Okładka książki Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet. Jak być dla samej siebie rozumiejącą, wspierającą i czułą przyjaciółką Megan Logan
Megan Logan Wydawnictwo: Poradnia K poradniki
poradniki
Self-love workbook for women: release self-doubt, build self-compassion, and embrace who you are
Poradnia K
2022-02-23
2022-02-23
9788367195041
Maria Kabat

Megan Logan jest autorką poradnika “Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet“ i jak sam tytuł wskazuje, jest on skierowany tylko dla nas, reprezentantek płci pięknej. Zanim przejdę do mojej recenzji, nie byłabym sobą, gdybym nie napisała o tej fantastycznej, kolorowej, inspirującej okładce, która od razu wzbudziła moją ciekawość i wywołała pozytywne odczucia. Wam też się podoba? Jeszcze ciekawiej wygląda środek książki! Pierwsze moje skojarzenie – ćwiczeniówka (pokoloruj, uzupełnij, zakreśl),ale w gruncie rzeczy to kawał fantastycznego poradnika, który pozwala zatrzymać się, zmusza do refleksji, a przez mnóstwo ciekawych zadań, quizów, testów, afirmacji, porad i innych ćwiczeń pozwala na pokochanie siebie i poznanie siebie od swojej lepszej strony.

Poradnik składa się z dwóch części. Pierwsza to "Porozmawiajmy o miłości własnej", druga "Pokochaj siebie jeszcze bardziej"- obie pozwalają na podróż, w której przewodnikiem jest sama Megan Logan, zwracająca się do czytelniczki bezpośrednio, prowadząc nas w kierunku lepszej relacji z samą sobą. Książka ma osiem rozdziałów, w których każdy zawiera krótkie podsumowanie oraz zdradza, co będzie poruszane w kolejnym. Całą książkę kończy ogólne podsumowanie i kilka miłych słów dla nas od autorki.

Przyznaje, iż podoba mi się w tym poradniku to, że mamy od razu miejsce na napisanie tego, co przychodzi nam na myśl. Gdyby kazano nam przygotować zeszyt do danego ćwiczenia czy kawałek kartki znaczna większość by tego po prostu nie zrobiła. Tutaj mamy wypisz wymaluj od razu wszystko zagospodarowane na nasze notatki. Autorka sugeruje, by zasiadać do tego poradnika, wtedy gdy mamy czas dla siebie (nawet jeśli jesteś mamą i kobietą pracującą),zwraca uwagę, by znaleźć chwilę w ciszy, aby doświadczać tę książkę i lepiej zrozumieć siebie. Dodatkowo podpowiada, że jeśli nie uda się wykonać danego ćwiczenia, jeśli coś jest dla nas trudne lub nie pasuje do naszej sytuacji, po prostu mamy to zadanie pominąć. Podczas czytania sugeruje, abyśmy zwracały się do siebie w życzliwy, wspierający sposób, bo ułatwi to skoncentrowanie się na wyznaczonych sobie celach.
Książka w zabawny, przyjemny sposób i przy naszej szczerości i wrażliwości pokazuje nam, jak rozwinąć w nas miłość własną. Niewątpliwie tłumione w nas negatywne emocje oraz gniew odbijają się na naszym zdrowiu, więc ważne, by w tym zabieganym życiu znaleźć czas dla siebie, nauczyć stawiać siebie na pierwszym miejscu, a nawet pozwolić sobie na chwilę relaksu dzięki pięciominutowym trikom uspokajającym podanych w poradniku.

