Nie całkiem narwal

Okładka książki Nie całkiem narwal Jessie Sima
Okładka książki Nie całkiem narwal
Jessie Sima Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
40 str. 40 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Tytuł oryginału:
Not Quite Narwhal
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2022-02-09
Data 1. wyd. pol.:
2022-02-09
Liczba stron:
40
Czas czytania
40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310137111
Tłumacz:
Joanna Wajs
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Tata Oli przeklina Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 7,9
Tata Oli przek... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Brud. Cuchnąca historia higieny Piotr Socha, Monika Utnik
Ocena 8,1
Brud. Cuchnąca... Piotr Socha, Monika...
Okładka książki Co to za kuleczka? Iga Ścibek, Przemysław Ścibek
Ocena 7,1
Co to za kulec... Iga Ścibek, Przemys...
Okładka książki Złodziej liści Alice Hemming, Nicola Slater
Ocena 7,5
Złodziej liści Alice Hemming, Nico...

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
18 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1172
878

Na półkach: , , ,

Cudna jest ta książeczka! Wspaniale nadaje się dla najmłodszych, bo jest prosta w przekazie, ale ważna. Ilustracje w niej zawarte są urocze. Całość komponuje się przepięknie. Prosto i na temat o tym, że trzeba być sobą i szukać swojej drogi.

Cudna jest ta książeczka! Wspaniale nadaje się dla najmłodszych, bo jest prosta w przekazie, ale ważna. Ilustracje w niej zawarte są urocze. Całość komponuje się przepięknie. Prosto i na temat o tym, że trzeba być sobą i szukać swojej drogi.

Pokaż mimo to

avatar
1594
765

Na półkach:

Brzydkie kaczątko bez smutnych momentów!

Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię opowieść o brzydkim kaczątku. Za przekaz. Dlatego książka "Nie całkiem narwal" też mi się spodobała (choć przyznaję, wybrałam ją tylko ze względu na tytuł 😃).

Jest sobie jednorożec Nori, który żyje wśród narwali. Widzi, że lekko odstaje ale się tym nie przejmuje. Jednak pewnego razu trafia do stada jednorożców... 🦄

Co wybierze Nori? Czy będzie żył wśród wodnych przyjaciół z dzieciństwa? Czy przystanie do swojego gatunku? I czy w ogóle... musi wybierać?

Ta zmiana podejścia do problemu przynależności mnie oczarowała. Zresztą, czy nie lepiej tłumaczyć dzieciom w ten sposób życia? Zamiast uczyć zamykania się w bańkach własnego gatunku/państwa/religii/itp. - pokazać że najważniejsze jest to gdzie jemu jest najlepiej. I że nie musi to być tylko jedno miejsce 💛

Mała książeczka z wielkim przesłaniem. I cudownie rozegraną końcową ilustracją (narwale i jednorożce + siatkówka plażowa 😃)
Polecam!

Brzydkie kaczątko bez smutnych momentów!

Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię opowieść o brzydkim kaczątku. Za przekaz. Dlatego książka "Nie całkiem narwal" też mi się spodobała (choć przyznaję, wybrałam ją tylko ze względu na tytuł 😃).

Jest sobie jednorożec Nori, który żyje wśród narwali. Widzi, że lekko odstaje ale się tym nie przejmuje. Jednak pewnego razu trafia do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6142
3443

Na półkach:

Każdy z nas jest inny, wyjątkowy. Czasami nie pasujemy do grupy, z którą mamy kontakt, ale i tak w ich towarzystwie czujemy się dobrze, bo jesteśmy akceptowani i kochani oraz możemy także obdarzać innych tymi uczuciami. Właśnie o tym jest wzruszająca i bardzo pouczająca książka Jessie Simy „Nie całkiem narwal”.
„Nori przyszedł na świat w głębi oceanu. Od początku wiedział, że jest inny niż pozostałe narwale”. Podobny do kucyka bohater z jednym rogiem niby ma coś, co łączy go z rodziną: właśnie ów róg, który jest wyjątkowo krótki. Do tego ma inne upodobania kulinarne, kiepsko pływa (urocze rękawki mają mu pomóc),ale i tak uczestniczy w zabawach, jest szczęśliwy. Pewnego dnia zostaje porwany przez prąd morski i wypływa na powierzchnię i wówczas może zobaczyć coś zaskakującego: w oddali, na klifie widzi sylwetkę, która jest do niego podobna. Postanowił ją poznać. Włożył w dotarcie na ląd wiele wysiłku, a później musiał nauczyć się chodzić, bo do tej pory tylko przebywał w wodzie. Widzimy jak upór, chęć próbowania nowych rzeczy, ciekawość i otwartość pozwalają mu poznać istoty wyglądające tak jak on. W pewnym momencie czuje się rozdarty: czy wracać do narwali, z którymi wychował się i wśród których czuł się dobrze, czy zacząć wszystko od nowa wśród nowych znajomych. A co jeśli może być elementem łączącym dwa światy, pozwalającym na nowe doświadczenia i ciekawe znajomości?
Autorka pod płaszczykiem opowieści o jednorożcach i narwalach pokazuje jak bardzo ważna jest akceptacja. Uświadamia, że wiedza o czyjejś odmienności wcale nie musi stać na przeszkodzie akceptacji. Ciepło i miłość można otrzymać pomimo innych cech, które wcale nie muszą być tak istotne w codziennym kontakcie.
Jest to piękna opowieść o budowaniu mostów między społecznościami. Pisarka pokazuje, że rodzina to nie tylko więzy krwi, ale przede wszystkim budowane relacje. Widzimy w tej opowieści poszukiwanie własnej tożsamości, strach przed odrzuceniem i poczucie ulgi, kiedy bohater odkrywa, że odmienność nie wyklucza go z jego małej społeczności.
„Nie całkiem narwal” to świetna opowieść terapeutyczna. Będzie bardzo pomocna w pracy z dziećmi adoptowanymi, z rodzin zastępczych, ale też i niepełnosprawnymi oraz tymi, które muszą do swojej grupy przyjąć osobę odmienną. Mamy tu naprawdę szerokie pole do popisu. Jessie Sima opowiada nam historię podobną do tej z brzydkiego kaczątka, ale różnica między tymi opowieściami jest olbrzymia: tu mamy obraz miłości, akceptacji odmienności. Autorka pokazuje dobre wzorce, złe przemilcza, aby nie pozwolić na przedostanie się ich do świadomości. Pokazuje jak świat powinien wyglądać, a nie jaki jest zły. Takie pozytywne podejście sprawia, że po przeczytaniu tej lektury mamy też inne emocje: czujemy się spokojni, szczęśliwi.
Całość wzbogacają piękne ilustracje. Bardzo dobrze zszyte strony i solidna, kartonowa okładka sprawiają, że książka jest estetyczna i trwała.
Zdecydowanie polecam nie tylko przedszkolakom. Uważam, że to lektura, która z powodzeniem może trafić do gabinetów pedagogów i psychologów.

