język są uważane za elitę wśród profesjonalnych programistów. Nic dziwnego — w końcu nikt lepiej niż oni nie zna podstaw działania współczesnych procesorów i technik umożliwiających tworzenie bardzo wydajnych programów komputerowych. Jednak czy wiedza o Asemblerze naprawdę jest tajemna, dostępna tylko nielicznym? Czy język ten jest aż tak trudny do opanowania? Wcale nie!

Przekonaj się o tym, sięgając po książkę "Asembler. Leksykon". Przystępnie i rzeczowo wyjaśni Ci ona sposób działania procesorów zgodnych z architekturą x86, przedstawi strukturę 16-bitowych programów dla środowiska DOS i 32-bitowych programów dla systemów operacyjnych Windows, a także poszerzy Twoją wiedzę o informacje dotyczące Asemblera dla architektury 64-bitowej. Dzięki niej poznasz instrukcje języka, najważniejsze techniki programistyczne, sposoby używania elementów interfejsu użytkownika oraz narzędzia niezbędne w pracy programisty.

Podstawowe pojęcia związane z Asemblerem i przydatne narzędzia
Wiadomości na temat architektury x86 i korzystania z rejestrów procesora
Budowa 16-bitowych programów DOS i 32-bitowych programów Windows
Korzystanie z makroinstrukcji oraz różnych typów danych
Tworzenie programów w systemie Windows i używanie kontrolek UI

źródło opisu: Helion