Autorka nie koloryzuje, że życie jest piękne i proste. Każda z nas doświadcza przykrych przeżyć, z którymi musi się zmierzyć. Wszystkim zdarza się cierpieć i mieć problemy, a popełnianie ich, odczuwanie smutku, jest wpisane w naszą naturę.
Czytając ten poradnik, przekonasz się, że nie jesteśmy same z naszymi obawami, przeżyciami i lękami. My kobiety jesteśmy wyjątkowe i wiele warte, ale często o tym zapominamy.
W poradniku znajdziemy kilka miłosnych listów do nas samych oraz do naszych ciał, by pokochać siebie i się zaakceptować. W dodatku, jeśli masz problem z mówieniem komuś "nie" i obawiasz się, że z tego powodu zrobisz komuś przykrość, uważając, że twoje potrzeby nie są istotne, to poradnik wskaże Ci pomysły, jak to uczynić bez zbędnych tłumaczeń. W miłości własnej ważne jest, aby nauczyć się mówić "nie" bez wyrzutów sumienia. Musisz przestać wątpić w siebie, uwolnić się od lęków, zwątpień, by naprawdę przestać się bać i zyskać pewność siebie poznając przy tym swoje talenty i mocne strony. Poradnik pomaga stawiać mocne fundamenty, by w przyszłości na nich budować poczucie własnej wartości.

Podsumowując: jeśli masz ochotę wyruszyć w podróż ku miłości własnej, to szczerze polecam Ci ten poradnik. Może tak jak ja dzięki niemu polubisz bardziej siebie i przestaniesz być tak krytyczna wobec swojej osoby? Zrozumiesz, że uczucia nie są ani dobre ani złe, one po prostu są!

Przyznaję się bez bicia, że jest to pierwszy mój przewodnik jaki miałam okazję poznać. Nigdy wcześniej jakoś nie patrzyłam w tą stronę ale czytając propozycję Megan Logan muszę serdecznie ją i Wam kobietki polecić.
Bardzo fajna, kolorowa i niewielka książka, która pomaga kobietom stawić czoła codzienności. Poradnik mamy podzielony na rozdziały, gdzie w spisie treści wiemy, czego się spodziewać. Książka jest ciekawa i skłania do myślenia nad sobą, nad sposobem w jaki się że sobą żyje. Jest tu wiele przydatnych fragmentów, pozwalających zrozumieć samego siebie jak i pokochać. Prócz rad i ciekawostek poradnik posiada miejsce na Nasze własne zapiski i przemyślenia, które mogą pomóc Nam w codziennym, kobiecym egzystowaniu. Dodatkowo znajdziemy też ciekawe porady, quizy, ćwiczenia, oparte na doświadczeniach autorki z pracy z innymi kobietami. Zdecydowanie jest to bardzo mądry i życiowy poradnik doskonały na potrzeby udoskonalenia własnej wartości jak też idealny na prezent dla Twojej siostry, mamy, przyjaciółki czy też innej kobiety.

Jeśli potrzebujesz motywacji w życiu i kobiecej porady to koniecznie musisz sięgnąć po ten poradnik, który pokazuje nam ułatwienia, jak możemy wdrażać pewne elementy do swojego życia i w końcu być szczęśliwą, kochać sama siebie taką, jaką jesteśmy.

Jak już doskonale wiecie, książki - poradniki z zakresu psychologii i motywacji to ostatnio najlepsze co mi się czyta. Najchętniej wybieram takie książki, których lektura wpływa na moje życie, pozwala mi je bardziej zrozumieć i bardzo często poukładać w bardziej wyrazistą i lepiej dopasowaną do siebie układankę.

Kolejną książką, która pomaga uporządkować własne życie jest ,,Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet" od @poradnia_k_wydawnictwo, czyli poradnik w którym jest bardzo wiele miejsca na pracę własną.

Jak być dla siebie samej rozumiejącą, wspierajcą i czułą przyjciółką?

,,Miłość własna oznacza tyle, że ufasz samej sobie, traktujesz siebie z szacunkiem, jesteś dla siebie dobra i czuła." Jak to pięknie brzmi, prawda? Nieco trudniej jest jednak to zrozumieć, a jeszcze trudniej zacząć praktykować. Lektura niniejszego poradnika jest jednak pomocną dłonią dla tych, którzy chcą się podjąć tego zadania.

Książka podzielona jest na dwie części, z czego pierwsza wykładem i ćwiczeniami z miłości własnej, a druga część to zbiór nieco bardziej szczegółowych już zagadnień - autoempatia, wątpliwości, zdrowe relacje z innymi, poczucie własnej wartości.

Przy każdej części zaznajamiamy się z niezbędną teorią, możemy rozwiązań mini quiz by przeprowadzić samoanalizę i porównać wyniki z naszymi własnymi odczuciami. W dużym stopniu pewnie zaskocza nas tu nowe rzeczy, których nigdy byśmy do siebie nie przypisali, a jednak... a jednak pasują!