Każdy z nas jest inny, wyjątkowy. Czasami nie pasujemy do grupy, z którą mamy kontakt, ale i tak w ich towarzystwie czujemy się dobrze, bo jesteśmy akceptowani i kochani oraz możemy także obdarzać innych tymi uczuciami. Właśnie o tym jest wzruszająca i bardzo pouczająca książka Jessie Simy „Nie całkiem narwal”.
„Nori przyszedł na świat w głębi oceanu. Od początku wiedział,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
362
361

Na półkach:

Nori przyszedł na świat w głębinach oceanu wśród narwali, ale od początku czuł, że jest jakiś inny. Był kiepskim pływakiem (ach, te urocze rękawki 🤩),nie przepadał za przysmakami, którymi zajadali się jego bliscy, a jego kieł był jakiś taki za krótki i za nic w świecie nie chciał urosnąć. Jednakże Nori czuł także, że jest kochany i akceptowany pomimo tych wszystkich różnic. Jednak pewnego dnia porwał go silny prąd i wyniósł daleko, aż na powierzchnię. Wtedy mały Narwal ujrzał na klifie niezwykłą, tajemniczą istotę, która do złudzenia przypominała jego samego. Zapragnął przyjrzeć się jej z bliska, jednak zanim dotarł na brzeg, istota zniknęła. Nie namyślając się długo, lecz także z pewną dozą niepokoju wyruszył na poszukiwania. Nie było to łatwe zadanie, najpierw musiał opanować stawianie kroków na lądzie, nigdy dotąd przecież nie opuszczał wody. Lecz jego upór oraz determinacja szybko zostały nagrodzone, odnalazł stado lądowych narwali... które okazały się być Jednorożcami. Nori odkrył, że wcale nie jest Narwalem, a nowe stado przyjęło go jak swego. I pomimo, że wreszcie czuł, że jest we właściwym miejscu, to zaczął tęsknić za swoimi bliskimi z głębin. Wrócił do Narwali pełen obaw, że gdy zdradzi swą prawdziwą tożsamość, przyjaciele odwrócą się od niego. Jakież było jego zdziwienie, gdy Narwale przyznały, że od początku znały prawdę. I absolutnie im to nie przeszkadzało w pokochaniu i przyjęciu go do swojej rodziny. Czyż to nie wzruszające?
Nori będąc w głębinach nie mógł jednak zapomnieć o stadzie Jednorożców. Jeśli chcecie wiedzieć kogo wybrał Nori albo czy w ogóle musiał wybierać i jak ostatecznie skończyła się ta historia to koniecznie sięgnijcie po tę ciepłą, pełną uroku książeczkę.

Fajnie pokazuje, że rodzina to nie tylko więzy kwi, a poszukiwanie własnego ja, swojej tożsamości wymaga czasem odwagi. A do tego wszystkiego świetne, ilustracje, które niejednokrotnie wywołały uśmiech na mojej i Skrzata twarzy.

Zajrzyjcie to ciepła, mądra historyjka z dużą dawką dobrego humoru.

Nori przyszedł na świat w głębinach oceanu wśród narwali, ale od początku czuł, że jest jakiś inny. Był kiepskim pływakiem (ach, te urocze rękawki 🤩),nie przepadał za przysmakami, którymi zajadali się jego bliscy, a jego kieł był jakiś taki za krótki i za nic w świecie nie chciał urosnąć. Jednakże Nori czuł także, że jest kochany i akceptowany pomimo tych wszystkich...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    18
  • Chcę przeczytać
    6
  • 2022
    3
  • Posiadam
    2
  • Przeczytane 2022
    1
  • Z biblioteki
    1
  • L-owe
    1
  • Dziecięce
    1
  • Przeczytane 2024
    1
  • Dziecięce 1
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nie całkiem narwal


Podobne książki

Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 10,0
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,4
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,2
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,8
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...

Przeczytaj także