Myślę, że jest ti doskonały poradnik/ zeszyt ćwiczeń zarówno dla osób, które zdecydowały się na duże, przełomowe zmiany w swoim życiu, jak także dla tych, co dopiero rozważają JAKKIEŚ zmiany....

Ta książka jest jak przyjaciółka.

Wydawca: @poradnia_k_wydawnictwo
Data premiery: 23.02.2022

#poradniak #poradniakwydawnictwo #pokochajsiebie #przewodnik #przewodnikdlakobiet #dlakobiet #poradnik #psychologia #rozwój #motywacja #zmiana #zmiananalepsze #czytaniejestsexy #czytambolubie #czytaniejestfajne

Kolejną książką, która pomaga uporządkować własne życie...

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.
Ja to mam szczęście do fajnych poradników. 📝☕🌷
Tym razem kilka słów o przewodniku dla kobiet pt. "Pokochaj siebie", przepięknie wydanym przed Wydawnictwo Poradnia K.💛
Jego autorka Megan Logan posiada dwudziestoletnie doświadczenie jako kliniczna pracownica socjalna, która specjalizuje się w problemach kobiet i zna je także z autopsji.
Ale co to właściwie znaczy: pokochać siebie? 🌷

Jak mówi Megan Logan miłość własna to "umiejętność traktowania siebie że zrozumieniem i dobrocią, nawet gdy cierpisz i jest ci trudno".
Czyli jednym słowem traktowanie siebie priorytetowo, co jak wiemy nam kobietom przychodzi z wielkim trudem. 😉
Zawsze staramy się, aby inni wokół nas byli zadowoleni i "zaopiekowani", podczas gdy siebie i swoje potrzeby spychamy na szary koniec! Czy my jesteśmy dla siebie życzliwe i łagodne nawet wtedy, gdy popełniamy błędy? No właśnie! 🌷

I tutaj z terapeutyczną pomocą przychodzi nam ten przewodnik, który podzielony jest na dwie części.
W pierwszej czytelniczki dowiedzą się, co to jest dokładnie ta miłość własna i dlaczego ma tak kolosalne znaczenie.
W drugiej z kolei nauczą się, jak radzić sobie z wątpieniem w siebie i poznają tajniki autoempatii. To nie jest taki typowy poradnik, który tylko się czyta po drodze wiele zapominając! Powiedziałabym, że jest to taki zbiór wszelkiego rodzaju ćwiczeń, quizów do rozwiązania, które pomogą nam poznać samych siebie i osiągnąć cel! Czyli pokochać siebie! ❤️
Ja swoją przygodę z tym przewodnikiem dopiero zaczęłam i zamierzam ją kontynuować.
Podoba mi się, że każdy rozdział zakończony jest ciekawym cytatem, który buduje nasze poczucie wartości.
Piękna szara graficzna i wygodny zeszytowy format także przyczyniają się do tego, że jest to pozycja wydawnicza ze wszech miar godna polecenia!
Jeśli szukacie takiego kobiecego poradnika, to jest to pozycja zdecydowanie dla Was.
Polecam serdecznie 💙😘

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.
Ja to mam szczęście do fajnych poradników. 📝☕🌷

Pokochaj siebie Przewodnik Kobiet Logan Megan

Książka jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest dla osób utożsamiających się z płcią żeńską. Kolejna książka z kategorii ,,potrzebna” hah ostatnio bardzo dużo ich czytam ;)
Wiemy jakim ogromnym problemem jest (w szczególności u młodych osób ale nie tylko) brak akceptacji siebie który jeżeli nie zajmiemy się nim może przerodzić się w przyszłości do zaburzeń czy chorób psychicznych. Dlatego tak ważna jest profilaktyka nie tylko ta fizyczna o której bardzo dużo się mówi np w szkole,ale także profilaktyka psychiczna i ta książka jest idealna! Lektura nie tylko posiada w sobie część tekstową gdzie autorka tłumaczy nam na przykład o samoakceptacji ale posiada także część z ćwiczeniami które są genialnie skonstruowane i bardzo pomagają w odnalezieniu i zaakceptowaniu siebie! Książka potrzebna dla osób które siebie nie kochają ale i takich którzy chcą poznać siebie bardziej. Nie jest to pozycja z tych książek co mówią -idź pobiegaj , -Życie jest piękne , ale z tych co pokazują że np smutne emocje są okej i każdy ma gorsze chwile ale to nie znaczy że wszystko jest źle. Książka pocieszna a przede wszystkim wspierająca bardzo polecam!

Recenzja z mojego ig @zuziawydro

Pokochaj siebie Przewodnik Kobiet Logan Megan

Czy w pełni akceptujesz siebie, swoje wady i zalety? Czy doceniasz siebie swoje zasługi osiągnięcia? A może nie wierzysz w siebie w swoje umiejętności? Cały czas czujesz, że nie jesteś wystraczająca? Czy dostrzegasz to, że jesteś piękną, zdolną kobietą? Widzisz swoje ogromne zalety, swoją wyjątkowość? A może widzisz tylko swoje porażki, niepowodzenia?

🎀 Każda z nas ma czasami gorszy okres gdy jej coś jej nie wychodzi lub czuję się zmęczona i nieszczęśliwa. Ale czy ten okres ma trwać długo? Nie musi. Ta książka pomoże ci dostrzegać swoje zalety i swoją wyjątkowość. Bo przecież każdy każda z nas jest wyjątkowa.

🎀 W tej książce znajdziemy masę ćwiczeń które pomogą nam wyjść z emocjonalnego dołka i umocnić swoją samoocenę.

🎀 Autorka w świetny sposób niemoralizujący, potrafi zrozumieć każdą z nas i wesprzeć jak przyjaciółkę. Czytając tą książkę a właściwie poradnik, możemy ćwiczyć zdobytą wiedzę czując się jak na kawie z przyjaciółką.

🎀 W tej książce znajdziemy inspirujące afirmacje, ciekawe cytaty, ćwiczenia i metody.

Od teraz już nie będziemy wrogami z swoimi lecz najlepszą przyjaciółką, dzięki tej książce pokochamy wreszcie samą siebie.

🌸Jest to książka, którą powinna przeczytać każda kobieta bez względu na wiek.🌸

🎀 Każda z nas ma...

Formuła książki, o ile potraktujemy ją serio, zmusi nas do zatrzymania się i refleksji nad swoimi mocnymi stronami, zwerbalizowania ich i przypomnienia sobie, że my – kobiety – jesteśmy niesamowite, tylko niestety zbyt często o tym zapominamy. Po to właśnie są strony przeznaczone do uzupełnienia, jako żywo przypominające książki dla dzieci. Może nie wygląda to zbyt poważnie, ale nie dajmy się zwariować. Ile poradników służyło nam radami typu: „Wypisz na kartce pięć swoich najważniejszych zalet”? Tu po prostu mamy od razu kartkę zarezerwowaną na ten cel, nie musimy jej szukać. Mało tego – większość poradników dla kobiet to długie elaboraty o tym, dlaczego powinnyśmy coś zrobić, ale jakoś nie odpowiada na pytanie, kiedy to zrobić. Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet wyraźnie mówi – tu i teraz. Pokoloruj, wypisz, uzupełnij, zastanów się, pomyśl, wymień. Teraz. Oferując mało słów, jednocześnie daje nam w prezencie czas, którego zawsze nam brakuje.

Pełna recenzja → https://wrolimamy.pl/ksiazka/pokochaj-siebie-przewodnik-dla-kobiet-megan-logan/

Dostałam w prezencie, dobrze się czyta. Jest to przyjemna i przyjazna lektura, autorka opiera się na swoich doświadczeniach z pracy z kobietami + wiele ciekawych zadań i porad, testów i quizów, a także ćwiczeń i afirmacji. Zawsze warto przeczytać, by się przekonać, że nasze lęki, problemy itp. są uniwersalne i nie jesteśmy z tym same :)

Mamy tu cudowną książkę i to taką, której nie trzeba tylko przeczytać, ale i zobaczyć, zastanowić się, zapisać, pomyśleć. To książka, która zachęca kolorami, ale przede wszystkim daje do myślenia, poprawia humorze, motywuje do zamiany, która może stać się naszym pamiętnikiem.

Czasem łatwo jest nam wspierać innych, służyć dobrym słowem, ale czy tak samo wyrozumiali jesteśmy dla siebie? Tak często zapozmiany o tym by zadbać o siebie, by dać sobie przestrzeń do błędów i by kochać samą siebie, a to przecież takie ważne. Ta książka ma nam o tym przypomnieć, ale też pomoc stawiać pierwsze kroki w tej miłości do siebie. Wymaga to zrozumienia, wybaczenie, przyjrzenia się sobie i nie zawsze jest łatwe, ale zdecydowanie warte wysiłku.

Dzięki tej książce dowiemy się czym jest miłość do siebie, jak ją okazywać sobie, jak dbać o siebie. Wszystko opisane jest krok po kroku dzięki czemu czytanie tej książki jest jak podróż. Mamy tu inspirujące afirmacje, cytaty, ćwiczenia i praktyczne metody, aby dbać o siebie. Całość jest pełna kolorów, zarówno na zewnątrz jak i w środku co bardzo zachęca do czytania. Przede wszystkim styl pisania, sposób w jaki autorka zwraca się od nas jest taki miły, pozytywny, że naprawdę dobrze się czuje czytając tą książkę.

Jestem po prostu zachwycona tą książkę. Z każdym kolejnym rozdziałem czułam się lepiej. Ćwiczenia i afirmacje są krótkie, więc od razu mogłam je zrealizować i bardzo mi to pomogło. Ta książka, którą trzeba przeczytać ale i samej ją uzupełnić, samej napisać swoją historię. Może nam to pomóc pokochać siebie, a kiedyś byś miłą pamiątką i przypomnieniem. Ta książka jest przygotowana naprawdę cudownie i myślę, że każda kobieta powinna ją mieć na swojej półce, więc oczywiście bardzo ją wam polecam.

Mam przyjemność Wam przedstawić rewelacyjny przewodnik skierowany do kobiet "Pokochaj siebie".

Napisano tysiące poradników i każdy zapewne jest inspirujący, ale ten jest wyjątkowy. Zachęcający do pracy nad sobą poprzez afirmację i mantry, opisane krok po kroku praktyki oraz ćwiczenia. A także piękne cytaty. Świetnie wydany, w formie pamiętnika czy raczej notatnika, gdzie po przyswojeniu wiedzy można zapisywać uwagi, zdobyte informacje i wykonywać ćwiczenia.

My kobiety same dla siebie potrafimy być wrogami. Za grube, za chude, głupie, leniwe, brzydkie, nudne. Wymieniać można bez końca. To co najgorsze potrafimy dostrzec w sobie doskonale, ale z zaletami już nam nie po drodze. Wystarczy pokochać siebie taką jaką jesteś i zostać swoją najlepszą przyjaciółką. Szczęście każdy nosi w sobie.

Jesteś najbliższą sobie osobą. Zasługujesz na szacunek, przyjaźń i miłość. Trzeba zacząć od swojego wnętrza. Wyobrazić sobie, że to Ty jesteś najlepszą przyjaciółką. A przyjaciel to osoba, która akceptuje nas takimi jakimi jesteśmy. Rozumie, współczuje, pociesza, wspiera. Potrafisz być takim przyjacielem dla siebie? Ta książka ci to ułatwi i wskaże drogę jak być najlepszą swoją wersją. W naszej kulturze ten przejaw "pokochania siebie" często jest odbierany negatywnie. Jako przejaw egoizmu. Nic bardziej mylnego. Jeśli to zrobisz, to będziesz się czuła dobrze sama ze sobą i twoje otoczenie też będzie dobrze czuło się w twoim towarzystwie.

Bądź swoją najlepszą przyjaciółką. Daj sobie szansę na szczęśliwe życie. Pomoże Wam w tym to wydanie książki, które gorąco polecam. Cudowne, jestem zachwycona.

Za egzemplarz dziękuję @poradnia_k_wydawnictwo

• Nowe na półce w 2022